Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skorka GG do K.
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
Stron: 1, 2
foxtwo
Jestem uzytkownikiem GG od prawie 3 lat i jestem bardzo przywyczajony do jego wygladu... Bardzo interesuje mnie projekt K., ale z jednej strony mnie zniecheca swoim wygladem... Osoby, ktore robia skorki moglyby wziac to pod uwage i stworzyc taka jedna... Jak na razie K. odbiera tylko GG, wiec moznaby bylo zrobic podobny wyglad... Umililoby to prace z K. i jednoczesnie zyskalby wieksha rzesze zwolennikow (tak mi sie wydaje)... laugh.gif 8)
torn
Bez obrazy, ale jak dla mnie to GG wygląda paskudnie (pomarańczowo-zółty oczojeb) a K (na XP) wygląda ... miło i przyjemnie, ładnie komponuje się z resztą desktopu.
A poza tym gdzieś napisane było: My nie kopijuemy rozwiązań z GG, my wymyślamy lepsze :] (czy jakoś podobnie)
Puma
Nie używałes widocznie skórek do GG, można uzyskać ładny efekt na GG. K używam bo jest mniejszy przez to ładniejszy a poza tym wysyła notki na bloga co inni nie potrafią smile.gif Jak dojdzie Kbot to będzie zupełno odlot smile.gif
Ludwik
Konnekt ma w planach (a częściowo już) rozwiązania, które wykraczają daleko poza możliwości interfejsu gg.
Po dodaniu przez ggicons ikonek z gg3d wygląd konnekta wydaje mi się badzo przyzwoity.
Wydaję mi się że konnekt nie potrzebuje skórek, a z ikonkami 3d wygląda naprawnie estetycznie.
Zapraszam też do tego wątku > [CLICK IT]
torn
QUOTE(Puma)
Nie używałes widocznie skórek do GG

Faktycznie nie używałem... jak dla mnie najważniejsze jest pierwsze wrażenie, a GG pod tym względem wypada beznadziejnie, czego nie można powiedzieć o K. Zanim pojawił się konnekt to chyba GG nie było jeszcze takie wściekle pomarańczowe. Generanie nie jestem zwolennikiem skinowania, wolę jak program ładnie się wpasuje do aktualnego stylu XPka.

Swoją drogą, to system zmiany wyglądu GG trudno nazwać skinowaniem, przecież tam zmienia się tylko kolor okien i obrazki na przyciskach... Skinowanie to coś takie coś jak ma Winamp, Mozilla...
Ludwik
QUOTE(torn)
Swoją drogą, to system zmiany wyglądu GG trudno nazwać skinowaniem, przecież tam zmienia się tylko kolor okien i obrazki na przyciskach... Skinowanie to coś takie coś jak ma Winamp, Mozilla...

A tu się poważnie mylisz! Można zrobić naprawde odjechane skiny! Przejrzyj sobie gg3d.com lub http://www.gg.skins.prv.pl/ (dział "eksperymentalne")
Ludwik
QUOTE(Puma)
wysyła notki na bloga co inni nie potrafią smile.gif

Mógłbyś sprawdzić czy najnowsza skryptu wersja działa z najnowszą wersją konnekta?
Bo zapomniałem hasła na blog, a blog.pl pomimo zapewnień wcale mi nie wysyła maila przez skrypt "zapomniałem hasła" :]
torn
QUOTE(Ludwik)
Można zrobić naprawde odjechane skiny!

No dobra, może przesadziłem trochę :], ale co do 'odjazdowości' tych skinów to mam poważne wątpliwości... Naprawdę dobre skiny to są np tutaj:
http://www.customize.org/list/winamp3
http://www.customize.org/list/winamp2
ehh, szkoda że mi winamp nie działa :(
Olórin
Ja używam Konnekta na w98 i tak wygląda lepiej od gg(i mniej pamieci zajmuje smile.gif, przerobienie jego UI na coś a'la gg było by wielkim błędem, konnekt niejest klonem gg tylko polskią miriadną smile.gif))
Ludwik
QUOTE(Olórin)
konnekt nie jest klonem gg tylko polskią miriadną smile.gif))

O nie, nie, nie! Konnekt jest czymś więcej niż polską Mirandą - jest polskim Konnektem biggrin.gif
Puma
Ludwik - K wysyła notki na bloga, mam najnowsze skrypty i v. 0.6.17.97.
Wielkie dzięki że wtedy tak szybko to poprawiłes smile.gif
Mam windows 98se i wszystko działa znakomicie, jeszcze chyba nigdy tak mi się nie podobał K, teraz czekam tylko na Kbot żeby nim się pobawić.
foxtwo
Nom ok, ale mozna by bylo zrobic cos takiego zeby w K. lista po rozszerzeniu okienka glownego K. nie byla w pionie i zeby scrool'er sie nie wlanczal (mam ponad 30 osob z ktorymi w wiekshosci rozmawiam i jednaego dnia dochodzi nawet do tego ze 20 jest dostepnych)... Ponadto dobrze by bylo gdyby bylo na dole (moze to jest ala GG ale jest dobre) okienko na statusy opisowe danych osob (nie trzeba jezdzic myshka, mozna jedynie kursorami na klawiaturze je ogladac)... Nom 8)
Ludwik
QUOTE(foxtwo)
Nom ok, ale mozna by bylo zrobic cos takiego zeby w K. lista po rozszerzeniu okienka glownego K. nie byla w pionie i zeby scrool'er sie nie wlanczal (mam ponad 30 osob z ktorymi w wiekshosci rozmawiam i jednaego dnia dochodzi nawet do tego ze 20 jest dostepnych)... Ponadto dobrze by bylo gdyby bylo na dole (moze to jest ala GG ale jest dobre) okienko na statusy opisowe danych osob (nie trzeba jezdzic myshka, mozna jedynie kursorami na klawiaturze je ogladac)... Nom 8)

1. Sprawa z listą kontaktów była już omawiana > W kontrolce, która jest teraz używana nie jest to możliwe. Ale lista będzie całkiem przebudowywana, prawdopodobnie będzie w postaci drzewa.
2. Druga funkcja o którą prosisz już istnieje; Konfiguracja/lista kontaktów i wewnątrz grupy "tip" zaznacz "zadokowany na belce"
Matzec
QUOTE(Ludwik)
2. Druga funkcja o którą prosisz już istnieje; Konfiguracja/lista kontaktów i wewnątrz grupy \"tip\" zaznacz \"zadokowany na belce\"


Tak, ale wtedy masz zadokowane także inne, niekonecznie potrzebe informacje o kontakcie: komórka, mail, imię, numer gg - tego nie wyłączysz.
Moim zdaniem powinna być możliwość włączenia/wyłączenia *wszystkich* elementów wyświetlanych w "tipie". Ja zostawiłbym tylko opis...
foxtwo
QUOTE(Ludwik)
1. Sprawa z listą kontaktów była już omawiana > W kontrolce, która jest teraz używana nie jest to możliwe. Ale lista będzie całkiem przebudowywana, prawdopodobnie będzie w postaci drzewa.
2. Druga funkcja o którą prosisz już istnieje; Konfiguracja/lista kontaktów i wewnątrz grupy \"tip\" zaznacz \"zadokowany na belce\"

Ok thx, jak na razie lepiej jush jest :>>> czekam na ten bajer z lista...
Ludwik
Matzec: Możesz włączyć/wyłączyć:
-Ikonki
-Nazwę kontaktu
-Numer ip
-Czas ostatniej aktywności.
Po wyłączeniu tego wszystkiego będzie mniej więcej to samo co w gadu-gadu;
Chociaż zgodzę się - powinna być możliwość włączenia/wyłączenia kazdego elementu. Ale teraz nie jest tak źle...
---
A jeśli chodzi jeszcze o ten zadkowany Tip - pierwszą rzeczą, która zrobiłem po przyjściu z gadu-gadu to było zadokowanie sobie tipa. A teraz gdy już się od rozwiązań gg odzwyczaiłem uważam że niezadokowany tip jest lepszy smile.gif
Matzec
> -Ikonki

Co to da, wtedy będę miał jakieś skróty i znaczki.

> -Nazwę kontaktu

Tak, ale imię i nazwisko zostanie zawsze.

> -Numer ip
> -Czas ostatniej aktywności.

I dobrze, że chociaż to :>

>Po wyłączeniu tego wszystkiego będzie mniej więcej to samo co w gadu-gadu;

I co z tego? Kto chce mnieć K podobnego do GG, ręka do góry wink.gif

> Chociaż zgodzę się - powinna być możliwość włączenia/wyłączenia
> kazdego elementu. Ale teraz nie jest tak źle...

Jeżeli mam tip niezadokowany w belce, to nawet może być. Wolałbym jednak czytać statusy w zadokowanej belce, a w takim przypadku jest źle...
Matzec
A tak to wygląda teraz, po wyłączeniu wszystkich możliwych rzeczy:

user posted image

Nie mogę bardziej zwężyć okna programu, bo opis będzie ucięty. Naprawdę nie mam ochoty mieć tak szerokiego okna... w K. podoba mi się to, że, w odróżnieniu od GG, mogę go prawie dowolnie zmniejszać.
Ludwik
Opis 70 znaków jest obcinany także w gg ;]
shw
QUOTE(foxtwo)
scrool'er sie nie wlanczal (mam ponad 30 osob z ktorymi w wiekshosci rozmawiam i jednaego dnia dochodzi nawet do tego ze 20 jest dostepnych)

buahahaha - po 1 scroller smile.gif
po 2 - 30 osob??? wolalbys nie widziec moje listy GG biggrin.gif

sorki, ale malo nie walnelem jak to zobaczylem.
a na 2 raz zanim bedziecie pisac o takich rzeczach to pobawcie sie konfiguracja K, a dopiero jak nie znajdziecie, to mowcie!
[ja to tam 1 rzecz po instalacji K (do pewnego momentu) to na kluczyk i patrzylem czy nie doszla jakas fajna opcja w konfiguracji smile.gif]
a tak wogole K jest o wieeeeeeeele bardziej konfigurowalny od sux'iarskiego GG.
a co do interface'u, to jedyna rzecza jaka mi przeszkadzala na systemie nieXPkowskim z K, to ikonki statusow (a zwlaszcza ta w tray'u), ale mowie tu o standarwoych i np. te z icq juz zalatwialy problem i byly cacy :]
foxtwo
QUOTE(shw)
buahahaha - po 1 scroller smile.gif
po 2 - 30 osob??? wolalbys nie widziec moje listy GG biggrin.gif
sorki, ale malo nie walnelem jak to zobaczylem.

1) Nom nie wiem po kiego zacieszash miske
2) Nom i nie kcialbym...
3) JAKI TYP... 8)
shw
heeeej - bez urazy stary - to nie mialo byc obrazliwe ni nic
peace smile.gif
chybas sie nie poczul urazony ni nic?
foxtwo
tak zes zagadal jakbys... loooz 8)
Flind
po wyłaczeniu ikonek w belkce z trzech linijek wiadomosci o kontakcie zrobia sie 4 . Gdy sa juz 4 linijki w zadokowanej belce to juz nieco wiecej widac smile.gif
hao
Ikonki wyłącza się wtedy, gdy używa się pixel fontów, które są niskie i ikonki niepotrzebnie rozpychały by linijki... U mnie przy zadokowanym tipie i pixlowej czcionce (poszukajcie na sieci) przy włączonych wszystkich opcjach zostają jeszcze najmarniej dwie linijki na opis...
Ludwik
Jeśli mógłbym podsumować to z tej rozmowy wynika, że od tipa oczekiwalibyśmy:
1. Możliwości włączenia/wyłączenia każdego elementu (łącznie z opisem :])
2. Możliwość rozciągania zadokowanego tipa w pionie
To by chyba rozwiązało problemy?
foxtwo
QUOTE(torn)
Swoją drogą, to system zmiany wyglądu GG trudno nazwać skinowaniem, przecież tam zmienia się tylko kolor okien i obrazki na przyciskach... Skinowanie to coś takie coś jak ma Winamp, Mozilla...


Loooknij na http://www.bmj.pl/~lisek/project.jpg <-- to... moim zdaniem swietny projekt 8)
Matzec
Przyznam, że rozwiązanie opisów bardzo ciekawe, jednak nie sprawdzi się przy większej ilości kontaktów (ja np. nie lubię mieć żadnego paska przewijania)
foxtwo
http://www.bmj.pl/~lisek/leez.zip to jest skin do GG ala ten projekt, moze nie jest tak fazowy, ale nawet nawet... jakby gosc sie bardziej postaral to by bylo ql... 8)
Ludwik
http://www.bmj.pl/~lisek/project.jpg
Myślę, że bardzo ciekawy pomysł smile.gif
Warto żeby Hao go obejrzał, kilka rozwiązań może być owocnym natchnieniem.
Szczególnie podoba mi się zawsze widoczny opis każdego kontaktu i zawsze dostępny własny opis.
cRoMo
QUOTE(Ludwik)
http://www.bmj.pl/~lisek/project.jpg
Myślę, że bardzo ciekawy pomysł smile.gif

Rzeczywiscie, fajny, ale z wiekszosci rozwiazan natchnienie moga miec co najwyzej programisci GG. Dlaczego? Bo konnekt jest w zamierzeniu klientem wielu sieci IM. Jest jeden, duzy problem: otoz, ktorej sieci opis ma sie znalezc pod kontaktem na liscie (zakladamy ze kontakt korzysta z kilku sieci)? Ustawic priorytety? Mysle, ze to zbyt skomplikowane, taka opcja odpada... Chyba, ze przyjelibysmy pewne zalozenie (ktore jakis czas temu przedstawilem hao). Otoz, zalozmy, ze kazdy kontakt ma rozwijalne drzewko, np. w ten sposob:

- Jan Kowalski
          nikogo nie ma w domu
   \- Siec Jabber - kowalski@jabber.gda.pl Niedostepny
          nikogo nie ma w domu
    \- Siec ICQ - 123456                            Dostepny
          jestem
- Józef Nowak
          nikogo nie ma w domu
    \- Siec Tlen.pl nowak@tlen.pl               Zaraz Wracam
          bizi
- Euzebiusz Krzywozebny
          jestem wkurzony

Przyjmujemy, ze Kontakt (np. Jan Kowalski) stanowi pewna zdefiniowana, domyslna siec, po kliknieciu na nia otwiera sie okno tej sieci itd, natomaist gdy chcemy skorzystac z innego systemu komunikacji z naszym kontaktem, rozwijamy drzewko i wykonujemy odpowiednia czynnosc.
W takiej konfiguracji mozliwe byloby chyba dodanie opisu pod Kontaktem (nazwa sieci) bez dylematu ktory z opisow ma sie pojawiac domyslnie

QUOTE
zawsze dostępny własny opis.

To z kolei tez mi sie podoba :]
Ludwik
Jeśli do jednego kontaktu będzie można przypisać wiele sieci to i tak będzie musial być ustalany priorytet - ikonkę której sieci należy pokazywać przy kontakcie (gdy w kilku jest dostępny). Z tego samego priorytetu korzystały by opisy.
cRoMo
Owszem, ale wydaje mi sie, ze tak nie bedzie (AFIR hao ma inne plany). Zreszta nie wiem czy pamietacie, ale lista kontaktow ma byc w postaci drzewka (nie wiadomo tylko jak ta postac bedzie do konca wygladac wink.gif)
foxtwo
Lista kontaktow w postaci drzewka... nie wydaje mi sie, zeby to ladnie wygladalo, ale pozyjemy - zobaczymy... 8)
Olórin
myślę że powien mieć priortytet ta siec dla której dany kontakt jest dostępny(i taki opis, w tipie reszta statusów), gdy są np. dwa dostępne sieci(w sensie w dwóch sieciach jest dostepny uzyszkodkin) to priorytet ma ta sieć którą sobie wybierzemy

ps. jeżeli chodzi o drzewko mógłby by być wybór(zakładki/drzewko, a razczej drzewko/zakładki)
shw
to nie tyle ma ladnie wygladac, co ma byc funkcjonalne.
twoja propozycja - ladna bo ladna ma ma jednak kilka minusow, kiedy konnekt sie rozrosnie i wejdzie kilka innych sieci (w tym jabber ze swoja nieograniczona iloscia serwerow). wiec wole przymknac oko na jakis wypasiony wyglad, a postawic na maxymalna funkcjonalnosc.
case
mi sie wydaje, ze pomysl cRoMo by sie sprawdzil... bo jest w sumie przejrzysty, a funkcjonalnosci tez nie da mu sie zarzucic. wszystko ladnie widac... biggrin.gif

co do priorytetow sieci... moze kazdy zdefiniuje sobie kolejno ktore sieci maja byc najwazniejsze (czyli najwyzej na liscie - zaraz pod nazwa kontaktu), a ktore i w jakiej kolejnosci - nizej.

po prostu glosno mysle... ale to chyba w miare intuicyjne rozwiazanie :wink: .

PS. temat watku chyba poszedl w las... :wink: 8)
---------------------------
rap4u.prv.pl
hao
Kolejność sieci to już chyba przesada... Kolejność będzie szła wg. kolejności wtyczek, o ile w ogóle jeden kontakt będzie mógł mieć kilka sieci... To jeszcze nie jest przesądzone... Jeżeli będzie struktura drzewka informacje o kontakcie mogłyby się pod nim "rozwijać" i wśród tych informacji mógłby być też i opis...
case
...dlatego za wczesnie jeszcze zeby sie nad tym zastanawiac.

jak bedzie drzewko to bedzie mozna cos myslec 8)
---------------------------
rap4u.prv.pl
Matzec
Co sądzicie o takim rozwiązaniu:

user posted image user posted image Jan
user posted image user posted image Zdzisław
user posted image Jasio
user posted image user posted image user posted image Kasia

Czyli - kilka ikonek sieci obok siebie.
Olórin
Maztec: dobre!!! po najechaniu na kontakt w tipie
QUOTE
Olórin
sms: 123456789
mail: jakis@mail.gdzies.w.pl
user posted image: 309097
opis: Test konnekta
user posted image: 1234556
opis: Test, to działa!!
user posted image: ol0rin
opis: Tlen jest ok smile.gif

zamiast opis itp. ikonki
KOSMOS
To mi się podoba tongue.gif , ale nie wiadomo jak rozwiązać sprawe obsługi kilku sieci dla jednego użytkownika :cry: . Chyba ze już ktoś na to wpadł, ale się nie podzielił tą informacją.
Matzec
Jeszcze jedno, do mojego pomysłu :)
Po kliknięciu na nazwę użytkownika, powinna rozpoczynać się rozmowa przez sieć wybraną w opcjach jako faworyzowaną, lub pierwszą na liście wtyczek, a po kliknięciu na ikonkę danej sieci, rozmowa właśnie w tej sieci :)
Ludwik
QUOTE(Ludwik)
Szczególnie podoba mi się zawsze widoczny opis każdego kontaktu

Ten postulat spełniło gadu-gadu i w najnowszym buildzie opis wyświetla się pod karzdym kontaktem. Uważam, że to BARDZO potrzebna i przydatna funkcja. Jedna z ważniejszych.
hao
Ej, przecież opis to dodatek... Osobiście nie widzę w nim nic wyjątkowo ważnego...
shw
QUOTE(Matzec)
Co sądzicie o takim rozwiązaniu:

user posted image user posted image Jan
user posted image user posted image Zdzisław
user posted image Jasio
user posted image user posted image user posted image Kasia

Czyli - kilka ikonek sieci obok siebie.

nie obraz sie, ale to akurat jest pomylone rozwiazanie.
myslisz malo przyszlosciowo. a jezeli 1 osoba ma konta i w gg i na tlenie i na icq i na kilku serwach jabbera, to w koncu musialbys rozciagnac okienko K na pok ekranu. z reszta chcialbys napisac do goscia w konkretnej sieci, to wymaga prawego klawisza i wybrania z menu kontekstowego przy twoim rozwiazaniu, bo 2xclick dawalby co najwyzej do najwyzej stojacej sieci we wtykach.
a co do opisu - plywajacy tip bardzo mi sie podoba, jest funkcjonalny i tak sie do niego przyzwyczailem, ze jakis czas temu jak bylem u qmpeli i ona ma gg, to nie wiedzialem gdzie tam pisze status biggrin.gif
K rulez i jego rozwiazania tez (bo sa oryginalne) - mysle ze od kiedy go uzywam nie zdradzilem go dla zadnego innego (zadna miranda, zadny powrot na gg) chyba dla tych rozwiazan [a uzywam go juz troche wink.gif]
Matzec
QUOTE(shw)
z reszta chcialbys napisac do goscia w konkretnej sieci, to wymaga prawego klawisza i wybrania z menu kontekstowego przy twoim rozwiazaniu, bo 2xclick dawalby co najwyzej do najwyzej stojacej sieci we wtykach.

Przeczytaj ze zrozumieniem :>
QUOTE
Jeszcze jedno, do mojego pomysłu :)
Po kliknięciu na nazwę użytkownika, powinna rozpoczynać się rozmowa przez sieć wybraną w opcjach jako faworyzowaną, lub pierwszą na liście wtyczek, a po kliknięciu na ikonkę danej sieci, rozmowa właśnie w tej sieci :)


Co do reszty, to masz rację, będzie to zajmowało trochę miejsca, ale lepsze IMO niż jakiekolwiek drzewka, które chyba nie mogą ładnie wyglądać...
shw
szczerze? tylko looknelem obrazek - nie czytalem biggrin.gif [zabiegany dzis jestem]
a co do drzewka - a co wy z tym wygladem. hao moze to i w 3d zrobic na oddzielnym enginie, zeby ladnie wygladalo, ale czy to bedzie funkcjonalne ??
chodzi o to, zeby bylo ergonomiczne, uzyteczne, funkcjonalne!!!, a nie zeby ladnie wygladalo.
a prawda jest taka, ze drzewka (znaczy zalezy jak sie je zrobi) spelaniaja te kryteria.
takie moje zdanie (i widocznie chyba i hao)
hao
Jak już będę to robił to o wygląd się nie martwcie... Na pewno będzie dobrze (przynajmniej na XP smile.gif ).

Generalnie, jak nietrudno zauważyć, robię sobie przerwę i zająłem się trochę innymi rzeczami które mam do zrobienia. Poza tym coś mi oczy siadają więc trzeba dać im o drobinę wytchnienia. Na pewno w następnej wersji która się ukaże będą zmiany w API.
werw0e
QUOTE
Po kliknięciu na nazwę użytkownika, powinna rozpoczynać się rozmowa przez sieć wybraną w opcjach jako faworyzowaną, lub pierwszą na liście wtyczek, a po kliknięciu na ikonkę danej sieci, rozmowa właśnie w tej sieci smile.gif


powinna się rozpocząć przez sieć faworyzowaną jeśli jest dostępny, jeśli jest dostępny w sieci ICQ które jest po GG to jednak zaczyna na ICQ, jeśli nie jest dostępny wcale to zaczyna na gg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.