Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mobilna wersja Konnekta
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
lipa
W sumie przez przypadek trafiłem na artykuł o mobilnym AQQ (czytaj więcej...) i pomyślałem, że może i konnekt doczekałby się wydania na komórki. Ja używam JaduGadu, ale nie ma co ukrywać, autor nie ma za grosz poczucia dobrego smaku i to wszystko tak dość nieciekawie wygląda. Co do funkcjonalności tego midletu też można mieć dość sporo zastrzeżeń.
Może ktoś zabrałby się za tworzenie mobilnej wersji konnekta? Myślę, że uszczęśliwiłby nie tylko mnie... Co Wy na to?
psota
Konnekt na komórke musiał by być pisany w języku java, jeżeli by któś się zmobilizował to by mógł napisać go pod komórke (i tu problem kto się znajdzie tongue.gif)
Mi to tam obojętne (nie mam GPRS), ale pewnie by rozsławiło jszcze troche konnekta
Pozatymbyło
atol
skolima kiedyś napisał jakigoś klienta jabberowego na telefon. Może jak by to odpowiednoi rozwiną to by z tego wyszło coś ciekawego. Lecz wszystko zależy tylko od niego.
DawidSOL
QUOTE(psota @ 24.07.2005 - 01:00)
Konnekt  na komórke musiał by być pisany w języku java, jeżeli by któś się zmobilizował to by mógł napisać go pod komórke (i tu problem kto się znajdzie tongue.gif)


nie musi wink.gif
moze byc w c++ na platformy Symbian OS (www.symbian.com -> developer) czyli m.in. na telefony(oddzielnie interfejsy):
series60: np 6600, 7650, n-gage, 6680, 6630, sx1, ipt itd
series80: 9300, 9500
UIQ: SE P800, P900, P910i, motka A1000, A925
series90: 7710

itp itd
(nie wszystkie telefony wymienilem)
froger_mcs
No tak, tak, ale co z innymi telefonami ? tongue.gif Nie każdy przecież Symbiana obsługuje tongue.gif
psota
Lepszy rydz niż nic tongue.gif
jacekz
no to był by dobry pomysł taki jabberowy komunikatorek do tego jeszcze opcja wysyłania smsów biggrin.gif z niego :]
lipa
Może niekoniecznie nastawiony tylko na jabbera, bo pakiety wysyłane i odbierane byłyby nieco większe, a koszt korzystania z takiego komunikatora jest sprawą dość ważną.
DawidSOL
na jabberze (i paru innych) jest oparty jak narazie bezkonkurencyjny Agile Messanger ktory pozwala przesylac fotki (nawet bezposrednio z aparatu lub pliku) i glos! (wrzuca na serwer i podaje linka)
a co najwazniejsze - jest darmowy i ciagle rozwijany ( i dostepny na wszystkie platformy, a nawet w javie)

agilemobile.com
lipa
Agile jest dostepne w wersji java?! Możesz podać jakieś namiary?
jacekz
QUOTE(lipa @ 24.07.2005 - 20:19)
Agile jest dostepne w wersji java?! Możesz podać jakieś namiary?
*


i tu się skoczyła idea mobilnego konnekta laugh.gif
skolima
Nie ma wersji java komunikatora agile, są binarki na rózne symbiany tylko. Co do Javy - IMHO prędzej (czyli kiedyś... może...) pojawi się Konnekt działający pod Linuxem, niż pisany od zera w Javie.
Olórin
Zgadzam się z skolimą... jeżeli taki Javovy K miałby powstać to robiony byłby przez osobny zespół ludzi, jedynie pod banderą K.
Bartholomew
A proszę bardzo wink.gif

Komunikator mobilny oparty o protokoły Jabbera:

KomKom

Komunikator w pełni funkcjonalny (m.in. GG, ICQ, WPK, AIM itd) a do tego Javowy - więc dostępny dla szerokiego grona użytkowników. KomKom zyskał bardzo pozytywną opinię w recenzjach magazynu "Twoja Komórka".

Jeśli wyrazicie chęć współpracy, to możemy wspólnie przygotować wersję specjalnie dla Konnekta - chodzi np. o wygląd aplikacji. smile.gif Może z tego wyjść całkiem fajna wersja komunikatora.

Pozdrawiam

PS: gdyby ktoś szukał innych mobilnych alternatyw znanych z komputerów aplikacji, to mamy jeszcze maszynę do KARAOKE w wersji na komórki - zapraszam na stronę: mobiKAR'a
zimaq
Fajnie tylko, że konnekt jest za darmo, a KomKom kosztuje 19pln w wersji full. Ktoś się na to pisze? Bo ja nie.
Bartholomew
QUOTE(zimaq @ 5.08.2005 - 16:58)
Fajnie tylko, że konnekt jest za darmo, a KomKom kosztuje 19pln w wersji full. Ktoś się na to pisze? Bo ja nie.
*



Przepraszam, faktycznie nie zaznaczyłem że KomKom Jest aplikacją komercyjną. Myślę jednak że jego cena (opłacana jednorazowo) nie jest zbyt wygórowana biorąc pod uwagę jej relację (nie odstaje zbytnio od cen aplikacji mobilnych na polskim rynku) do jakości i funkcjonalności (jedyna aplikacja posiadająca tak szeroki wachlarz funkcji).

OK - to jest propozycja, jeśli twórcy Konnekta uważają że nie na miejscu, po prostu nie skorzystają z niej.

Pozdrawiam
zimaq
Co innego jakby był jakiś rabat albo coś w ten deseń dla k.userów rolleyes.gif
PioMar
Jak chcecie, to chętnie mógłbym napisać KonnektaMobile w J2ME na komórki. Jedynym problemem jest to, że posiadam tylko i wyłącznie protokół GG. unsure.gif Jeśli ktoś miałby protokół Tlena, Jabbera lub jeszcze innego to chętnie wezmę go do teamu. biggrin.gif
joj_sport
to napisz tylko na GG narazie wink.gif i tak to najpopularniejszy protokol, a poza tym co wiecej na kome ?:> a no przydaloby sie wysylanie smsow prosto z komunikatora (K) biggrin.gif , chociaz do plusa czy nawet orange
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.