Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GGcrypt i dlugosc wiadomosci
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
shw
mam pytanko jedno.
z nudow wszedlem na stronke http://gg.wha.la/crypt/ i przeczytalem tam, ze limit dlugosci wiadomosci szyfrowanej to 1356 znakow.
i tu powstalo moje pytanie. w takim razie (jezeli limitem gg jest 2000 znakow) czy uzywajac ggcrytpa skracam dlugosc wiadomosci do w.w. 1356 znakow i czy wiadomosc jest skracana przy uruchomieniu samej wtyczki czy dopiero przy szyfrowaniu, czy tez wiadomosc jest dzielona wtedy na 1356 i reszte i tak jak wyzej czy przy uruchomieniu wtyczki itd.
czy tez wiadomosc (w co szczerze nie wierze) powyzej 1356 znakow (lub jej czesc przekraczajaca) nie jest kodowana?
a moze ggcrypt pod K nie ma takiego problemu?
a co z kLANem i wiadomosciami idacymi przez niego? [ew. w przyszlosci do innych sieci]
hao
Crypt informuje gdy wiadomość jest za długa i jej nie wysyła. Zarówno w GG jak i kLANie
winthux
Długość wiadomości jaką pakiet może przesłać według protokołu gg jest 2000. GGCrypt szyfruje wiadomości więc zamienia litery na "krzaki" ale ilość tych krzaków nie jest identyczna z ilością znaków. Spróbuj sobie, aby jedna osoba szyfrowała a druga nie. Wtedy podczas wysłania zwykłego "cze" dosteniesz około 100 różnych "krzaków" :) Tutaj pewnie da się podzielić wiadomość, jeśli zawiera więcej znaków, i wysłać dwie wiadomości. Skracana wiadomość powinna być tylko szyfrowana, bo inaczej serwer odrzuci pakiet. Nie wiem czy ggcrypt ogranicza długość wiadomości jeżeli nie ma włączonego szyfrowania, według mnie nie.

Z KLanem i ggcrypt jest powien problem (u mnie i SandmmaNa), o którym jest mowa w innym wątku...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.