Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] wysylanie maili przez wtyczke SMS
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Stron: 1, 2
Sija
wyszla juz v 0.3 [ zassij ]

zapraszam do zasysania, update jest bardzo wskazany poniewaz uzywanie dotychczasowej wersji wtyczki wiaze sie z podwojna reklama na koncu maila [ dodawanie reklamy zostalo przeniesione na strone serwera, zeby usprawnic i przyspieszyc dzialanie skryptu ]

w v 0.4 pojawia sie nast. zmiany:

- poprawiona obsluga bledow
- automatyczne dolaczanie sygnatury :]

juz niedlugo...
undying
hmm a jak to dziala bo jakos nie moge sie pokapowac co z tym zrobic...wrzucam do konnekt/sms czy gdzie? i jak to uruchomic hehe... ?
Ludwik
możesz ściągnąć tę paczkę z różnymi tego typu skryptami (miedzy innymi tym) i przeczytać plik readme.txt (punkt V)...
Bora
szkoda tylko że dodaje 2 razy reklame
Bora
i czy nie można bty było tego przystosować do opcji wyślij mail zamiast wchodzić przez sms'a ???
Ludwik
Bora: Wyświetla ci się dwa razy, bo masz starą wersję wtyczki (tak się domyślam).
A zrobienie osobnej wtyczki do wysyłania maili wymaga zupełnie innej klasy i umiejętności programistycznych niż dodanie niewielkiego skryptu do wtyczki do Krótkich Wiadomości Tekstowych.
undying
wszystko dziala dobrze, nowa wtyczka wysyla 1 reklamke stronki konnekta...smile.gif
hao
No to ja już mam buga w waszych skryptach! Dwa skrypty korzystają z tego samego parametru - mail... Przez co nie jest on poprawnie zapisywany...Widzę, że będę musiał inaczej to rozwiązać... Póki co, w skrypcie ICQ parametr mail powinien mieć nazwę np. ICQmail
hao
Ludwik, jeżeli link jest stabilny i będą tam najnowsze wersje paczek, mogę podlinkować go w Download... Chcesz?
Sija
mała sonda na szybkosci:

czy chcecie, miec mozliwosc wyboru miedzy reklama a jej brakiem?
torn
QUOTE(BazylisZ)
czy chcecie, miec mozliwosc wyboru miedzy reklama a jej brakiem?

no jasne ... 'oglądaj mniej reklam' :P
Sija
mhaaa.... mam przyjemnosc oswiadczyc, ze skrypt w lua jest juz zrobiony, teraz jakies 15 min. na zrobienie tego po stronie serwera i v 0.4 gotowa :]

za 30 min. max. bedzie mozna juz zasysac.
Sija
eee... sorry, ze tak dlugo, po drodze pojawily sie nieprzewidziane problemy itp. ;]

v 0.4 wreszcie jest. [ pobierz ]

nowosci:

+ poprawiona i bardziej dynamiczna obsluga bledow
+ mozliwosc dodania wlasnej sygnatury
+ mozliwosc wylaczenia dodawania reklam

Opcje -> SMS -> Bramki -> eMail [ jakby ktos nie wiedzial tongue.gif ]

niestety poprawiona wersja bramki na serwerze nie jest kompatybilna ze starymi wersjami skryptu, ze wzgledu na poprawiona obsluge bledow... :/
shw
trochem siem nie orientuje, ale czy nie mozna zamiast mail@costam.pl#temat poprostu zrobic, ze temat wpisuje sie w polu Podpis ?? i tak przeciez podpis wpisuje sie w konfiguracji skryptu...
tak chyba byloby najlepiej, bo takie pisanie tematu jest z deka uciazliwe...
Ludwik
QUOTE(hao)
Ludwik, jeżeli link jest stabilny i będą tam najnowsze wersje paczek, mogę podlinkować go w Download... Chcesz?

Będę zaszczycony smile.gif
Link jest stabilny, nowe wersje skryptów trafiają tam w 5 minut po ogłoszeniu na forum wink.gif Co najwyżej serwer może się ślimaczyć - jeśli tak, mogę przenieść paczkę na inny serwer (znalazła się tam, bo jak wysyłałem pierwszy raz to mój główny serwer ledwo zipał zaatakowany przez hakerów), przy czym wolał bym nie, bo do tego adresu jest sporo linków na forum, a na dwa serwery każdej wersji wrzucać nie będę :]

QUOTE(shw)
trochem siem nie orientuje, ale czy nie mozna zamiast mail@costam.pl#temat poprostu zrobic, ze temat wpisuje sie w polu Podpis ?? i tak przeciez podpis wpisuje sie w konfiguracji skryptu...
tak chyba byloby najlepiej, bo takie pisanie tematu jest z deka uciazliwe...

Jesli się nie mylę (tak było przynajmniej w starszej wersji skryptu) "podpis" jest maską adresu nadawcy, czyli wyśiwetla się w polu "od:".
Używanie go do innych celów chyba nie jest dobrym pomysłem, bo wiele ludzi ma go zapisanego na stałe. Zresztą było by to troche pokręcone wink.gif
hao
O wiele lepsze byłoby umieszczanie tytułu w pierwszej linijce treści... Wynajdywany by był tylko, jeśli po pierwsej linijce, następuje przerwa czyli:

CODE
Tytuł

Treść


ale juz nie

CODE
Tytuł
Treść
[/code]
shw
o o o - hao dobrze kombinuje (ja dzisiaj jakis niekumaty smile.gif)
Sija
no to czekam na propozycje dot. v 0.5, bo na razie, nic mi nie przychodzi do glowy... [ to jak z tym tematem? ]
Sija
ok, juz wyszla v 0.4.1 [ pobierz ]:

- poprawione pare bledow
- przystosowane do konnekt'a v .97 [ LuaPLUS - 5.0 beta ]
- podczas wysylania wiadomosci, wyswietla aktualna v znajdujaca sie na serwerze - dzieki temu mozna sprawdzic, czy posiadana v jest jeszcze aktualna :]
Olórin
Gdzie(poza xml'em) można sprawdzić wersję skryptu??? proponuje dać
np. "Aktualna wersja skryptyu 0.4.1, Twoja wersja: 0.4.0"
Sija
chcialem to zrobic, ale jedyne miejsce gdzie mozna prawdzic v swojego skryptu to mail.xml, gdzie <version>x</version> niestety nie zamienia sie na zmienna np. SMS.version, wiec dopoki tak jest, wyswietla sie tylko v skryptu na serwerze.

jesli ktos podsunie lepsze rozwiazanie, to pomyslimy :]
Olórin
deklarować werse w pliku lua jako zmienną smile.gif... w dwóch miejscach należy zmieniac no ale
Sija
oki, juz poprawilem [ zrobilem jak radziles ]

jesli v skryptu na serwerze i v skryptu uzytkownika sa takie same, wyswietla sie "Masz najnowsza wersje skryptu", a jesli nie - "Aktualna wersja skryptu: x" .

moze byc? :]

jeszcze nie wrzucilem na serwer, bo mysle co by tam jeszcze dorzucic ;]
Olórin
o to mi własnie chodziło smile.gif
Sija
wyszla v 0.4.2 [ pobierz ] :

co nowego?

- pokazuje, czy uzytkownik ma aktualna wersje skryptu
- mozna wysylac wiadomosci w formacie HTML [ Ustawienia -> Wtyczki -> SMS -> Bramki -> eMail -> Wysyłaj jako HTML ]
Olórin
z tym html'em to chodzi o to że moge używać tagów w htmlu??

ps. tak, jest tak jak myslałem powyżej
ps2.ale jak dam wysyłaj w html to w podpisie musze dać <br>y bo niedzieli mi podpisu.... w skrypcie dać
CODE

if (SMS.html) then
SMS.msg=string.gsub(SMS.msg"\n","<br>\n");
end

to(czy cos w tym stylu) po doklejeniu podpisu smile.gif no i może być ten sam problem z reklamą Konnekta
Sija
HTML rozni sie tylko tym, ze odbiorca widzi maila w HTML'u.

jak wyslesz maila jako zwykly tekst, odbiorca bedzie widzial tagi i caly ten syf, a nie sformatowany tekst. a HTML to HTML ;]
Olórin
Ja zazwyczaj wysyłam maile w plain text(bo html niejest mi do niczego potrzebny:P) no ale problem zostaje z tymi br'ami przynajmniej dla tych którzy mają włączony html... znaki łamania lini w wiadomości też niewidać bo to html tongue.gif
Sija
nie ma zadnego problemu.

jak ktos pisze w html'u to znaki lamania linii wstawia jako <br>
Olórin
a ty jak piszesz maile w ołtluku to też na podglądzie kodu źródłowego?????

proponuje w nastepnej wersji dodać funkcje(do wyłączenia/właczenia w ustawieniach) nl2br(NewLine To BR) tongue.gif
Sija
nl2br jest zupelnie niepotrzebne!

jesli ktos pisze w plain/text to nl2br nie byloby do niczego potrzebne, a jesli zdecyduje sie na html'a to bedzie sobie wstawial nl2br gdzie bedzie potrzebowal, bo zauwaz, ze nie kazdy robi [enter] w miejscu gdzie chce, zeby byl <br>

a poza tym, to nie jest WYSWIG, wiec jesli ktos juz sie zdecyduje na HTML'a to pisze w zrodle.
Olórin
Opcja pisz w html IMHO powinna być domyślnie wyłączona(aby nierobić zamieszania)...
Sija
ok, juz poprawione :]
KOSMOS
Jest mały błąd w podpisach. Wpisuje KOSMOS'81 a w mailu jest KOSMOS\'81

Może da zrobic tak jak kliknę prawym klawiszem na kontakt z mailem, póżniej "Wyslij Email" to otworzy się okno do wysyłania SMSów wpisanym już adresem. Troszke skopane to wpisywanie.
Ludwik
Można ustawić sobie tak żeby gdy klikniemy "Wyślij SMSa" otwierała się wtyczka ze wpisanym mailem ;]
\ dodaje się automatycznie podczas przesyłania, ale w PHP jest funkcja która usuwa wszystkie dodatkowe "\".
Sija
poprawione :]
Sija
v 0.4.3 [ pobierz ]:

zmiany:

- poprawione bledy z konwertowaniem znakow w temacie wiadomosci i podpisie
- poprawione inne male bledy
Sija
dobra, ostatnie propozycje co do skryptu do maili, to zabiore sie za co innego ;]

[ od razu mowie, ze z zalacznikow i odbierania maili nici [ na razie ] ] ;]

ew. moge zrobic jeszcze ustawianie priorytetow maili, jesli to kogos interesuje :]
Olórin
smile.gif

myśle że jak na skrypt do Krótkih wiadomości tekstowych (Short Message System) to wystarzcy :]
Sija
a jednak znalazlo sie cos do todo biggrin.gif

w nowej wersji, mozna sie spodziewac:

1] mozliwosci wysylania maili z wlasnorecznie ustawionego serwera SMTP
2]* ustawianie priorytetu maili
3] wysylanie maila w formie spakowanej [zip, tar]

*] ... nie wiadomo
Ludwik
QUOTE(Ludwik)
QUOTE(hao)
Ludwik, jeżeli link jest stabilny i będą tam najnowsze wersje paczek, mogę podlinkować go w Download... Chcesz?

Będę zaszczycony smile.gif
Link jest stabilny, nowe wersje skryptów trafiają tam w 5 minut po ogłoszeniu na forum wink.gif Co najwyżej serwer może się ślimaczyć - jeśli tak, mogę przenieść paczkę na inny serwer (znalazła się tam, bo jak wysyłałem pierwszy raz to mój główny serwer ledwo zipał zaatakowany przez hakerów), przy czym wolał bym nie, bo do tego adresu jest sporo linków na forum, a na dwa serwery każdej wersji wrzucać nie będę :]

Niestety, to co pisałem powyżej jest już nei aktualne. Pośrednim powodem jest to, że nie kożystam już wcale z windowsa, a więc i z konnekta. Ale bezpośredni powód jest taki, że forum konnekta przestało współpracować i nie oznacza nieprzeczytanych postów (wszystkie inne phpBB działają), więc nie mogę ich śledzić.
Jeśli autorzy skryptów będą tak mili i będą mi je podsyłać mailem - paczka będzie aktualizowana. Jeśli nie - przepraszam, ale nie jestem w stanie ich wyszukiwać.
hao
forum już powinno oznaczać nie przeczytane posty bez problemu...
Ludwik
No smile.gif
Pierwszy raz od jakiegoś tygodnia (?) oznaczyło biggrin.gif
Jeśli przez ten czas były jakieś skrypty - prszę na maile. Przysyłanie na maile wogle było by miłą praktyką, choć w obec naprawy forum nie konieczna.
Sija
moze ktos sie ucieszy, moze nie, w kazdym razie niedlugo szykuje sie v. 0.4.4 z dodana funkcja pakowania wiad. zip'em
w kolejnej wersji dojdzie ustawianie wlasnego serwera smtp.

i... moze ustawianie priorytetu wiad., jesli ktos zarzuci dobry pomysl jak to rozwiazac.
Sija
wersja 0.4.4 juz jest gotowa, ale na serwerze bedzie dopiero za jakis czas [2-4 dni]

zmiany:

++ drobne poprawki
++ dodany prefix @:
++ dodana funkcja wysylania maili jako zalacznik spakowany zip'em
Sija
wersja 0.4.4 juz na serwerze. [ pobierz ]

zmiany: j.w., bez pakowania maili zipem, bo jest to wlasciwie bezuzyteczne...
Sija
teraz skrypt mozna pobierac juz prosto z katalogu konnekta.
redzik
Jeszcze mala kwestia - dlaczego otwiera mi outlooka a nie domyslnego klienta poczty (jakim u mnie jest Mozilla 1.4) ?
konrad
a jak wogole to sie wlacza ? gdzie kopiuje ? do sms ? jak skonfigurowac albo cos ?
Ludwik
Przepraszam - czy ktoś ma może najnowszą (z przed kilku tygodni...) wersję przygotowywanej paczki.zip? Bo admin ma chyba dziwne pojęcie wyrażenia "przywrócić tak szybko jak to możliwe", a ja nie mam nawet własnych skryptów żeby wrzucić do katalogu :] :roll:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.