Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: eKstraPacK 0.1
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie dodatków
michaleq
eKstraPacK jest zbiorem dodatków dla Konnekta. Stworzony z myślą o początkujących użytkownikach, którym sprawia trudność dostosowanie wyglądu oraz funkcjonalności Konnekta do swoich potrzeb.

Zawiera on prawie wszystkie style dla wtyczek:
  • k.Notify
  • k.Style
  • kIEview
Dzięki temu nowy użytkownik nie będzie na samym początku swojej przygody z tym komunikatorem zniechęcony koniecznością wyszukania dodatków w sieci.

Paczka zawiera również komplet prawie wszystkich wtyczek (nie ma checky) co znacznie usprawnia funkcjonalność Konnekta, oraz skraca czas poświęcony przez użytkownika na szukanie i pobieranie odpowiednich pluginów.

Ponadto w głównym katalogu Konnekta dodany jest skrót internetowy do FAQ znajdującego się pod adresem faq.konnekt.info

Pobierz: eKstraPack 0.2

Prosze o uwagi i propozycje wink.gif

____
ChangeLog:

v. 0.2
--
> w packu znajdują sie dodatkowo emotki z gg (zaówno te z wersji 6 jak i 7)
^ css'y ładują się do folderu [Konnekt\themes *.css] oraz do [Konnekt\themes\CSS\*.css]
dulek000
Pomysł ciekawy, lecz lepsza byłaby po prostu centralka ze stylami.
GuZiK
najlepsze jest
QUOTE
[!!polecamy]
;]
Szczerze to osobom, które dopiero zasiadły za konnektem to wolałbym podać link do katalogu wiadomosc.info gdzie są screeny i opisy, Przynamniej ja lubie wiedzieć co ściągam i co mam na dysku. Na szczęscie testowalem u kolegi biggrin.gif.
michaleq
tak tak GuZiK... święta wojna w.i vs k.o :/.

Wielu początkujących userów odrazu sie zenichęca ze wzgędu na wygląd. Nie bardzo wiedzą, gdzie szukać i uważam, że ten pack jest dla nich dobrym rozwiązaniem.

QUOTE
Na szczęscie testowalem u kolegi biggrin.gif.
Ta wypowiedź świadczy tylko o Twojej ignoracji i kulturze wobec innych ;]. Mam nadzieje, że zabolało ;]
Benassi
Też uważam, że ten pack jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących userów smile.gif
Weźmy tutaj za przykład ludzi którzy są "świeżo" po GG. Przyzwyczajeni są do prostoty, przy GG praktycznie nie musieli nic zmieniać. Wątpię więc, że mają chęć na wyszukiwanie poszczególnych dodatków w różnych miejscach do Konnekta. Są nastawieni na gotowca. A jak wiadomo Konnekt jest bardzo konfigurowalny i czasem konfiguracja "wstępna" trochę trwa. My powinniśmy to im ułatwiać inaczej się zniechęcą i Konnekt nie zyska kolejnych nowych userów.
GuZiK
michaleq: nie wiedziałem, że jesteś powiązany z tamtym serwisem, a odesłałbym do wiadomosc.info gdyż sam tam bywam, używam - polecam ;].
Cóż może czysty Konnekt bidnie wygląda ( może chcę bardziej przypominać Gadu-Gadu ;P )ale osoba, która przeczytała choć krótki opis programu to wie, ze mozna zmienic w bardzo prosty sposób, nie trzeba zadnych paczek sciągac.
Nie gardze Twoją pracą, wręcz dobrze, że coś w świecie K się dzieje. Moja wypowiedź o koledze ma na celu przekazanie, że nie musiałem się bawic w pózniejsze segregowanie co chce mieć na dysku dla mojego K.

Ze swojej strony to bym proponował zamieszczenie screenów jak wygląda K z danymi ikonami, stylem kNotify czy tłem okna rozmowy ( może w samej instalce, wtedy musiało by być wieksze drzewko wyboru? ).

Kiedy instalowałem to wyskoczył jakiś błąd na pocżatku instalacji, może już to naprawiłeś, w każdym razie warto wspomnieć.

btw: słabo bijesz, nie bolało smile.gif.
michaleq
QUOTE
michaleq: nie wiedziałem, że jesteś powiązany z tamtym serwisem
Nie, nie udawak głupiego.. ;]dobrrze wiedziałeś, że jestem związany w komunikatory org, ale mniejsza z tym... (I niech na tym skończy się ten bezproduktywny wątek)-r

W następnej mam zamiar dodać drzwko wyboru poszczególnych styli (to dla tych bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy wiedzą co chcą a co nie smile.gif).

QUOTE
Ze swojej strony to bym proponował zamieszczenie screenów jak wygląda K z danymi ikonami, stylem kNotify czy tłem okna rozmowy ( może w samej instalce, wtedy musiało by być wieksze drzewko wyboru? ).

Screeny? może kiedyś.. (dużo do roboty)

QUOTE
Kiedy instalowałem to wyskoczył jakiś błąd na pocżatku instalacji, może już to naprawiłeś, w każdym razie warto wspomnieć.
nie JAKIŚ, tylko wystarczyło przeczytać wink.gif (ahh co za wymagania biggrin.gif) no i jest po angielsku, to kolejne utrudnienie :>. Tam jest informacja, że to jest niezarejestrowana wersja shareware Astrum
InstallWizard (kreatora instalacji). Instalke musze poprosić tylko o wykreowanie (gotowego już projektu) kogoś kto ma pełną wersje (mam już jednego kolesia na celowniku wink.gif)
Spass
pomysł na paczke z wszystkimi dodatkami nie jest nowy w świecie komunikatorów, ale to dobrze że teraz mamy też coś takiego do Konnekta. paczka zrobiona jest porządnie (instalka). dla początkujących userów bedzie przydatna. mam nadzieje, że eKstraPacK bedzie aktualizowany na bierząco.

dobra robota

nie podoba mi sie tylko jedna rzecz - style css są wrzucone do folderu themes i robi sie tam niezły b... ajzel. proponuje utworzyć osobny folder dla stylów okna rozmowy.
michaleq
QUOTE(Spass @ 20.08.2005 - 14:35)
nie podoba mi sie tylko jedna rzecz - style css są wrzucone do folderu themes i robi sie tam niezły b... ajzel. proponuje utworzyć osobny folder dla stylów okna rozmowy.
*


no zgadza się wink.gif ale kIEview jest domyślnie ustawiony na Konnekt\themes\*.css. Jakby znaleźć posób aby zmienić domyślną ścieżke na Konnekt\themes\CSS\*.css to byłoby lepiej, ale to jest chyba trudne do wykonania/niewykonalne :>
michaleq
w wersji 0.3 mam zamiar zrobić 2 typy instalacji:
  • tylko doładowanie Konekta o style wtyczki itp. (to co jest teraz)
  • to co wyżej + plik ustawień wink.gif żeby po zainstalowaniu packa, użytkownik miał już go ustawionego tak jak powinien smile.gif. Oczywiście może pozmieniać potem co chce wink.gif.
prosze o opinie...
Spass
QUOTE
użytkownik miał już go ustawionego tak jak powinien
to nie jest takie proste, Konnekt ma sporo opcji i nie zawsze można stwierdzić która jest potrzebna początkującym, a która nie. albo niektórzy korzystają z modemu - i już ustawienia są troche inne...

ale życze powodzenia wink.gif pomysł niezły
michaleq
Zrobiłem wstępnie skonfigurowany profil. Zapraszam do testów i prosze o opinie smile.gif
Czy wogóle zadziałał? Czy nie ma żadnych błędów? Zawartość Pomocy? Może zaprowadzić w nim jakieś zmiany? smile.gif

Wwymagane wtyczki:
ui.dll
notify.dll
kIEview.dll
sound.dll
ggimage.dll
sms.dll
kstyle.dll
exPIMP.dll
grupy.dll
imp-gg.dll
kMigacz.dll
DzielniK.dll
kDodatki.dll
ksl.dll
olew.k.dll
gg.dll
kZmieniacz.dll
konnferencja.dll
kTransfer.dll
update.dll

Załączniki

Benassi
Zadziałał zadziałał smile.gif
lhs
Wymagane wtyczki? Not a good idea...
michaleq
Prawdopodobnie K uruchomi sie poprawnie i bez nich. Lecz kofigurując ten profil miałem akurat te wtyczki włączone. Myśle, że w ewentualnym 'gotowcu' profilu, który miałbybyć zawarty w eKstraPacK'u te wtyczki wydają sie być dobrym rozwiązaniem smile.gif
Aule
k.Migacz czasem uniemożliwia prace przy kompie, więc zastanowiłbym się nad nim.
zimaq
Dla mnie kMgacz to jedna z najbardiej użytecznych wtyczke, bo dźwięków powiadomień nienawidzę, a głośniczek w kompie padł ;p
Niby w czym utrudnia pracę? Powoduje miganie/znikanie tip'ów?
Aule
Czasem powoduje niemożnosć zaznaczania tekstu. Nie wiem od czego to zalezy.
Przemekc1
Dziwne ja nigdy czegoś takiego nie zauwazyłem
Aule
No to masz szczęście, ja dlatego nie korzystam z tej wtyczki. To jest niezwykle denerwujące.
michaleq
Mnie denerwuje przerywanie scroolowania gdy np. sufruje w sieci. Te wtyczke można wyłączyć bez żadnych konsekwencji, profil sie nie rozpadnie smile.gif.

A liczba pobrań profilu stoi w miejscu :/. Testować! testować! :>
saCOOL
Skromna prośba: może na święta by tak eKstraPack 0.3 pod choinkę? wink.gif.. Miło by było.. Wszystkie wtyczki w jednym miejscu.. Ach te marzenia..
michaleq
dysk sie spalil, nie mam kopi zapasowych tego projektu. Tak więc została tylko instalka eKstra0.2, które znaja sie w sieci. Pliki projektu przepadly.. moze kiedys sie wezme za to i zrobie od nowa ... nie wiem ale narazie nie mam na to ochoty
lhs
Odklejam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.