Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skype, vol. 2
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
misiekf
czyli wynika ze mamy oczekiwac Skype w konnekcie? biggrin.gif
wizard3k
To bedzie wtyka do konnekta ?smile.gif To ja mam odrazu pomysl.. SKype ma prywatny serwer na avki.. to bedzie gdzie umieszczac avki ludzi z konnekta ^^.. Czekam na skype w konnekcie ;p..
winthux
Olórin zamiescił info, żeby zmobilizować nowych devów i poddać im pomysł na wtyczkę
NelQ
Ja już się ślinię na sKype wink.gif Mam nadzieję, że się doczekam.
sone
równierz czekam smile.gif świetny pomysł


Następne posty o treści zbliżonej do "Też mi sie przyda" będą kasowane. //Olórin
misiekf
ja sie chciałem zapytac, bo sie nei znam.
Skype nie ma mozliwości wybierania wysyłanej i odbieranej "jakości" rozmów. (albo sie myle)
Czy jeśli Skype otworzył źródła, jest możliwość wciągnięcia takowej konfiguracji?
Olórin
Skype samo dostosowuje jakość do prędkości łącza... minimalnie wymaga przesyłu 2kB/s smile.gif
QUOTE
Czy jeśli Skype otworzył źródła, jest możliwość wciągnięcia takowej konfiguracji?

Wątpie aby robili OS, mowa jedynie o udostępnieniu bibliotek do połączeń...
misiekf
więc powiem Ci, jaki ja mam problem :
znasz konfiguracje mojego kompa,
rozmowy przez gg (do 6.0 - 7.0 nie sprawdzalem) chodza nawet nawet,
ale rozmowy poprzez Skype juz nie, Skype zrzera ort! za duzo ramu... sad.gif
MOldar
Jeśli ktoś miał ochote napisać wtyczkę skype dla konnekta a brakowało mu motywacji być moze zmotywują go pieniądze wink.gif

http://www.zlecenia.przez.net/main.php?type=oferta&id=2102
riddle
Mało prawdopodobne - konnekt teraz wspiera Actio.
Andrzej1307
ale poki co Actio nie moze dzwonic do Skype... wink.gif
Olórin
Może, jak wykupisz numer SkypeIn wink.gif
keeveek
a myślałem jak do tej pory że sieć skype jest darmowa..
Andrzej1307
jest darmowa, ale mozesz dokupic numer SkypeOut - zeby dzwonic poza siec Skype (stacjonarne i komorki) i numer SkypeIn - zeby oni mogli dzwonic do Ciebie wink.gif

Olórin - no ale za darmo nie da rady tongue.gif zeby zadzwonic pod nick Skype
Trial
Wiec z tego co sie przygladalem juz jakis czas temu, to zespol od Skypa udostepnil SDK umozliwiajace komunikowanie sie z juz ZAINSTALOWANYM komunikatorem SKYPE. Bawilem sie tym troszke i wyglada to tak, ze skype musi byc uruchomiony. dopiero z zewnetrznej aplikacji (naszej np.: konnekt) wysylamy do niego komunikaty o logowaniu, zmianie statusu itd. itp.
caly opis komend, ktora co robi jest udostepniony na ich stronach...

nie wiem czy jest sens bawic sie w cos takiego.. moim zdaniem sens zacznie sie dopiero jesli zostanie "UDOSTEPNIONY" protokol Skypa przez zespol tworzacy ten komunikator - w co oczywiscie strasznie watpie smile.gif jest jeszcze jedna mozliwosc zostanie zlamany protokol ale mysle ze nie latwo i nie predko... jest nawet niezle zabezpieczony smile.gif

ps.
do mirandy napisano taka wtyczke ktora kozysta ze skyp-owego komunikatora ... nie testowalem.
Sad
Ta wtyczka działa właśnie w taki sposób jaki opisałeś w swoim poście. Zmieniasz status na toolbarze - info jest wysyłane do org. klienta Skype.
prog32
QUOTE(Trial @ 12.03.2006 - 10:54) *

ps.
do mirandy napisano taka wtyczke ktora kozysta ze skyp-owego komunikatora ... nie testowalem.

a ja testowąłem biggrin.gif
Osobiście uwazam ze jedynym plusem to jest to ze nie trzeba właczać kolejnego programu.
Skype ma dość przyzwoity interface.
A korzystanie ze skype przy pomocy mirandy było pewnego rodzaju utrudnieniem -może dlatego ze wtyczka była w poczatkowej fazie rozwoju. Jesli chodzi o dzwonienie to i tak trzeba było wyciągnąć skype z traya. Bo miranda umożliwiała tylko wysyłanie tekstu i to często jeszcze gubiła w miedzy czaasie wiadomości.

Niemniej może fani, programiści konnekta pokonają pewne bariery. By umożliwić nie osiągalne biggrin.gif
w sumie fajnie by było, tylko ze jak coś sie robi trzeba to zrobić dobrze
zimaq
Ciekawe jak mają pokonać, skoro nigdzie nie ma podanej specyfikacji protokołu Skype. A badanie pakietów chyba nikomu się nie widzi. Niemniej jednak konnekt ma już rozmowy głosowe - Actio. Teraz tylko jakiś mostek SIP <-> Skype i nie potrzeba będzie żadnej wtyczki wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.