Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kolorowanie okna rozmowy + wyskakujące powiadomienie?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
piotr.ek
1. Szukałem na forum i w samym K, ale nie znalazłem takiej możliwości. Chodzi mi o to, żeby dało się ustawić dwa różne kolorki tła - jeden dla mnie i drugi dla osoby, z którą rozmawiam. GG robi to samo z siebie i bardzo mi się to podoba - imho duuużo lepsze rozwiązanie niż ':' po ksywce w K...

2. I druga sprawa, czyli 'wyskakujące powiadomienie', czy jak to się tam w GG nazywa - również bardzo przydatne i chętnie bym to w K zobaczył smile.gif
torn
myślę że powiadomienie można by zrobić w postaci wyskakującego baloon tipa, ale to chyba tylko w XP działa.
GieSu
Myśle ze to bardzo dobry pomysł z tymi wyskakującymi powiadomieniami.. a i jeszcze dodaje ze fajną by była opcja koloru tekstu w wiadomosciach.. bo to czasem sie bardzo przydaje .. i zeby rozrózniał z gg kolor czcionki,
ps. druga bardzo fajna opcja z tymi zawsze widocznymi opisami np pod statusami tak jak to teraz gg nowe rozwiązało :mrgreen: :mrgreen:
Olórin
tipy tez są na w2k smile.gif
jak bedzie kbot to będzie można zrobić np. oddzielny prog. pokazujacy okienka z informacją i skrypt który go w razie potrzeby włącza smile.gif
hao
Skoro już miałby ktoś pisać program, to lepiej żeby napisał wtyczkę która coś takiego robi...
sarinnn
QUOTE(GieSu)
ps. druga bardzo fajna opcja z tymi zawsze widocznymi opisami np pod statusami tak jak to teraz gg nowe rozwiązało  :mrgreen:  :mrgreen:


To rozwiazanie nie jest fajne... Balagan na liscie kontaktow i tyle
Olórin
IMHO warto by było do KBot'a wrzucić funkcję np. ShowTip smile.gif to ułatwiło by zrobienie czegoś takiego no i można by to w przyszłości to wielu innych rzeczy wykorzystać :]

QUOTE(Sarinnn)
QUOTE(GieSu)

ps. druga bardzo fajna opcja z tymi zawsze widocznymi opisami np pod statusami tak jak to teraz gg nowe rozwiązało 



To rozwiazanie nie jest fajne... Balagan na liscie kontaktow i tyle


Sarinnn: zgadzam się z tobą...pozatym w "objętość" listy kontaktów zwiększyła by się (o jakieś 1,5-2 razy) ;[ no i niewiem jak to by wyglądało ze strony technicznej
GieSu
hm no wiecie to wyskakujące poinformowanie o zmianie statusu jakiegos usera czy opisu by sie naprawde przydało .. a moze formatowanie tekstu albo opisy stale widoczne? np: http://www.cidernet.pl/~marcinwawer/KONNEKT.jpg ... no nie wiem :-) najbardziej czekam na wyskakujace powiadomienia no i K.bot'a
Olórin
tak wyglądająca lista kontaktów będzie gdy bedzie robiona w postaci drzewka i miało by to sens gdy kontakty mają po kilka sieci :] formatowane tekstu mogło by być....ale jest tu ktoś kto z tego tak naprawde korzysta????????
GieSu
hm nie mówie ze odrazu ale mysle ze wartało by o tym pomyślec .. bo w sumie kto bedzie uzywał a kto nie .. to mysle ze znajda sie osoby ktore by sie ucieszyły .. tak samo jak np na emotikony..
ale nadal fajnie by było jak by ktos pomyslał wkoncu nad przydatną rzeczą jaką są wyskakujące powiadomienia
nix
QUOTE
2. I druga sprawa, czyli 'wyskakujące powiadomienie', czy jak to się tam w GG nazywa - również bardzo przydatne i chętnie bym to w K zobaczył :)


czy ktos nadal zainteresowany?
zapraszam http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?p=4802#4802
piotr.ek
QUOTE(jakubek)
czy ktos nadal zainteresowany?
zapraszam http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?p=4802#4802

Wielkie dzieki za ta wtyczke smile.gif Jest jednak male 'ale'. Mianowicie piszac o 'wyskakujacych powiadomieniach' mialem na mysli bardziej info o tym, ze ktos cos do nas napisal, bo to wydaje mi sie wazniejsze, niz info o pojawieniu sie kogos... Oczywiscie takie info, co to nie znika po chwili, tylko czeka, az ktos je kliknie wink.gif Po prostu z odleglosci kilku metrow latwiej dojrzec takie okienko, niz malenka mrugajaca ikonke :]
nix
to jest tylko jakby demonstracja, w K.Bocie bedzie pelna konfigurowalnosc... zmiana kolorow, czcionek, stosowanie obrazkow na tlo i wiele innych opcji
GieSu
Wszystko Fajnie super ale moze wkońcu wyszła by chociaz jakas wersja dla nas do testowania :-) bo ciagle dochodza nowosci do tego K.bot'a ale samego K'bota nie ma :[ ...

ps. DZIĘKUJE za ta Wtyczke o 'wyskakujacych powiadomieniach' :-) na taką czekałem .. no przydał by sie update tej wtyczki jeszcze odnosnie tego by pokazywała jeszcze opisy osób :-]
Pozdrawiam... smile.gif
cRoMo
QUOTE(GieSu)
no przydał by sie update tej wtyczki jeszcze odnosnie tego by pokazywała jeszcze opisy osób :-]

To zapewne dopiero wtedy, jak juz bedziemy mieli K.Bot'a.
nix
QUOTE
QUOTE
no przydał by sie update tej wtyczki jeszcze odnosnie tego by pokazywała jeszcze opisy osób :-]

To zapewne dopiero wtedy, jak juz bedziemy mieli K.Bot'a.

Brawo cRoMo! To prawda, nie zamierzam dodawac wyswietlania opisow do K.Status... ale w K.Bot... malenka zmiana skryptu i jest jak chcesz :]
pozdr
piotr.ek
QUOTE(jakubek)
ale w K.Bot... malenka zmiana skryptu i jest jak chcesz :]

To ja wyraze tylko nadzieje, ze te opcje (jak najwiecej) beda realizowane w oparciu o jakies menu... Zeby wystarczylo na przyklad zaznaczyc 'ptaszka' przy czyms i juz smile.gif Jest to mozliwe? Srednio usmiechaja mi sie takie 'malenkie' zmiany skryptu ;P Gdzies na forum czytalem, ze bedzie trzeba jednak grzebac w Notatniku...
torn
QUOTE(piotr.ek)
Gdzies na forum czytalem, ze bedzie trzeba jednak grzebac w Notatniku...

Szczerze wątpię żeby k.bot posiadał jakieś 'opcje' czy 'wizardy' tongue.gif
Notatnik rules!
Ale na pocieszenie powiem Ci, że na 100% będzie wysyp różnych skryptów do k.bota, więc znajdziesz coś dla siebie.
piotr.ek
QUOTE(torn)
Szczerze wątpię żeby k.bot posiadał jakieś 'opcje' czy 'wizardy' tongue.gif
Notatnik rules!
Ale na pocieszenie powiem Ci, że na 100% będzie wysyp różnych skryptów do k.bota, więc znajdziesz coś dla siebie.

Dobra, tego Notatnika to jeszcze przezyje (html mnie z nim oswoil wink.gif)

Skoro jednak juz tak zeszlismy z tematu, to kontynuujac nowy - moze (biorac pod uwage ten spodziewany 'wysyp') juz za wczasu pomyslec o jakiejs stronie (podstronie homepage Konnekta), na ktorej by te skrypty byly jakos posegregowane? Jakies rankingi itp. Bo jak kazdy bedzie mogl sobie skrypt napisac i iles-tam osob udostepni (zakladam, ze bedzie taka mozliwosc) swoj skrypcik robiacy mniej-wiecej to samo (a jednak inaczej, hehe), to przydaloby sie moc wybrac jakos ten najlepsiejszy wink.gif System ocen, komentarzy... ju now lot aj min :] Ale to tak sobie tylko marze, w koncu pora juz dosyc zaawansowana..... jakies sny na jawie wink.gif Yyy.. ide spac.
cRoMo
Piotr.ek: tez o tym myslalem. IMHO powinno byc to rozwiazane w ten sposob, ze kazdy, kto ma konto w systemie beta ma takze konto do udostepniania swoich skryptow. Nalezaloby napisac jakis system (hao, torn wink.gif), ktory bedzie pozwalal zamieszczac listy zmian w nowych wersjach, rankingi a takze zgloszenia uzytkownikow co do propozycji usprawnien w skryptach. Wydaje mi sie, ze byloby to bardzo przejrzyste, a takze stwarzaloby mozliwosc udostepnienia mozliwosci uaktualniania skryptow/pobierania nowych bezposrednio przy pomocy Konnekta.

PS. Oczywiscie sprawa nie dotyczy tylko skryptow dla K.Bota, takze dla sms.dll czy innych, przyszlych wtyczek korzystajacych z "engine'u" LuaPlus
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.