Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KLAN i Kolejka wiadomości
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
winthux
Zauważyłem u siebie błąd usuwania wiadomości przychodzących z klan. Mianowicie, gdy ktoś wyśle mi wiadomość przez klan to ja ją otrzymuję, odbieram a ikona w trayu dalej mruga, konnekt nie usuwa jej z kolejki. Muszę ręcznie ją usunąć w historii...
SandmmaN
winthux: a nie masz moze dodatkowo takiej rzeczy ze dana ikonka wiadomosci, niedosc ze mruga ciagle w trayu i na liscie kontaktow to jest do tego innego koloru niz normalnie (nie zawsze ale nieraz) ? (cos z zoltym ;-))
Tu screen tego co wystepuje u mnie:
user posted image
:-/
Dodam ze wystepowalo to przy uzywaniu crypta (przy uzytkowaniu bez crypta albo nie mialem do tego szczescia, albo bylo wszystko w porzadku).
W momencie klikniecia na taka wiadomosc okno z danym rozmowca staje sie aktywne ale nie widac co on do mnie wysyla - z kolei wiadomosci ode mnie do niego dochodza. Po restarcie konnekta po drugiej stronie, nieustannie migajaca ikonka znika, poczym w oknie rozmowy pojawiaja sie wczesniej nie otrzymane wiadomosci...
winthux: masz cos podobnego czy opisalem jakis inny przypadek ? :-)
winthux
Identyczne :) Czyli mówisz, że crypt to powoduje ?? Jakoś nie mogłem wpaść co może być tego przyczyną...
Wszystko jest identyczne :)
hao
To coś z żóltym to ikonka kLANowej wiadomości.. Osobiście jeszcze się nie spotkałem z opisanym przez was przypadkiem... Jak uda mi się go odtworzyć to poszukam przyczyny...
SandmmaN
:-)
No ja mysle ze to crypt - towarzyszyly temu problemy z kluczami :-/ - mimo ze wyslalem klucz do mojego rozmowcy, on nie mial nadal "aktywnej" kłódeczki (dopiero za n-ta proba sie udalo; n->wiele razy).
Nastepna wskazowka kierujaca mnie do crypta jako sprawcy problemow jest tu:
user posted image
Warto zwrocic uwage na bajzel ([NK]/[K]) jaki wyskoczyl po nicku po otrzymaniu przeze mnie wiadomosci (zrestartowanie K z drugiej strony).
Hao: jezeli logi bylyby potrzebne to mam wszystko (tak mysle ;-)) tylko daj znac czy to Ci wysylac.
SandmmaN
Hao: zeby uwiarygodnic tą "fantastyczna" ikonke daje jeszcze jednego screena:
user posted image
I jeszcze jedno: jak widac bug ten spotkalem w wersji .93. Od tamtego czasu z kLAN'a nie korzystalem, bo niestety aktualnie nie mam z kim :-(. Ale skoro winthux ma to samo przy najnowszej wersji K'ya to mysle ze jest to nadal aktualny problem...
hao
Przecież napisałem...
To coś z żóltym to ikonka kLANowej wiadomości..
Nie żadna fantastyczna ikonka, tylko po prostu taka jest ikonka nowej wiadomości w kLANie...

Sandmman - pomogą mi logi zrobione przez konnekt_dev_log
SandmmaN
QUOTE(hao)
Sandmman - pomogą mi logi zrobione przez konnekt_dev_log

Za dnia sie do Ciebie jakos z tym zglosze.

Co do ikonki to racja.... Poprostu na ogol to ja inicjowalem rozmowe po LANie i stad ta slaba znajomosc ikonki nowej wiadomosci ;-) Nie mozna by zrobic tak zeby byla ona rowniez w oknie rozmowy (Wyslij) zamiast "tradycyjnej" ikonki?
winthux
W wersji 97 dalej ten błąd jest mimo, że w changelogu jest
QUOTE
delikatne zmiany w obsłudze wiadomości. Może pomogą na kilka dziwnych przypadłości...


w oknie dev->kolejki jest takie cosik:
CODE
MSG 40005a7b LAN from 'EREINION' to '' [da]
EXT []AddInfo=[K]
Type=1  flag=c0   MF_OPENED

MSG 40005a7d LAN from 'EREINION' to '' [;]]
EXT []AddInfo=[K]
Type=1  flag=c0   MF_OPENED
.

dziwne jest to, że na drugim komputerze wszytko jest w jak najlepszym porządku :|
hao
Poprawki w kolejce miały inny "target" ...

To nie wiem czemu występuje... Ostatnio nawet chciałem sprawdzić stabilność Konnekta wysyłając na niego łącznie 5000 wiadomości, każda co 10 milisekund (oczywiście lokalnie, asgardem) i nie było z tym najmniejszych problemów ... Być może będę musiał zrobić ten sam test na klanie wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.