Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jakie są plany?
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
hao
Większe plany na najbliższe miesiące, kolejność oczywiście pewnie ulegnie zmianie, niejedna rzecz zmieści się pomiędzy, ale zamysł jest mniej-więcej taki:

- Zmiany API (przede wszystkim obsługa wiadomości musi być przerobiona tak, aby jedną wiadomość mogło obsługiwać kilka wtyczek w odpowiedniej kolejności - np. GG_odbiera->GGCrypt->filtr->filtr2->kBot->UI_wyświetla)
- jako, że może być to naprawdę przydatna opcja - Dtb->XML i XML->Dtb
- obsługa przesyłania plików i konferencji, przede wszystkim dla wtyczki kLANowej, pod kątem przygotowania ich na obsługę Jabbera. Tak, żeby nie API dostosowywało się do GG, tylko na odwrót smile.gif
- w między czasie Kuba powinien przygotować pierwszą pełną wersję kBot'a
- pierwsze przygotowania do obsługi Jabbera, wprowadzenie koniecznych zmian w API, być może nawet pojawi się jednak możliwość przypisania do jednego kontaktu kilku sieci... Zobaczymy jak by mogło to być rozwiązane... Najprawdopodobniej wszystkie wprowadzone nowości będą testowane na wtyczce LANowej. Jak poprzednio, nie możemy pozwolić na to, żeby ograniczać się do obsługi GG...
- w między czasie pewnie i GG zacznie korzystać z nowych rzeczy w API
- pełna obsługa Jabbera

Tak to mniej więcej wygląda... Cel główny chyba widać wyraźnie biggrin.gif

Czemu planuję testować np. konferencje na kLANie a nie na GG? Powód jest prosty, kLAN i jego protokół jest moim "standardem" i mogę go rozszerzać w absolutnie dowolny sposób. Daje mi to swobodę takiego ukształtowania API Konnekta, aby było jak najbardziej uniwersalne, bez zbędnego głowienia się nad ograniczeniami w "cudzym" protokole... Chyba wyraziłem się jasno...
Puma
W planach nie widze emocjonków sad.gif Co z tego że jest wtyczka kLAN skoro używam K tylko ja w naszej sieci LAN. A nikt nie chcę przejść na K właśnie ze wględu na brak emocjonków.
winthux
A czy Konnekt jest teraz nastawiony na masówkę?? Im mniej niedoświadczonych userów tym lepiej.
shw
sila rzeczy emoty beda musialy sie pojawic (chociaz ja osobiscie nie uzywam), ale nie jest to sprawa priorytetowa, a raczej ladny, cukierkowy dodatek do juz poteznego programu w wersji ktorejstam, za ilestam czasu :wink:
winthux
w ver. 0.99 - aby była możliwośc przetestowania przed wydaniem wersji 1.0 ( czyli jeszcze baaardzo długo)
hao
A nie mogą znajomi używać Konnekta z kLANem NIE używając w nim wtyczki gg.dll? Przecież o to w tym chodzi...

Przy zmianach w API jakie są do zrobienia, emoty schodzą na bardzo daleki plan. Ew. gdy się okaże, że mogą się przydać do Jabba, to wtedy przy okazji mogą pojawić się wcześniej...
hao
Przez wasze dzisiejsze posty zaczęły mi po głowie chodzić straszliwe pomysły... Każdy wymaga przerobienia pół API, ale przy okazji każde daje wręcz gigantyczne możliwości...

Największa byłaby przeróbka API od interfejsu. Ale w efekcie możnaby jedną wtyczką podmienić np. wszystkie przyciski w programie, a co za tym idzie, np. całe okno rozmowy czy listę kontaktów. Np. standardowo Konnekt nie ma obsługi ActiveX'ów, po dołączeniu odpowiedniej wtyczki - ta-daa, ActiveXy zaczynają funkcjonować... Możliwości jest mnóstwo, wszystko zależy od sposobu przygotowania i możliwości jakie by się za tym kryły... Istotne jest również przynajmniej częściowa zgodność z aktualnym API, żeby zmiana nie wymagała zbyt dużych przeróbek... Muszę to baaardzo porządnie przemyśleć, co jest sens implementować, a co nie... Generalnie zrobić to tak, żeby było jak najwięcej "furtek" na przyszłość... Możnaby to zrobić z myślą o portowalności... Ehh no nie wiem smile.gif

Co by to dało Wam? Przede wszystkim uelastyczniłoby UI, znacznie rozszerzając jego możliwości dla piszących wtyczki, a to mogłoby przełożyć się na wiele rozwiązań. Nie ukrywam, że zmiany jeśli już miałyby być wprowadzone, znalazłyby się już w wersji .18, co naturalnie sporo opóźniłoby jej wydanie. W pierwszej wersji również nie widać by było żadnych rewolucyjnych zmian, co najwyżej odpadło by trochę błędów ze starego interfejsu i doszło trochę z nowego smile.gif Pomyślę, pobazgrolę, jak coś wymyślę to pewnie dam znać...
Loud3R
Co do emotow ....
Mysle, ze calkiem sensownie zostalo to rozwiazane w pluginie do mirandy (notabene dosyc sie szybko zaczala sie rozwijac )
Nie ma animowanych ikonek ale odpadl chyba problem korzystania z IE
kox
No no Hao... jak tak dalej pójdzie to Konnekt będzie mógł pracować bez Windowsa, a może nawet zamiast Windowsa !! wink.gif
Przemek
Nie no bez przesady Windows to Windows a zwłaszcza taki ładny XP ! laugh.gif
Simplex
QUOTE(hao)
- pełna obsługa Jabbera

O tak! smile.gif
Przy konnekcie wszystkie PSI i jajce wysiądą ;-)
Olórin
QUOTE(hao)
- pełna obsługa Jabbera

TAK!!!!!

QUOTE(Simplex)
Przy Konnekcie wszystkie PSI i jajce wysiądą ;-)

smile.gif)) nic dodać nic ująć


Na emotkach mi niezalezy bo używam jedynie smile.gif wink.gif ;( sad.gif itp. itd. smile.gif
case
hao. wiemy juz ze kuba konczy k.bota i k.boarda, ale czy w nastepnej wersji K przewidujesz jeszcze cos nowego? jak prace z jabberem? stoja?
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
cRoMo
QUOTE(case)
jak prace z jabberem? stoja?


Nie, nie stoja. Jeszcze sie nie zaczely.
Olórin
hehe smile.gif
case
aha... czyli leza [na lopatkach] :? :? :?
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.