Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: nowy konnekt - bramka idei
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
^BerZerK^
hej wlasnie rzucilem sie na nowego konnekta :-) i pierwsze co chcialem zrobic to wyslac sms na idee - i wyskoczylo w rozwijanym oknie statusu sms - bomba sprawa - 'bad argument type' w idea.lua bodajrze... wie ktos co trzeba edytowac?
innych bledow nie zauwazam w konnekcie od tak 2 wersji, laczy sie jako-tako z serwerem gg, tak wiec teraz bedzie super jak zadziala idea:-)
^BerZerK^
oooooo i jeszcze cos - pomyslalem ze wysle tak dla testu z bramki panoramy firm i wg. statusu poszlo.. ciekawe, za niedlugo sie dowiem czy faktycznie :-)
hao
U mnie sms idzie bez problemu... Upewnij się czy masz nową wersję skryptu i wtyki SMSowej...
SandmmaN
Mi K na Idee rowniez wysyla bez problemow - sms dociera w mig, zadnych komunikatow błędu.
1stWap też działa pięknie ;-)
Natomiast przez PanorameFirm nie idzie ani przez KONNEKTa ani przez bramke na http://pf.pl (testowalem z numerem w sieci Idea).
hao
Z tym PF to jak widać nie moja wina smile.gif
^BerZerK^
wywalilem all z katalogu konnekta i zainstalowalem jeszcze raz.. i dziala...
dziwne wczesniej chcialem zeby nadpisalo i nie dzialalo..
ale teraz jest super i IMO konnektowi brakuje tylko emotikonow hahahhaa
bo innych bledow nie spotkalem juz od dawna, a laczenie z serwerem gg jest takie same jak 'zwyklego' klienta, przynajmniej K predzej widzi ze serwer nie odpowiada

dzieki
^BerZerK^
no i jednak mialem racje ze ze skryptem do sms na idee cos nie tak ;-) nie pokazuje tokena no i w newsach ze bedzie poprawka :->
Lukas77
Najdziwniejsze jest że token jest ściągany do katalogu temp. Jakiś czas wysyłałem w ten sposóż że podglądałem ten token z temp'a i wysyłałem, ale później nawet to nie pomogło. Ech, ta Idea znowu musi kombinować.

P.S. A swoją drogą, to chyba przez to tracą klientów, bo mam od dawna chrapke na SonyEricsson T68i i nie chciałem kupić Idei bo chce żeby moja dziewczyna nie miała problemów z wysyłką do mnie sms'ów... Teraz jest w Erze po 49 zł ;P
bondi
Potwierdzam nie mozna z Konnekta wysylac do Idei. Nie pokazuje wogole tokena...a juz tak sobie chwalilem byly czasy ze wysylalo szybciej niz z GG. Da sie cos z tym zrobic???
undying
QUOTE
Newsy: Bramka Idea - the saga continues...
    Wysłany przez cromo dnia 01-03-2003 o godz. 16:45:02

Najprawdopodobniej w dniu dzisiejszym Idea zmienila format graficzny \"tokena\" swojej bramki internetowej na GIF z poprzedniego JPEG... Wkrótce uaktualnienie dla komunikatora Konnekt

Notatka: Uaktualnienie już jest - niestety, ze wzgędu na problemy z serwerem, póki co nie ma możliwości udostępnienia uaktualnienia do ściągnięcia. 



To info z www.komunikatory.pl - wiec pozostaje nam tylko czekac az update bedzie gotywy do sciagniecia smile.gif
hao
Będzie razem z nową wersją już niedługo
^BerZerK^
hah nie wiem czy uwierzysz, ale czekamy z utesknieniem :-)
Puma
Ja też czekam z utęknieniem, liczę że będzie w tym tygodniu smile.gif
KOSMOS
Mam wersje KONNEKTa 0.6.17.97 i nie mogę wysyłaś SMSów na IDEe.
Pojawia się TONKEY wpisuje go i otrzymuje komunikat "SMS nie zostanie dostarczony". Czy ktoś wie czy chodzi, może coś nie tak jest z bramką.
Olórin
mi dochodzą smile.gif przedchwilą dostałem testowego po jakiejs minutce po wysłaniu biggrin.gif

ps. może bramka zwraca uwage na wielkośc liter....ja wpisuje małymi
Flind
ja załawazyłem ze jesli sie nie wpisze zadnego podpisu to wtedy sa problemy i wyskakuje "podany adres odbiorcy jest nie prawidłowy"
januzi
przy +48 w numerze pokazuje ze jest zle, po wykasowaniu sms idzie bez problemu
KOSMOS
Ja zawze otrzymuje komunikat "SMS nie zostanie dostarczony".
Mam podpis, bez i z +48, problem tylko z ideą.
undying
A u mnie idzie bez zadnych problemow. Szybko i sprawnie smile.gif
KOSMOS
A KONNEKTa używam na dwóch kompach w innych miejscach i na obydwóch tak mam. Instalowałem FULL 0.6.17.97
hao
Może spróbuj ręcznie usunąć skrypty smsowe i samego DLLa i wtedy zainstaluj... Generalnie skrypty zwracają tekst, który podała im bramka, być może tam gdzieś leży problem...
case
QUOTE(hao)
Może spróbuj ręcznie usunąć skrypty smsowe i samego DLLa i wtedy zainstaluj... Generalnie skrypty zwracają tekst, który podała im bramka, być może tam gdzieś leży problem...


...u mnie to pomoglo - wczesniej idea lua wywalal blad przy probie wyslania smska na idee

pozdr
---------------------------
rap4u.prv.pl
KOSMOS
Zrobiłem tak i daje mam ten sam problem!
Hao może próby wysłania zapisywane są gdzieś, mógłbym Ci prześłać ???
hao
Jak kolejno wyglądają komunikaty z SMSów? Znajdź odpowiedni fragment w konnekt.log i skopiuj go tutaj... Tak żeby były w nim wszystkie kolejne komunikaty jakie pojawiają się w oknie bramki,...
KOSMOS
Chyba o to chodzi biggrin.gif

## [CORE] --- Wiadomość 1073743829 dodana do kolejki ---
## [CORE] * MessageQueue - inQ=1 , reqNet=-1 , reqType=-1
## [SMS] SMS::IDEA[dfdknkfdnk].info = Łączę...
## [SMS] SMS::IDEA[dfdknkfdnk].info = Pobieram token
## [CORE] --- msg.dtb saved ---
## [CORE] Thread Safe Switch ! W
## [CORE] ThreadSafe Recaller plugID=0x13 msg_id=44001
## [SMS] TOKEN: temp\idea_token_22154976.gif = 1
## [SMS] SMS::IDEA[dfdknkfdnk].info = Wysyłam zapytanie
## [SMS] SMS::IDEA[dfdknkfdnk].ERROR = SMS nie zostanie dostarczony.
## [CORE] Thread Safe Switch ! W
## [CORE] ThreadSafe Recaller plugID=0x0 msg_id=104
hao
No ten komunikat zwraca ci Idea... Możesz wysyłać od nich z bramki normalnie?
KOSMOS
Z ich strony tak. Na innę tzn z innych skryptów wysyła, a dokładnie ERA, PLUS, 1STWAP.
KOSMOS
To da się coś z tym zrobić ??? :evil:
shw
ja zauwazylem u siebie, ze np. na idee idzie tak - wpisuje tresc smsa, biore wyslij, wyswietla mi tokena, wpisuje i wyskakuje blad. biore jeszcze raz wyslij, wpisuje tokena i dziala ladnie.
mam ustawione pozstawianie tresci smsa w okienku i ze nie dodaje do kolejki niewyslanych.
KOSMOS
laugh.gif
Doszedłem dlaczego nie mogłem wysyłaś SMSów, za pomocą skryptu IDEI. W podpisie miałem KOSMOS'81 a jak jest " ' " to nie da rady, tylko nie wiem dlaczego bo kiedyś wysyłało. :evil:
Lukas77
Może to dziwne, ale u mnie zawsze za 2 razem udaje się wysłać sms'a do Idei... Dzieje się coś takiego: za pierwszym razem pobierany jest token, ale skrypt lua nie robi przekierowania na nr IP, przy ponownym kliknięciu "wyślij" dopiero pojawia się komunikat "przekierowanie na... XXX.XXX.XXX.XXX" - ja tak mam, może źle rozumuje ale tak to wygląda.
hao
to nie powinno miec znaczenia. Przekierowanie nastepuje tylko gdy zarzyczy sobie tego serwer...
sarinnn
Mi zawsze wszystko dzialalo bez zastrzezen... SMS-y tez... Konnekt Gora !!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.