Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt sterowany z telefonu GSM
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Pit GM
witam wszystkich smile.gif

przyszedl mi do glowy pomysl na pewien 'bajer' (a moze i cos powazniejszego...?):
przykladowa sytuacja - jade autobusem, mialem sie pojawic o umowionej godzinie na gg, ale korek na drodze uniemozliwi mi dotarcie na czas. osoba, z ktora mialem pogadac nie ma komorki/nie znam jej numeru/mialem pogadac z 10 osobami naraz/cokolwiek, a chcialbym jej dac znac o zmianie godziny rozmowy. wiekszosc SIMów umozliwia wysłanie maila, nowsze telefony posiadaja wlasne klienty poczty, wiec jest to usluga dosc powszechna. wysylam wiec maila na swoje konto konnekt@costam.net o odpowiedniej tresci, np "opis::spoznie sie, bede o xx:yy" albo "priv::Olek::sorry, bede pozniej". Konnekt za pomoca np. zmodyfikowanego emnotifiera sprawdza co x minut to konto. odczytuje wiadomosc i odpowiednio na nią reaguje zmieniając opis, wysyłając informacje konkretnemu kontaktowi itp. akcje

niektorzy mają czasem nagłe ataki refleksji, i mieliby ochote od razu wrzucic złotą myśl do opisu, np. "jade pociagiem, piekne refleksy swietlne..." czy cuś, zastosowanie tej wtyczki zalezaloby od inwencji usera i zaimplementowanych reakcji Konnekta. do glowy przychodza mi zmiana opisu statusu sieci (wszystkich - kZmieniacz, wybranej), zmiana statusu sieci (jak wyżej), wysłanie wiadomosci do kontaktu (albo metakontaktu), wpływ na inne wtyczki (popup kNotify z treścią maila - szybkie info do siedzącej aktualnie przed kompem osoby, automagiczne wylaczenie z kDodatków i tak dalej)

naprawde nie znam sie na tworzeniu wtyczek i technicznej stronie tego zagadnienia, ale wydaje mi sie, ze decydujacym aspektem tego calego bajeru jest odczytywanie tresci wiadomosci, moze nie jest to tak trywialna sprawa jak w przypadku 'regularnych' wtyczek... oczywiscie drugim decydujacym aspektem są chęci na napisanie czegos takiego ;]

a moze jest inny sposob na zdalne sterowanie Konnektem...?
arct!c
ktos tam napisal programik do sterowania konnektem przez bluetootha, wlaczenie away, zmiana statusu etc. podczas gdy telefon znajdzie sie w odleglosci wiecej niz 100m(zalezy od bluetootha) od kompa.

Pomysl ciekawy, choc chyba nie realny smile.gif (moze i realny, ale nie wykonany zostanie wink.gif)
NelQ
Nie da się ukryć, żę pomysł bardzo ciekawy... i jaki chwyt na userów GG biggrin.gif
powicher
dla mnie pomysł bomba wink.gif ciekawe jak z realizacją wink.gif
nathan
Dokładnie ten sam pomysł chciałem opisać tutaj przed maturą, ale jakoś przez przygotowania do egzaminu wyleciało mi to z głowy..

jak widzę powszechne myślenie może być uniwersalne smile.gif
JOUKI
A może by tak Konnekt w JAVIE?

Ale nie powiem... pomysł dobry...

Kiedyś na www.gg.wha.la mozna bylo tak maila wyslac z komy... tyle ze trzeba bylo pamietac numer GG np. 2789785@gg.wha.la i szła wiadomość na komunikator użySZkodnika biggrin.gif Dlatego tych z ktorymi sie czesciej gadalo wpisywalo sie do komy... ale jak to teraz jest? Pojęcia nie mam.
arct!c
o konnekcie w javie bylo juz. I nic z tego nie wyszlo.
mano
Ja mialem podobny pomysł. Tylko ze w druga strone. Tzn. komp pracuje, ktos do mnie cos przysyla, a mnie nie ma w domu. Wtedy przydaloby sie wysalnie tresci wiadomosci przez sms...
arct!c
k.away posiada opcje raportow sms.
Pit GM
w bardziej rozbudowanej wersji wtyczki mozna by bylo rowniez np. sterowac systemem (rboot, uruchamianie aplikacji)

mozna by bylo tez dodac obsluge Joggera - pisanie nowych notatek na blogu z domku letniskowego wink.gif wyslany z komorki mail poprzez usluge SIM na specjalne konto mailowe, o ktorym wczesniej pisalem, w przykladowym formacie ' jog::tytul_notatki::tresc_notatki ' zostaloby dzieki wtyczce odczytane, i wyslane z konta Jabbera do agenta Joggera... mozliwosci jest multum
arct!c
ale umiejetnosci malo.
KoSiarzPL
Dla mnie to jest problem na zupelnie oddzielny program a nie wtyczke do konenkta (jesli przyjmiemy wersjie sterowania calym systemem). Poza tym:
1. Czy dużo osób ma wlaczony komp 24/h?
2. Niewygodne pisaine maili, trzeba pamietac wszystkie komendy + uzytkownikow o i na komorce to trwa kilkakrotnie dluzej niz na kompie (pisanie maila)
3. Wygodniejsze by bylo napisanie programu dla komorek ktore kontaktowaly by sie z konnektem
4. Co by nie mowic mysl moze i fajna
5. Jak by ktos podal biblioteke do oblugi poczty to moze i dalo by sie cos wymyslec bo mi osobiscie nie chce sie pisac obslugi poczty od zera (zwlaszca w c++).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.