Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Checky - Propozycje
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
winthux
Zgłaszajcie propozycje zmian w checky, bo właśnie się wziąłem za niego smile.gif
macnow
QUOTE(winthux @ 17.07.2005 - 00:00)
Zgłaszajcie propozycje zmian w checky, bo właśnie się wziąłem za niego smile.gif
*



Przedewszystkim aby mozna przypisac jakas akcje do klikniecia w kontakt... ze np. otwiera jakis pobrany URL, pozwoliloby to wykorzystac ja troche jak czytnik rss przy odpowiednim skrypcie... o a gdyby dalo sie jeszcze kilka linkow porobic to juz wogole ameryka... ze np. po kliknieciu prawym przyciskiem myszy w menu sa opcje jakies ktore sobie w skrypcie umiesciles, czyli cos w rodzaju: <konnekt:url>http://...</konnekt:url> jako domyslna akcja.
oraz np.
<konnekt:url:1 http://>Pozycja w Menu</konnekt:url:1>
<konnekt:url:2 http://>Druga pozycja w Menu</konnekt:url:2>
cos w tym stylu dalo by troche dodatkowych mozliwosci... jak np. przelaczanie aktualnie wyswietlanego kanalu TV itp smile.gif

No i oczywiscie przydaloby się udostepnione źródełko, żeby można było sobie poogladac, czy pomieszac cos samemu... tak edukacyjnie... moze jak obejrze 100 wtyczek to w koncu sam jakas napisze. No ale to juz zalezy od podejscia piszacego... ja bym na kazda publiczna wersje dawal ze zrodelkiem... moze sie wylonia jakies talenty programistyczne chetne do pomocy wink.gif Ludzie sa z natury leniwi... i na pewno latwiej jest im cos poprawiac rozbudowywac... niz tworzyc od zera tongue.gif
riddle
  • Opcja w ustawieniach, pozwalająca na domyślne grupowanie kontaktów Checky z danym typem połączenia - Dostępny / Zaraz Wracam / Nie przeszkadzać .. itd.
  • Może wywal sieć Checky i dodaj do menu Kontakty "Dodaj skrypt" i okienko od razu jak po zabawach z edytowaniem kontaktu.
Olórin
Po 2kliku na kontekcie chceky jest on uruchamiany i wynik pojawia sie w messageboxie... Proponuje wynik pokazywać nie cały a jedynie między tagami <konnekt:description> </konnekt:description>, i nie w messagebox a w okienku z RichHTML :-)
riddle
Ach i jeszcze proponowałbym dodanie w konfiguracji opcji "rozpychania" TIPa... mianowicie slider z ilością "-" wstawianych przed całym wynikiem działania skryptu. Można to zrobić w samym skrypcie, ale jeśli mamy oddzielny program i braku kodu, to jest zonk i narzekanie, że ktoś chce a ktoś nie chce rozpychacza.
jareq
Nie powtarzając się zapraszam Tutaj wink.gif
jacekz
Nie wiem czy to było ale przydał by się funkacja aby checky wykonywał skrypt tylko raz X-sekund po włączeniu konnekta po co ma mi np sprawdzać kto ma imeniny imieniny kikanascie razy na dobe
PinBack
to sobie wylacz interwal?
k3mpa
QUOTE(riddle @ 17.07.2005 - 10:14)

  • Opcja w ustawieniach, pozwalająca na domyślne grupowanie kontaktów Checky z danym typem połączenia - Dostępny / Zaraz Wracam / Nie przeszkadzać .. itd.
  • Może wywal sieć Checky i dodaj do menu Kontakty "Dodaj skrypt" i okienko od razu jak po zabawach z edytowaniem kontaktu.

*



popieram w 100% smile.gif
.misiek
@k3mpa -->klik
macnow
QUOTE(Olórin @ 17.07.2005 - 11:43)
Po 2kliku na kontekcie chceky jest on uruchamiany i wynik pojawia sie w messageboxie...
*


No to moze mozliwosc zdecydowania czy ma wyskakiwac ten messagebox czy nie, jakis checkbox w ustawieniach danego kontaktu Checky wink.gif
tomi7
Checky to genialna wtyczka excl.gif

Właśnie uruchomiłem pod nią skrypt pisany w PHP-GTK, pojawia się piękne okienko, buttony i inne kontrolki.

Proponuję aby Checky umożliwiał większą interakcję z Konnektem, np.
- aby można było dodać ikonkę przypisaną do danego skryptu na toolbar obok innych wtyczek, zmianę tej ikony z poziomu php, definiowanie własnego menu na tej ikonie,
- ikona z przypisanym skryptem w oknie rozmowy definiowana w kontaktach, wpisywanie przez skrypt do okna rozmowy.
- miganie daną ikonką w tray-u z php, przypisanie do niej jakieś akcji


Tak się zastanawiam, gdyby udało się napisać konektowe API dla PHP, powstało by dużo więcej wtyczek, PHP jest obecnie bardzo popularny, a pisanie w Visual C to już inny poziom wtajemniczenia.
Co o tym sądzicie ??
psota
- Włączenie akcji w danym czasie np. pobranie pogody z onetu 0.05; 6.05; 12.05; 18.05 oraz pobranie przy włączeniu konnekta o ile od tej pory nie była już wykonywana dana akcja
winthux
QUOTE(tomi7)
Proponuję aby Checky umożliwiał większą interakcję z Konnektem, np.
- aby można było dodać ikonkę przypisaną do danego skryptu na toolbar obok innych wtyczek, zmianę tej ikony z poziomu php, definiowanie własnego menu na tej ikonie,
- ikona z przypisanym skryptem w oknie rozmowy definiowana w kontaktach, wpisywanie przez skrypt do okna rozmowy.
- miganie daną ikonką w tray-u z php, przypisanie do niej jakieś akcji


Ingerencja w interfejs wymaga restartowania K, aby zmiany odniosły skutek. Z tą ikonką to jak byś przekazywał ikonę skryptem?

A z tym api do K to jak sobie to wyobrażasz?

QUOTE(psota @ 22.07.2005 - 21:52)
- Wyonanie akcji w danym czasie np. pobranie pogody z onetu 0.05; 6.05; 12.05; 18.05 oraz pobranie przy włączeniu konnekta o ile od tej pory nie była już wykonywana dana akcja
*



Te numery to godziny tak? Uruchomianie checkiego przy włączaniu K może dość spowolnić załadowanie K. Przy dużej ilości skryptów czas na wykonanie wszystkich może trochę zająć....

QUOTE(macnow)
No to moze mozliwosc zdecydowania czy ma wyskakiwac ten messagebox czy nie, jakis checkbox w ustawieniach danego kontaktu Checky


Dopisane do todo wink.gif

Co do tego grupowania według statusu to nadal nie rozumiem o co chodzi...
k3mpa
TO ja mam inną propozycje:) stworzenia bazy skryptów nie mówię o tym na forum, ale coś w rodzaju wybierasz sobie z listy w ustawieniach Checkego jakiś skrypt jest jego opis i on się pobiera na dysk:) powiedzmy lista ze skryptami była by aktualizowana, co miesiąc:)
tomi7
QUOTE(winthux @ 22.07.2005 - 21:58)
Ingerencja w interfejs wymaga restartowania K, aby zmiany odniosły skutek. Z tą ikonką to jak byś przekazywał ikonę skryptem?

A z tym api do K to jak sobie to wyobrażasz?



Ikonę (lub ikony) można wybrać przy definiowaniu skryptu, można też dodać opcję czy chcemy aby w toolbarze pojawiła się ikona z tym skryptem. Opcjonalnie można też zdefiniować menu na tej ikonie i własne pozycje. A restarcie pojawi się nowa "wtyczka" na toolbarze.

Skrypt wykonuje się co pewnien interwal, jeśli jakiś warunek zostanie spełniony, to skrypt wywoła opcję np. <konnekt:tray_blink>, ikona zacznie migać w tray-u, po kliknięciu na nią, można wywołać ten sam sktypt z parametrem tray.

Podobnie można zrobić umieszczająć ikonę z przypisanym skryptem na toolbarze, po naciśnięciu uruchamia się skrypt, albo pojawia się menu, wybierająć odpowiednią pozycję przekazujemy do skryptu numer pozycji, albo parametr wcześniej zdefiniowany.

Z tym API php do K to można zrobić taki plugin, który będzie pomostem pomiędzy Konnektem( i innymi wtczkami ) a php lub innymi językami skryptowymi, np. wpisywanie w okno rozmowy, dźwięk, wyświetli okno dla wpisania parametru.
Pisanie wtyczek dla K będzie wtedy dużo łatwiejsze.


winthux
tomi7: To co piszesz to zachodzi już na funkcjonalność kbota wink.gif Checky ma być prostą wtyczką dla administratorów i według mnie taka powinna pozostać. Co prawda jej potencjał jest dość duży i może równie dobrze konkurować z kbotem ale jej architektura ogranicza ingerencje w K. Przykład: po restarcie nie będą widoczne zmiany w interfejsie, bo funkcje do interfejsu muszą być uruchomione przy ładowaniu wtyczki, a wtyczka dopóki się nie załaduje nie może wywołać skryptu więc zamyka się koło. Rozwiązaniem może być nowy kbot w połączeniu z o.7 wink.gif ale pewnie trzeba będzie trochę poczekać, bo nix zaprzestał rozwijania kbota i w najbliższym czasie nie zamierza się nim zająć....
tomi7
Nie wiedziałem, że istnieje (raczej istniał) K.Bot.

Checky to wtyczka dla administratorów - zgadza się, właśnie piszę skrtyp php nadzorujący klaster, ale bardzo brakuje mi własnej migającej ikony w tray-u i akcji na niej.

nevermind
hmmmm...... przydala by sie mozliwosc dodania do nazwy wyswietlanej jakiejs danej z Checky wink.gif albo mozliwosc uruchomienia skryptu jako osobnej zakladki......
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.