Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Grupy i wyswietlanie kontaktow...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
piotr.ek
Mam takie pytanko... czy mozna w K zrobic cos takiego, ze glowna grupa bedzie sie zwala np. GG, a kolejna sms i numerki tel. z tej drugiej beda widoczne TYLKO I WYLACZNIE w niej? Chodzi generalnie o taka zasade, ze na glownej liscie nie widac kontaktow niejako przeniesionych do innych grup. Bardzo by sie cos takiego w porzadkowaniu kontaktow przydalo... (w kazdym razie mi by sie przydalo smile.gif)
Puma
Popieram wniosek. W głównej grupie nie powinno być być kontaktów z innych grup a najlepiej żeby taka opcja była w K, wtedy każdy by sam wybierał jak mu pasuje.
lucjusz
Grupa glowna jest po to zeby byly w niej kontakty ze wszystkich innych grup. Jak chcecie miec tylko wybrane kontakty to zrobcie sobie osobna grupe. Np. oprocz grupy glownej (tzn wszyscy) zrobcie grupy GG i SMS. Konnekt zapamietuje ostatnio wybrana grupe wiec po prostu Wasza glowna grupa moze byc GG (ktora bedzie otwierala sie po uruchomieniu jesli to wlasnie ona byla wybrana przy zamknieciu konnekta).
piotr.ek
QUOTE(lucjusz)
Konnekt zapamietuje ostatnio wybrana grupe...

Fakt - nie zwrocilem na to uwagi, bo jakos zawsze konczylem prace na glownej smile.gif Dzieki, jeden problem z glowy.

Teraz inna kwestia - czy da sie sprawic, zeby kontakty usuniete z podgrup nie znikaly automatycznie z grupy glownej? To juz jest bardziej istotne niz moj poprzedni problem imho, bo juz kilka razy zdarzylo mi sie (doslownie przed chwila na przyklad), ze usuwajac kogos z grupy usunalem go calkowicie, co moim zamiarem nie bylo...
kox
Poprostu nie usuwaj tylko ustaw w danym kontakcie brak grupy.
torn
najprostszym (jak dla mnie) sposobem wywalenia kogoś z grupy to drag'n'drop do grupy głównej.
piotr.ek
QUOTE(kox)
Poprostu nie usuwaj tylko ustaw w danym kontakcie brak grupy.

QUOTE(torn)
najprostszym (jak dla mnie) sposobem wywalenia kogoś z grupy to drag'n'drop do grupy głównej.

Znam obydwa sposoby i sposrod nich wygodniejszy i szybszy jest ten drugi, ale tak sobie myslalem nad tym wiecej i doszedlem do wniosku, ze najlepiej byloby wstawic do menu kontekstowego pozycje 'usun z grupy' (aktywna w grupach oczywiscie) or somfink. No tak mi sie przynajmniej wydaje... Zwykle 'usun' do kasowania calkowitego i to drugie jedynie do wywalania z grupy (bo dla mnie, szczerze mowiac, przeciaganie jest mniej wygodne) Co Wy o tym myslicie?
miluti
Ja o przeciąganiu dowiedziałem się dopiero teraz, jakoś mi to umknęło... Wcześniej zdarzyło mi się usunąć kontakt, ale to były testy początkującego smile.gif

Wydaje mi się że dodatkowo można by zrobić "twarde" usuwanie kontaktu ze wszystkich grup. Domyślnie usuwanie z menu kontekstowego polegałoby na wykasowaniu kontaktu z bieżącej grupy a z wciśniętym Shiftem usuwałoby kontakt ze wszystkich grup do których jest przypisany.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.