Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z obsługą GG po aktualizacji.
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
hops
Witam szacowne grono.

Nowy jestem na tym forum, ale komunikatora Konnekt używam już od dawna. Do tej pory nie miałem z nim absolutnie żadnych problemów, jednak po ostatniej aktualizacji, przestała działać obsługa protokołu GG.

Konkretnie: program nie potrafi się połączyć z serwerami gadu-gadu. Na tym forum przeczytałem, że nie tylko ja mam podobny problem, ale jego rozwiązania niestety nie znalazłem.

A zależy mi tak bardzo na tym GG, ponieważ większość moich znajomych korzysta li i wyłącznie z tego właśnie komunikatora.

Czy jest jakiś ratunek? [reinstalacja nie pomogła]
Aule
Zwiększ sobie poziom zaawansowania w ustawieniach i edytuj listę serwerów. Sprawdź, czy masz nieaktywne łaczenie przez SSL.
hops
Dziękuję, ale... Nic to nie dało. Jakieś inne pomysły?
winthux
Może z logów da się coś wyczytaj. Załącz logi z Konnekt/data/log.
hops
Tylko które? Tych przedwczorajszych mam około 20 [każdy około 20kb]. Dzisiejszy zajmuje 297kb.
winthux
Ten, na którym będzie info o nieudanych próbach połączenia z gg wink.gif
hops
To np. ten:
NelQ
A może po aktualizacji wyskoczył Ci ponownie monit z firewall'a a Ty przez przypadek go zablokowałeś??
hops
Nie. Firewall stoi u mnie na routerze, a tam z ustawieniami jest wsio ok smile.gif
winthux
Problemów z firewallem i siecią nie ma. Po prostu nie nie możesz się zalogować. Najważniejsze w logu jest:
CODE
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() email change needed

## [GG]      _GG| // gg_login() could not login

Jak widać nawiązał połączenie z serwerem gg, przeprowadził wstępne negocjacje ale nie może się zalogować. Może masz błędnie wpisane hasło. Lub musisz zmienić email?!? - tego nie rozumiem...
hops
Zmiany e-mail na GG były jakieś dwa lata temu - nie robiłem tego wówczas, tylko przesiadłem się na wygodniejszy, stabilniejszy i generalnie lepszy komunikator.

Hasło na pewno mam dobre, login też. A owego maila nie zmienię, bo nie będę sobie zaśmiecał dysku instalką GG. Na razie wróciłem do starej paczki Konnekta. GG działa.
alan
tez to mialem sad.gif jestem zdolowany. ma to zwiazek na 100% z ostatnia aktualizacja, ktora pobralem ze 3 dni temu. w info bylo wymienione "nowa wersja libgadu".
w logu to samo - email change needed. ja sie pytam WTF? co to wogole jest za komunikat ?smile.gif serwera gg czy tak to jest opisane w libgadu tylko?
konn. 121 na szczescie zadzialal.
hao
Widocznie serwer GG was odrzuca, uważając że macie wystarczająco nową wersję gadu... Chyba bede musial dodac obsluge tego wyjatku...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.