Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zewnetrzny dostep do kontaktow
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
PinBack
Chodz mi o to czy da sie jakos wyrzucic kontakty na pulpit?
Czytalem juz ze sie nie da ustawic przezroczystosci okna glownego wiec moze dalo by sie je jakos umiescic na pulpicie? Chodzi o wyswietlanie statusu ,opisu i mozliwosc otwarcia okna rozmowy ,chociaz w sumie to ostatnie by chyba wystarczylo...
Mowa tu o kontaktach z gadu
Spass
Ja zrobiłem to teraz na próbe w ten sposób - stworzyłem na pulpicie skrót internetowy do jakiejśtam strony www i zmieniłem we właściwościach Adres URL na "gg:1971002" (numer kontaktu gg). Po dwukliku na tym skrócie otwiera sie okno rozmowy (trzeba mieć skojarzony skrót gg: z Konnektem).
PinBack
obecnie nie mam czasu na sprawdzenie ale podejrzewam ze wygladac to bedzie tak ze na gorze ikona (mozliwa zmiany ikony dla skrotu wiec OK) a na dole podpis (nie OK bo nie jest obok) ale w myśl zasady "masz głowe i ch*j to kombinuj' myle ze mozna by podpisy zakryc w samurize i obok dodac txt skojarzony z tym skrótem ,albo od razu ikonke + podpis i oba podpiąć do url gg:12345 (teoretyzuje ,sprawdze pozniej wink.gif )

Thx Spass ,pomysłowo

A wie ktos jak zrobic zeby pokazywal stat i opis? wink.gif
dulek000
Skrypt do samurize sprawdzający to łącząc się z serwerem GG. Przez konnekta się nie da.
skolima
Da się. Te informacje są przecież dostępne w programie. Potrzebna jest "tylko" wtyczka udostępniająca je na zewnątrz, i wtyczka do samurize potrafiąca je wykorzystać....
dulek000
Mówię o tym, co jest w tej chwili w K...
skolima
Część Konnektowa takiego tandemu, to tak naprwdę pikuś. Do napisania szybciutko. Problemem nieco innym jest support sensowny (znaczy plugin) w Samurize. Ja o tym progsie pojęcia nie mam. Znaczy - ustawiłem sobie na pulpicie jakieś proste rzeczy, wygląda fajnie.. ale pisanie wtyki to inna pra kaloszy. Jak ktoś jest z nim za pan brat, to moge wspomóc.

Ach - jakby się ktoś taki znalazł, to ostrzegam - ostatnio dostałem robotę i w biurze spędzam tak 8-9 godzin dziennie, więc aktywność Open Source'owa "nieco" mi się zmniejszyła.
PinBack
moment bo mowicie troche niezrozumialym jezykeim dla mnie tongue.gif

zostawmy pisanie wtyczek dla samurize itp
zrobilem skrot i za url wpisalem gg:1209882 ,ale otwiera mi sie przez GG - jak to skojarzyc z K ?
GuZiK
ponownie zainstalowac K
PinBack
a jakies inne sposoby? bo reinstalu K unikam jak ognia :]

powiedzcie mi co by było potrzebne ze strony Samurize aby wyświetlał te info ?
dulek000
Nie wyświetlisz bez plugina do K. A to co by do Samurize było potrzebne musiałbyś sam napisać. Po prostu korzystając z teraz dostępnych narzędzi nie wyświetlisz tego. Tak ciężko to zrozumieć?
PinBack
tak cieżko zrozumiec ze pytam co by samurize musial miec zeby powiedziec kumplowi ktory pisze wtyczki do niego?
skolima napisal że w razie razu mogl by sprobowac plugin do K napsiac wiec teraz szukam drugiej strony..
atol
Moim zdaniem plugin do K może być pominięty bo jest KstatusLog wiec można ustawić wtyczkę do pobierania opisów z pliku tekstowego. Mój kolega robi coś podobnego kożystajac z odpowiednie wtyczki do EKG tylko że skrypt jest php.
dulek000
PinBack: Kolega musiałby pogadać ze Skolimą, bo jest kilka sposobów. Ew. można wykorzystać pomysł Atol'a i parsować plik ze statusami tworzony przez KSL. Myślę, że wydajniej by było, napisać nowy plugin.
GuZiK
QUOTE(PinBack @ 31.07.2005 - 20:42)
a jakies inne sposoby? bo reinstalu K unikam jak ognia :]
*


to zmien recznie w rejestrze
@ndy
QUOTE(PinBack)
zrobilem skrot i za url wpisalem gg:1209882 ,ale otwiera mi sie przez GG - jak to skojarzyc z K ?


Zapisz to niżej jako plik rejestru i uruchom. Znalazłem to kiedyś na tym forum wink.gif

CODE
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\jid]
@="URL: Konnekt (Jabber)"
"URL Protocol"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\jid\shell]

[HKEY_CLASSES_ROOT\jid\shell\open]

[HKEY_CLASSES_ROOT\jid\shell\open\command]
@="\"C:\\Program Files\\Konnekt\\konnekt.exe\" -cnt=%1"


[HKEY_CLASSES_ROOT\gg]
@="URL: Konnekt (Gadu-Gadu)"
"URL Protocol"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\gg\shell]

[HKEY_CLASSES_ROOT\gg\shell\open]

[HKEY_CLASSES_ROOT\gg\shell\open\command]
@="\"C:\\Program Files\\Konnekt\\konnekt.exe\" -cnt=%1"
PinBack
juz pokojarzylem ,thx ,ale jak otwieram to sie najpierw pyta o profil...
Olórin
CODE
@="\"C:\\Program Files\\Konnekt\\konnekt.exe\" -cnt=%1"

zmień na
CODE
@="\"C:\\Program Files\\Konnekt\\konnekt.exe\" -restore -cnt=%1"
PinBack
zamienilem oba na
"C:\\Program Files\\Konnekt\\konnekt.exe\" -restore -cnt=%1"
i nie dzieje sie nic ;P (no.. ale nie pyta o profil wink.gif )
PinBack
wybaczcie post pod postem ,ale edycji nikt nie zauważy (prosze wiec o usuniecie poprzedniego postu) ,a mi zależy na tym oknie wiadomosci z pulpitu.

Obecnie w rejestrze mam tak:
@="\"C:\\Program Files\\Konnekt\\konnekt.exe\" -cnt=%1"
i działa połowicznie, tj. pyta o profil a po wpisaniu hasła pojawia sie okno rozmowy ,a za nim cały konnekt - na celu jest osiagniecie samego okna rozmowy.

Po wpisaniu:
@="\"C:\\Program Files\\Konnekt\\konnekt.exe\" -restore -cnt=%1"
Nie dzieje się nic smile.gif

Przestudiowałem:
http://faq.konnekt.info/sql_params.php
Ale nie wyniosłem nic nowego po za tym jak mogę wyslac od razu wybrany tekst do danego rozmówcy:)

Tak więc czekam na rady ludzi wiedzących o co chodzi bo problem pewno banalny smile.gif
riddle
A spróbowałeś, jeśli już Cię pyta o profil, wpisać jego nazwę po "=" ?

@="\"C:\\Program Files\\Konnekt\\konnekt.exe\" -cnt=%1 -profile=Nazwa_profilu"
PinBack
tak ,pyta o hasło..
próbowałem też kombinacji typu
-profile=PinBack -restore i na odwrót ,nic
nie można jakoś mu podać od razu hasła albo ominąć te pytanie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.