Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Google Talk
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
Stron: 1, 2
Xilon
Wie moze jak sie polaczyc z serwerem google talk?
Dalem jakos server: talk.google.com, posrt 5222 bez SSL is swoj gmail jako uzytkownik. Nie chce sie polaczyc sad.gif Wiem ze to powinno dzialac dla Trillian czy Jabber lub iChat ale tutaj jakos nie dziala
lhs
Google to Wielkie Ucho Wielkiego Brata...
dulek000
Też się nie mogę połączyć. Log:
CODE
## CORE -> T=1e NW
## CORE >> T=1e <<
## CORE -> T=f6
## CORE * SetConn plug=84 val=0

## CORE --- ConnTimer OFF ---
## CORE >> T=f6 <<
## kStatusLog StatusChange
## kStatusLog SC - Do okna
## kStatusLog SC - Historia
## kStatusLog SC - koniec
## kJabber --- gethostbyname ---
## kJabber --- connecting ---
## kJabber --- connected ---
## kJabber -->> SND [<stream:stream to='] >>--
## kJabber -->> SND [talk.google.com] >>--
## kJabber -->> SND [' xmlns='jabber:client' xmlns:stream='http://etherx.jabber.org/streams'>] >>--
## kJabber --<< RCV [<stream:stream from="talk.google.com" id="E5E72A98" xmlns:stream="http://etherx.jabber.org/streams" xmlns="jabber:client">] <<--
## kJabber -->> SND [<iq id='j47' type='get'><query xmlns='jabber:iq:auth'><username>dulek000@gmail.com</username></query></iq>] >>--
## kJabber -->> SND [<iq id='j48' type='set'><query xmlns='jabber:iq:register'><username>dulek000@gmail.com</username><resource>Konnekt</resource><password>chciałoby się biggrin.gif</password></query></iq>] >>--
## kJabber --<< RCV [<iq id="j47" type="error"><query xmlns="jabber:iq:auth"><username>dulek000@gmail.com</username></query><error code="405" type="cancel"><not-allowed xmlns="urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-stanzas"/><text xmlns="urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-stanzas">S
## kJabber --<< RCV [</stream:stream>] <<--
## kJabber -->> SND [</stream:stream>] >>--
## kJabber Disconnected
## CORE -> T=277c
## CORE >> T=277c <<
## kJabber Socket Error! e=-1 WSA=10038 SSL=0
## CORE -> T=f6
## CORE >> T=f6 <<
elem
MI też nie działa;/
riddle
Więc? Na stronie helpa do Google Talk jest wyraźnie napisane, że aby się podłączyć do ich serwera, klient musi spełniać wymagania protokołu XMPP. Nie od dziś wiadomo że kjabber.dll jest niestety niedorobiony.
Olórin
To jest już kwestia biblioteki....


edit: hao kiedyś zapostował na forum wersje jabberoo która pozwalała na łączenie z innym hostem serwera, a innym loginem... użyjcie jej wink.gif (na serwer jest inny, a host inny!)
dulek000
I tak nie działa. Serwer wciąż zwraca
CODE
<error code="405" type="cancel">
juzef
hao kiedyś zapostował na forum wersje jabberoo która pozwalała na łączenie z innym hostem serwera, a innym loginem... użyjcie jej wink.gif (na serwer jest inny, a host inny!)

gdzie mozna znalesc taki bajerek ??
sam chetnie bym pokombinowal zeby sie zalogowac

w koncu google-tolk to wymysl googli czyli cos pozadnego
dulek000
http://www.konnekt.info/forum/index.php?act=Search

Słowo kluczowe "jabberoo", filtruj według nazwy użytkownika "Hao".
vojtek
No to kapa trochę, sam po długiej przerwie przyszedłem tutaj na forum właśnie by o to zapytać, no ale widzę, że będzie z tym ciężej niż myślałem.

Czy komuś w końcu zadziałało w Konnekcie to konto z GTalk'a?

Znajomy ma konto w GTalk'u, ale nie mogę z nim porozmawiać z mojego JID'a. Gdy daję "Pobieraj status", wówczas zwracany jest błąd. W logach cos takiego:

QUOTE
## [kJabber]  --<< RCV [<presence to='wk@chrome.pl' type='error' from='uzytkownik@gmail.com'><error code='502' type='wait'><service-unavailable xmlns='urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-stanzas'/><text xmlns='urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-stanzas'>Server Connect Failed<
## [kJabber]  ---  Presence from=uzytkownik@gmail.com type=6 show=1 status= prev=5 ---
StRuGi
Jeszcze nie ma s2s i dlatego nie mozesz pogadac ze znajomym.
vojtek
QUOTE(StRuGi @ 29.08.2005 - 19:37)
Jeszcze nie ma s2s i dlatego nie mozesz pogadac ze znajomym.
*




Dzięki za informacje... Jabber faktycznie kuleje w K sad.gif
riddle
Nie, nie biggrin.gif Nie rozumiesz. Serwer Google nie ma s2s, a nie kjabber tego nie obsługuje. :> Ale będzie, poczytaj na Google Talk FAQ.
vojtek
QUOTE(riddle @ 30.08.2005 - 16:35)
Nie, nie biggrin.gif Nie rozumiesz. Serwer Google nie ma s2s, a nie kjabber tego nie obsługuje. :> Ale będzie, poczytaj na Google Talk FAQ.
*


No to faktycznie źle zrozumiałem... W GT FAQ zrozumiałem to tak, że używając ich programu nie można rozmawiać z innymi userami, którzy mają JID'a poza Google. Nie wiedziałem, że działa to też w drugą stronę... Dzięki za wyjaśnienie.
riddle
Eee... albo ja mam zły dzień albo komunikacja naprawdę siada. ;D Chodzi mi o to, że możesz korzystając z komunikatora podłączyć się pod serwer Google, ale nie będziesz mógł gadać z innymi JIDami niż te @gmail.com. Ze strony GTalka tak samo, tylko Google Jabber Server. wink.gif

A to, że się z Konnekta nie da, to inna sprawa. Być może protokół XMPP nie jest dokładnie zaimplementowany, jak radzi Google. Bo z PSI / Gajima można się połączyć z talk.google.com tylko nie da się gadać z innymi, jak jabber.org czy co.

(Być może sam sobie zaprzeczyłem gdzieś, ale to wina tego parszywego słońca. biggrin.gif)
Olórin
GTalk jest serwerem zamkniętym.... podobnie jak tlen...
riddle
Tylko, że tlen się nie otworzy. smile.gif
Olórin
OT: podejrzewam że wogóle większość serwerów Jabber/XMPP jest zamknięta - np. komunikacja wewnątrz firm...

No Tlen się nie otworzy, w przypadku google jest to bardziej prawdopodobne smile.gif
riddle
To jest pewne akurat. smile.gif
misiekf
czyli niech mi ktos wyjasni,
bedzie dzialac, czy lepiej sobie odpuscic?
riddle
Z Konnekta nie, dopóki kjabber nie zostanie dopracowany. Ale ogólnie tak, tak będzie. Google sobie bardzo poważnie bierze standardy i nie chce tworzyć 2 „Tlena”, mimo że pewnie nie wie co to. biggrin.gif
misiekf
wiec moze zrobia bramke do google talk w Jabberze tongue.gif
Olórin
K łączy się już bezproblemowo z serwerami Google Talk! Jako host podajemy gmail.com, musimy równiez zaznaczyć łączenie przez SSL. Obsluga DNS SRV na coś się jednak przydaje wink.gif
skolima
Olórin
http://www.livejournal.com/users/atrustheotaku/285672.html - Gmail notifier? Anybody?
gilek
a ja mam wszystko poustawiane jak trzeba i dalej nie działa :\
EDIT: Teraz niby wszystko się łączy. [edytowałem %WINDIR%\system32\drivers\etc\hosts] ale nie mogę odbierać/wysyłać wiadomości, więc coś dalej jest nie tak ;p
EDIT2: jednak działa ;p tylko coś z joggerem widocznie nie teges, bo na nim testowałem ;]
Olórin
Googlowy serwer nie lubi się z jabberd2...
joshua
nie wie ktos, czy może będzie dostępne coś takiego jak jest w GTalk, jak poinformowanie o nowej poczcie. wiem, ze to jest feut. z GTalk'a, ale może przydało by się jakieś poinformowanie o wiedomości przez jabber'a. chociażby jakiś bot... wink.gif
Olórin
Można zrobić w postaci wtyczki, na sieci dostępne są wszystkie potrzebne materiały.
kkowalcz
Jak Wy to robicie że Wam się kJabber z serwerami Gmail łączy? Ja ustawiłem wszystko tak jak na obrazku parę postów powyżej i nic... Ikonka Jabbera tylko mruga, ale nie łączy się.
Kooz
Witam
tez mam problem, wogole niechce mnie polaczyc, ustawiam jak na powyzszym obrazku i nic. wie ktos co z tym zrobic?
saphire
Sprawdź ewentualnie adres swerwera talk.gmail.com
Sija
saphire: chyba raczej gmail.com:5223
saphire
Jak mi nie działa z gmail.com to zmieniam na talk.gmail.com i chodzi i na odwrót smile.gif
Tak samo jest z pocztą na gmail'u jak nie działa gmail.com to działa pop.googlemail.com
oraz do pary smtp.googlemail.com

Widocznie maja jakoś wyaliasowane to na dns'ach albo forwardy czy inne paskudztwo.
Grunt że mnie zawsze takie sztuczki pomagają w sytuacji problemu z goglowymi usługami.
korro
witam, u mnie sprawa wygląda tak, że kilka razy udało mi się połączyć z serwerem gmail, ale w większości przypadków się nie udaje, czy to może być spowodowane ? ktoś spotkał się z taką sytuacją ? pzdr
Cypher/Cris
Mi zadziałało po którymś tam razie, pare resetów konnekta i jest ok....
ved
+1

Jak do tej pory ze wszystkimi mozliwymi ustawieniami, brak sukcesow:/
kef
Po aktualizacji wtyczki do v.0.3.19 nie mogę połączyć sie z google talk
CODE
## [CORE]      --- ConnTimer OFF ---
## [CORE]        >> T=f6 <<
## [kJabber]         DNS SRV (_xmpp-client._tcp.gmail.com)
## [kJabber]         Using gmail.com:5223 as host:port
## [kJabber]      ---  gethostbyname ---
## [kJabber]         Connecting to gmail.com:5223 (addr=20d494)
## [kJabber]      ---  connecting ---
## [kJabber]      !!! ListenThread Error -  !!!
## [CORE]        -> T=f6
## [CORE]        >> T=f6 <<
## [kJabber]         Disconnected

w logu nic ciekawego. Wszystkie podane wcześniej kombinacje też nie działają. Ktoś ma podobny problem?
Sija
u mnie wszystko działa ale u znajomego u ktorego probowalem podpiac gmail talka pod K niestety wystepuje problem identyczny jak u kefa (w logach to samo)
Olórin
Włączcie/wyłączcie SSL.
kef
To nic nie zmienia, tyle tylko, że bez ssl rozłączenie następuje w tej samej sekundzie co próba podłączenia, a z ssl trwa to czasami 2-3 sekundy.
Aragoris
Już od dawana mam Jabber’a skonfigurowanego pod serwer Google’a.

Doszedłem do tego (bez tego forum) biorąc pod uwagę stronę: http://www.jabberpl.org/Serwery/Porownanie#s30

Nie mam pojęcia jak mogą w przypadkach innych użytkowników występować jakieś błędy bo absolutnie nigdy z połączeniem do serwera nie miałem żadnych problemów.

Może problem tkwi gdzieś w koncie poczty na Gmail’u?
spex
Czyli na razie nie da się połączyć z GT?
inzaghi89
Hyh to jest najlepsze, że GT działało mi bez zażutów w K, dopiero wczoraj "jebło" i sie połączyć nie chce :/. Ciekawe czemu.
lukaszgl
U mnie działa bezproblemowo.
Wczoraj były jakieś problemy z połączeniem bo pewnie znowu coś zmieniali na serwerze. Ostatnio coraz częściej wprowadzają zmiany a to jest bardzo dobra oznaka.
inzaghi89
Ja mam do tej pory problem z połączeniem się przy pomocy konnekta (kJabber). Może coś mam źle ustawione, ale wątpię:
crosis
U mnie też już od paru dni nie działa, koło czwartku się połączyło na chwilę i teraz dalej nic...
inzaghi89
Próbowałem również przez mirandę się połączyć i też nie udało mi się. A co ciekawsze większość sieci w konnekcie mi siada od niedawna... Bezpośrednio z komunikatorów wszystko działa, ale w K się sypie.
Aule
K chyba(GG na 85%) odmawia współpracy przy niektórych firewallach, ale nie jestem do końca pewny.
crosis
Ale firewalla nie zmieniałem od jakiegoś roku, tzn tylko updaty były do najnowszej wersji, cały czas ten sam - ZoneAlarm.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.