Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wtyczka Text filter
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
pawmaster
Witam. Mam propozycję aby stworzyć do konnekta wtyczkę o analogicznym działaniu jak wtyczka Text filter do Power gg. Zasada działania jest prosta - otrzymując pewien ciąg znaków wtyczka filtrowała by wiadomość, wysyłając komunikat do adresata wiadomości.

Niestety na programowaniu się nie znam, ale myślę że ktoś się zainteresuje moją propozycją.

Myślę że zastosowań do takiej wtyczki było by nie mało.
Pozdrawiam.
pawmaster
Wszystko analogicznie jak w pluginie text filter do power gg, słowa do filtrowania, jak i komunikat można tam wpisać samodzielnie i o takie coś mi chodzi.

Filtrować można niecenzuralne słowa, spam łańcuszkowy, linki do stron erotycznych itp.

Jeżeli jednak nikt nie widzi sensu tworzenia takiej wtyczki, to przecież nic na siłe, to tylko propozycja.
bakerss
Pamietam jak tego używałem to całkiem skuteczne to było ;]
pawmaster
U mnie też było skuteczne.
Jeżeli macie jeszcze zainstalowane gg i power gg to ściągnijcie sobie tę wtyczke i sami sprawdźcie.

"Nie wszystko jest łańcuszkiem" --Jak ktoś pisze "Wyślij to do 10 osób..." to raczej można stwierdzić że to jest łańcuszek. Oczywiście może się zdażyć w jednym na sto przypadków że niesłusznie uzna coś za łańcuszek, ale wydaje mi się że w skali globalnej nieprzeczytanie 99 takich śmieci wychodzi nam na plus. Po za tym osoba która to wysyła dostanie komunikat, że wiadomość została uznana za spam, więc jeśli to coś ważnego to i tak problemu nie będzie.

"nie kazdy link jest do erotycznej strony " -- Jak w treści jest zawarte sex albo xxx itp to raczej nie jest to link do onetu.
riddle
Mi się podoba pomysł, a zajarzyłem o co chodzi i że to całkiem niezłe dopiero po w/(w|napisanym) poście. smile.gif Trzeba było od razu. wink.gif
bakerss
Był taki skrrypt do k.bota z tego coo pamietam,, tyle ze on blokował wszystkie strony [nei wiedziec czemu ;]]
dulek000
Na łańcuszki tez był skrypt do k.bot'a. wink.gif
bakerss
Znaczy to był ten sam skrypt, tyle ze mówie ze on blokował wszystkie strony od wszystkich osób [nie wiedzac czemu ;]]
Katar83
Potwierdzam wtyczka była bardzo skuteczna i ciekawa.
Wpisywałem sobie w odpowiednie pole na jaki ciag znaków ma reagować z możliwoscią łaczenia ciągów czyli np wyślij&osobom&cos tam cos tam i gdy w oknie pojawiało sie taki info wywalało odpowiedni komunikat osobie która to przesłała. Przez rok korzystania nie spotkałem sie z sytuacją w której jakis użytkownik wysłał by mi normalne info i zostało potraktowane jako spam.
riddle
Hash, hash… piszesz jakbyś forum i wtyczkopisarzy nie znał. smile.gif Ja próbuję coś tam z tym SDK, ale chyba na mnie jeszcze nie przyszedł czas (czyt: łomatko™)
squeet
Może odkopałem troszkę temat - lecz chciałem zapytac, czy ktoś podjął się napisania wtyczki tego typu?

Brak filtrowania (szczególnie wiadomości od osób z listy) jest jednak dokuczliwy...
MKaniac
Ja już pisałem o tym niedawno.

http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=6336

Widać niewielu osobom jest ona potrzebna - (tego nie rozumiem), albo nikomu się nie chce jej stworzyć (co akurat byłoby zrozumiałe)
KoSiarzPL
Zobacz, że teraz wszyscy developerzy są zajęci nowymi wtyczkami. Poczekaj jakiś czas, napewno ktoś się za to weźmie. Ja osobiście obecnie jestem zajęty a w planach już mam nową wtyczkę a później się zobaczy może przyjdzie czas i na to.
Cierpliwości, przecież widzicie że nastąpił wysyp wtyczek i trzeba je dopracować.
keeveek
moim zdaniem taka wtyczka jest bardzo potrzebna! ostatnio modne jest stawianie botów, które albo rozsyłają linki do wirusów albo robią tak jak to np dzisiaj miałem:

3 numery GG, każdy wysyła do mnie kilkaset różnych emotikon, co raz doprowadziło do wysypu konnekta a raz po prostu do zamulenia go wink.gif

moim zdaniem taka wtyczka powinna być priorytetem wtyczkopisarzy ;( błagam, niech ktoś się tym zajmie ;( [nie chcę wlączać opcji do blokowania wiadomości spoza listy bowiem wielu moich znajomych nie mam na liście bo wole mieć porządek tongue.gif] wtyczka antyłańcuszkowa-antyspamowa byłaby bardzo przydatna
KoSiarzPL
Napiszcie co ta wtyczka ma dokladnie robic (jakie miec opcje). Nie chce mi sie instalowac gg + powergg. Jeszcze screena bym prosil jak ktos ma pod reka.
Olórin
KoSiarz - Wtyczka która filtruje wiadomości wg. regexpów (tzn. kiedy ten jest spełniony nie puszcza jej), by wystarczyła. Ew. opcja która ustawiała by niektóre filtry jedynie dla kontaktów spoza listy. Powinno dać się równiez ustawić filtry dla pierwszej wiadomości spoza listy - to z poziomu API jest wykonalne.
KoSiarzPL
Wiem, wiem, że z api to jest wykonalne. Chce tylko zrobic taka wtyczke na szybko i nie chce sie zastanawiać jakie filtry dla jakiej sytuacji były by przydatne i jakie opcje dodatkowe.
keeveek
odrzucone wiadomości mogłoby zapisywać do *.log do które bezpośredni wgląd można mieć z poziomu konfiguracji pluginu [możliwe?]

i niech filtruje także taki warunek jak zbyt duża ilość emotikon w jenej wiadomości [do ustawienia] oraz jak wiadomo łańuszki, wyrażenia "wyślij wszystkim" itp wink.gif i niech odrzuca linki które są pierwszą wypowiedzią w rozmowie wink.gif możliwe że to troche pracochłonne, ale to tylko propozycje wink.gif
MKaniac
dobrze żeby można było stworzyć kilka niezależnych filtrów,
zapisywanie odrzuconych wiadomości do pliku,
ew. też opcja żeby dla poszczególnego filtra tylko wysyłało ostrzeżenia do adresata ale wiadomość przepuścić.
wilkZWS
Przydałaby sie taka wtyczka i to bardzo... Na początek wystarczy najprostsza żeby blokowała i wysyłała wiadomość do osoby wysyłającej łancuszekz jakimś info itp... Niech blokuje ciąg - wyślij to x osobom itp...
pawmaster
Oj nie powiem, ale przydała by się, ja już czekam na taką wtyczke od początku używania konnekta, wcześniej używałem gg z taką wtyczką - to było coś, z tym że to było gg, które samo w sobie jest jakie jest, ale wtyczka była niesamowita. Miałem wycięte wszystkie niecenzuralne wyrazy, a ci którzy je pisali nie mogli się otrząsnąć po tym jak dostawali auto odpowiedź, że ich wiadomość została zignorowana. O łańcuszkach nie ma co wspominać.
wilkZWS
Nie ma szans na powstanie takiej wtyczki?
dulek000
Są, musi się tylko znaleźć ktoś kto zechce ją napisać.
wilkZWS
Mam nadzieje, że znajdzie sie jakaś chętna osoba, która napisze wkońcu tak ważną i potrzebną wtyczke biggrin.gif
zgredzik
Witam. Ta wtyczka to jedyna rzecz jakiej mi brakuje w konnekcie sad.gif polegalo to na tym, ze wtyczka sprawdzala czy wiadomosc nie spelnia warunkow formuly filtru... jezeli spelniala to byla ona blokowana a do nadawcy wysylana odpowiednia wiadomosc...

Oto przykladowy tekst filtru 9tzn standardowy)
QUOTE
(
wyślij | prześlij | przekaż | roześlij | wysłać | przesłać | przekazać | rozesłać
+ wszystkim | ( do + wszystkich ) | to | łańcuszek
+ znajomym | ( do + znajomych ) | (do + osób) | osobom
| ( to + ( wszystkim | (do + wszystkich) ) ) | łańcuszek
| ( ( na | z ) + ( liście | listy ) + ( gadu | gg ) )
)

|

(
wyślij | prześlij | przekaż | roześlij | wysłać | przesłać | przekazać | rozesłać
+ ( ((tą | tę) + wiadomość) | to | ją | go )
+ jeśli
+ wyślesz
+ ( 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 )
+ to
)
Lisuu
Według mnie taka wtyczka powinna przede wszystkim blokować takie wiadomości jak np. "Wyślij to..." ; "Pojawi się filmik video". Chociaż myśle że najlepiej było by dać uzytkownikowi do wyboru jakie słowa ma blokować.
wilkZWS
Czy może znalazła się już osoba, która napisze tą wtyczke, czy dalej cisza? :/
Mucha
Zapraszam na http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=7956
wilkZWS
Ponieważ prace nad wtyczką stanęły - może znalazłaby się inna osoba, która by ją zrobiła - albo pomogła weliminować błędy... ?
zhvir
zawsze mówię że jak sie czegoś nie wie lub są kłopoty to zadna duma nie powinna przeszkodzić poprosić o pomoc... dotyczy to także wtyczkopisarzy tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.