Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opis na Jabberze na Niewidocznym
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
riddle
Na początek najprościej mówiąc - ustawiam sobie status niewidoczny na Jabberze i jakikolwiek opis i nie jest on aplikowany.

Rozwinięcie.

Korzystam z wtyczki kZmieniacz, wersja 0.4.0.0 beta (najnowsza z beta.olorin.info). Konnekt Beta, jak w podpisie posta.

To nie jest błąd serwera, mam znajomych na Konnekcie z Jabberem na jabber.cz i im opis widać. To tak samo nie przez wtyczkę - koleżanka ma taką samą wersję jak ja i opis widać.

Ustawiałem też opis i status przez tymczasowy kontakt sieci Jabber „*”
<presence type='invisible'><status>opis</status></presence>

Przy czym wpisanie samego <presence><status>opis</status></presence> do niego wywala mi Konnekta. Lecz to chyba nie tutaj, tylko piszę.

Mam najnowszą jaka jest wtyczkę kJabber do jabber.cz, zduplikowaną. Wtyczka jest pierwsza na liście, odstęp czterech wtyczek, znowu kJabber do chrome.pl. kZmieniacz jest za tymi dwoma.
Nie ma znaczenia czy mam 2x kJabber czy nie, i tak zmienianie opisu na niewidocznym nie działa.

Zaradczo dodałem swój kontakt na krzyż w dwóch wtyczkach kJabber i autoryzowałem. Jak ustawiam sobie opis i status normalny to mam powiadomienie w kNotify i na rosterze widać. Jak mam niewidoczny i opis na jabber.cz, to znika opis - pojawia się tylko powiadomienie, że „Me - Jabber.cz” . Żeby było śmieszniej - na drugim Jabberze na chrome.pl udaje mi się ustawić opis przez wtyczkę kZmieniacz i najprawdopodobniej przez „*”.

No i na koniec napiszę, że oczywiście ludzie mi mówią, że nie mam opisu w nocy / jak mnie nie ma, plus zrobiłem test ze znajomymi i z dostępny -> niewidoczny znika mi opis.

Logi (od momentu kiedy zmieniam na niewidoczny, potem jeszcze sie bawilem kZmieniaczem; nie wywalalem tez kStatusLoga i odbierania statusow innych ludzi, mam nadzieje ze nie przeszkadzaja):

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (konnekt_live_05_08_21_4_.txt)
GuZiK
special for You założyłem konto na jabber.cz i tak jak myslalem, to wina serwera, jakos tak skonfigurowali swoją żabe, ze na niewidocznym opisu miec nie można
mgr.Dlugi
Ja jeszcze nie widzalem zadnego opisu na jabberze, gdy ktos byl niedostepny lub ukryty.
GuZiK
Znów sprawdziłem, dałem opis na chrome.pl a konto na jabber.autocom.pl - wszycho gra.
mgr.Dlugi
Tez to sprawdzilem. Jak daje opis na autocom to na wp.pl go nie widze, a odwrotnie jak robie to wszystko jest git.
riddle
GuZiK: Chciałbym, żebyś miał rację. Mam znajomych na jabber.cz i opis jest.
GuZiK
Skoro ja też mam ten błąd to wina nie leży po Twojej stronie, zapewne sknocili coś na jabber. cz ;>
Olórin
Zauważcie że invisible nie jest wogóle w standardzie (jego funkcję mają pełnić privacy-lists). Różne serwery mogą go interpretować inaczej....
lhs
riddle - w tej chwili na jabber.cz masz status niewidoczny/niedostępny z opisem "…is this your true world definition?… | sad.gif((". A na chrome.pl jesteś DND z opisem...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.