Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kLAN
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
case
niedogodnosci w kLANie:

jesli wylacze K, lub ustawie status kLANowy na niedostepny, wszystkie wysylane do mnie po sieci wiadomosci po prostu przepadaja...

nie da sie rozwiazac jakos tego problemu? zdaje sobie sprwe, ze nie jest uzywany przy tej wtyczce zaden serwer, wiec wiadomosci nie maja w sytuacji rozlaczenia gdzie byc przechowywane...
Hao...
da sie cos poradzic?

druga rzecz:

da rade zeby kLAN obslugiwal statusy opisowe??
---------------------------
rap4u.prv.pl
hao
QUOTE
jesli wylacze K, lub ustawie status kLANowy na niedostepny, wszystkie wysylane do mnie po sieci wiadomosci po prostu przepadaja...


No niestety, brak serwera ma takie minusy...
Ew. można zrobić co innego... [huh, ja to mam łeb ;P] ...Na sieci jeden z komputerów mógłby być wyszczególniony jako serwer (no i musiałby posiadać działającego kLANa), który dostawałby kopię każdej wiadomości. W razie naszej nieobecności, serwer przechowywałby wszystkie wiadomości do nas w swojej bazie i w momencie gdy się pojawiamy - przesyłał nam je... Nie byłby to taki "pełny" serwer, tylko przechowalnia wiadomości... Ba, może być tak, że tylko osoba wysyłająca wiadomość musi mieć taki serwer ustawiona... Co wy na to?

QUOTE
da rade zeby kLAN obslugiwal statusy opisowe??

No BA! Pewnie że da rade smile.gif Już mi się nie chciało tego wprowadzać po prostu :]
Flind
sam sobie odpowiedziałes. nie ma serwera zadnego wiec i wiadomosci nie maja byc gdzie zapisywane. podobnie jest na wszystkich lan czatach gdzie nie ma czegos takiego jak zapisanie wiadomosci w kolejce. wychodzez lan czata i wszystko przepada i nie jestem wstanie sie dowiedziec co bylo napisane. mozna by np wprowadzic cos jak w smsach ze jesli wiadomosc nie została wysłana i dostarczona to zostaje zapisana unas w kolejce a po pojawieniu sie usera z drugiej strony odrazu automatycznie wysłana bez wciskania zadnych dodatkowych przyciskow. to było by cos
case
QUOTE(Flind)
mozna by np wprowadzic cos jak w smsach ze jesli wiadomosc nie została wysłana i dostarczona to zostaje zapisana unas w kolejce a po pojawieniu sie usera z drugiej strony odrazu automatycznie wysłana bez wciskania zadnych dodatkowych przyciskow. to było by cos


tak... ale wtedy, jesli wiadomosc jest u Ciebie w kolejce i wylaczysz K, zostanie przeslana do usera po drugiej stronie dopiero wtedy, kiedy ponownie wlaczysz K. wiec do konca bajkowo by to nie chodzilo...

heh~ zaczynam doceniac te wiecznie wiszace serwery tongue.gif
---------------------------
rap4u.prv.pl
Flind
ja mam problem z namowieniem jednej osoby by zobaczyła kLAN w mojej sieci a co dopiero zrobienie takiego serwera. ale dla tych sieci gdzie to sie przyjmie to niezły pomysł smile.gif . Umnie jest jeszcze jeden problem. przewaznie jak nie ma neta to włąsnie serwer nasz padl i taki serwer kLAN wiele by tu nie dal
case
QUOTE(hao)
...Na sieci jeden z komputerów mógłby być wyszczególniony jako serwer (no i musiałby posiadać działającego kLANa), który dostawałby kopię każdej wiadomości.


...w moim LANie to nie przejdzie ;]
---------------------------
rap4u.prv.pl
hao
Oczywiście "właściciel" takiego serwera nie miałby wglądu do przechodzących wiadomości...
cRoMo
QUOTE(hao)
Oczywiście \"właściciel\" takiego serwera nie miałby wglądu do przechodzących wiadomości...

A nie lepiej napisac jakis prosty program pod linuksa (wiekszosc sieci LAN ma serwer stojacy na tym systemie), ktory przejalby ta role (przetrzymywanie wiadomosci na czas nieobecnosci). Bylby on widoczny jako normalny uzytkownik na liscie, mialby tylko ten wspomniany "wyzszy priorytet". Moze tez realizowac inne ciekawe funkcje... (przypominanie, np wspolpraca z wtyczka sms)... na pewno tez ladnie dzialalby z K.Botem smile.gif Mozliwosci sa ogromne...
Flind
QUOTE
Nie ma w ogóle w planach wersji na Linuxa, postaramy się za to, aby Konnekt bezproblemowo uruchamiał się pod WINEm, czego w tej chwili z bardzo wielu powodów nie robi...


Jak sam widzisz konnekt w załozeniu nie ma miec nic wspolnego z linuxem
case
QUOTE(cRoMo)
A nie lepiej napisac jakis prosty program pod linuksa...


chodzi o program (osobny), a nie o K...wink.gif
---------------------------
rap4u.prv.pl
winthux
Co do KLANa to przy wyłączonym gg (status niedostępny) mogłaby w trayu być ikonka KLANa.

aha... Pojawia mi się jeszcze taki błąd, że jak ktoś wyśle do mnie wiadomość przez KLAN to ona dochodzi do mnie ja ją odbieram a ona dalej zalego w historii w nieodebranych i ikona w trayu ciągle mi mruga. Czasami wiadomości nie dochodzą do mnie a czasami dochodzą. Nie wiem od czego to jest uzależnione. Na drugim kompie wszystko jest wporządku i to jest trochę dziwne ;P
hao
Jeżeli raz dochodzą, raz nie, to znaczy że twój LAN gubi pakiety...
miluti
Mówicie o przetrzymywaniu wiadomości na serwerze, może i dobre rozwiązanie ale co z LAN-ami gdzie kompy podłączone są tylko do huba? W domu mam spięte dwa kompy kabelkiem i w takim przypadku tylko sprawdzanie dostarczenia wiadomości i ewentualne przetrzymanie ich do późniejszego wysłania miałoby sens. Natomiast przy większej ilości kompów takie rozwiązanie okazałoby się niewystarczające.

To co mi przychodzi do głowy mogłoby znowu za bardzo skomplikować sprawę: przy braku centralnego serwera niewysłane wiadomości mogłyby być rozsyłane i przechowywane na każdym z komputerów podłączonych do LAN-a. W tym przypadku można by znacznie zminimalizować opóźnienie w dostarczeniu wiadomości bo w momencie dostarczenia komputer wysyłający nie musiałby być włączony, jedynie komp odbierający i któryś z pozostałych. Dochodzi jeszcze kwestia odpowiednich funkcji czyszczących dostarczone wiadomości na pozostałych kompach aby wyeliminować otrzymywanie po kilka razy tego samego.

Może by to przeszło ale nie wiem czy gra jest warta świeczki... :?
hao
To by rozwiązała "instytucja" serwera, przy czym tych serwerów każdy mógłby miec po kilka... Nie do każdego w sieci ma się zaufanie, więc lepiej wybierać kto ma trzymać nasze wiadomości....
miluti
QUOTE
To by rozwiązała \"instytucja\" serwera, przy czym tych serwerów każdy mógłby miec po kilka...
Czyli ile kompów w sieci tyle serwerów smile.gif
QUOTE
Nie do każdego w sieci ma się zaufanie, więc lepiej wybierać kto ma trzymać nasze wiadomości....
Zapomniałem dodać że całość powinna być szyfrowana biggrin.gif najlepiej wykorzystując do tego wtykę która już istnieje, warunkiem koniecznym wysłania wiadomości na inne "serwery" byłoby posiadanie wtyczki ggcrypt i własnego klucza.
Bora
ja jestem za inym rozwiązaniem.
Wraz z msg program wysyła zapytanie czy doszło,
Odbiorca po otrzymaniu wiadomości puszcza sygnał że doszło natomiast w przypadku gdy sygnał zwrotny nie zostanie dostarczony KLan ponawia msg wraz z sygnałem kontrolnym co jakiś czas.
Można jeszcze dołoźyć żeby KLan po połączeniu puszczał na cał.a sieć sygnał "jestem" i wówczas KLan wysyłał by msg i sygnał kontrolny
prodi
mamy małą sieć (10 komputerów). Byłaby taka możliwość, żeby można było rozmawiać w jednym oknie (wszyscy obecni w sieci i włączający Klana w trakcie rozmowy innych), tak jak jest to np rozwiązane w lanchacie. Żeby był wybór (jakieś okienko do zaznaczenia lub lista, którą wypełniamy nazwami komputerów w sieci) we wtyczce, czy chcemy normalnie (tak jak do tej pory) czy razem wszyscy w jednym okienku (oczywiście możliwośc prywatnej rozmowy z każdym z osobna byłaby dostępna niezależnie od tego). Chyba nie zakręciłem za mocno? smile.gif
case
jak beda (a sa w planach - zreszta forum az peka od tematow) w K konferencje to rozwiaze sie twoj problem... 8)

---------------------------
rap4u.prv.pl
wojtek
pomysl z zapytaniem czy wiadmosc doszla nie jest zly, ale przydaloby sie napisac siakis prosty server dla linuxa/win ..
napewno czesc z userow skorzysta z servera dla Klan.
hao
K w tej chwili zamiast pytać dostaje po prostu potwierdzenie dostarczenia wiadomości. Jeżeli nie dostanie go po określonym czasie, pokazuje komunikat, że prawdopodobnie nie doszło... Wiadomość już nie jest ponownie wysyłana, bo zostaje usunięta z kolejki od razu po wysłaniu...
ferrarius
Czy jest mozliwosc, aby wtyczka kLan mogla miec wlasny dzwiek przychodzacej wiadomosci???
case
mozesz przypozadkowac dzwieki do kazdego kontaktu z osobna w jego wlasciwosciach - powinno to wystarczyc 8)
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
ferrarius
Akurat w moim przypadku na niewiele sie to zda sad.gif Nie mam na liscie kontaktow kLan, bo ich jest zaduzo sad.gif
Czytaj: http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=586
shw
ciekawy problem - moze nie tyle w tym momencie, ale przyszlosciowo - obsluga dzwiekow w roznych sieciach. jak wyjdzie plug do jabbera, icq i innych, pewnie ludzie wlasnie beda chcieli poustawiac sobie rozne dzwieki.
mysle, ze problem do przemyslenia (z tym, ze nie liczylbym na szybkie jego rozwiazanie... tak mi sie przynajmniej wydaje...)
Olórin
moim zdaniem ten pomysł z serwrerem jest bez sensu, klan jest z założenia wtyczką do rozmowy po lanie bez serwera, proponuje kolejkowanie wiadomosci (tak jak smsów)
case
ostatnio spotkalem sie z taka rzecza: skopiowalem dosc duza ilosc tekstu [chyba byl to changelog obecnej wersji K :wink: ] i wkleilem kumplowi na kLanie, nastepnie po wyslaniu wiadomosci K sie wywalil [nie bylo zadnego bledu, ani komunikatu, tylko po prostu odlecial]
powtorzylem operacje kilka razy - z tym samym jednak skutkiem...
bug :?:
nix
QUOTE(case)
ostatnio spotkalem sie z taka rzecza: skopiowalem dosc duza ilosc tekstu [chyba byl to changelog obecnej wersji K :wink: ] i wkleilem kumplowi na kLanie, nastepnie po wyslaniu wiadomosci K sie wywalil [nie bylo zadnego bledu, ani komunikatu, tylko po prostu odlecial]
powtorzylem operacje kilka razy - z tym samym jednak skutkiem...
bug  :?:


uzywasz K.Bota?? albo moze GG Crypt?
case
QUOTE(jakubek)
uzywasz K.Bota?? albo moze GG Crypt?

kBot'a tak, crypta nie, bo jest w gg'dll szyfrowanie [ktorego i tak nie uzywam]
nix
QUOTE(case)
QUOTE(jakubek)
uzywasz K.Bota?? albo moze GG Crypt?

kBot'a tak, crypta nie, bo jest w gg'dll szyfrowanie [ktorego i tak nie uzywam]


no to masz rozwiazanie... K.Bot
case
QUOTE(jakubek)
QUOTE(case)
QUOTE(jakubek)
uzywasz K.Bota?? albo moze GG Crypt?

kBot'a tak, crypta nie, bo jest w gg'dll szyfrowanie [ktorego i tak nie uzywam]
no to masz rozwiazanie... K.Bot

musze przezyc puki co... :roll:
bakerss
Witam ! NMie chciałem zakładać nowego tematu bo nie wiem czy byl [szkoda że nie ma czegoś takiego jak wyszukiwarka... ;( laugh.gif ] a wiec czego nie ma już funkcji szukania kontaktów do klana? Wciskało sie poprostu szukaj i kontakty same przychodziły a teraz sam nie wiem :/ Przez Szukaj to nic mi sie nie znjduje lipnie troche wolałem starą metode
case
tu znajdziesz chyba wszystko, co powinienes w tej kwestii wiedziec...
hao
QUOTE
szkoda że nie ma czegoś takiego jak wyszukiwarka


Jest na górze - SZUKAJ

QUOTE
a wiec czego nie ma już funkcji szukania kontaktów do klana? Wciskało sie poprostu szukaj i kontakty same przychodziły a teraz sam nie wiem :/ Przez Szukaj to nic mi sie nie znjduje lipnie troche wolałem starą metode


Wchodzisz w "Szukaj", zaznaczasz Tylko Online, wpisujesz gwiazdkę w UID i znajduje ci jak kiedyś...
bakerss
QUOTE
Jest na górze - SZUKAJ

to miała być taka dygresja czu cos w tym stylu... nie ważne biggrin.gif poprostu nie przypominalo mi sie żeby taki temat byl poruszany a że był on poruszany w temacie o kTransfer to tym bardziej biggrin.gif

QUOTE
Wchodzisz w \"Szukaj\", zaznaczasz Tylko Online, wpisujesz gwiazdkę w UID i znajduje ci jak kiedyś...


to już wiem ale thx
case
ostatnio dotknal mnie ten minus kLana, ze nie mozna gadac z ludzmi z innej podsieci [wczesniej z nimi nie gadalem tongue.gif], gdyz moja siec ma ponad 7 podsieci i wtyczka staje sie uzyteczna jedynie w obrebie kazdej z nich...

domyslam sie, ze jesli byloby to mozliwe w protokole kLana, zeby dzialal w obrebie calej sieci, to byloby juz w nim wprowadzone, wiec mam pytanko, czy da rade cos z tym fantem zrobic... :?:
hao
Musiałoby być jako P2P najlepiej z serwerem centralnym :/ Ale to już raczej materiał na osobną wtyczkę biggrin.gif
shw
propozycja lanchata w konnekcie powraca po dluuugiej przerwie smile.gif
MastaBlasta
Mam pytanie do autora pluga:
Czy możesz mi powiedzieć jak wyglada taki mesg przesyłany miedzy uzytkownikami?. Wiem juz czego używasz do komunikacji i moge przesyłac wiadomości do kLANa, ale niestety tylko gdy jest włączona obsługa Winpopupa. Nie wiem jak wyglada taki mesg 'bez' obsługi Winpopupa i nie wiem jaki jest sposoob wysyłany status (ale wiem na jakie kanały :]). Mozna to było wybadać odpowiednimi programikami, ale zapewne o tym wiesz. Chcę napisac prostego appza do komunikacji z kLANem ale nie mam niestety opisu mesga używanego do komunikacji.

Plz o jakiś help (a przynajmniej o odpowiedź)

Dziękuję z goory
Olórin
news na gg3d
QUOTE
Beneck stworzył nową wtyczkę, dzięki której będziemy mogli komunikować się z naszymi znajomymi w LANie. Plugin nazywa się T.LanTalk i jest narazie w fazie testów. Można ustawić tylko dwa statusy (dostępny/niedostępny). Wtyczka powinna być kompatybilna z konnektowym kLANem.
case
QUOTE(Olórin)
news na gg3d
QUOTE
Beneck stworzył nową wtyczkę, dzięki której będziemy mogli komunikować się z naszymi znajomymi w LANie. Plugin nazywa się T.LanTalk i jest narazie w fazie testów. Można ustawić tylko dwa statusy (dostępny/niedostępny). Wtyczka powinna być kompatybilna z konnektowym kLANem.

no nic... K jest wzorem do nasladowania, co tu duzo mowic wink.gif
i oby tak dalej biggrin.gif
hao
Sorka, że tak długo...
Opis protokołu wrzuciłem tutaj:

http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=12010#12010
MastaBlasta
Dzięki, hao!

Heh, zostałem zdemaskowany :], ale po prostu chciałem aby wszyscy mogli porozmawiac po LANie niezaleznie od uzywanego komunikatora smile.gif. Wypatrzyłem nieco pakietów 'etheralem' ale nie za dużo potrafi wyciągnąć jednak, więc brakowało mi tylko opisu danych: jak wysyłać i w jakim przypadku no i jak spreparowanej wiadomości spodziewać sie w sekcji servera itp.... 'TLanTalk' lub potem 'tLan' (jeszcze nie wiem jak)uzywa do komunikacji tego samego protokołu....

Dzieki jeszcze raz za opis, pomoże w rozwijaniu pluga i integracji z kLANem smile.gif

pozdrawiam

Beneck
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.