Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kilka moich propozycji
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
vojtek
Mam konnekta dopiero kilka dni, ale juz musze przyznac ze jest swietny wink.gif

Oto kilka pomyslow, jakie mi sie nasunely podczas uzytkowania:
- klawisz 'enter' otwiera okno rozmowy - jesli mamy zaznaczonego kogos na liscie kontaktow, klikamy enter i pojawia sie okienko rozmowy..

- bramka 1rstwap - moze zrobic tak zeby ucinalo reklame na koncu? smile.gif Tak jak to rozwiazano w SEMSMS (http://semsms.prv.pl)... Wtedy smsy naprawde wygladaly by identycznie jak wyslane z komorki biggrin.gif

- polaczenia konferencyjne - nie wiem czy sa, ale ja jakos ich nie moge znalezc... Fajna sprawa, gdyby byla taka opcja..

To tyle chyba.. Jak cos mi jeszcze wpadnie do glowy to sie odezwe..
Ludwik
QUOTE(vojtek)
- klawisz 'enter' otwiera okno rozmowy - jesli mamy zaznaczonego kogos na liscie kontaktow, klikamy enter i pojawia sie okienko rozmowy..

Lista kontaktów zostanie 100% przebudowana. Nie wiem czy do tego czasu Hao ruszy obsługę klawiatury przez liste (a to akurat naprawde by się przydało).
QUOTE(vojtek)
- bramka 1rstwap - moze zrobic tak zeby ucinalo reklame na koncu? smile.gif Tak jak to rozwiazano w SEMSMS (http://semsms.prv.pl)... Wtedy smsy naprawde wygladaly by identycznie jak wyslane z komorki biggrin.gif

Jeśli SEMSMS naprawde to potrafi to warto się temu przyjżeć. A wiesz JAK on to robi?
QUOTE(vojtek)
- polaczenia konferencyjne - nie wiem czy sa, ale ja jakos ich nie moge znalezc... Fajna sprawa, gdyby byla taka opcja..

Połączeń konferencyjnych jeszcze nie ma, ale oczywiście są w planach. Wiele razy było to omawiane na forum.
miluti
QUOTE(vojtek)
Mam konnekta dopiero kilka dni, ale juz musze przyznac ze jest swietny
My też podzielamy twoją opinię smile.gif
QUOTE
klawisz 'enter' otwiera okno rozmowy - jesli mamy zaznaczonego kogos na liscie kontaktow, klikamy enter i pojawia sie okienko rozmowy..
Popieram, najpierw "żongluję" klawiszami kursora po liście, wciskam Enter i od razu mogę pisać, a wszystko to bez ruszania myszki.
Mogłoby się pokazać jeszcze przed przebudową listy, a jak nie to poczekamy, w końcu bez tego też da się żyć smile.gif
QUOTE
- bramka 1rstwap - moze zrobic tak zeby ucinalo reklame na koncu?  Tak jak to rozwiazano w SEMSMS (http://semsms.prv.pl)... Wtedy smsy naprawde wygladaly by identycznie jak wyslane z komorki
Wystarczy że będziesz wpisywał dłuższe sms-y powyżej 125 znaków, sprawdziłem na stronie i przy tej długości nie ma już reklamy. Sprawdziłem to samo przez Konnekta, wskazuje o jeden znak więcej przy tej samej długości wiadomości, a K upiera się by wpisac jakis podpis ale gdy wcisniesz anuluj to i tak wyśle smile.gif
Przy okazji wysyłania przez 1srtWAP "odkryłem" jedną fajną sprawę ale nie będę o niej pisał bo i tak wszyscy wiedzą o co chodzi :wink:
hao
QUOTE
Nie wiem czy do tego czasu Hao ruszy obsługę klawiatury przez liste (a to akurat naprawde by się przydało).

Część obsługi już jest... Znajdywanie po wpisanej początkowej nazwie i działający przycisk Context (po prawej od prawego WIN)...

QUOTE
bramka 1rstwap - moze zrobic tak zeby ucinalo reklame na koncu?  Tak jak to rozwiazano w SEMSMS (http://semsms.prv.pl)...

O... O tym nie słyszałem... Jak ktoś wie, zawsze może sobie przeedytować 1stwap.lua
Ludwik
QUOTE(hao)
Część obsługi już jest... Znajdywanie po wpisanej początkowej nazwie i działający przycisk Context (po prawej od prawego WIN)...

WOW smile.gif Nie zauważyłem. Super smile.gif
QUOTE(miluti)
Wystarczy że będziesz wpisywał dłuższe sms-y powyżej 125 znaków, sprawdziłem na stronie i przy tej długości nie ma już reklamy.

Czyli co? Konnekt ma dopełniać ilość znaków która brakuje do 125 spacjami?
PS: Podczas tej rozmowy przestawiłem sobie Konnekt na "niedostępny" i połączył się sam.
hao
1stWAP już "chodzi" smile.gif Pewnie jutro będzie update, to przy jego okazji i to dojdzie...

Jak już pisałem... Jak ci się sam połączy, zrób kopię konnekt.log i mi ją podeślij! Masz może dialUp?
Ludwik
Ale teraz, jak chcę to zrobić w sposób kontrolowany to odmawia łączenia :twisted:
Mam neostradę, ale korzystam z normalnego połaczenia systemewego typu dial-up (po dodaniu protokołu pppoe) i tak też mam ustawione w konnekcie (tylko masochista korzystał by z programu, który dostarcza tpsa z tekstem ze to jedyny program, którym da się łączyć z neostradą. Jest to lekko zmodyfikowany dialer z nieusuniętymi złośliwymi funkcjami :? )
Ludwik
QUOTE(hao)
Część obsługi już jest... Znajdywanie po wpisanej początkowej nazwie i działający przycisk Context (po prawej od prawego WIN)...

Czyli już można korzystać z konnekta bez myszki. Zaznaczamy strzałkami kontakt (możemy sobie pomagać naciskając litere, na którą się zaczyna) naciskamy Context i już możemy wybrać strzałkami np. rozmowę (BTW: pojawia się wtedy czerwony napis "Wpisz wiadomość!' - nie wiadomo dlaczego. Ale w nicznym to nie przeszkadza) smile.gif
hao
Być może to przez opcję z Dial upem... Procedurki od automatycznego łączenia nigdy nie miałem okazji na DU przetestować, ale jak nie zapomnę to się trochę pobawię dzisiaj smile.gif

A z tym "wpisz wiadomość" to jest jakoś tak, że nie wiedzieć czemu, naciśnięcie klawisza enter dolatuje do okna wiadomości... Hmmm... Być może sprawdzam w nim WM_KEYUP... Zaraz zobacze smile.gif
Bora
QUOTE(hao)
Część obsługi już jest... Znajdywanie po wpisanej początkowej nazwie i działający przycisk Context (po prawej od prawego WIN)...

Chyba w najnowszym updejcie to doszło tylko niesteyt skacze tylko do 1 osoby z ta literką a chyba było by wygodnie żeby po kolejnym wciśnięciu pokazywało następną.(W kolejnośćci dostępni i away potem ukryci i inni z "?", niedostępni a na końcu telefony - czyli w tej koljnosci co jest,a nie alfabetycznie)
hao
Opis działania jest w changelog'u...

Można wpisać dowolny ciąg znaków. Kliknięcie myszką, strzałki, lub zmiana aktywnego okna zerują wpisany ciąg...

Znajdywane są kontakty, które zaczynają się na podane kilka pierwszych liter, przy czym pomiędzy kontaktami, które spełniają kryteria skacze się [spacją]!

Dodatkowo jeżeli mamy kontakty FOO i BAR to wpisując FO zaznaczy się FOO, ale dopisując samo B zaznaczony zostanie BAR...

Chyba dosyć logicznie i wygodnie... Fakt, że w wielu rozwiązaniach wyszukiwanie odbywa się tylko po pierwszej literze wcale nie oznacza, że jest to dobre podejście do sprawy!
Ludwik
QUOTE(hao)
Znajdywane są kontakty, które zaczynają się na podane kilka pierwszych liter, przy czym pomiędzy kontaktami, które spełniają kryteria skacze się [spacją]

Obawiam się że bardziej intuicyjnie by było [enterm]. Z tego prostego powodu, ze w przeważającej ilosci programów tak jest.
hao
ale pod enterem sami byście chcieli mieć nawiązywanie rozmowy,...
miluti
Zgadza się, Enter powinien służyć do wywołania konkretnej akcji, w tym wypadku otwarcia okna rozmowy. To że w przeważającej ilości programów tak jest wcale nie oznacza że Konnekt musi robić tak samo szczególnie wtedy gdy istnieje lepsze rozwiązanie, w końcu K ma ustanawiać nowe standardy a nie tylko powielać to co już jest :wink:

Wyszukiwanie jest ok, na tym etapie już lepiej działa niż to co jest aktualnie w gadu, dodatkowo rozszerzyłbym funkcjonalność o wyszukiwanie dowolnego stringu w całej nazwie kontaktu tak by nie miało znaczenia czy dla kontaktu typu "imię (nick)" wpiszę na początku "ni" czy też "im". Troszkę trudniejsze w realizacji ale zwalnia usera od pamiętania jak dany kontakt jest zapisany na liście.

Jeśli chodzi o poruszanie się po kontaktach spełniających dane kryterium wyszukiwania to oprócz/zamiast spacji można by do tego wykorzystać klawisze kursora "LEWY" (w górę) "PRAWY" (w dół). Takie rozwiązenie wydaje mi się intuicyjne.
hao
lewo i prawo może być dobre przy przełączanie aktywnej grupy, ale co mi tam, niech będzie smile.gif

Co do wyszukiwania w całym stringu to hmmm... W realizacji trudne może nie jest, tylko czy nie będzie przypadkiem wkurzające.
Wiele osób ma kontakty na liście jako ksywki, lub nazwiska...
Gdy wyszukiwane będą również np. imiona, ciężko będzie się połapać...

Mogę za to zrobić, żeby rozróżniał słowa w opisie nie biorąc pod uwagę znaków nie a-z i 0-9...
Np przy:
Imię "Nick" Nazwisko
możnaby szukać po imieniu, nicku i nazwisku...

Komentujcie i wybierajcie w miarę szybko jak wolicie, bo pewnie postaram się to zrobić na najbliższy update...
Bora
mi sie nie podoba pomysł wyszukiwania po stringu.
mam porządek w kontaktach i wiem gdzie ogo szukać pozatym wprowadziło by to mętlik.
Jeżeli coś takiego powstanie ja poprosze o możelwość konfoguracji (ukrycia wyszukiwarki)
A co do przycisków możan chyba zrobić podobnie w konfigu opcje klawiszy i każdy ustawi sobie jak lubi a te które wcześniej ustaliliście zostawić dla domyślnych którym nie chce sie szperać w opcjach lub nie potrafią.
miluti
QUOTE(Hao)
lewo i prawo może być dobre przy przełączanie aktywnej grupy, ale co mi tam, niech będzie smile.gif
Do przełączania aktywnej grupy można by dodatkowo podpiąć Ctrl albo Ctrl+Tab lub coś w tym stylu...
QUOTE
Co do wyszukiwania w całym stringu to hmmm... W realizacji trudne może nie jest, tylko czy nie będzie przypadkiem wkurzające.
Wiele osób ma kontakty na liście jako ksywki, lub nazwiska...
Gdy wyszukiwane będą również np. imiona, ciężko będzie się połapać...
Nie wyraziłem się zbyt jasno... Wyszukiwałby tylko według tego co jest widoczne na liście kontaktów, jeśli jest tylko np. nick i/lub nazwisko to wpisywanie początkowych liter imienia nie powinno zadziałać, jeśli kontakt na liście byłby w stylu imię (nick) to wtedy wyszukuje po imieniu i nicku; nie powinien odnosić się do informacji zawartych w wizytówce chyba że ktoś lubi wyszukiwać osoby po numerze buta laugh.gif
QUOTE(Bora)
mam porządek w kontaktach i wiem gdzie ogo szukać pozatym wprowadziło by to mętlik.
U mnie sprawa wygląda trochę inaczej choćby z tego względu że nie we wszystkich kontaktach mam pełne dane lub mam osoby o tym samym nazwisku. Konnekta wykorzystuję też do kontaktów handlowych i jeśli mam kilka osób z tej samej firmy to wpisanie jej nazwy od razu zawęziłoby krąg moich poszukiwań, właśnie dlatego podrzuciłem ten pomysł.
vojtek
Widze ze niezla dyskusje rozpoczalem wink.gif Przepraszam ze tak pozno odpowiadam, ale wykanczajaca mnie (fizycznie i psychicznie) choroba oraz.. modem nie daly mi mozliwosci wczesniejszego zawitania na to forum.

W kazdym razie do rzeczy:
- Z tym semsmsem - nie wiem jak to jest rozwiazane (nie znam sie na tym.. wink.gif), ale skoro zostalo to juz rozwiazane to i tak nie ma to znaczenia. Wyslalem do siebie dwa smsy z K (tzn. jeden 'dlugi' sms) i reklame mialem w tym drugim tylko. Nie wiem jak wy robiliscie ze nie bylo jej wogole.. wink.gif

- Mam jeszcze taka mala uwage co do linkow w tresci rozmowy. Otoz teraz jak klikne na linka (obojetnie ktorym klawiszem) to mi go otwiera w biezacym oknie przegladarki, 'zamykajac' poprzednia strone. Proponuje zrobic tak zeby otwieralo go w nowym oknie przegladarce, ciekawe moglobybyc np. osobne menu dla linkow (a w nim: otworz w biezacym oknie, w nowym oknie, w nowym panelu i ew. cos jeszcze).

- Taka drobna uwaga - w oknie historii, jak sa dwie ramki (lewa z kontaktami, prawa z wiadomosciami) to proponuje zrobic tak aby ta lewa mozna bylo powiekszac.. Chodzi mi o to zeby granice pomiedzy nimi mozna bylo zmieniac, raz dajac wieksze 'menu' lewe, raz prawe. Teraz nawet jak powieksze cale okno, to zwieksza sie tylko obraz prawego pola.

to tyle wink.gif
hao
QUOTE
- Mam jeszcze taka mala uwage co do linkow w tresci rozmowy. Otoz teraz jak klikne na linka (obojetnie ktorym klawiszem) to mi go otwiera w biezacym oknie przegladarki, 'zamykajac' poprzednia strone.


To już kwestia ustawień w Explorerze... Poszukaj na forum bo już o tym było...
torn
QUOTE(hao)
QUOTE
- Mam jeszcze taka mala uwage co do linkow w tresci rozmowy. Otoz teraz jak klikne na linka (obojetnie ktorym klawiszem) to mi go otwiera w biezacym oknie przegladarki, 'zamykajac' poprzednia strone.

To już kwestia ustawień w Explorerze... Poszukaj na forum bo już o tym było...

Dla ułatwienia w IE: Tools > Internet Options > Advanced > Browsing > Reuse windows for launching shortcuts
miluti
QUOTE(vojtek)
- Z tym semsmsem - nie wiem jak to jest rozwiazane (nie znam sie na tym..  :wink:), ale skoro zostalo to juz rozwiazane to i tak nie ma to znaczenia. Wyslalem do siebie dwa smsy z K (tzn. jeden 'dlugi' sms) i reklame mialem w tym drugim tylko. Nie wiem jak wy robiliscie ze nie bylo jej wogole.. :wink: 
To proste: musisz napisać na tyle długiego sms-a żeby mieścił się w granicach 125-160 znaków. Jeśli napiszesz dłuższego to druga jego część też powinna spełniać to kryterium. W przeciwnym wypadku pierwsza część będzie ok natomiast druga zostanie obdarowana reklamą. W drugim wypadku sms powinien mieć rozmiar 285-320 znaków smile.gif
Puma
Super by była możliwosć ustawiania statusów oddzielnie dla każdej osoby a nie jak teraz wszycy widzą to samo na moim statusie, nie orientuje się czy tak w ogóle można zrobić.
case
...mozna mozna biggrin.gif

---------------------------
rap4u.prv.pl
Ludwik
Case - można?! W protokole gadu-gadu?! Nic mi o tym nie wiadomo...
case
hmmmm...

czytalem jakis czas temu na ten temat na forum gg (jak jeszcze tam wchodzilem) i tak wlasnie pisalo...

...ale skoro twierdzisz [ludwik], ze sie nie da - trudno smile.gif

jak na moj gust sa wazniejsze opcje do wprowadzenia w K. biggrin.gif 8)

pozdr
---------------------------
rap4u.prv.pl
Ludwik
Nie jestem pracownikiem SMS-Express (rozczarowałem was, co? :wink: ) i nie mogę wiedzieć na pewno. Ale wydaję mi się to bardzo, bardzo mało prawdopodobne.
werw0e
kiedyś miałem nawet napisać wtyczkę do tego wink.gif
ale wtedy jak się chowaliśmy przed jakimś kontaktem to nie zmieniało statusu u niego na niedostępny tylko pozostawiało stary biggrin.gif i wystarczyło sobie sporo naklikać i już każdy miał inny status ;]
Puma
Chodzi mi o opis na statusie ustawiany dla każdej osoby inny a nie o "słoneczko".
Olórin
protokół jabbera chyba cos takiego przewiduje, gg nie smile.gif
Puma
Ostatnio brakuje mi konferencji w K, kiedy można się tego spodziewać ?
Większosć komunikatorów to już dawno ma a mój ulubiony K jeszcze nie sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.