Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Restart !!!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
KOSMOS
Hao może by tak dodać w menu "Konnekt" restart, za każdym razem jak chce uruchomić ponownie, to albo zamykam i uruchamiam albo we wtykach zmieniam.
Sija
popieram ;]
Ludwik
Po co zwykłemu użytkownikowi restart?!
Przecież to powinno się zdarzać żadko i tylko w bardzo specyficznych wypadkach!
Sija
nie tobie o tym decydowac ;]

jak ktos chce restart, to moze miec latwy sposob na zrestartowanie konnekt'a bez calej zabawy.

jedna opcja w podmenu/menu to chyba nie jest problem a niektorym moze sie przydac
Bora
a nie wystarczy poprostu się prtzelogować wybuierając ponownie swój profil ??
Ludwik
Nie widzę powodów do robienia restartu, a żeczy bezsensownych można dodać jeszcze duuuuużo.
Owszem - ja np. często resteruję gdy piszę skrypty. Ale takich osób jest mniej niż 0,01% ;]
torn
restart? po cholerę to? konnekt jak potrzebuje się zrestartować to ładnie się o to pyta... więc nie widzę większego sensu.
KOSMOS
Jeżeli dodaje nowe wtyki/skrypty do sms, to nie woła o restart i trzeba go ręcznie.
torn
Moje zdanie jest takie: 'restart' przyda się marginalnej ilości osób i raczej nie jest potrzebny zwykłemu userowi do szczęścia, a specjaliści od skryptów itp. mogą się obejść bez niego.
Ludwik
QUOTE(torn)
Moje zdanie jest takie: 'restart' przyda się marginalnej ilości osób i raczej nie jest potrzebny zwykłemu userowi do szczęścia, a specjaliści od skryptów itp. mogą się obejść bez niego.

Dokładnie smile.gif
Puma
Restart to idiotyzm, po co to komu. Nie można niepotrzebnie zasmiecać jakimis durnowatymi opcjami które się przydadzą tylko nielicznym.
daten
Mam jedno pytanie do hao:
-jak nazywa się główna forma konnekta??
shw
QUOTE(KOSMOS)
Jeżeli dodaje nowe wtyki/skrypty do sms, to nie woła o restart i trzeba go ręcznie.

jestes jednym z niewielu, zreszta restart w takich przypadkach to roznica ile - 1 klikniecia ?
ostatecznie moznaby dodac to do konnekt'a-dev (czy jak to sie tam kiedys zwalo - toto co nie wysyla bledow nao - toto dla piszacych wtyki)
Olórin
jak się pisze skrypty do sms'ów to restart wymagany jest tylko po zmianie w xml'u czyli dosyć rzadki, ale faktycznie w wersji K dla piszących pluginy ta opcja mogła by być smile.gif)
hao
Poczekajcie, aż sam Konnekt będzie miał swój command line. Komenda /restart na pewno się pojawi...

QUOTE
Mam jedno pytanie do hao:
-jak nazywa się główna forma konnekta??

Jaka forma?
winthux
Pewnie chodzi mu o to na czym są toolbary, zakładki z użytkownikami itp. Główne okno konnekta, tak chyba prościej ;)
Ludwik
A może o wtyczkę UI?
hao
Domyślam się, ale o jaką nazwę chodzi???
shw
moze dales mu jakies imie... np. lucjan albo euzebiusz laugh.gif
hao
Horacy... Zdecydowanie Horacy
torn
Nabuchodonozor.

:]
daten
chodzi mi o atrubut name!! smile.gif
chciałem napisać mały programik restartujący konnekta :twisted:
hao
Obawiam się, że patrzysz na to przez pryzmat Delphi/VCL/czy innego obiektowego wrappera... Okno główne Konnekta ma taką nazwę jaką widać w tytule, za to nazwa klasy to UImain...
daten
ok, chciałem w delphi napisać restarter konnekta.
coś takiego:
wysyłasz komunikat do konnekta zby zamknął a potem otwiera na nowo. trzeba mieć uchwyt okna w delphi jest wunkcja findwindow ale potrzebuje tytół albo nazwe okna a tytół jest różny na każdym profilu sad.gif
hao
Raczej powinieneś
a) przeszukać listę procesów
cool.gif nie bawić się, tylko napisać (nawet w C++) absolutnie banalną wtyczkę, która w reakcji na wywołanie akcji w menu wyśle do rdzenia komunikat IMC_RESTART
Ludwik
Ja tam się zupełnie nie znam, ale na liście procesów jest poprostu konnekt.exe. Czy przez to nie da się do niego dobrać? :]
Olórin
Ludwik chyba ma racje....bo dobieranie się przez okno niema większego sensu(to okno jest chyba jako wtyczka UI.dll) smile.gif no ale ja w to niewnikam bo mi ten restart niejest potrzebny tongue.gif
Sija
Hao: a czy Ty bys nie mogl szybko sklecic takiej wtyczki dla potrzeb niektorych [ mnie tez by sie przydala ;]
hao
Restart będzie jako funkcja linii poleceń... Razem z linią poleceń wejdzie mój nowy chory pomysł, ale to na razie tajemnica....
Ludwik
QUOTE(hao)
Razem z linią poleceń wejdzie mój nowy chory pomysł, ale to na razie tajemnica....

Robi się ciekawie. Niech żyją chore pomysły Hao! biggrin.gif
winthux
Tak jak hao mówi wtyczka jest banalna:) o ile IMC_RESTART zadziała ;P
CODE

#include "plug_export.h"
#include "ui_shared.h"
#include "plug_func.h"

#define IMIG_EXAMPLE 5100
#define IMIA_EXAMPLE_MSG 5102
#define MT_EXAMPLE 500
#define NET_EXAMPLE 5 // Wartosc net tej wtyczki


int __stdcall DllMain(void * hinstDLL, unsigned long fdwReason, void * lpvReserved)
{
       return true;
}
//---------------------------------------------------------------------------


int IPrepare() {
UIGroupAdd(IMIG_BAR , IMIG_EXAMPLE , 0,"restart");

 UIActionAdd(IMIG_EXAMPLE , IMIA_EXAMPLE_MSG , 0 , "Restart",UIIcon(IT_MESSAGE,0,MT_SERVEREVENT,0),40,40);  
 return 1;
}

ActionProc(sUIActionNotify_base * anBase) {
 
 sUIActionNotify_2params * an = (anBase->s_size>=sizeof(sUIActionNotify_2params))?static_cast<sUIActionNotify_2params*>(anBase):0;

 if ((anBase->act.id & IMIB_) == IMIB_CFG) return ActionCfgProc(anBase);
 switch (anBase->act.id) {
     case IMIA_EXAMPLE_MSG: {
                      ICMessage(IMC_RESTART);
      }
 }
 return 0;
}



int __stdcall IMessageProc(sIMessage_base * msgBase) {
           sIMessage_2params * msg = (msgBase->s_size>=sizeof(sIMessage_2params))?static_cast<sIMessage_2params*>(msgBase):0;
   switch (msgBase->id) {
   
   case IM_PLUG_NET:        return NET_EXAMPLE;
   case IM_PLUG_TYPE:       return IMT_UI;
   case IM_PLUG_VERSION:    return (int)"1.0.0.0";
   case IM_PLUG_SDKVERSION: return KONNEKT_SDK_V;  
   case IM_PLUG_SIG:        return (int)"RST";
   case IM_PLUG_CORE_V:     return (int)"W98";
   case IM_PLUG_UI_V:       return 0;
   case IM_PLUG_NAME:       return (int)"Restart";
   case IM_PLUG_NETNAME:    return 0;
   case IM_PLUG_INIT:       Plug_Init(msg->p1,msg->p2);return Init();
   case IM_PLUG_DEINIT:     Plug_Deinit(msg->p1,msg->p2);
return DeInit();

   case IM_SETCOLS:     return ISetCols();

   case IM_UI_PREPARE:      return IPrepare();
   case IM_START:           return IStart();
   case IM_END:             return IEnd();

   case IM_UIACTION:        return ActionProc((sUIActionNotify_base*)msg->p1);

   /* Tutaj obsługujemy wszystkie pozostałe wiadomo&para;ci */

   default:
       if (Ctrl) Ctrl->setError(IMERROR_NORESULT);
       return 0;

}
return 0;
}



Pwożysze to jest właśnie kod wtyczki do restartu według tego co hao powiedział. Tworzymy przycisk i wysyłamy akcję do rdzenia z restartem.

Nie wiem czy to będzie działać po skopiowaniu i skompilowaniu, gdyż nie kompilowałem tego (na razie brak jakichkolwiek kompilatorów na kompie). Mogą więc być tutaj jakieś błędy. Jakby co to mówić, postaram się poprawić. Jeszcze dobrze by było, aby hao to sprawdził czy takie coś zadziała ;P
winthux
heh.. nie widać żadnych komentarzy więc prawdopodobnie wszystko działa. Ktoś to wogóle sprawdzał ??
kox
Może jednak nikomu nie potrzebne :wink:
winthux
heh... marudzili, że restart by się przydał, że za dużo ciskania w buttony a jak dostali kod to już im się odechciało ;)
Ludwik
No bo ciskać w butony się nie chciało leniom. A z kodem trzeba jeszcze coś zrobić, to nie dla nich wink.gif
vanmash
Hao, może by jednak dodać tego restarta. W takim np. Naviscopie jest takie polecenie. (www.naviscope.com). A z tego ze np. Ludwik czegos takiego nie potrzebuje nie nie mozna wnosic, ze jest to nie przydatne wcale, prawda?
A poza tym przeczytalem, ze "uzywaczy" jest 200, wiec ja stanowie ok 0,5% populacji. I tu uwaga matematyczna do Ludwika: piszesz "takich osób jest mniej niż 0,01% ;]" czyli 0,01% * 200 = 0,02 osoby. Troche demagogiczne, nieprawdaż?

Pozdrawiam
shw
po 1 winthux napisal przeciez kod do wtyczki wykonujacej restart - wystarczy skompilowac.
po 2 hao powiedzial, ze jak beda obslugiwane polecenia, to bedzie cos takiego jak /restart
a po 3... nie ma, ale tak po 1 i po 2, to jakos tak malo, wiec dodalem po 3 tongue.gif
Ludwik
QUOTE(vanmash)
Hao, może by jednak dodać tego restarta. W takim np. Naviscopie jest takie polecenie. (www.naviscope.com). A z tego ze np. Ludwik czegos takiego nie potrzebuje nie nie mozna wnosic, ze jest to nie przydatne wcale, prawda?
A poza tym przeczytalem, ze \"uzywaczy\" jest 200, wiec ja stanowie ok 0,5% populacji. I tu uwaga matematyczna do Ludwika: piszesz \"takich osób jest mniej niż 0,01% ;]\" czyli 0,01% * 200 = 0,02 osoby. Troche demagogiczne, nieprawdaż?

Ja akurat gdy używałem konnekta (i to pisałem) czegoś takiego potrzebowałem - przy pisaniu skryptów. Ale takich osób jak ja jest zbyt mało, żeby zawracać nimi głowę Hao (i dodawać opcję, która będzie tylko zajmować miejsce). Powyżej masz wtyczkę do tego, więc sobie skompiluj i już.

200?! To chyba w 2 miesiące po wyjściu pierwszej wersji konnekta... a nie teraz.
hao
A jak myślicie, ile jest teraz aktywnych użytkowników?
Bora
QUOTE(hao)
A jak myślicie, ile jest teraz aktywnych użytkowników?

hao zaskocz nas
Olórin
ja strzelam: w granicach 50-200
Matzec
Ja już sam nie wiem. Z jednej strony, hao już w listopadzie pisał, że ma ponad 2000 zarejestrowanych loginów (link).
Z drugiej jednak strony, na forum jest niewiele stale piszących osób (z 1072 zarejestrowanych, 928 nigdy nie napisało żadnego posta), a nowych raportów w dziale Support nie przybywa tak dużo.

300?
shw
wierze w popularnosc K - powiedzmy, ze 500...
hao
shw byłeś najbliżej... 500-600 ... W supporcie nie przybywa, bo po prostu od jakiegoś czasu ich nie przeglądałem... Ostatnio skupiłem się na stabilności więc nowe propozycje nie były tak istotne...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.