Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pytania od Jabberowca odnośnie Konnekta
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Cobra
1. Czy Konnekt ma/będzie mieć własny protokół i czy jest/będzie on oparty na Jabberze?

2. Czy obsługa Jabbera będzie wraz z SSL i group chat?

3. Czy sam Konnekt obsługuje/będzie obsługiwać GNUPG, czy może używa jakiejś własnej implementacji _mocnego_ szyfrowania.

4. <usunięte>

5. Czy można samemu stawiać serwery Konnekta jak to jest w przypadku Jabbera. Czy te sewery tworzą (lub raczej mogą tworzyć wink.gif ) światową sieć?

6. Jak wyglądają KIDy (Konnekt IDy): jak e-mail/jabber czy numerki?

7. Ilu użytkowników ma Konnekt teraz?

8. Czy Konnekt będzie obsługiwał SMSy na Ideę? Tlen, GG i WinSMS potrafią.... da się to zrobic

9. Jak wygląda wsparcie dla innych języków (narodowych, nie: programowania)?

Poza tym:
1. Macie łądną stronkę i fajne forum...
2. Pomysł z k.lanem jest super
werw0e
QUOTE(Cobra)
1. Czy Konnekt ma/będzie mieć własny protokół i czy jest/będzie on oparty na Jabberze?
chyba nie
QUOTE
5. Czy można samemu stawiać serwery Konnekta jak to jest w przypadku Jabbera. Czy te sewery tworzą (lub raczej mogą tworzyć wink.gif ) światową sieć?
nie, konnekt nie ma narazie (czy bedzie mial kiedys, raczej nie) wlasnej sieci
QUOTE
6. Jak wyglądają KIDy (Konnekt IDy): jak e-mail/jabber czy numerki?

nie ma czegoś takiego
QUOTE
8. Czy Konnekt będzie obsługiwał SMSy na Ideę? Tlen, GG i WinSMS potrafią.... da się to zrobic

już to robi
case
QUOTE(Cobra)
Czy można samemu stawiać serwery Konnekta jak to jest w przypadku Jabbera.

na razie K obsluguje jedynie siec gg, a serwery tej sieci mozna stawiac...
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
Ludwik
QUOTE(Cobra)
1. Czy Konnekt ma/będzie mieć własny protokół i czy jest/będzie on oparty na Jabberze?

Konnekt jest wyłącznie klientem, nie siecią. Klientem, który będzie się starał obsługiwać (jak najlepiej) jak najwięcej sieci (narazie tylko gg i LAN, ale już wkrótce jabber, a wraz z nim tlen.pl)

QUOTE(Cobra)
5. Czy można samemu stawiać serwery Konnekta jak to jest w przypadku Jabbera. Czy te sewery tworzą (lub raczej mogą tworzyć wink.gif ) światową sieć?

Konnekt nie posiada żadnych serwerów. Być może kieeeedyś w przyszlości będzie posiadał swój własny serwer jabbera (z przesyłaniem wiadomości do innych serwerów, oczywiście). Ale to bardzo daleka, niesprecyzowana i niekonieczna przyszłość.

QUOTE(Cobra)
6. Jak wyglądają KIDy (Konnekt IDy): jak e-mail/jabber czy numerki?

Jak wyżej

QUOTE(Cobra)
7. Ilu użytkowników ma Konnekt teraz?

Takie informacje posiada Hao. Hao - uchylisz rąbka? wink.gif

QUOTE(Cobra)
8. Czy Konnekt będzie obsługiwał SMSy na Ideę? Tlen, GG i WinSMS potrafią.... da się to zrobic

Konnekt już od dawna obsługuje SMSy na idee (przez bramkę Ideii i 1rstwap).

QUOTE(Cobra)
9. Jak wygląda wsparcie dla innych języków (narodowych, nie: programowania)?

Na razie tylko polski i brak możliwości łatwego tłumaczenia.
hao
QUOTE
Konnekt nie posiada żadnych serwerów. Być może kieeeedyś w przyszlości będzie posiadał swój własny serwer jabbera (z przesyłaniem wiadomości do innych serwerów, oczywiście).

Skoro nikt nad tym jeszcze nie myślał, to trudno określić czy będzie to Jabber, ani tym bardziej czy będzie otwarty na świat... Póki co jest to kompletnie poza obszarem naszych zainteresowań...

QUOTE
2. Czy obsługa Jabbera będzie wraz z SSL i group chat?

Nie wiem jak na starcie, ale z biegiem czasu pewnie obie te opcje zostaną zaimplementowane...

QUOTE
7. Ilu użytkowników ma Konnekt teraz?

Nazwijmy to tajemnicą handlową...

QUOTE
9. Jak wygląda wsparcie dla innych języków (narodowych, nie: programowania)?

W tej chwili - zero wsparcia, ale podejrzewam, że będzie trzeba w końcu i o tym pomyśleć.... Pewnie dopiero jak pojawi się obsługa jakiejkolwiek nie-tylko-polskiej sieci to zacznę o tym myśleć...

QUOTE
8. Czy Konnekt będzie obsługiwał SMSy na Ideę? Tlen, GG i WinSMS potrafią.... da się to zrobic

Generalnie proponuję włączyć program/przejrzeć forum/FAQ, na część Twoich pytań nie raz już padała odpowiedź...
Ludwik
QUOTE(hao)
Skoro nikt nad tym jeszcze nie myślał, to trudno określić czy będzie to Jabber, ani tym bardziej czy będzie otwarty na świat... Póki co jest to kompletnie poza obszarem naszych zainteresowań...

Opierałem się na poniższych wypowiedziach (oczywiście podkreślając ogleeeeeeeeeegłość i że jest to tylko możliwe, a nawet nie prawdopodobne. Mam nadzieję, że zostałem dobrze zrozumiany?)

QUOTE(hao w innym temacie)
Na tym etapie robienie kolejnej sieci jest trochę bez sensu... Może kiedyś.. Ale to kieeeedyś...


wink.gif temacie+-->
QUOTE(hao w tym samym innym wink.gif temacie)
Miałem na myśli, że nie ma sensu tworzenie kolejnej zamkniętej sieci. Podejrzewam, że gdyby powstał serwer dla Konnekta, byłby to serwer Jabberowy (ogólnodostępny, ale np. z rozszerzeniami dostępnymi tylko dla użytkowników K)..
hao
Pamiętam co pisałem. Chodzi mi raczej o to, że nie ma określonego żadnego stanowiska więc wystarczyłaby odpowiedź, że wg. Twojej wiedzy nie ma czegoś takiego w planach...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.