Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: piszę wtyczkę i potrzebuje pomocy
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
mateuszn0
Ponieważ pisze pewną wtyczkę która musi być przed ggimage w kolejce (tzn ma odbierać wiadomości lub informacje o nich zanim zrobi to ggimage,oczywiście graficzne) to chciałem zapytać jaki priorytet ma ta ggimage żeby wejść przed nią, jaki ustawić priorytet ? bo z tego co widze jak przechwyce sesje gg to mimo że tam wopisze jakikolwiek priorytet to ggimahe i tak jest przedemną a ja muszę być w tym wypadku pierwszy,,,dziękuję.
winthux
GGImage IM_PLUG_PRIORITY ma ustawione na PLUGP_HIGH. Nie wiem jak gg rejestruje uchwyty do sesji, ale bardzo prawdopodbne, że w kolejności ładowania. Dlatego musisz przenieść wtyczkę nad ggimage, żeby była ładowana wcześniej niż ggimage. (okno wyboru wtyczek i alt+gór/dół)
mateuszn0
okej, dizękuję bardzo jest lepiej, tylko jak to zrobić programowo, bez wciskania alt+góra dół ?, bo jak instaluje się konnekta to nie trzeba zmieniać kolejności więc chyba jakoś programowo to jest ?
winthux
Nie wiem smile.gif. To już core decyduje. Ma pewnie wbudowaną defaultową listę....
mateuszn0
to jak ktoś wie to niech to napisz, proszę a przy okazji to jeszcze mam pytanie, jak już w sesji obsłuże to co chciałem z tym obrazkiem naprzykład, to jak zrobić żeby to dalej nie szło do ggimage, żeby wywalić z kolejki ?

Bo dałem tak

me->data.event->type=-1;

gdzie me to sIMessage_GGEvent * me = static_cast<sIMessage_GGEvent*>(msgBase);



ale tak jest chyba trochę nieładnie więc może jakiś inny sposób??

i jak ktoś wie to niech napisze jak to zrobić żeby moja wtyczka była przed ggimage programowo bez używania alt góra


winthux
Według mnie powinieneś zwrócić:
CODE
#define  GGERF_ABORT   1
 Przerwanie obsługiwania Eventu...  

ale nie jestem pewien... Musisz poczekać aż hao się odezwie lub spróbować wink.gif
hao
Zwrócenie GGERF_ABORT faktycznie anuluje event (czyli nie przetworzy go gg.dll), ale wtyczka GGImage mimo wszystko go otrzyma, bo GGERF_ABORT nie przerywa działania kolejki eventów. Możesz więc "zepsuć" event tak jak to robisz i zwrócić GGERF_ABORT...

Co do kolejności - w okienku @Dev masz przycisk Info - podaje on priorytet konkretnych wtyczek (prrt) - teraz twoja wtyczka musi obsłużyć komunikat IM_PLUG_PRIORITY i zwrócić w nim priorytet wyższy niż ma GGImage czyli np. 177.
Olórin
Ooops...

// lhs namieszał...
mateuszn0
co jest qrde, przeciez ja tamtego nei pisałem, a pozatym to gdzie to jest ?
lhs
Przepraszam, to ja namieszałem - odpowiedź była taka że trzeba uruchomić Knnekta z parametrem -debug
mateuszn0
uruchomiłem z arg -debug i to samo, nie wiem gdzie to jest
lhs
W menu głównym Konnekta, druga opcja od dołu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.