Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Blokada na Konnekta
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
miluti
Coś mi się wydaje że w najbliższym czasie będzie potrzebna opcja blokowania dostępu do Konnekta z użyciem hasła, najlepiej byłoby użyć tego które jest wykorzystywane w profilu coby sobie głowy nie przemęczać :wink:
W zasadzie taka opcja mogłaby się pojawić teraz ale na razie można to załatwić przez zmianę profilu, chyba że komuś bardzo zależy na tym być widocznym.
Myślę że bardziej potrzebna będzie w momencie pojawienia się kBota, ale wtedy powinno być tak zrealizowane by móc być cały czas aktywnym, jeśli nie wiecie dlaczego to mogę to później uzasadnić smile.gif
kox
To ja z ciekawości zapytam o szczegóły. Jakoś nie widzę głębszej różnicy między zablokowaniem dostępu do profilu a blokadą dostępu do całego programu. Różnica pewna jest, ale pytanie po co taka funkcja ?
Flind
ja zrozumiałem to jako tako ze blokada obejmuje profil na tej zasadzie ze wąłczam konnekta ale np gdzies ide. Miedzy czasie mej nie obecnosci chce byc dostepny ale tak by inni nie mogli przeczytac w czasie mej nie obecnosci i właczonego mego profilu mej ksiei ani tez przeczytac nie mogli wiadomosci ktore akorat przyszły pod ma nie obecnosc. a w cały czas jestem dostepny i moj profil działa. Takie cos by było fajne
miluti
Oki, zacznę od tego że nie pisałem o różnicy między blokadą do profilu a blokadą do programu... wspomniałem natomiast o zmianie profilu co na dzień dzisiejszy wiąże się z wylogowaniem z aktualnego profilu. Różnica jest zasadnicza ale między blokadą profilu i zmianą profilu: blokada profilu nie wiąże lub nie powinna się wiązać ze zmianą statusu na niedostępny co w przypadku zmiany profilu jest nieuniknione.

Jak już wcześniej napisałem opcja blokady profilu może być naprawdę potrzebna dopiero po wprowadzeniu kBota z uwagi na jego rozbudowane możliwości.
Zostawiając włączonego Konnekta i kBota można z nich zrobić naprawdę niezły duet:
- przesyłanie wcześniej zdefiniowanych wiadomości osobom które właśnie pojawiły się na sieci, nie będę wymieniał wszystkich opcji tego rozwiązania bo nie chce mi się teraz tego pisać...
- wszelkie opcje dotyczące zdalnej obsługi komputera; o tym nie piszę bo nie jestem z tym dobrze zaznajomiony :x
- uruchamianie/wykonywanie wcześniej określonych akcji np. wysyłanie SMS-ów

Przykładów można by mnożyć ale w tej chwili nie o to tutaj chodzi, istotne w tym wszystkim jest to że do tego potrzebny jest uruchomiony Konnekt z kBotem i aktywnym profilem. A jeśli jeśli jest aktywny profil to każdy ma dostęp do informacji zgromadzonych w Konnekcie, po to właśnie potrzebna jest dodatkowa blokada by osobom postronnym uniemożliwić dostęp do Konnekta w czasie gdy nie ma mnie przy komputerze...

Czyli włączam blokadę, Konnekt mógłby wtedy przybrać efektowny szary kolor a na osobę która chciałaby się bliżej zaznajomić z moim Konnektem czeka ładne okienko z prośbą o podanie hasła do profilu biggrin.gif

PS. Flind, ubiegłeś mnie smile.gif
Flind
wcale nie ubiegłem z pomysłem tylko rozwinołem to co ty zaczołes smile.gif
torn
na win98/me to faktycznie może być mały problem, ale na winXP można zrobić 'Switch User' i po sprawie.
shw
laniwy jestem i nie chce mi sie dokladnie czytac, ale ja bym chcial zeby bylo haslo na dostep do historii.
sarinnn
Blokada to dobry pomysl... Ale haslo na sama historie ??? Niech mi to ktos wyjasni... Po co ???
Sija
w historii sa wszystkie Twoje wiadomosci... wiec nietrudno chyba zgadnac??
shw
wooooow - czlowiek, ktory wreszcie mnie rozumie smile.gif
wiesz - u mni ekompo chodzi praktycznie non stop, a nie zawsze ja przy nim siedze. wolalbym, zeby nikt niepowolany nie looknol o czym to rozmawialem sobie z kobieta wczoraj wieczorem. nie to zebym mial wscibskich znajomych czy rodzine, ale jak to mowia - strzezonego pan bog strzeze!
miluti
No dobra, ale jeśli będę mógł sobie zablokować dostęp do profilu dwoma kliknięciami myszki lub skrótem klawiaturowym to po co mi jeszcze jedno hasło do historii?
W takim wypadku za każdym razem gdy będę chciał sobie szybko luknąć co tam wcześniej pisałem to muszę wpisywać hasło... dla mnie ta opcja jest bez sensu, wystarczy ogólnie na profil i finał.
Odchodzę od kompa to blokuję profil, jestem przy kompie i mam dostęp do historii bez wprowadzania hasła, proste smile.gif
hao
Jak macie taki problem to generalnie gorąco polecam upgrade do bezpieczniejszej wersji systemu... User switch załatwia sprawę najlepiej...
shw
mi chodzi o troszke cos innego. bo widzisz - kompo sobie chodzi, muzyczka leci itd. ja nie zawsze przy nim siedze. np. siora przyjedzie i 'moge sprawdzic poczte?'. no to ok - ja sobie wychodze i nie wiem co ona tam robi, a nie chce mi sie blokowac konnekta, tylko dlatego ze ona mi siedzi przy klawie.
albo - przychodzi do mnie qmpela (troche wscibska bywa). nie chce wylaczac K'ya, bo moze ktos do mnie cos waznego pisac czy cos, ale z 2 strony ona sobie dupnie i moze looknac historie (niby dla zartow) i moze sie costam dowiedziec co sobie prywatnie o niej z qmplem gadalem (a wiecie jakie kobiety moga byc wredne, jak troche krytyki pod wlasnym adresem dostana). chcialbym uniknac takich sytuacji i tyle.
to taki moj maly request. albo moze inaczej - czy da sie napisac wtyczke, ktora by blokowala dostep do poszczegolnych okienek (np. nie tylko do historii, ale i do konfiguracji itd.) i chcec w momencie proby wyswietlenia okienka hasla?? [teoretycznie pytam, bo dopiero zaczelem sie uczyc vc++, wiec i lame questions mi sie zdarzaja smile.gif]
hao
Pewnie że da się taką wtyczkę... Ja jednak dalej obstaje przy swoim... Przyłazi ktoś - WIN+L i logujemy się na koncie dla ograniczonych... Jak jest do tego NTFS to już w ogóle...
shw
ja bym wolal jednak wtyczke, bo moja znajoma potrafi byc obrazalska laugh.gif
chyba zaczne czytac SDK konnekta biggrin.gif [znowu]
zmienilo sie cos w nim ostatnio czy moge stare czytac ?
sarinnn
Ja tam jestem za Hao... Popieram "win+l" i po sprawie...
No chyba ze chcecie najpierw wylogowac profil pozniej go zablokowac a potem win+L laugh.gif To by byla przesada biggrin.gif:D
miluti
QUOTE(Hao)
Jak macie taki problem to generalnie gorąco polecam upgrade do bezpieczniejszej wersji systemu... User switch załatwia sprawę najlepiej...
Oki, powiem to mojemu braciakowi który bawi się MPK (Moim Pierwszym Kompem czyli P200MMX, 80MB ram-ek) na pewno ucieszy się z takiego rozwiązania, zresztą nie on jeden... laugh.gif
QUOTE(shw)
mi chodzi o troszke cos innego. bo widzisz - kompo sobie chodzi, muzyczka leci itd. ja nie zawsze przy nim siedze. np. siora przyjedzie i 'moge sprawdzic poczte?'. no to ok - ja sobie wychodze i nie wiem co ona tam robi, a nie chce mi sie blokowac konnekta, tylko dlatego ze ona mi siedzi przy klawie. [...]
Wiesz, ja akurat jestem skłonny się poświęcić i użyć tego skrótu i być spokojnym wiedząc że ktoś z moich znajomych z nudów (albo z ciekawości) nie zacznie rozmawiać z panienkami z listy ....
QUOTE(shw)
to taki moj maly request. albo moze inaczej - czy da sie napisac wtyczke, ktora by blokowala dostep do poszczegolnych okienek (np. nie tylko do historii, ale i do konfiguracji itd.) i chcec w momencie proby wyswietlenia okienka hasla?? [teoretycznie pytam, bo dopiero zaczelem sie uczyc vc++, wiec i lame questions mi sie zdarzaja
A kto by zapamiętał te wszystkie hasła? :wink:


Na moje szczęście mam XP-ka (originala) więc skorzystam z waszej propozycji, nie wszyscy jednak są w tak komfortowej sytuacji więc proponowałbym zastanowić się nad wprowadzeniem małego hasełka, na początek wystarczy ogólnie, na sam profil smile.gif
kox
QUOTE(miluti)
na początek wystarczy ogólnie, na sam profil

Na sam profil to już jest smile.gif Opcje->Profil->Ustaw hasło
miluti
Wiem o tym Kox, pisząc to myślałem o blokadzie na sam profil bez rozdrabniania się na blokady do historii, konfiguracji i czegoś tam jeszcze... :?
miluti
Pojawił się kBot i nowa wersja Konnekta w której nie doszukałem się blokady...

Jest szansa na to że pojawi się w następnej wersji?
Przemek
Ogólnie nie ma co się bawić w jakieś tam blokady jest masę rzeczy poważniejszych do zrobienia w konnekcie. Ponieważ z założenia konnekt jest do użytku na systemie WINXP a ten ma prosty sposób zabezpieczenia kompa na przyklad podczas nieobecności (wystarczy wlaśnie proste Switch User) to takie dodatkowe opcje w programie są przynajmniej dla mnie potrzebne jak to się mowi "jak pic na wodę" czy jakoś tak laugh.gif
Flind
switch user nie wiem jak dokładnie to ziała bo nie mam winXP ale z tego co rozumie to blokuje w ogle dostemdo kompa a nam hodzi o cos takiego zekazdy moze sobie siasc właczyc np gg albo wejsc na strone ale nie bedzie mogł grzebac w konnekcie a muy bedziemy cały czas dostepni bo konnekt bedzie właczony
hao
Gdyby blokował dostęp to nazywałoby się to "Lock Computer" i działa to w Win2k (i w XP przy wyłączonym domyślnym logowaniu). Switch user pozwala na zalogowanie się na kompie innego użytkownika... Naciskamy Win+L, a osoba która będzie chciała z komputera skorzystać zaloguje się na konto gościa z ograniczonym dostępem. Nie tylko nie podejrzy co mamy w Konnekcie, do tego nie popsuje systemu i jeszcze jak mamy NTFS nie przejrzy sobie połowy plików, których nie powinna...
miluti
Tylko żeby z tego skorzystać trzeba siedzieć na odpowiednim systemie, niestety Win98 pozostawia dużo do życzenia w tym temacie stąd wyszła moja propozycja....

:idea: Przyszedł mi pewien pomysł na rozwinięcie tej funkcji: po włączeniu kompa Konnekt mógłby się automaycznie logować i ustawiać domyślnie status na niewidoczny oczywiście byłaby wtedy aktywna blokada, po wpisaniu hasełka Konnekt zmienia status według preferencji użytkownika i wyłącza blokadę.
To tak na wypadek ewentualnego reseta kompa...
yabolek
Ja bym chcial sie dolaczyc do przedmowcy!

Haslo na historie byloby mi BARDZO potrzebne. Mojego kompa uzywaja tez inne osoby (np. kiedy jestem na uczelni) i zdarzylo sie juz kilka razy mojej dziewczynie 'wnikniecie' w moja historie i pozniej rozne pretensje. Teraz logowanie do historii mam wylaczone ale mam nadzieje, ze to tylko dorazne rozwiazanie i ktos nam w koncu pomoze sad.gif

Nie jestem w stanie pamietac za kazdym razem zeby wylaczyc K a komputer jest wlaczony non-stop.

Blagam o taka wtyczke smile.gif
Olórin
ja niemam takiego problemu na p166 48mb ramu mam konnekta@w2k smile.gif) i jest zablokuj komputer smile.gif chchiałem na tym(tak na jaja) zainstalować xp ale sie uparł że zamało ramu smile.gif
Flind
Olorin jak ci w ogole ten windows chodzi?? Ja mam 133 i 82 ram i sie kiedys zastanawiałem czy win 95 nie zainstalowac bo 98SE to juz luksus smile.gif
Olórin
jakoś chodzi,powiedział bym nawet że lepiej od w98se bo sie niewiesza, a zamiast wyłączać go to hibernuje.... zresztą z wielu programów niekorzystam tylko opera, konnekt, notepad.exe i winamp smile.gif a jak coś mi trzeba to ide męczyć siostre albo tate żeby mnie wpuścili na durona smile.gif

powyłączałem zbędne opcje,brak tapety dużo dają, jescze opera bo niemusze wielu okienek włączać tylko mam wszystko w 1 smile.gif
Flind
to podobnie jak ja ---wszystko co tylko sie dato wyalczone i w normalny dzien palacy jest na liscie wąłczonych programow MyIE ( bo podobnie jak opera nie włacza zbednych okienek a i mniej miejsca zajmue bo bazuje w pełni na IE), Explorer(jak by nie byo poza niebieskim monitorem cos musze widziec jak np ikony wink.gif), OSA (od office) systray( tego nie udało mi sie wyąłczyc, bo chce miec status na dokle ) no i czasami winamp oraz outlok notatnik. A ile ten w2k zajmuje miejsca ci na dysku ?? bo mam 1,2 gb

ehh to chyba offtopic;)
cRoMo
QUOTE(Flind)
tOSA (od office)

Z doswiadczenia wiem, ze zwyklemu uzytkownikowi nie jest to potrzebne do czegokolwiek.
Olórin
QUOTE(Flind)
. A ile ten w2k zajmuje miejsca ci na dysku ?? bo mam 1,2 gb

ok. 1,5 gb, ale dało by się zejść do 700 mb smile.gif tak mi się wydaje(windows trzyma gdzieś wszystkie sterowniki smile.gif i inne badziewia mógł bym wyrzucić(na czele z wordem tongue.gif)
Sija
C:\WINDOWS\system32\dllcache - mozna skasowac wszystkie pliki z katalogu ~ 200mb [dziala dla win2k i xp] ;]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.