Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opis gg = 70 znaków
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Ludwik
Podczas gdy serwer strony konnekta leżał na stronie gadu-gadu.pl pojawiła się nowsza wersja gg 5.0.5 (w odróżnieniu od starszej wersji 5.0.5 :shock: ) jedną z głównych zmian jest zwiększenie limitu statusu opisowego do 70 znaków. Mam nadzieję, że w najbliższej wersji konnekta ten limit będzie taki sam - a nie jak dotychczas - 40 znaków.
hao
W Konnekcie w ogóle nie ma limitu długości opisu smile.gif Chyba że nakłada go LibGadu, nie sprawdzałem...
SandmmaN
Jezeli sie nie myle to w naszego kochanego K nie da sie wpisac dluzszego statusu opisowego niz 45 znakow... :-(:-(:-(
Ale mysle ze nie jest to tragedia laugh.gif laugh.gif
Olórin
no faktycznie...wreszcie GGTeam cos zrobił smile.gif to poprawi znacznie komfort pisania opisów chociaż napewno 70 znaków niedługo też będzie zamało smile.gif
Ludwik
QUOTE(hao)
W Konnekcie w ogóle nie ma limitu długości opisu smile.gif Chyba że nakłada go LibGadu, nie sprawdzałem...

Hmmm... do pola na status opisowy nie da się wpisać 70 znaków. Według różnych obliczeń wink.gif pole przyjmuje od 40 do 50 znaków.
Ludwik
Limit pola tekstowego do wpisywania statusów to 50 znaków.
A w gg jeszcze do niedana było tylko 40. Przedtem kolega z gg zwrócił mi uwagę że chyba mogę ustawiać dłuższe opisy niż w gg, ale nie zwróciłem na to uwagi. Oznaczało by to że serwer nie limituje ilości znaków w opisie, a robi to jedynie klient. To by się zresztą zgadzało, bo twórca PowerGG kiedyś się chwalił że potrafi na poziomie pakietów (wtyczki Iza) ustawić sobie strasznie długi opis.
W związku z tym wszystkim proszę Hao, aby limit pola tekstowego został zwiększony do 70, albo... i więcej, jeśli serwer nie będzie robić problemów.
winthux
Ludwik, już jest nowa wersja .97 i można w niej ustawić 70 znaków ;)
Ludwik
WOW biggrin.gif
Nie nadązam za tymi wersjami laugh.gif
Ludwik
No taaaa... ale jak teraz sobie zrobię dłuższy opis to mi go ucina w opisie ikonki K. w trayu...
Olórin
to już kwestia windowsa i jego ograniczeń smile.gif niesprawdzałem na xp'ku ale w przypadku miriadny(i każdym innym tongue.gif)w98 niepotrafi wyświetlić dzielenia lini(są dwa kwadraciki zaimast CR LF smile.gif
Ludwik
Dziś przez chwilę pod tym samym numerem wersji na gadu-gadu.pl była do ściągnięcia wersja z 35 znaków w opisie :]
Co te gg wyprawia? ;]
Olórin
Heh:)
No niewiem co to gg wyprawia:)

Ciekawe co będzie w następnej wersji 5.0.5 laugh.gif
Matzec
Serwer GG przyjmuje opisy do 75 znaków, tylko klient ogranicza do 70... tak samo było AFAIK i wcześniej, z 45 i 40 znakami.
Konnekt też powinien przyjmować do 75.
Olórin
Te 5 dodatkowych bajtów to pewnie na date "Bede ...." smile.gif no ale możemy wykorzystać na opis biggrin.gif
Olórin
w tej chwili w gg(kolejne 5.0.5 tongue.gif) da sie ustawic opis 35 znaków....chyba tak jest przez dłuższy czas no ale niewiem...wiem że wprowadzili liste ostatnich opisów....tymi 70 znakami to konnekt rządzi :]

ps. niewiem co ggteam wyprawia z tym gg smile.gif ale 35 znaków to jest przegięcie smile.gif
Ludwik
Czy Hao mógłby sprawdzić czy nie da się (technicznie) wpisać więcej niż 70 znaków?
hao
Jest to niezgodne z GG więc lepiej nie grzebać, bo może powodować problemy... 70 znaków to i tak za dużo jak na opis....
BiTeLSE
Najwazniejsze, zeby klient Konnekta potrafil poprawnie wyswietlac opisy innych.
sarinnn
Cieszmy sie ze w konnekcie mozemy 70 smile.gif Ja gg nie uzywam wogole... Nawet nie pamietam jak wyglada laugh.gif
daten
brakuje mi konnekta w linuxe teraz musze korzystać z gaima sad.gif sad.gif
Ludwik
Mi też brakuje. Ja używam kadu - lepiej sobie radzi z protokołem gg.
sarinnn
Ja uzywam consolowego EKG... jest fajne biggrin.gif
Nieznosze kolorowego linuxa.. tylko console -nocolor smile.gif
Ludwik
A kolorowy windows znosisz? ;]
sarinnn
Linux to linux a winda to winda... Nienalezy porownywac !!!! ;]
Ludwik
Niestety nie mogę się zgodzić z moim szanownym przedmówcą, polemizował bym 8)
Siedzę sobie teraz pod linuxem, KDE, piszę posta w Mozilli i nie widzę takiej strasznej różnicy wink.gif
torn
QUOTE(Ludwik)
Siedzę sobie teraz pod linuxem, KDE, piszę posta w Mozilli i nie widzę takiej strasznej różnicy wink.gif

tak? to włącz teraz konnekta pod tym KDE tongue.gif
Matzec
user posted image

Serwer przyjmuje opis do 75 znaków. Ustawiłem go w zmodyfikowanym EKG i, jak widać, GG i Konnekt poprawnie go wyświetlają.
No to jak, będzie 75? :>
case
biggrin.gif heheh!~

to mi sie podoba -> za wszelka cene do celu smile.gif

jeszcze kilka takich postow i hao chyba nie bedziesz mial wyjscia smile.gif heh

pozdr.
---------------------------
rap4u.prv.pl
Ludwik
QUOTE(case)
jeszcze kilka takich postow i hao chyba nie bedziesz mial wyjscia smile.gif

No to ja tylko przypomnę, że poprzednie wersje konnekta miały możliwość ustawiania o 5 znaków więcej niż gadu-gadu. Te 5 znaków zawsze były dopuszczane przez protokół gadu-gadu (jak twierdzą niektórzy - na datę, której konnekt nie obsługuje).
case
nom...

a jest ktos kto o tym nie wiedzial, ze o tym mowisz??

ja tylko odnosze sie do wypowiedzi hao:
QUOTE(hao)
Jest to niezgodne z GG więc lepiej nie grzebać, bo może powodować problemy... 70 znaków to i tak za dużo jak na opis....

pozdr. 8)
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
hao
Ja wam tylko przypomnę, że kiedyś nie było limitu znaków, to chcieliście żeby dodać limit... No to macie...
Ludwik
Ja tam nigdy nie prosiłem, ale limit jest potrzebny. Taki jaki ma serwer (a nie klient gg).
shw
kiedy K bedzie mial obsluge 'wracam kiedystam kiedys' ?
znaczy wiecie - gg (o ile sie jeszcze orientuje co gg ma smile.gif) ma costam takiego. no i powiem o co mi chodzi.
jakisczas temu przyszla do mnie laska i costam gadamy o 1 gosciu.
i ona looka na moja liste i gosciu wlasnie mial 'wracam kiedystam' a u mnie sie nie wyswietlalo i myslala, ze ja oklamal i ze nie wyjechal...
wstrzasajaca historia - nie ? smile.gif
Lukas77
A powiedzcie tak szczerze, czy któryś z Was korzysta z opisów przekraczających 70 znaków?
Wydaje mi się że te 5 znaków jest całkowicie zbytecznych, ale to moje zdanie bo nie korzystam z tego...
case
ja tylko proponuje zagladnac wszystkim na: www.gg3d.com

co sie tam dzieje... wow biggrin.gif
------------------------
www.rap4u.prv.pl
shw
ale mi chodzi, nie zeby bylo do ustwienia tamto, tylko zeby sie wyswietlalo!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.