Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kompaktowanie?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Matzec
Jak wykonać to "kompaktowanie"?
I czy dzięki temu "pojawią się" ucięte rozmowy? Teraz mam tak, że zapisuje się tylko pierwsza wiadomość z całej rozmowy.
PS. nie miałem wersji .94, od razu .95...
hao
Przecież w miejscu gdzie jest napisane o konieczności kompaktowania jest też info jak je wykonać:
Np. z maillisty:
QUOTE
Po zainstalowaniu nowej wersji, trzeba otworzyć okno historii
i wybrać [Kompaktuj].


Niestety, wiadomości z wersji .94 .95 są stracone, bo po prostu nie były poprawnie zapisywane (konkretniej, zapisywany był nagłówek, ale nie były zapisywane dane). Taki zły wpis w pliku historii powoduje również, że aktualna wersja nie jest w stanie prawidłowo się dopisywać (wiadomości są dopisywane, ale podczas wczytywania danych, po dojściu do "złej" wiadomości wczytywanie jest przerywane)...
Kompaktowanie polega po prostu na wczytaniu danych do pamięci i zapisaniu ich od nowa na dysku. W ten sposób pozbywamy się uszkodzonych wpisów, ale niestety również tych prawidłowych, które znalazły się za nimi...
Matzec
Czytałem changelog i mail z maillisty.
Zapewniam, że nie mam czegoś takiego jak "kompaktuj" w Historii - mam pokazać screenshota? tongue.gif
hao
Pokaż screenshota i podaj przy okazji wersję ui.dll...
Matzec
user posted image

Konnekt .96
ui.dll 0.1.15.149
mcviper
u mnie jest OK
mam te sama wersje
Olórin
wyłączyłeś konnekta na czas aktualizacji???????????

ja mam takie same wersje i jest tak jak ma byc smile.gif
Lukas77
Zgadza się. U mnie ten sam problem, nie ma nigdzie "kompaktuj" wersja ui.dll to 0.1.15.149.
Olórin
kolejny szybki update i K w wersji 0.6.17.97??
Ludwik
Zwyklę nie piszę tego typu postów, ale skoro już tyle osób ma ten problem to donoszę, ze ja nie mam.
hao
Skasujcie ui.dll i wykonajcie install/update od nowa...
Lukas77
Niestety Hao, ale to nic nie pomogło, poradź co robić? Mi brakuje pomysłów. Zrobiłem kopie konnekta, skasowałem cały program, usunąłem wpisy w rejestrze i zainstalowałem go od nowa. Utworzyłem nowy profil, a "kompaktuj" nie ma! Może wkradła Ci się jakaś stara paczka?
Ludwik
Właśnie - więc może spróbujcie ściągnac jakąś inną paczke? Np. zwykłą zamiast aktualizacji..
BTW: W aktualiazcji jest Lan, którego nie ma w zwykłej. Ja nie zamawiałem :wink:
hao
Lukas - z której paczki korzystałeś??
Lukas77
Korzystałem z wersji update .95 - .96, a potem z pełnej bez bibliotek...
hao
I dalej nic???? Kompaktowanie doszło już w wersji .94... Dziwna sprawa ...
Lukas77
No i dalej nic, a teraz nie pamiętam czy korzystałem z kompaktowania we wcześniejszych wersjach, bo mam konnekta też w pracy i tam na pewno jest kompaktowanie. Możemy zrobić tak, że ja Ci wyślę spakowanego konnekta bez mojego profilu, bo u mnie niezależnie od tego jaki mam profil kompaktowania nie ma. Tylko że u Ciebie pewnie będzie to działać... Napisz co mam zrobić, wysłać do Ciebie?
Lukas77
Dobra, problem rozwiązany!!!
Wina leży po stronie Styli do WindowsXP. Ja mam aktualnie styl Longhorn i po zmianie na zwykłą Lune kompaktowanie się pojawiło. Teraz ciekawostka, zmieniam przy włączonym konnekcie na Styl Longhorn i ikonka nadal jest. Wyłączam i włączam konnekta, kompaktowania nie ma!!!
Bardzo lubie styl Longhorn i nie zmienie go na żaden inny, ale chcę mieć też kompaktowanie i co robić? Hao, jeśli masz tego styla to sprawdź to, a jeśli nie masz to mogę Ci wysłać.
Pozdrawiam
hao
Strasznie strasznie dziwna sprawa.. Nie musisz mi wysyłać... Znalazłem jak na razie dwie inne osoby które mają ten problem, obie mają najnowsze UI ze zgadzającą się MD5, więc pliki są identyczne...
cRoMo
Nie chce nic mowic - ja tez nie mam kompaktowania... a co ciekawe, nie mam winxp.
Konnekt 0.6.17.96
UI.dll - 0.1.15.149
cRoMo
Wersja .98. Kompaktowanie juz jest, chociaz pasek narzedzi wyglada u mnie tak: user posted image. Natomiast podczas kompaktowania, gdy pasek postepu zbliza sie do konca, nastepuje krytyczny wyjatek Konnekta. Wiecej info hao powinienes znalezc w logu wysylanym automatycznie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.