Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przesyłanie plików na Jabberze
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
riddle
Wpadłem na pomysł przesyłania plików na Jabberze. Otóż możnaby je słać tekstem. A dokładnie przez data/url, base64… (więcej info dla nieobeznanych)

Przez Jabbera można słać nieograniczone wiadomości tekstowe (chyba że kJabber to limituje), więc można by przesłać taki plik w postaci data/URL i otworzyć go w przeglądarce. Oczywiście IE tego nie pokaże, ale kto używa IE jak używa Jabbera. wink.gif

Nie jestem koderem i nie wiem jak wygląda zamiana takiego pliku na base64, ale pewnie są w necie specyfikacje, zwłaszcza że jest strona która tego dokonuje.

Jako, że zbliża się jesień, wszystkim znowu zaczyna się chcieć kodować, to możnaby skrobnąć takie coś. Byłbym zachwycony.
arct!c
kjabber przesylanie plikow, mniam... brzmi bardzo fajnie. A skoro do dyspozycji sa owe narzedzia to ktos moglby sie tym zajac smile.gif). Chociazby jako dodatkowa wtyka do kjabbera, lub dla sam autor kjabbera ktory by w nim 'to zrobil'
dulek000
Ogólnie to jest KTP...
riddle
KTP działa inaczej… a nie każdy ma / chce używać FTP.
arct!c
KTP to KTP a bezposrednie przesylanie plikow to calkowicie inna bajka, napewno rzesze ludzi czekaja na to zeby dalo sie slac pliki na jabberze. BTW: czy to bedzie dzialac rowniez z innymi komunikatorami (PSI) etc?
riddle
Może otwieranie w przeglądarce nie, ale można zrobić opcję przesyłania samego tekstu, kosztem burdelu w Historii.
hao
Jeżeli jakiekolwiek przesyłanie plików na Jabberze to tylko i wyłącznie zgodne ze standardami... A te istnieją - zarówno do transferu P2P, jak i via serwery Jabber (a'la ggImage)
dulek000
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...indpost&p=49286

Lepiej się zająć tym, bo byłoby to komatybilne z innymi komunikatorami.

Poza tym kiedyś już taka propozycja padła. Wnoszono o dorobienie podobnej funkcjonalności w GGimage. Milka śmiał się, że trzeba będzie zmieniać nazwę wtyczki tongue.gif
riddle
hao: Ok, jak ktoś to zrobi to mi rybka. Po prostu od długiego czasu nie ma tego i zaproponowałem alternatywę, coby przyspieszyć i zachęcić kogoś. smile.gif
Olórin
QUOTE
Wnoszono o dorobienie podobnej funkcjonalności w GGimage.
Nie ma standardu na umieszczanie obrazu w wiadomości....to zasadnicza kwestia jeżeli chodzi o ggimg...
hao
Ale jest standard na przesyłanie plików... GGImage nie umieszcza obrazu w wiadomości tylko przesyła same pliki...
riddle
Ołki dołki. Jak coś napiszecie więc to będzie (ja na razie inna dziedzina), tymczasem ja będę słał nieprawdopodobne ilości tekstu w okienku rozmowy. smile.gif
Olórin
QUOTE
GGImage nie umieszcza obrazu w wiadomości tylko przesyła same pliki...

Chodziło mi o umieszczenie obrazu w którym miejscu w wiadomości ma być. (a to protokół gg przewiduje).
dulek000
Olórin: Chodziło o funkcjonalność w obrębie konnektów korzystających z k.jabbera i GGimage, które to poskłada.
hao
Tyle że GGImage nie ma co składać bo samo nie korzysta z informacji gdzie w wiadomości wstawić obrazek... Przynajmniej przy wysyłaniu...
dulek000
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...indpost&p=30943

O tym mówię.
ved
Temat widze zamarl..
Czy w zwiazku z tym jest jakas szansa ze cos kiedys w tej kwestii powstanie?
Ktos sie tym zajal.
Troche lipnie ze takiej podstawowej opcji nie ma:/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.