Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt Delphi SDK
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
Stron: 1, 2
winthux
No i się stało. SDK Konnekta zostało przerobione dla delphi smile.gif

W załączniku znajdują się pliki, które trzeba includować oraz przykłady pochodzące z oryginalnego SDK. Nie jest to pełne tłumaczenie ale zawiera najważniejsze rzeczy (a zarazem najtrudniejsze ;P), które są potrzebne do uruchomienia wtyczki. Liczę tutaj na Wasze wsparcie - programistów delphi, którzy dokończą i zrobią pełne funkcjonalne SDK Konnekta dla delphi. Do przeniesienia zostało trochę struktur, stałych i funkcji. Nagłówki są przykładami jak przenosić poszczególne elementy. Zmodyfikowane nagłówki lub nowe nagłówki proszę wrzucać na forum. Dokumentację stanowi oryginalne SDK; struktury, stałe i funkcje identycznie się nazywają.

UWAGA: Przed przystąpieniem do korzystania z sdk należy przeczytać plik sdk.txt zawarty w paczce. Zawiera ważne informacje nt. różnic i dalszego tłumaczenia.

Mały tutorial jak zacząć:
1. Wybieramy File->new->other->dll wizard.
2. Kopiujemy zawartość pliku template.dpr
3. Zmieniamy wartość NET na taką, która jeszcze nie żadna wtyczka nie obsługuje.
4. Kompilujemy i mamy pierwszą wtyczkę pod Delphi smile.gif

Info techniczne wink.gif
Żeby K wykrył wtyczkę i ją uruchomił musi być wyexportowana funkcja IMessageProc. Inaczej K nie załaduje. Nazwę, wersję i copyright podajemy w opcjach projektu w Version Info. Wtedy K ładnie wszystko wyświetli.

Liczę na Waszą pomoc przy dokończeniu tłumaczenia. Wszelkie pytania proszę zgłaszać na tym forum...

P.S. Wszystko przygotowywane było pod Delphi 7 Personal. Nie wiem jak się to ma do wcześniejszych wersji, bo jedyne co przed tym sdk w delphi napisałem to był kalkulator, który wyśwetlał wynik dodawani dwóch liczb wink.gif
dwiekopy
Przykładowo jakie wtyczki mogą powstać dzięki temu delphi? jak bardzo zaawansowane?
Olórin
Jeżeli dotłumaczysz potrzebne Ci części SDK to praktycznie spektrum możliwości jest takie samo jak przy C++...

i mam nadzieje że ten wątek nie zamieni się w kolejny wishlist...
winthux
Ktoś się bawił już tym SDK i może przeniósł nowe rzeczy z oryginalnego?

Piszcie jak macie jakieś nowsze wersje (poprawione lub dodane nowe rzeczy), również jak macie problemy ze stworzeniem wtyczki.
super_ip
Ja sie wczoraj troche pobawilem skompilowalem przyklady i napisalem bardzo prosta wtyczke wszystko to poczynilem w Delphi6 Personal i wszystko przebieglo bez problemow oczywiscie pomijajac ikony narazie rozwiazalem to w ten sposob ze ikony ladowane sa bezposrednio z theme.xml problem wystepuje jednak jesli jakis temat nie ma id uzytej ikony.
Probowalem tez do ladowania ikon z zasobow uzylem takiego kodu
CODE

IKONKA:=HICON(LoadImage(hInstance, MAKEINTRESOURCE(113), IMAGE_ICON, 16, 16, 0));

w aplikacjach to dziala mozna ladowac ikony za pomoca ich id numerycznego i to wszystko co mi narazie przyszlo do glowy w sprawie ikon.

W przykladzie ActCfg zauwazylem iz w oknie ustawien w liscie wyboru wtyczek jest ona znacznie przesunieta w stosunku do innych wytyczek mozna to jakos skorygowac?
winthux
Ikony to właśnie chyba największy problem....

QUOTE(super_ip @ 22.09.2005 - 18:07)
W przykladzie ActCfg zauwazylem iz w oknie ustawien w liscie wyboru wtyczek jest ona znacznie przesunieta w stosunku do innych wytyczek mozna to jakos skorygowac?
*



Możesz załączyć screena jak to wygląda?
hao
A czy ktoś próbował po prostu przekazać identyfikator tekstowy?

Jest też wyjście alternatywne - używamy rejestracji ikon przez URL -

CODE
res://dll/IDENTYFIKATOR_TEKSTOWY.ico
super_ip
QUOTE(winthux @ 22.09.2005 - 18:35)
Możesz załączyć screena jak to wygląda?
*


user posted image

i przy okazji jak sie dodaje ikony do hintow w menu na toolbarze w oknie głównym funkcja UIGroupInsert
winthux
Przesunięta jest, bo została wstawiona do głównego korzenia (równorzędne z Wtyczki, Interfejs, itp.) a nie do korzenia Wtyczek. Sprawdź czy masz dokładnie taką linijkę:
CODE
/* Najpierw tworzymy grupę */
 UIGroupAdd(IMIG_CFG  // Grupa - matka
      , IMIG_CFG_EXAMPLE        // ID nowej grupy
      , 0                   // Status akcji. Powinniśmy podać ACTS_GROUP, ale UIGroupInsert robi to już za nas...
      , "Przykład!"          // Treść akcji. W tym wypadku zawartość tooltipa
      , IDI_POINT         // jako P1 w grupach konfiguracji podajemy ID ikonki
      );

i czy identyfikator IMIG_CFG = 41 (zgodnie z oryginalnym sdk).

Co do ikonek w UIGroupInsert to w parametrze p1 podajesz identyfikator ikonki w zasobach (wtyczki lub Konnekta).
super_ip
Wszystko jest dokladnie tak wpisane nie bylo tylko stalej IMIG_CFG = 41 ale po wpisaniu nic sie nie zmienilo probowalem z zmiennych funkcji x,y ale bez rezultatu screen pochodzi ze skompliowanego przykladu z SDK co do funkcji UIGroupInsert to jest ustawiony p1 na IDI_POINT =3 ale tez to nc nie zmienia w dalszym ciagu brak jest ikonki w hintach
Aule
A nie powinno byc parent IMIG_CFG_PLUGS = 46, zamiast IMIG_CFG = 41 ??
CODE
UIGroupAdd(IMIG_CFG_PLUGS   // Grupa - matka
     , IMIG_CFG_EXAMPLE        // ID nowej grupy
     , 0                   // Status akcji. Powinniśmy podać ACTS_GROUP, ale UIGroupInsert robi to już za nas...
     , "Przykład!"          // Treść akcji. W tym wypadku zawartość tooltipa
     , IDI_POINT         // jako P1 w grupach konfiguracji podajemy ID ikonki
     );
super_ip
QUOTE(Aule @ 24.09.2005 - 13:51)
A nie powinno byc parent IMIG_CFG_PLUGS = 46, zamiast IMIG_CFG = 41 ??
CODE
UIGroupAdd(IMIG_CFG_PLUGS   // Grupa - matka
     , IMIG_CFG_EXAMPLE        // ID nowej grupy
     , 0                   // Status akcji. Powinniśmy podać ACTS_GROUP, ale UIGroupInsert robi to już za nas...
     , "Przykład!"          // Treść akcji. W tym wypadku zawartość tooltipa
     , IDI_POINT         // jako P1 w grupach konfiguracji podajemy ID ikonki
     );

*



Dokladnie teraz jest ok
super_ip
Poniewaz od wydania SDK dla Delphi minelo juz troche czasu i nic sie w tej materii nie dzieje, a autorowi odeszly chceci do dalszego tlumaczenie pozwolilem sobie na zamieszczenie moich wypocin w tym zakresie. Byc moze osmieli to innych do sprobowania swoich sil w programowaniu wtyczek pod Delphi.

Wtyczka ktora napisalem nie robi nic szczegolnego i nalezy ja raczej traktowac jako wprawke w programowaniu.

Opis: Wtyczka dodaje do glownego okna panel z przyciskami zamknij, restart ( z opcja -debug) oraz schowaj do traya. Dodaje w menu tray opcje restartuj pod przyciskiem zamknij. W menu wtyczki dwie opcje "Czas pracy" pokazuje czas pracy komputera, ktos kiedys udastepnil taka opcje dla checkego w js oraz IP/Host mini program do sprawdzenie hosta na podstawie IP i odwrotnie.

Nic szczegolnego ale moze komus sie przyda.

Załączniki

Aule
Autor tylko rozpoczął lawinę, czekając chyba na inicjtywę innych forumowiczów, znających Delphi.
super_ip
Zgadza sie zdaje sobie z tego sprawe ale sama znajomosc delphi nie wystarczy
lhs
Skompilowałem projekt Simple w Delphi 2005 - uruchamiam Konnekta, pokazuje się okienko "Jesteśmy połączeni z Internetem!". Odłączam kabel sieciowy, restartuję Konnekta - i pokazuje się okienko "Jesteśmy połączeni z Internetem!"...

Tak na marginesie: linijkę 16 trzeba, oczywiście, zmienić z

CODE
ui in '..\konnekt\ui.h';

na

CODE
ui in '..\konnekt\ui.pas';
winthux
QUOTE(lhs @ 5.10.2005 - 01:14)
Skompilowałem projekt Simple w Delphi 2005 - uruchamiam Konnekta, pokazuje się okienko "Jesteśmy połączeni z Internetem!". Odłączam kabel sieciowy, restartuję Konnekta - i pokazuje się okienko "Jesteśmy połączeni z Internetem!"...

ICMessage(IMC_CONNECTED) zwraca zawsze 1. Tutaj nie jest to błąd sdk tylko już samego core K. Hao coś chyba zmieniał przy tym komunikacie. W tym miejscu widać, że K nie stoi w miejscu tylko się zmienia w sposób niewidoczny dla zwykłego usera.
QUOTE(lhs @ 5.10.2005 - 01:14)
Tak na marginesie: linijkę 16 trzeba, oczywiście, zmienić z

CODE
ui in '..\konnekt\ui.h';

na

CODE
ui in '..\konnekt\ui.pas';

*


Przyzwyczaje z cpp wink.gif Oczywiście zamiast rozszerzenia *.h powinno być *.pas.
QUOTE(super_ip @ 4.10.2005 - 19:23)
Zgadza sie zdaje sobie z tego sprawe ale sama znajomosc delphi nie wystarczy

W tym stadium, w którym SDK dla delphi jest wystarczy już sama znajomość DELPHI i trochę pomyślunku. Najtrudniejsze - klasa cCtrl została przeniesiona. Większość struktur, które się najczęściej używa również. Pozostałe można analogicznie tłumaczyć. Spojrzeć jak np. sIMessage_base została przetłumaczona i zrobić podobnie inną strukturę (rekord). To czego jeszcze dużo zostało do tłumaczenia to stałe!! A z tym to już nie ma problemu, bo początkujący delphi-programista umie zadeklarować stałą (np. const IMC_CONNECTED = 32442 ). Pozatym ten wątek jest po to, aby pomogać przy tłumaczeniu/korzystaniu z tego sdk. Jak masz jakieś problemy przy tłumaczeniu to zapytaj się tutaj.

QUOTE(super_ip @ 4.10.2005 - 15:32)
Poniewaz od wydania SDK dla Delphi minelo juz troche czasu i nic sie w tej materii nie dzieje, a autorowi odeszly chceci do dalszego tlumaczenie pozwolilem sobie na zamieszczenie moich wypocin w tym zakresie.

Mi nie odeszły chęci do dalszego tłumaczenia sdk, bo ich wogóle nie było. Zrobiłem Wam przysługę. Odwaliłem najcięższą robotę. Resztę zostawiam Wam.

Miło, że ktoś się interesuje tym SDK i próbuje coś tworzyć. Już myślałem, że nikogo to nie obchodzi. Tyle było krzyku: "Jak powstanie SDK dla delphi to napiszę wtyczkę". SDK powstało, ale wtyczek nie ma (prócz Twojej).
lhs
winthux - jedyne, co próbuję powiedzieć, to to, że dla osoby takiej, jak ja - która naprawdę ma ogromne chęci do konkretnego przyłożenia się do rozwoju szeroko pojętego projektu Konnekt - jest to w tej chwili praktycznie niemożliwe. Doceniam fakt powstania SDK dla Delphi - ale doskonale przecież wiesz, że przy dokumentacji takiej, jaka jest w tej chwili dostępna (dyskutowaliśmy o tym niedawno w innym miejscu) każdy przykład praktycznego wykorzystania (oprogramowania) wewnętrznej architektury Konnekta jest na wagę złota. I nie może być tak, że w oryginalnym SDK czytam:

QUOTE
#define IMC_CONNECTED  7 

  Zwraca true, jeśli jesteśmy podłączeni do internetu.

(z czego wnioskuję, że jeżeli NIE jesteśmy podłączeni do Internetu - zwraca FALSE) - po czym okazuje się, że ZAWSZE zwraca true - przez co jeden z czterech dostępnych przykładów nie działa - powstaje, niestety, pytanie co jeszcze nie działa / działa inaczej, niż jest to opisane - co z kolei każe się zastanowić, czy gra (analiza przykładów) jest warta świeczki.

I żeby nie było żadnych wątpliwości - programistą Pascala nie jestem, mój pierwszy w życiu kontakt z Delphi to... zainstalowanie Delphi po ukazaniu się SDK dla niego. Ale uważam, że potencjał mam ogromny - mój pierwszy w życiu kontakt z PHP to było... zainstalowanie PHP po ukazaniu się wtyczki Checky. Mam nadzieję, że widzisz (i nie tylko Ty), że ja nie tylko gadam, ale, w miarę moich możliwości, również robię - i prawdą jest, że pomimo tego wciąż mam jakiś dziwny niedosyt...

Co jeszcze mnie boli? Kiedy na stronie kplugins.net czytam:

QUOTE
Ponadto w serwisie będzie można poczytać artykuły na temat tworzenia wtyczek.

a ostatni wpis na stronie pochodzi z 8.11.2004 i tworzenia wtyczek nie dotyczy - ale to, rozumiem, zupełnie inna historia...

Podsumowując: CHCĘ, ale, jak Babcię kocham, NIE MOGĘ.
winthux
lhs - Przykłady z sdk powstały w czasie pojawienia się SDK a więc już ze 2 lata temu. Od tego czasu jak wiadomo zmian trochę zaszło i przy takiej ilości komunikatów jakie obsługuje K mogło dojść do pomyłek. Analiza przykładów jest warta świeczki, gdyż pokazuje mniej więcej jak działa K i jak się pisze pluginy. Sprawą, która odstrasza jest dokumentacja SDK. Jednak jak się zapoznasz z podstawową architekturą K, która jest zawarta w przykładach, to później idzie trochę łatwiej. Poza tym na kplugins.net są źródła niektórych wtyczek i można zerknąć jak ktoś inny rozwiązał podobny pomysł. Najważniejsze jednak jest to, żeby w razie problemów pisać w tym dziale. Nie wiesz jak coś zrobić, zapytaj. Na pewno hao, ja lub ktoś z devów Ci odpowie. Na ten dział zwracamy najwięcej uwagi, gdyż nowi developerzy są potrzebni.

Co do strony kplugins.net to sam nie mogę się doprosić, żeby została skończona....
Olórin
lhs - IMC_CONNECTED dotyczy z tego co pamiętam połączenia modemowego....
hao
Dokładnie, IMC_CONNECTED wykrywa tylko połączenia modemowe. Pozostałe typy połączeń uznawane są jako połączenia stałe.
lhs
O tym właśnie mówię - boję się przedzierać przez SDK wiedząc, że napotkam po drodze elementy udokumentowane "inaczej" - w przykładzie, który zacytowałem kilka postów wyżej, nie ma mowy o połączeniach modemowych... Olórin to wie, hao to wie - ale skąd mam to wiedzieć ja? Od razu rodzi się pytanie - ile jest jeszcze podobnych przykładów?
winthux
QUOTE(lhs @ 7.10.2005 - 20:15)
Od razu rodzi się pytanie - ile jest jeszcze podobnych przykładów?
*



Zapewne wiele. K przecież jest dalej w stadium beta a tym bardziej SDK. Błędy się zdarzają. To nie jest komercyjna firma, która ma dostarczyć gotowy i pozbawiony niedociągnięć produkt na określony czas. Nie myśl też, że nikt z dotychczasowych devów nie napotkał błędów w sdk. Zdarzają się tak samo jak w K. Tych jednak nikt się nie boi. Zachęcam Ciebie, i wszystkich zainteresowanych, do przeglądania SDK. Nie ma czego się tutaj bać. Wszystkie wątpliwości i błędy zgłaszajcie na forum a na pewno zostaną wyjaśnione i przyjęte.

P.S.
Ja również nie wiedziałem, że dot. połączeń modemowych....
Olórin
QUOTE
K przecież jest dalej w stadium beta

Nie! Nie... Nie mogę znaleźć teraz tego wątku, ale hao jednoznacznie stwierdził że K betą już od dawna nie jest...
lhs
No to zabieram się do roboty (czytaj: nauki) smile.gif

I od razu pytanie do tych, którzy w Delphi siedzą: jak się ma wersja Pascala z Delphi 5 do wersji Pascala z Delphi 2005 (o język, nie o środowisko mi chodzi)? Jedyny w miarę szczegółowy (uwzględniający podstawowe moduły biblioteki RTL) opis języka, jaki udało mi się znaleźć to "Borland Delphi 5 Professional. Object Pascal" Andrzeja Marciniaka (wyd. Nakom) sprzed pół wieku - jest sens kupować? I proszę, nie polecajcie mi kursów online (chyba, że znacie jakieś dobre .pdf-y, które można wydrukować - angielski nie jest dla mnie problemem). Nie chodzi mi o składnię języka, tylko o szczegółowy opis modułów takich, jak SysUtils na przykład.

Olórin - to chyba nie ma żadnego znaczenia? Każdy program w wersji n, zanim przejdzie do wersji n+1, przechodzi przez fazę beta n+1...
Olórin
A Borland nie udostępnia odpowiednika Microsoftowego MSDN?
hao
LHS, skoro dopiero zaczynasz, czemu nie zacząć od C++?
lhs
Bo w Delphi (podobno) łatwiej?
riddle
Wiesz, nie sądzę. Umiesz programować, bo jesteś obyty w PHP, więc co to pętle i ify uczyć się nie musisz na języku akademickim - Pascalu
lhs
Nie uwierzycie (hao uwierzy, już się mu kiedyś przedstawiałem smile.gif ), ale mam wykształcenie wyższe... humanistyczne smile.gif i nie wiem, czy poradzę sobie z poziomem abstrakcji C++... Poza tym - pracuję zawodowo na dwóch etatach (OK, na jednym etacie plus umowy-zlecenia), resztki wolnego czasu spędzam "w Konnekcie" - i dlatego poszukuję rozwiązań szybkich i prostych. Cudów się nie spodziewajcie wink.gif

No i nie jestem obyty w PHP (patrz kilka postów wyżej), jestem natomiast obyty w pętlach i if-ach smile.gif
hao
Chodzi raczej o to, że do sprawnego poruszania się w API Konnekta przy pomocy Delphi, potrzebna jest raczej dosyc mocna podstawa w tym języku... Ale to juz w sumie zalezy co konkretnie chcesz zrobic...
bulanh
Nauka samej składni języka to nie jest trudna sprawa (zwłaszcza w Object Pascalu, gdzie jest bardzo intuicyjna). Raptem 99 słów kluczowych z czego połowy się zazwyczaj nie używa (w tego typu projektach), a 1/4 używa się rzadko. Góra 1 godzina nauki+praktyka.
Gorzej z różnego rodzaju funkcjami i procedurami. W tym aspekcie sprawy może przyjść z pomocą Google i F1 (Delphi ma najlepszego helpa jakiegokolwiek widziałem), jednakże jakaś książka nie zaszkodzi (tej którą wymieniłeś niestety nie znam). Ewentualnie forum dla programistów, lub jakiś kolega.
Jeżeli chodzi o zmianę w składni to słyszałem, że w D2005 jest taki stwór:
for element in zbior do ;
Jednak łatwo go można zastąpić w innych wersjach Delphi zwykłym
for to do ;
Co do korzystania z API Konnekta przy pomocy tegoż języka - nie wypowiadam się, bo nie próbowałem.

BTW hao: kiedy można się spodziewać naprawienia problemu związanego z wysyłaniem \r\n?
lhs
Pętla for a in b to klasyka w innych językach - np. foreach(a as b) w PHP, for(a in b) w JavaScript i ActionScript (AS - język skryptowy Flasha). Aż dziwne, że dopiero w Delphi 2005 została wprowadzona. Na pierwszy rzut oka - brakuje jeszcze operatora trójargumentowego a = b ? c : d;
Jak już mówiłem - "obycie programistyczne" mam, jedynym problemem jest dla mnie Konnektowe SDK :)
winthux
QUOTE(lhs @ 11.10.2005 - 20:05)
jedynym problemem jest dla mnie Konnektowe SDK smile.gif
*



Sformułuj problem to rozwiązanie któryś z devów Ci poda smile.gif Może w ten sposób pojawi się więcej przykładów do SDK "z życia wziętych"
lhs
Problem sformułuję, jak się nowego języka nauczę - czy ja już coś wspominałem o wakacjach wink.gif ?
atol
super_ip a można prosić kod źródłowy. Przyda sie bo zaczynam sie troszke bawić w SDK i narazie nie moge kilku rzeczy tam zrozumieć
winthux
atol jakich rzeczy?
atol
już sobie poradziłem jednak przydało by sie gdyby jednak takowy kod pojwaił sie ciocby na K.plugins
Aule
Jaki kod? Dalej nie podałeś jaki to ma być kod...
atol
no i mam problem :/

1) nigdzie nie moge znaleść jak sie dostać do konfiguracji wtyczki bym mógł umieścić tam konfiguracje

2) pogubiłem sie i uciekło mi wyśiwtlanie buttona na głównym oknie

3) czy istnieje możliwośc dodania przez dlephi kontaktu do listy czy to jeszcze nie zostało prztłumaczone (chodzi coś ala checky lub faworki)
Aule
Musisz podać odpowiedni typ wtyczki, żeby można było dodać kontakty należące do niej i oczywiście obsługiwać te kontakty wink.gif
winthux
QUOTE
nigdzie nie moge znaleść jak sie dostać do konfiguracji wtyczki bym mógł umieścić tam konfiguracje

Jeżeli chodzi Ci o okno konfiguracji to w funkcji IPrepare dodajesz kontrloki do oknka konfiguracji jak w przykładzie ActCfg.

Jeżeli chodzi Ci o zapisywanie wartości w kolumnach konfiguracji (np. nr gg) to wpierw trzeba zarejestrować taką kolumnę funkcją SetColumn w ISetCols, później SETINT/SETSTR zapisujesz wartości a GETINT/GETSTR pobierasz.

QUOTE
pogubiłem sie i uciekło mi wyśiwtlanie buttona na głównym oknie

CODE
UIGroupAdd(IMIG_BAR , IMIG_EXAMPLE, 0, 'msgs.dpr');
 UIActionAdd(IMIG_EXAMPLE , IMIA_EXAMPLE_MSG , 0 , 'MSG', UIIcon(IT_MESSAGE,0,MT_SERVEREVENT,0),40,40); // Ta akcja wstawi do kolejki "naszą" wiadomość...
 

Powyższe wzięta z przykładu Msgs...

QUOTE
czy istnieje możliwośc dodania przez dlephi kontaktu do listy czy to jeszcze nie zostało prztłumaczone (chodzi coś ala checky lub faworki)

Nie zostało chyba przetłumaczone, ale to wymaga tylko przniesienia kilku stałych...

Poniżej przykład dodawania kontaktu w c++:
CODE
ICMessage(IMC_CNT_ADD, NET_GG, (int)buff);

Pierwszy parametr to identyfikator, drugi to numer sieci, do której ma być przydzielony a ostatni to w delphi będzie PChar z tekstem, który ma być na liście. Pozostałe pola ustawia się funkcją SETCNT z odpowiednim identyfikatorem...
super_ip
QUOTE(atol @ 12.10.2005 - 19:40)
super_ip a można prosić kod źródłowy. Przyda sie bo zaczynam sie troszke bawić w SDK i narazie nie moge kilku rzeczy tam zrozumieć
*



zrodło lezy TU
atol
co jest nie tak?

CODE
Plug in '..\Plug.pas',
 PlugDefs in '..\PlugDefs.pas',
 ui in '..\ui.pas',
 PlugFunc in '..\PlugFunc.pas';


dostaje takie błędy:

QUOTE
  [Error] wtyczka.dpr(11): ',' or ';' expected but identifier 'Plug' found
  [Fatal Error] wtyczka.dpr(14): File not found: 'PlugDefs.dcu'
winthux
CODE
Plug in '..\Plug.pas',
 PlugDefs in '..\PlugDefs.pas',
 ui in '..\ui.pas',
 PlugFunc in '..\PlugFunc.pas';


przed tym masz słówko uses?
atol
pewnie


dokładniej
CODE
uses
 SysUtils,
 Windows,
 Messages,
 mmsystem
 Plug in '..\Plug.pas',
 PlugDefs in '..\PlugDefs.pas',
 ui in '..\ui.pas',
 PlugFunc in '..\PlugFunc.pas';
lhs
Dodaj przecinek po mmsystem.
atol
No tak jak czówiek nie patrzy to wszystko wychodzi...

no to został nam fatalerror.
bimmer
Pytanie lamerskie sad.gif , ale dopiero zaczynam programować:
Jak zarejestrowac w UI ikonkę z pliku .ico ?
winthux
No właśnie jest problem z ikonami sad.gif Są 3 funkcje IconRegister. Przetłumaczona jest chyba tylko jedna z identyfikatorem ikony w zasobach wtyczki, ale przetłumaczenie kolejnych to nie jest problem nawet dla początkującego. Ta przetłumaczona nie działa... Można spróbować jeszcze podawać uchwyt do ikony lub wpisywać url do ikony (hao w tym wątku podał przykład).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.