Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt resetuje mi komputer
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
riddle
Nie, nie, nie. Nie. Nie odpisujcie, że to nie możliwe, bo w windows xp programy są uruchamiane w tak zwanym trybie ochrony pamięci. I że resetowanie komputera jest niemożliwe z tego powodu. To jest fakt, od miesiąca obserwuję cholernie dziwne rzeczy z moim komputerem, kiedy włączony jest Konnekt.

Wygląda to tak. 1, 2 sekundy zmrożenia systemu, czarny ekran (być może przed tym jest BSoD, ale trwa to na tyle krótko, że nie jestem w stanie tego zauważyć) i reset. Piknięcie głośniczka, runowanie komputera od nowa.

Oto log sprzed ostatniego takiego zajścia. Jestem pewny, że to Konnekt wywalił mi system. W tym wypadku nie stało się to jednak „ot tak”, jak to zwykle się dzieje - czyli podczas normalnego działania systemu i programu, na przykład w nocy (budziłem się a tutaj ekran logowania XP) czy w dzień… czytam stronę a tutaj piik i restart.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (konnekt_live_05_10_06.rar)

Oto co zrobiłem: otworzyłem okienko Dodaj kontakt, wpisałem numer ID, przez przypadek wybrałem sieć Jabber (miała być GG), wpisałem nazwę ekranową z polskim znakiem (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie), kliknąłem OK i wywaliło mi komunikat, że nie można zapisać kontaktu do pliku .ctg (nie pamiętam nazwy, ale na 100% tego który przechowuje roster… cnt chyba). Kliknąłem Ponów Próbę, Checky wypluł mi powiadomienia o błędach z żółtym znakiem ostrzeżenia i sesja uległa anihilacji. Restart.

Nie wiem po co piszę to co na górze, ponieważ nie udało mi się powtórzyć tego błędu. Za następnym razem już spokojnie dodałem kontakt, o tych samych paramterach. Zresztą to pierwszy raz w ogóle takie coś się stało.

Problem jest inny - coś w architekturze Konnekta pozwala na wywalenie mojego systemu. Dzieje się to nagminnie. Jeśli wyłączę Konnekta na noc, mogę być spokojny że ściąganie plików via p2p nie zostanie przerwane przez restart. Wyłączam Konnekta gdy idę na uczelnię, wracam i system nadal działa, nawet po 14h nieobecności.

Wystarczy jednak, że on działa, to nie ma dnia w którym bym nie miał restartu, a czasem w ciągu 1h potrafi mi 4x wyłożyć system.

Coś jest skopane. Zaczynam się serialnie bać o mój komputer, gdyż takie resety nie są dla niego niczym dobrym. Podobnie dane innych aplikacji, nie mam nawet sekundy na zapisanie tego nad czym pracuję, bo Konnekt wywala mi system.

Zdaję sobie sprawę z powagi problemu i mierności jego udokumentowania. Starałem się wychwycić wszelkie prawidłowości w restartach, działaniu innych aplikacji - wszystko zawiodło. Jedyne, czego jestem pewny, to fakt że to właśnie Konnekt.exe miesza mi w komputerze.

Nie chcę, aby ten post został odebrany jako paskudny FUD, sam kocham Konnekta i bardzo zależy mi, żeby działał i rozwijał się pięknie. No ale nie da się, muszę zgłosić tak wielki error. Jeszcze żadna aplikacja nie wywaliła mi systemu, oprócz Firefoxa 1.0.3 narażonego na błąd img z width/height="9999px".

Będę w tym wątku dostarczał każdy log sprzed wywalenia systemu, może deweloperzy K znajdą w nich prawidłowości i błędy.

Nie dostaję żadnego powiadomienia o krytyku, proces konnekt.exe nie zamyka się sam - on popełnia samobójstwo wysadzając wszystko dookoła.

Jeśli ktokolwiek wie co może być przyczyną, dajcie mi znać. Na razie zrzucam to na fakt posiadania wszystkiego w najnowszej wersji (ściągam wszystko z bety jak leci). Jeśli jednak za jakiś czas przejdę na „stabilną” (która ma ten sam numer, ale nie wiem w sumie czego jej brak porównując z betą) i dalej będzie się to dziać… to przecież tak się nie da żyć.
piotr.ek
Pikniecie glosniczka to standardowe przy starcie kompa, czy jeszcze przed resetem? Zajrzyj do: panel sterowania/wydajnosc i konserwacja/narzedzia administracyjne/podglad zdarzen...

Dlaczego? A chocby dlatego, ze u mnie K w ten sposob sie nie wieszal nigdy wink.gif Jesli system 'pika' przed resetem, to pewnie w podgladzie zdarzen informuje cie, dlaczego.
riddle
Nie, pik standardowy po zresetowaniu, przy starcie kompa. No beep zwyczajny.
riddle
Zatrzymałem usługę indeksowania, gdyż ostatnie zgłoszenia błędów przed restartem to były właśnie od niej. Czy jest możliwe, że Konnekt wpływa swoimi plikami / whatever (nie znam się) na działanie tej usługi? Mam ją włączoną odkąd pamiętam, a dopiero teraz są jakieś problemy.

Sprawdzę, czy nadal zawiesza się.

I proszę nie myśleć, że to nie przez K, tylko coś zepsutego w Windowsie. Nadal aktualne są moje spostrzeżenia dotyczące K i jego wpływu na system, być może na tą usługę.
piotr.ek
A czy zagladales do podgladu zdarzen? Na pewno nic tam nie ma?
riddle
No właśnie na podstawie tego Podglądu Zdarzeń wywnioskowałem, że usługa indeksowania się psuje.

Czy naprawdę nikt z osób rozwijających Konnekta nie ma kompletnie nic do powiedzenia? Było, nie było, to chyba jest duży problem, co?
Olórin
Wejdź we właściwosci systemu->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie i wyłącz automatyczny restart... Może problemem jest któryś ze sterowników?
riddle
Dzisiaj wystarczyło tylko, żebym uruchomił komputer a podczas autostartu mi się Konnekt wywalił. Tylko jak uruchomione zostały inne programy przed nim, jak to zwykle bywa, zmroził mi system i reboot.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (konnekt_live_05_10_07.rar)

Nie próbowałem jeszcze wyłączyć automat. restartu, liczę że to coś w K nawala i da się to usunąć.
mateuszn0
Moim zdaniem niemożliwe jest aby to konnekt był za to odpowiedzialny, na pewno jest coś zwalone w systemie a konnekt to 'rusza' i wtedy robi się restart, ale konnekt nie ma w sobie ŻADNYCH sterowników, a jedynie sterowniki i jakieś usłyugio systemowe mogą spowodować BSOD, więc na 1000% coś jest z systemem nei tak
Olórin
Logi są jak najbardziej w porządku.... Ja miałem u siebie takie dziwne restarty, reinstalka nie pomogła, ostatecznie okazało się że musiałem podkręcić (tak, dobrze przeczytaliście - podkręcić) RAM i zmienić sterownik od dzwięku. Sprawdź jeszcze komputer jakimś dobrym antywirusem, tak naprawde wywrotka systemu - kiedy chcemy to zrobić - to skillowanie 1 procesu (na to nie pozwala standardowy menedżer zadań, ale np. procexp już potrafi to zrobić)...

Możesz spróbować wyłączyć również np. automagiczne łączenie, bądź stworzyć czysty profil. Sądze że jeżeli naprawde do K powoduje jest to jakaś wtyczka (klan, ksl, szukacz,dwutlenek - tych ja nie mam).

I wyłącz ten autorestart - z BSOD można co nieco wyczytać smile.gif Możesz również zabawić się z WinDbg co by Ci minidumpa przeanalizowało smile.gif
hao
Sam program na prawdę nie jest w stanie resetować systemu... Co innego, ze moze zezrec wszystkie jego zasoby, do pomocy z innymi aplikacjami. Wtedy ktorys ze sterownikow zasobow dostac nie moze i dopiero wtedy z systemem moze stac sie cos zlego...
Po pierwsze w ustawieniach systemu można wyłączyć opcję, żeby resetował się na BSODach - wtedy dowiesz sie ktory sterownik...
Po drugie - www.sysinternals.com - Process Explorer - mozna monitorowac zmiane w liczbie na prawde zuzywanych zasobow
Po trzecie - wylacz wtyczki kSL_beta.dll, szuKacz.dll, temacik.dll, gettoknow.dll, szukacz.dll, update.dll ... porownaj liczbe zasobow (Handles, GDI handles...) z i bez nich, po jakims czasie dzialania... na koniec pouzywaj K bez nich...

Tak jak napisał Mateusz, K może "ruszyć" coś w systemie, doprowadzić do sytuacji, w której wadliwy sterownik, komponent wykłada cały system. Gdyby był to problem z samym tylko Konnektem, wszyscy równo zaliczaliby restarty.

Pod lupe przede wszystkim musi pojsc Checky i to co on wywoluje... U mnie wywolane php'y lubia sie w pewnych sytuacjach zawiesic, i po pewnym czasie takich wiszacych instancji zbiera sie calkiem sporo...
KoSiarzPL
A mi przyszly czarne mysli do glowy, ze moze K ma jakis blad w jadrze i ktos atakuje riddla wysylajac falszywe pakiety na ktore K zle reaguje blink.gif Jak bedziesz mial ochote mozesz zostawic system z odcietym kablem od internetu i zobaczyc czy w nocy bedziesz mial reset.
Olórin
Co nie zmienia faktu że jak hao powiedział - sam z siebie program nie ma szans komputera zBSODować...
mk89
A może poprostu problem nie leży po stronie Konnekta tylko od strony technicznej? Może to wina np. zasilacza ?
riddle
Faktycznie, wyświetlił się BSoD, zwyracający mi uwagę, że jakiś sterownik może coś psuć. Ale nie powiedział który sterownik.

Dostałem po ponownym uruchomieniu komunikat, że system Windows odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie.

Próbowałem się jakoś dostać do informacji, ale jedyne co dostaje to
CODE
BCCode : 100000c5     BCP1 : 00000004     BCP2 : 00000002     BCP3 : 00000001
BCP4 : 805505A1     OSVer : 5_1_2600     SP : 2_0     Product : 768_1    


Są do zobaczenia 2 pliki, jeden to XMLowy listing tego co mam w kompie, drugi nie da się odczytać przez człowieka.

Przedtem wyłączyłem kSL_beta.dll, szuKacz.dll, gettoknow.dll, szukacz.dll

Teraz sprawdzę ten program.

A czy to może być problem na przykład z drukarką? No albo z jakimś urządzeniem peryferyjnym? Sprawdzałem w menedżerze urządzeń i żaden nie sprawia problemów.
NelQ
mk89 - riddle napisał, że jak wyłączy K to komp chodzi bez problemu kilkanaście godzin.
Olórin
Oczywiście, to może być każde urządzenie do którego jest sterownik smile.gif Podeślij mi na priv'a plik z c:\windows\minidump\ (najnowszy, z datą bsod), oblookam smile.gif
riddle
Wysłałem, dziękuję.
hao
Sprawdz koniecznie procexpem zuzywanie zasobow, bo moze jest gdzies jakis wyciek...
Olórin
Już doszliśmy, prawdopodobnie przyczyną jest Zone Alarm gryzący się z czymś w K smile.gif
riddle
Wyciek czego? Kwadrans po uruchomieniu ma takie statsy:



Które kolumny jeszcze mam zaznaczyć?

Aha, wyłączyłem wtyczkę Checky, ponieważ podejrzewam, że jakieś dziwne połączenie wykonywane przez skrypt może mi mieszać w Zone Alarm:

http://www.annoyances.org/exec/forum/win2000/1086718408

Liczę, że to właśnie to.
hao
www.kerio.com ... zonealarm jest slaaby tongue.gif
riddle
Mógłbyś odpowiedzieć na pytanie, bo owszem, rozumiem pewien rodzaj żartu, ale nie mam zamiaru zmieniać firewalla tylko dlatego że jakieś konnektowe połączenie wchodzi w konflikt z czymś co ZA używa. smile.gif

Aha, jak na razie nie zrestartował mi się ani razu (od poprzedniego posta z wczoraj o 11:51)
lhs
Próbowałeś tutaj? Nie czytałem wszystkich tematów, ale może coś znajdziesz...

EDIT: A tak na marginesie - gdyby mój firewall powodował BSOD-y (i to normalny release, nie jakaś alpha/beta) - wywaliłbym go natychmiast.
psota
Przed chwilą jak robiłem aktualizacje i wyskoczył błąd, że centralka wiadomosc.info nie działa, nacisnąłem OK i komputer mi się zrestartował. Po ponownym uruchomieniu postanowiłem zobaczyć LOGi i nie ma logów z sesji konnekta...
hao
Riddle - w tej sytuacji znacznie bardziej podejrzany jest Zone Alarm a nie Konnekt (nawiazujac do wczesniejszych postow - ZA dziala na prawach sterownika). Zwlaszcza ze to nie pierwszy raz gdy czytam o problemach z tym na prawde slabym firewallem i bynajmniej nie w zwiazku z K. Jezeli wylaczenie Checky zalatwilo sprawe, znaczy ze to nie jest raczej wina K, a co najwyzej skryptu PHP/JS/whatever ktory problematyczne polaczenia inicjuje i tam nalezy szukac wyjscia z sytuacji..
riddle
Ok, przyjmuje do wiadomości. Nie satysfakcjonuje mnie to, ale naprawdę dzięki za zainteresowanie i wspólne dojście do jakiegoś rozwiązania.

I sory za chwytliwy nagłówek, byłem „desperate”. wink.gif
riddle
Pomimo wyłączenia wtyczki Checky nadal jakieś połączenie (kJabber może?) wywala mi system. Zrezygnowałem z Zone Alarm (do ochrony w moim LANie wystarczy mi jakiś Kerio czy choćby windowsowy), lecz jako że nigdy wcześniej żaden program mi takich rzeczy nie wyprawiał z tym firewallem, uważam, że coś w Konnekcie jest napisane nie tak. No nic, zgłosić zgłosiłem… może kiedyś się dojdzie o co c'mon.
hao
Jeżeli błąd jest w firewallu to a) nie używamy go, cool.gif kwestia przypadku że padło akurat na K ...
lhs
A propos firewall-i:

QUOTE
CUSTOMER ALERT
Kerio Personal Firewall is being discontinued on December 31, 2005. While Kerio will continue to support this product for all customers through 2006, we will not be actively developing any new features or functionality going forward.

We strongly encourage those customers interested in purchasing Kerio Personal Firewall to download the product and evaluate it free of charge for 30 days before purchasing as our strict no refund policy will continue to apply for the three remaining months the product will be available. We thank you for your understanding.

sad.gif
KriSLee
Ulegając 'waszym' sugestiom, zrezygnowałem z Zone Alarm.
I chociaż ten 'reset' (czy też BSOD) występuje teraz rzadziej (tak w przybliżeniu 1/dwa tygodnie), to jednak nadal występuje mad.gif

I też chwila niebieskiego ekranu (z przewijającymi się linijkami) i chwilę potem reset (tak że nawet nie zdąże przeczytać co tam było napisane).

Okoliczności wystąpienia.
Okoliczność 1: W trakcie uruchamiania. I nie chodzi tu o to, że uruchamia się razem ze startem systemu (to już dawno wyłączyłem, bo chyba resetował by mi co restart :| ), ale zaraz po uruchomieniu gdy dysk jeszcze coś tam 'bulgocze' i np. szybko chcę coś wysłać i nie odczekałem aż będzie 'spokój' tylko klikam w ikonkę konnekta i sru!

Okoliczność 2: Prawdopodobnie dzieje się tak, gdy jest dużo osób dostępnych, albo dużo zaległych informaci i kNotify ma dużo do wyświetlenia. Zaczyna się wysuwać i nagle jakby coś się 'przepełniło' i sru !

Dodatkowo zauważam u siebie, że w momencie gdy jest włączona jakaś inna aplikacja (FireFox, word) i nagle ktoś do mnie napisze, to najpierw słyszę dźwięk wiadomości, potem ostre mielienie dysku przez 4-5 sek., w trakcie których czekam aż w końcu dysk przestaje mielić i wyskoczy okienko z wiadomością mad.gif

Sprawa logów.
Chciałem wysłać log. Przeczytałem, że ma być z najbardziej aktualną datą. Dzisiaj jest 19 grudnia 2005. Wchodzę do katalogu ...\Konnekt\Log\ , a tam widzę coś takiego jak na załączonym obrazku.
Czy ja dobrze widzę, czy też tam nie ma żadnych log'ów z 2005 roku ?

Załączniki

lhs
C:\...\Konnekt\data\log
KriSLee
No, to dzisiaj 'wyrzygał się' znowu.
Zaraz po ponownych uruchomieniu systemu (ale jeszcze przed ponownym uruchomieniu konnekta) w katalogu ...Konnekt\data\log\ nie było żadnego pliku z datą w nazwie huh.gif tylko te dwa pliki które załączam.

Załączniki

Olórin
Zmień rozszerzenie na txt lub spakuj zipem
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.