Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Crypt i SMS
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Olórin
Coś dziwnego dzieje się z moim K. kiedy dam wyślij klucz do ..... Zaczynają wyskakiwać okienka z błedami w skryptach lua sad.gif
np. ze gsub zwrócił pustą wartość czy coś takiego....tak jakby uruchamiało to wszystkie skrypty ;( zaraz sprawdzę(po restarcie)czy działają skrypty do SMS'ów(jabber itp.)
Olórin
tak, skrypt jabbera niedziała :[
problem tkwi w funkcji gsub(chyba smile.gif
Mam K w wersji .97 smile.gif
I jestem prawie pewny że kliknięcie w Wyślij klucz do.... uruchamia wszystkie skrypty(może jeszcze to zapętla w nieskończoność?)

ps. tak to gsub!!! co się w nim zmieniło :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
bo tak wogóle to nie używam crypta ale wysłałem klucz do siebie i własnie to zobaczyłem
ps2. Crypt ma problemy z(uruchamia skypty sms):
-wysłaniem klucza
-odebraniem klucza
-włączeniem/wyłączeniem szyfrowania
natomiast szyfruje i deszyfruje wiadomosci w porządku
jak mam kilka skryptów i w kazdym jest po 4-6 komend gsub dawanie ok w każdym okienku błędu jest bezsensu sad.gif to trzeba w jakis sposób rozwiązać
Ludwik
Gsub nie jest już obsługiwane w związku z tym takie błędy wyskoczą przy użyciu każdej dodatkowego skryptu SMS (bo wszyscy używaliśmy gsub).
Należy je zamienić na funkcję preg_replace (tylko uwaga, argumenty podawane są w innej kolejności niż w gsub:
preg_replace(zmień_z, zmień_na , zmienna)
)
Olórin
ok smile.gif
chyba z lenistwa zadeklaruje funkcje co "udaje" gsuba biggrin.gif
zastanawia mnię tylko to dlaczego to miało związeg z cryptem??
Ludwik
Nie wiem... jeśli Crypt wywołuje, albo jakoś wstępnie opracowuje skrypty SMS to chyba jego błąd.... a moze to coś innego?
PS: W skryptach nie powinno być więcej niż 5 gsubów i wszystkie tylko na początku, więc nie powinno być wiele pracy.
Olórin
szyfrowanie smsów ?? smile.gif)))

zgodnie z tym co napisałeś zmieniłem gsub na preg_replace....ale bramka niedziała... "wysyłane rozpoczęte..." no i komp lekko zmulony i niewysyła :[ coś jeszcze się zmieniło??

Hao-przydało by się zmiany uwzględnić w dokumentacji smile.gif
Sija
Olórin: u mnie identycznie...
Ludwik
Zapewne coś jeszcze, trzeba pogrzebać i poporównywać z orginalnymi skryptami. Ja też tak miałem jak uporałem się z gsubami dziś koło 12, ale nie miałem czasu popatrzeć co jeszcze nie tak (z gsubami łatwiej, bo K. sam o nich melduje :]).
Olórin
ta funkcja preg_replace nienajlepiej działa na niej sie skrypt wysypuje :[

niemoże przetrawić np. tego:
CODE
function sendSMS(SMS)
x = "jakis bezsensowny text";
x = preg_replace ("jakis", "ten", x);
alert (x);
end;


niepomaga wyrzucenie x przed preg_replace... to lua 5 to jest chyba beta. Tak?? bo narazie niebędzie wysyłania na jabbera :[ chyba zainstaluje starsza wersje sad.gif...taaa tylko że niema K w zippie sad.gif

jest powyzej w kodzie jakis błąd????
Ludwik
A... spróbujcie usunąc wszystkie komentarze.
Sija
nic
Ludwik
No to nie pozostaje nic innego jak czekać na Hao.
Możecie tez pomyśleć nad tym koedm... ja dziś nie jestem zdolny do jakichkolwiek procesów myślowych.
Sija
niestety nie mam innego skryptu do porownania, bo skrypty sms'owe nie korzystaja wogole z funkcji preg_replace ... :/
hao
CODE
preg_replace ("jakis", "ten", x);

Powinno być:
CODE
preg_replace ("/jakis/", "ten", x);


Lua 5, o czym napisałem w dok. posiada pogrupowane wszystkie funkcje w tzw kolekcjach i generalnie f-cje wywołuje się na obiekcie...

Wasz gsub wywołany byłby teraz:
CODE
string.gsub (s, pat, repl [, n])

A najlepiej tak:
CODE

a = "text";
b = text:gsub(pattern , replace , n);


Generalnie, to dosyć dziwne, że podczas wysyłania klucza z crypta uruchamiane są skrypty... Raczej masz w kolejce jakąś niewysłaną wiadomość na Jabbera i podczas wysyłania klucza również i ona próbuje się "wysłać" (co w zasadzie nie powinno się zdarzyć, ale być może gdzieś wywoływanie kolejki jest zbyt ogólne...). Sprawdź to proszę...

Dokumentację do Lua dołączę do nowego SDK... Ale to dopiero jak skończę stawiać na nogi system...
Sija
a jaki jest zamiennik funkcji strlower ?
Olórin
Z tą kolejką to masz racje wink.gif
No już skrypty poprawione są na serwerze smile.gif http://olorin.8bit.co.uk/jabber.zipw paczce jest również skrypt do icq smile.gif

Ludwik-kolejny update paczki biggrin.gif
hao
http://www.stamina.eu.org/konnekt/sdk/luam...html#predefined

Tu znajdziecie dokumentację LUA 5. Od razu w miejscu z funkcjami, które dla was są istotne smile.gif
Puma
To samo się dzieje przy wysyłaniu na blog sad.gif

sms\blog.lua spowodował błąd

Błąd: sms\blog.lua:17:attempt to call global'gsub' {a nil value <sms\blog.lua:line 17>
Name: sendSMS
NameWhat" global
What: Lua
Olórin
Ludwik jeszcze tego niepoprawił sad.gif
Ludwik
W pacze są już nowe wersje innych skryptów, za 5 minut będą i moich.
Ludwik
Jest już paczka ze wszystkimi nowymi skryptami, przy czym moje nie są testowane (jeszcze): zapomniałem hasła na bloga i nie mam tlena ;]
Dodatkową zmianą jest to że moje skrypty już nie przedstawiają się jako IE, lecz jako Mozilla - skoro fałszujemy statystyki to chociaż nie na korzyść Microsoftu wink.gif
Olórin
Z tą mozillą też chyba zmienie smile.gif... albo przedstawiajmy się jako Konnekt biggrin.gif

ps. czy w paczce potrzebny jest mail.lua ?? bo BazylisZ kompiluje już skrypt smile.gif)
Ludwik
QUOTE(Olórin)
Z tą mozillą też chyba zmienie smile.gif... albo przedstawiajmy się jako Konnekt biggrin.gif

ps. czy w paczce potrzebny jest mail.lua ?? bo BazylisZ kompiluje już skrypt smile.gif)

Przedstawienie się jako konnekt może w niektórych miejscach powodować problemy, no i jeśli autor bramki jest złośliwy to bezproblemowe zablokowanie skryptu.
Ok... skasowałem mail.lua z folderu paczki, w następnej wersji już go nie będzie.
case
ostatnio, po podejrzeniach, ze ktos u mnie w lanie bawi sie w sniffera, postanowilem wlaczyc ggcrypta, ale zarowno ja, jak i inne osoby uzywajace go na K, zostaly zaraz po jego wlaczeniu obsypane okienkami z token'ami idei. skojarzylem, ze wtyczka powoduej probe wyslania wiadomosci lezacych w kolejce w historii. wyszperalem na forum ten temat...
QUOTE(hao)
Generalnie, to dosyć dziwne, że podczas wysyłania klucza z crypta uruchamiane są skrypty... Raczej masz w kolejce jakąś niewysłaną wiadomość na Jabbera i podczas wysyłania klucza również i ona próbuje się \"wysłać\" (co w zasadzie nie powinno się zdarzyć, ale być może gdzieś wywoływanie kolejki jest zbyt ogólne...).

...i chcialem spytac, czy ten bug bedzie usuniety [lub (jesli nie jestem w temacie) co zrobic, zeby go usunac].
przy okazji takie pytanko: biorac pod uwage, ze gg chce wprowadzic ssl do protokolu, to czy ggcrypt bedzie wtedy potrzebny? [czyli, czy ma inne zabezp. oprocz ssl? i czy beda one wtedy potrzebne?]

pozdr
cRoMo
Mowiac na przykladzie Jabbera: AFAIK tam, SSL jest uzywane do syfrowania procesu laczenia (czyli komunikacji z serwerem), natomiast do rozmowy wykorzystywany jest szyfr PGP (Open-PGP). Prosze mnie poprawic jesli sie myle, ale jesli mam racej, to wychodzi na to, ze mimo wszystko GG Crypt sie przyda :]
hao
QUOTE
ale zarowno ja, jak i inne osoby uzywajace go na K, zostaly zaraz po jego wlaczeniu obsypane okienkami z token'ami idei. skojarzylem, ze wtyczka powoduej probe wyslania wiadomosci lezacych w kolejce w historii.

To o ile pamiętam jest już poprawione w aktualnie dostępnej wersji K... Jeżeli jednak macie nowego K i GGCrypta to najlepiej w ustawieniach zaznaczyć "Nie zostawiaj nie wysłanych w kolejce" i wyłączyć "Kasuj po wysłaniu"... W ten sposób nie będą przynajmniej zalegać w kolejce...
case
QUOTE(hao)
To o ile pamiętam jest już poprawione w aktualnie dostępnej wersji K... Jeżeli jednak macie nowego K i GGCrypta to najlepiej w ustawieniach zaznaczyć \"Nie zostawiaj nie wysłanych w kolejce\" i wyłączyć \"Kasuj po wysłaniu\"... W ten sposób nie będą przynajmniej zalegać w kolejce...

K i GGCrypt mamy najnowsze jak najbardziej.
...w sumie kolejka sie przydaje, ale puki co mozna ja wylaczyc. czekamy jednak na poprawke smile.gif

pozdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.