Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jakiś poważny problem?
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
Katar83
Uzywam konnekta juz od roku gdzieś, no i wkońcu postanowiłem oto zapytać ,bo mam wolną chwile smile.gif

Konnekt po conajmniej kilku godzinach pracy zaczyna mi sie dziwnie zachowywać. Mianowicie w pewnym momencie po kolejnym zminimalizowaniu okna rozmowy, bądź kolejnym połączeniu z serwerem w oknie rozmowy zaczynają dziać sie dziwne rzeczy. Np emotikony zaczynają migać, cześć okna zanika, miga, to co wpisze w oknie rozmowy zastępowane jest znaczkami |||||||||||||| po zaznaczeniu tekstu czasem widać co jest pod tymi |||||||||||| po czym dalej zaczyna zanikac okno. Nie widac tez np skina okna tylko białe tło. Gdy np klikam button I Konnekt lub jakies inne na dole ,lista jest cała czarna ,nic na niej nie widać, gdy "przewijam" ją do góry pojawiają sie dopiero opcje z tego menu. Dzieje sie tak nie tylko na moim komputerze ale na 3 innych gdzie instalowałem konnekta. Problem rozwiązuje restart konnekta. Nie jest to jakies męczące ale byłoby miło jakbym wiedział jak to naprawić lub ktroa wtyczka za to odpowiada.
Dodam ze kiedys kiedy miałem właczone w k.dodatkach automatyczne sprawdzanie połączenia ,czy tam np w sytuacji kiedy serwer gg padł a konnekt próbował non stop sie łaczyć z serwerem (to juz zostało naprawione,wkońcu) problem występował o wiele szybciej. Bo np juz po kilku minutach łaczenia/zminimalizowa/przywrócenia okna rozmowy.

Screena niestety nie mam ,jeśli da sie zrobić to nie omieszkam załączyć go tutaj później.

Z góry dzięki za pomoc
Katar83
Wtyczki których używam :
## [CORE] * plugin - plugins\gg.dll
## [CORE] * plugin - plugins\ggimage.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kstyle.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kIEview.dll
## [CORE] * plugin - plugins\dwutlenek.dll
## [CORE] * plugin - plugins\exPIMP.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kTransfer.dll
## [CORE] * plugin - plugins\DzielniK.dll
## [CORE] * plugin - plugins\K.Away.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kMigacz.dll
## [CORE] * plugin - plugins\konnferencja.dll
## [CORE] * plugin - plugins\notify.dll
## [CORE] * plugin - plugins\sms.dll
## [CORE] * plugin - plugins\sound.dll
## [CORE] * plugin - plugins\update.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kboard.dll
## [CORE] * plugin - plugins\faworki.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kDodatki.dll
## [CORE] * plugin - plugins\KiK.dll
## [CORE] * plugin - plugins\ksl.dll
## [CORE] * plugin - plugins\timer.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kpilot2.dll
## [CORE] * plugin - plugins\ggcrypt.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kBirth.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kZmieniacz.dll
Katar83
Własnie przy zamykaniu teraz konnekta wystąpił ten problem...
W załaczniku widok okna rozmowy ,które sie wyraźnie popsuło smile.gif
Niestety rozwijanej listy któregoś z buttonów nie zdołałem zrobic ponieważ co dziwne wywaliło mi komunikat jakis konnektowy wręcz z wyglądu smile.gif o treści: Za mało pamięci do utworzenia mapy bitowej. Zamknij jedną lub kilka aplikacji,aby zwiększyśc dostępną ilość. Problem pojawił sie po okolo 10 godzinach pracy konnekta w momencie kiedy zrobiłem sie niedostępny. Kiedy loguje sie do serwera ponownie problem występuje kolejny raz. Jak zrestartuje konnekta teraz wszystko bedzie w porzadku.

PS
Ta emotka na screenie miga.

Załączniki

Olórin
Zrestartuj komputer, pewnie jakiś program (może konnekt, zależy jakie masz wtyczki i w jakich wersjach) zrobił flood na GDI....
Katar83
Olorin wiem ze jest wcześnie i sie nie wyspałes no ,ale napewno nie doczytałes moich postów tongue.gif Nie trzeba restartować kompa by sie tego pozbyc ,wystarczy zrestartować konnekta. Jeśli jest to program mhm ciekawo który i od czego zacząć poszukiwania? :>

wtyczki wymieniłem juz wyżej ,teraz dołoże ich wersje.

Wtyczki których używam :
## [CORE] * plugin - plugins\gg.dll 1.5.3.0
## [CORE] * plugin - plugins\ggimage.dll 0.2.4.8
## [CORE] * plugin - plugins\kstyle.dll 1.2.1.0
## [CORE] * plugin - plugins\kIEview.dll 0.1.8.3
## [CORE] * plugin - plugins\dwutlenek.dll 0.1.9.0
## [CORE] * plugin - plugins\exPIMP.dll 1.3.0.0
## [CORE] * plugin - plugins\kTransfer.dll 2.0.0.9
## [CORE] * plugin - plugins\DzielniK.dll 0.0.0.3
## [CORE] * plugin - plugins\K.Away.dll 0.4.11.0
## [CORE] * plugin - plugins\kMigacz.dll 0.4.0.0
## [CORE] * plugin - plugins\konnferencja.dll 0.1.0.3
## [CORE] * plugin - plugins\notify.dll 0.4.7.2
## [CORE] * plugin - plugins\sms.dll 1.8.2.0
## [CORE] * plugin - plugins\sound.dll 1.4.0.0
## [CORE] * plugin - plugins\update.dll 2.5.0.0
## [CORE] * plugin - plugins\kboard.dll 0.2.3.0
## [CORE] * plugin - plugins\faworki.dll 0.1.1.9
## [CORE] * plugin - plugins\kDodatki.dll 9.0.0.0
## [CORE] * plugin - plugins\KiK.dll 0.9.2.0
## [CORE] * plugin - plugins\ksl.dll 0.0.5.8
## [CORE] * plugin - plugins\timer.dll 0.1.1.1
## [CORE] * plugin - plugins\kpilot2.dll 0.2.5.0
## [CORE] * plugin - plugins\ggcrypt.dll 0.3.9.2
## [CORE] * plugin - plugins\kBirth.dll 0.2.3.5
## [CORE] * plugin - plugins\kZmieniacz.dll 0.4.0.0

Z tych wtyczek na moje znacznie mogą mieć tylko:
gg
ggimage
kstyle
kieviev
migacz
notify
dodatki
ksl
Czy która z tych wtyczek może powodować "flood na GDI" i czy to napewno to? Ewenetualnie jak zabrać sie do sprawdzania, gdzie poszukać jakiegoś info? smile.gif
froger_mcs
QUOTE(Olórin @ 11.08.2005 - 07:49)
Zrestartuj komputer, pewnie jakiś program (może konnekt, zależy jakie masz wtyczki i w jakich wersjach) zrobił flood na GDI....
*



Taa, konnekt to robi. Zauważylem, że gdy Ilość obiektów GDI podejdzie w granice 10 000 z K zaczynają dziać się różne rzeczy - rozmazują się litery w rozmowie, znikają ikonki, menu kontekstowe ( tak to sie nazywa ? tongue.gif ) robi się czarne, TIPa wyświetla po przeciwległej stronie pulpitu i w ogóle różne takie tongue.gif.
I tak jak Katar83 zauważył - pomaga restart K.
Katar83
QUOTE(froger_mcs @ 11.08.2005 - 09:53)
Taa, konnekt to robi. Zauważylem, że gdy Ilość obiektów GDI podejdzie w granice 10 000 z K zaczynają dziać się różne rzeczy - rozmazują się litery w rozmowie, znikają ikonki, menu kontekstowe ( tak to sie nazywa ? tongue.gif ) robi się czarne, TIPa wyświetla po przeciwległej stronie pulpitu i w ogóle różne takie tongue.gif.
I tak jak Katar83 zauważył - pomaga restart K.
*



Czyli GDI smile.gif Dobrze wiedzieć. Teraz pytanie co to powoduje, jak to naprawić. Może Olorin pomoze smile.gif
PS
Froger jak sprawdziłes ilośc obiektów GDI ? Nie znam sie na tym kompletnie ,ale jestem ciekawy smile.gif
froger_mcs
Uruchom taskmgr (Ctrl Alt Del) > Widok > Wybierz Kolumny >Zaznacz Obiekty GDI
i w zakładce Procesy powinieneś mieć to wyświetlone.
Katar83
QUOTE(froger_mcs @ 11.08.2005 - 10:24)
Uruchom taskmgr (Ctrl Alt Del) > Widok > Wybierz Kolumny >Zaznacz Obiekty GDI
i w zakładce Procesy powinieneś mieć to wyświetlone.
*



Dzieki, patrze że jest tam jeszcze pare fajnych rzeczy których wczesniej szukałem wink.gif
No i sprawdziłem doświadczalnie i faktycznie jest to wina obiektów GDI.

Przy 9999 konnekt sie wiesza w taki sposób jak wyżej. Wystarczy kilka razy zmienic status w gg z niewidocznego na niedostępny ,przy kazdej zmianie zwiększa sie ich liczba.
Przy zmianie z niedostępnego na dostępny wzrasta o około 700. W przeciwnym kierunku o 1700. Jeśli zrobie tak kilka razy pod rząd i dojdzie do tych 9999 konnekt zawiesza mi sie totalnie i przestaje wogóle reagować. Musiałem wyłączyć go w menedzerze urządzeń. Liczba obiektów GDI wogóle tez nie spada z czasem. Gdy loguje sie z dwutlenku liczba obiektów GDI przy logowaniu sie do serwera i wylogowywaniu wzrasta tylko o 50. PRzy jabberze pewnie to samo ale nie sprawdzałem tongue.gif Wiec jak mniemam jest jakiś bug w gg.dll

Aha dodam jeszcze że otwarcie okna z emotami zwiększa na czas jego otwarcia liczbe punktów o 600 jednak gdy sie je zamyka ilosc punktów wraca do poprzedniej liczby.
Także zmiany statusu pomiedzy zaraz wracam/dostepny/niewidoczny po zalogowaniu sie do serwera GG nie powodują wzrostu liczby obiektów GDI. Jedynie własnie na linii offline-online. Najlepsze jest to że nawet explorer.exe ma 3 razy mnieszą liczbe obiektów GDI niz konnekt na starcie tongue.gif Chodz pewnie to nie ma nic do rzeczy smile.gif
Katar83
Skoro juz dowiedziałem sie że to wina GDI przejrzałem forum:
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...&hl=obiekty+gdi
link bez sugestii na dobrą sprawe
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...&hl=obiekty+gdi
także bez żadnych pomysłów.
kdodatki napewno juz nie są tego przyczyną.
http://msdn.microsoft.com/msdnmag/issues/0...ks/default.aspx
i tutaj przydatny link myśle.
Zaraz zaczne sprawdzać po kolei wszystkie wtyczki...
Katar83
Hah ohmy.gif Znalazłem sprawce ,chociaż częsciowego tego problemu. Wtyczka KiK.dll czyli prosto mówiąc kółko i krzyżyk ma jak widać powazny błąd w wersji 0.9.2.0 Co jak co ale tej wtyczki bym nigdy oto nie posądzał tongue.gif Jakkolwiek proponuje, powiadomić autora oraz w aktualce dodać wpis o błędzie GDILeak tongue.gif Ewentualnie jesli ktoś ma chęci i umiejętności mógłby to poprawić bo lubie sobie czasem ze znajomymi pograc tongue.gif Ja niestety nie mam umiejętności ,chodz z ciekawosci obejrze sobie ten plik wink.gif Sprawdze tez czy z czasem liczba GDI nawet bez tej wtyczki wzrośnie i dam tu znać.
Katar83
Napewno któraś z wtyczek ma jeszcze jakies wycieki GDI ponieważ obecnie taskmanager pokazuje 2176 obiektów ,kiedy przed godziną pokazywał 750. Niestety nie wiem która z wtyczek powoduje ten problem, nie umiem bowiem "sprowkowac" konnekta do wzrostu liczby obiektów GDI jak to było w przyadku wadliwej kik.dll .Musiałem jakos tego dokonać wczesniej lecz nie wiem teraz jak smile.gif Prosiłbym tylko jakąś osobe u któej problem obiektów GDI w nadmiernej liczbie nie występuje podzielił sie listą swoich wtyczek tutaj ,bym wiedział które mam sprawdzić ze swojej listy, bo nei chce mi sie testowac wszystki a i zajęłoby to duzo wiecej czasu.
riddle
A wyłącz DzielniK i kBoard i kBirth?
I zaktualizuj Konnferencję, Twoja wersja na 90% ma problemy z wyciekami pamięci.

http://skolima.jogger.pl/?startid=122208#e114641
Katar83
QUOTE(riddle @ 11.08.2005 - 18:49)
A wyłącz DzielniK i kBoard i kBirth?
I zaktualizuj Konnferencję, Twoja wersja na 90% ma problemy z wyciekami pamięci.

http://skolima.jogger.pl/?startid=122208#e114641
*



Konferencje zassałem tuż po tym jak wywaliłem kik.dll wprost z centralki ,wersja 1.1.0.0. Jutro od rana zaczne sprawdzać te wtyczki które wymieniłeś.
Aule
QUOTE(riddle @ 11.08.2005 - 19:49)
A wyłącz DzielniK i kBoard i kBirth?
*


Nie wiem tylko co tam robi DzielniK. Ta wtyczka nigdzie nie tworzy żadnych obiektów GDI(ona ogólnie ma ascetyczny interfejs), więc raczej trudno, żeby ona robiła coś takiego. Co do kBirtha też pewne wątpliwości, bo też jawnie nigdzie nie tworzę obiektów GDI...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.