Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z plikami *.dtb
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
riddle
Problemy z plikami DTB

Jeśli po uruchomieniu Konnekta dostajesz wiadomość błędu:
QUOTE
Plik "c:\program files\konnekt\profiles\{nazwa_profilu}\{nazwa_pliku}.dtb" nie może zostać przeczytany

oznacza to że popsuł Ci się plik profilu. Nie zawsze oznacza to, że cały profil uległ zniszczeniu. Wejdź do katalogu c:\program files\konnekt\profiles\{nazwa_profilu} i sprawdź które pliki wyświetlają się z rozmiarem 0KB - one zwykle są popsute.

Lista plików:

W nawiasach zaznaczono kiedy da się przywrócić profil do życia, bez tego pliku wypełnionego danymi (w przypadku gdy się da, stwórz nowy).
  • katalog history - są tam pliki dtb odpowiadające za rozmowy
  • katalog imgcache - są tam pliki wysłane za pomocą GG Image
  • acts.dtb - pozycja pasków narzędzi, okna rozmowy [da się]
  • cfg.dtb - konfiguracja Konnekta [da się]
  • cnt.dtb - lista kontaktów [nie da się]
  • mru.dtb - lista ostatnio używanych (statusy opisowe, itp) [da się]
  • msg.dtb - kolejka wiadomości [da się]
  • plg.dtb - lista włączonych wtyczek [da się]
  • update_defs.dtb - dane wtyczki kUpdate
Jeśli masz gdzieś kopię zapasową tych plików, wgraj je do katalogu c:\program files\konnekt\profiles\{nazwa_profilu}. Możesz także poszukać plików z dodanymi znakami '_' jeśli nie skasowałeś jeszcze profilu.

Przyczyną takiego zachowania się programu jest fakt, że podczas zapisywania tych plików coś się wydarzyło - na przykład zresetowałeś na twardo komputer (przez guzik na obudowie) i plik nie mógł zostać zapisany poprawnie.

Przeciwdziałanie

Aby uchronić się przed straceniem profilu możesz przedsięwziąć następujące kroki:
  • Nie instaluj Konnekta na partycji systemowej (mówiąc po ludzku, nie instaluj go na C:\)
  • Defragmentuj dysk co jakiś czas.
  • Nie wyłączaj Konnekta przez zabicie procesu (w oknie Ctrl + Alt + Del), zamykaj go zwyczajnie.
  • Skorzystaj ze skryptu archwizującego folder dla wtyczki Checky. Wątek skryptu na forum.
  • Skorzystaj z opcji backupu profilu wtyczką K+
Kroki te pomogą Ci uchronić także inne programy, więc nie tyczą się tylko Konnekta.

W przyszłości, Konnekt będzie lepiej obsługiwał pliki .dtb, aby uchronić wszystkich przed padnięciem profilu. Czytaj więcej na blogu Hao.

Więcej na forum odnośnie plików *.dtb:

przepełnienie pamięci i strata prawie wszystkich dtb
cfg.dtb
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=2938

Więcej linków

Parametry uruchamiania Konnekta z możliwością wyboru profilu - przydatne gdy profil padnie.
Opis wtyczki exPIMP - łatwy sposób na zachowanie listy kontaktów i ustawień.
silentscream
problem w tym, ze nie ma u mnei zadnych plikow w folderze profile a plik z ktorym jest problem znalazlam ale na document.. i zadne z nich nie ma 0kb;/
neme
Mam to samo... W katalogu
c:\program files\konnekt\profiles\ Nie mam nawet żadnego profilu, ani żadnych plików. Za to znajdują się on tutaj:
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\stamina\konnekt\{nazwa profilu}

Foldery:
history
imgcache

Pliki:
acts.dtb
cfg.dt
mru.dtb
msg.dtb
plg.dtb
update_defs.dtb

Spróbowałem przegrać folder profilu z "Documents and Settings" do "Program files", ale nie działa...

Da radę to jakoś wskrzesić?

Z góry dziękuję za pomoc.
czakll
Tez dzis mam taki problem, nazwy plikow i rozmiary chyba sa w porzadku, oto obrazek


Da sie cos z tym zrobic??
sliwka_kg
Mam dokładnie to samo, co moi przedmówcy..
Nie może odczytać pliku, wszystkie są, żaden nie ma 0 KB, natomiast w profilach nie mam żadnego..
Da się to jakoś uratować?
Proszę o szybką odpowiedź..
Pozdrawiam. ; )
Sija
jezeli K twierdzi, ze pliki sa popsute to ich rozmiar nie ma znaczenia. i niestety nie - nie da sie nic zrobic. warto o tym pamietac zanim dojdzie do takiej sytuacji (szkoda, ze w ogole musi dochodzic, ale coz...).
megaan89
też mam ten problem. no dobrze naprawić się nie da, czyli co mam zrobić? bo nie rozumiem (i od razu uprzedzam, że niespecjalnie się znam na komputerach)
LooL
Utwórz nowy profil i skopiuj pliki które działają.
HavocLP
Dla potomnych podaje mały programik który pomogły mi napisać osoby na pewnym forum PC.
CODE

set tm=%time%
SET tm=%tm::=-%
md "[sciezka do katalogu w którym ma być kopia plików]\%date% %tm%"
copy "[sciezka do kat. konnekta z plikami dtb]\*.*" "c:\backup\%date% %tm%"

Wkleić do notatnika i zapisać jako xy.BAT

Dzięki temu mamy tworzone kopie w folderach nazwanych w/g daty i godziny. Nie ma problemu z zastępującymi się plikami i mamy całą masę starych backupów. Wystarczy wrzucić do autostartu i problem rozwiązany, przy każdym uruchomieniu PC mamy kolejny backup. Nawet jeżeli po uruchomieniu zauważymy że konnekt padł, mamy ten z poprzedniej sesji. Oczywiście wszystko można też ręcznie wykonywać.
Aule
Backupy robi K+(co nawet pisze w pierwszym poście), no ale skrypt może pomóc tym niekorzystającym z dobrodziejstw tej wtyczki.
Dexterxx
Do końca dopisać jeszcze

CODE

dyskNaKtorymJestKonnekt
cd SciezkaDoFolderuKonnekta
start konnekt.exe


Zrobić jako skrót do konnekta i co uruchomienie komunikatora tworzy się backup wink.gif
Aule
W tym przypadku juz zupelnie nie rozumiem, po co komplikowac sobie zycie. Prosciej uzyc K+...
Dexterxx
Fakt faktem... ja w backupie mam foldery od k. 2006tego tongue.gif
HavocLP
To powiedzcie mi przy okazji jak używać tego K+. Bo mam i nie wiem jak wykorzystać.
A co do tgo skryptu, to można go przerobić na backupowanie wszystkiego od opery/ff po ustawienia winampa, taki mini northon ghost biggrin.gif
WRON3k
jeśli masz już załadowaną do Konnekta wtyczkę K+ to po prostu weź wejdź w jej ustawienia i zaznacz "zapisuj kopie konfiguracji i listy kontaktów"
i wtyczka będzie ci robiła codziennie kopie w folderze profilu....
kojak
witam,
mam takie pytanko wywala mi blad

QUOTE

Plik "c:\program files\konnekt\profiles\{nazwa_profilu}\cfg.dtb" nie może zostać przeczytany


zrobilem wiec uninstall konekta i teraz przy jego uruchomianiu znowu jest ten blad :/

na koncie admina wszystko gra, gdy startuje normalne konto na viscie i probuje odpalic konnekta wywala ten blad, ale gdy z normalnego konta odpalam ten plik przy prawach admina wszystko jest ok

co moge zrobic z tym fantem

dziekuje za pomoc

ps. oto wycinek mojego loga

QUOTE

## [CORE] --- ProfilesDir set ---
## [CORE] Plik C:\ProgramData\stamina\konnekt\Tomek\cfg.dtb nie został otworzony
## [CORE] Plik C:\ProgramData\stamina\konnekt\Tomek\cnt.dtb nie został otworzony
WRON3k
Przenieś folder konnekta z Program Files gdzieś indziej i (lub) ustal na nim pełne prawa dostępu sobie.
knight
Ja mam chyba podobnej kategorii problem.
Przy włączaniu lub odbieraniu wiadomości wyskakuje taki komunikat jako
błąd zapisusu , DTB
a w komunikacie:
"Nie mogę zapisać danych do pliku
C:\Problem Files\Konnekt\data\beta\beta_stats.dtb

Czy ktoś zna na to rozwiązanie??
knight
QUOTE(knight @ 16.12.2008 - 16:45) *

Ja mam chyba podobnej kategorii problem.
Przy włączaniu lub odbieraniu wiadomości wyskakuje taki komunikat jako
błąd zapisusu , DTB
a w komunikacie:
"Nie mogę zapisać danych do pliku
C:\Problem Files\Konnekt\data\beta\beta_stats.dtb

Czy ktoś zna na to rozwiązanie??






Jesli komus zdarzy sie podobny problem to trzeba zainstalowac konnekta na innym dysku.
mi nie ruszalo po zainstalowaniu na dysku C, zainstalowalem drugi raz na D tylko trzeba wyprac opcje gdzie sie samemu wybiera plik docelowy.

Pozdrawiam
fóbar2k
u mnie wywala błąd msg.dtb, nie da się go skasować, reinstall nic nie daje. wywala do tego problem z kPilot2. Które pliki odpowiadają za liste kontaktów i ustawienia? Zrobie nowy profil i skopiuje je wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.