Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Checky
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
winthux
Zdalne skrypty wywoływane są poprzez dopisanie na początku ścieżki http:// wartość błędu pobierana jest z nagłówka Error.

UWAGA!!!
Jest to wersja rozwojowa więc może nie działać poprawnie!

Odnośnie wypowiedzi w tym wątku:

macnow:
Nie da się zrobić czegoś takiego, chyba, że chcesz restartować co chwila konnekta, żeby zmiany w ui odniosły skutek....

riddle
Z grupowaniem nie wiem o co Ci chodzi; z tym wywaleniem sieci to właściwie napisanie checkiego od nowa wink.gif; a ten "rozpychacz" to jak ktoś coś takiego potrzebuje to niech kombinuje inaczej ;]

Olórin
To jest dobry pomysł smile.gif Może niedługo będzie...

jareq
Checky działa w oparciu o kontakty, patrz odp do riddla ustęp pierwszy tongue.gif

Załączniki

froger_mcs
U mnie nie działa - wywala brak pliku msvcr71.dll który w katalogu konnekta jest.
psota
skopiuj je do katalogu C:\WINDOWS\system32
froger_mcs
Problem w tym, że właśnie z katalogu system32 przekopiowałem kiedyś ten plik do folderu z K. Poza tym zwykły checky działa bez problemów...

/edit

Hmm właśnie sprawdziłem jeszcze raz ten błąd i:
user posted image
Nie wiem tylko co z tym wszystkim ma wspólnego kPilot2 skoro to właśnie nowa wersja wtyczki checky nie chce się załadować:
user posted image
winthux
Przepraszam wszystkich ale zlinkowałem z wersją debug biblioteki i dlatego brakowało msvcr71d.dll...

Poniżej poprawiona wersja:

Załączniki

baael
a dałbyś rade zrobić te statusy?


np

exit(0) <- niedostepny
exit(1) <- dostępny
exit(2) <- zaraz wraca

??
winthux
QUOTE(baael @ 22.07.2005 - 22:37)
a dałbyś rade zrobić te statusy?
np

exit(0) <- niedostepny
exit(1) <- dostępny
exit(2) <- zaraz wraca

??
*



Miały być ale zapomniałem tongue.gif. Jednak trochę inne rozwiązanie będzie, po prostu będzie się dodawać <konnekt:status>status</konnekt:status> do zmiany statusu
gdzie status jest to odpowiednia wartość liczbowa z sdk Konnekta...
winthux
Kolejna wersja checkiego ze zdalnym wywoływaniem skryptów.

Poprawki:
- nie powinien się wykrzaczać po drugiej próbie połączenia z serverem

Dodane:
- <konnekt:status>ST_ONLINE</konnekt:status>, status jaki ma mieć checky, ST_ONLINE jest liczbą!! Dokładne wartości odpowiadają wartościom statusów z SDK Konnekta ( ST_ONLINE, ST_AWAY, ST_HIDDEN, ... ). Jeżeli nie będzie pola status to Checky będzie zachowywał się jak poprzednio... (mam taką nadzieję:P)
- dla każdego kontaktu checky można zdecydować czy ma wyskakiwać MessageBox

Poprawka jest pobieżnie przetestowana... a dodatkowe rzeczy wogóle, więc macie okazję do potestowania nietestowanych dodatków ;}

Okienko z wyświetlanym prostym html'em, będzie kiedyś tam....

Załączniki

Aule
Jeżeli uzyasz tego co podałem, to powinno działać, chyba że chtoi zwraca inną wartość niż 0, gdy da mu sie pusty ciąg.
baael
dobra robota smile.gif dziekuje
riddle
Jeśli chodzi o grupowanie które zaproponowałem, to zrobiłeś to inaczej jak widzę i lepiej - konnekt:status .. a mi chodziło, że jak do checky leci błąd, to ustawia kontakt jako dostępny. Ja chciałem ustawianie w opcjach tego pod innym statusem. Lecz teraz jest lepiej. smile.gif Znacznie. smile.gif
Przemekc1
Z tego co przeczytałem to była tylko propozycja aktualizacja wszystkich skryptów po włączeniu. Mi chodzi o coś innego. Czy dałoby się umieścić na dolnej belce guzik, który od razu zaktualizowałby wszystkie skrypty? Bo jak ma ktoś dużo to jest trochę klikania.
Bo$s
msgbox przy podwojnym kliknieciu na kontakt nie wyskakuje (obojetnie jak jest ustawione)
djstrong
da sie przekazywac parametry w tej wersji checky? jak tak to jak?
dulek000
Jak wywołujesz skrypt zdalnie to chyba tylko przez
CODE
skrypt.php?costam=ble&costam2=ble2
Aule
No i oczywiście potrzebne sa włąsne skrypty, które będą obsługiwały takie parametry.
djstrong
aha. czyli nie beda dzialaly skrypty pod "zwykle" checky jak je dam na serwer zewn....
Aule
Obecne skrytpy nie wymagają bycia na serwerze zew. do działania.
djstrong
wiem, tylko ze normalnie mi nie dziala ;/ pokombinuje jescze...
TheArt
gdzie moge obczaic temata o zwyklym checky
arct!c
Prosba do autora wtyczki: umieszczenie na toolbarze przycisku wylaczajacego dzialanie checky`ego. Zeby zadne skrypty w tym czasie nie dzialaly i nie byl potrzebny do tego restat konnekta. PROSZE BARDZO O JEDEN MALY PRZYCISK STOPUJACY CHECKY`EGO prosze ...
artsoon
chcialbym sie zapytac gdzie moge dostac informacje jak "zainstalowac" te wtyczki z php... kompletnie nie wiem, potrzebuje jakiegos zewnetrznego "czegos" php ? blush.gif moze ktos napisac co albo gdzie takie cosik pisze tak o tym ? bo jak narazie to dodatki exe mi sluza, a ich duzo nie ma
@ndy
Witam, czy autor może dodać do wtyczki opcję w stylu "Sprawdź raz dziennie - zaraz po uruchomieniu konnekta"
Olórin
Skąd teoria że uruchamiamy K conajmniej codziennie? U mnie ma często uptime kilku dni wink.gif Chociaż nie byłoby to takie złe wink.gif
@ndy
@Olórin to niech sprawdza przy każdym uruchamianiu konnekta.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.