Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Checky + kIEview
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
riddle
Pierwsza dotyczy wtyczki Checky. Otóż byłoby super, gdyby istniał przycisk On/Off włączający i wyłączający wykonywanie skryptów. Oto dlaczego:
  • Kiedy wyłączamy komputer i akurat się zdarzy Checkiemu wykonać po kolei każdy skrypt (a jeśli ma się ich dużo i podobny interwał to jest to całkiem prawdopodobne - przynajmniej ja tak czasem mam), to dostajemy okienka z błędem od php.exe bodajże. Czasem powoduje to zatrzymanie procesu wyłączania komputera (system chce, żeby kliknąć OK)
  • Kiedy idziemy spać z włączonym komputerem. Niektóre skrypty pobierają całe strony i je mielą. Nie jest to potrzebne w nocy, jak i tak z nich nie skorzystamy. W sumie na tym powinna skończyć się moja argumentacja, ale można jeszcze dodać sytuację, kiedy limit transferu jest na wyczerpaniu (nawet 3MB można ściągnąć danych Checkym w jedną noc).
  • Mimo wszystko proces php.exe też zajmuje zasoby. A jak skanujemy dysk w poszukiwaniu wirusów, to może nieźle zamulić.
  • Skrypty checky czasem zapisują pliki. Nie trzeba mówić jak to wpływa na defragmentację, jeśli ją włączyliśmy (a uprzedzam - wystarczy się rozłączyć z sieciami i da się ją przeprowadzić. Jedynym wyjątkiem jest ta wtyczka)
Następną propozycją jest zbiorowe wyczyszczenie okien rozmowy. Tak samo, jak mamy włączony Konnekt / komputer na noc to rano rozpoczynamy rozmowy w tych samych oknach. Owszem, można zrestartować K albo przeklikać się przez każde okno jakie otworzyliśmy dzień wcześniej. Ale czy po to są komputery, żeby wszystko robić ręcznie?
PinBack
propozycja pierwsza jak dla mnie zupełnie OK
propozycja druga jak dla mnie nie przydatna, wolał bym raczej przycisk "poprzednia rozmowa" dla wszystkich okien smile.gif
Olórin
Popieram obydwie propozycje ;]
dulek000
Do zalet przycisku On/off dochodzi jeszcze możliwość gry sieciowej z włączonym konnektem. To nic przyjemnego lag co równe 15 minut wink.gif Jeśli checky jest stworzony z wykorzystaniem możliwości sieci, to wystrczy proste menu "online/offline" na pasku sieci tongue.gif
arct!c
Co do lagow, to naprawde sa one uciazliwe w takich syyulacjach gdy sie gra i jednoczesnie czeka na wazna wiadomosc. Bardzo przydalby sie owy 'przycisk'.

Co do kIEview czyt. wypowiedz PinBack`a.
mgr.Dlugi
Popieram propozycje, a o graniu cos wiem :]
saCOOL
No to ja chciałem też się podpisać pod tą propozycją, właściwie pod oboma biggrin.gif (ta druga jest zbędna biggrin.gif można zrobić Restart używając przycisku odpowiedniego w menu Konnekta biggrin.gif)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.