Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opisy gg na niedostępnym?
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
Szablowaty
Mam pewien problem........
Otóż... Uruchamiam konnekta zawsze z opcją -offline (bo tak mi wygodniej).
GG po uruchomieniu ma status niedostępny (tak powinno być). Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, ze osoby z listy maja przyczepiony stary opis (ten sam, który mieli, kiedy wyłączałem konnekta).
Kiedy zaloguje się do gg na dostępny, to oni nadal maja ten stary opis.... Aby odświeżyć opis musze przełączyć na niedostępny, no i z powrotem na dostępny.

Jak temu zaradzić, aby wszystkie statusy "zerowały się" po włączeniu konnekta?
qudlaty
Dopisuję sie do problemu kolegi.
Szablowaty
Naprawde nikt nie zna powodu dlaczego konnekt sie tak zachowuje?
Olórin
A czy prawidłowo zamknąłeś Konnekta? Czy też dostał killa/twardy reset kompa/whatever?
Szablowaty
Dzieje sie to za każdym razem po prawidlowym zamknieciu konnekta.

Edit:
Probowalem juz wielu sposobow, mianowicie tworzenie nowych profilow, odinstalowanie i instalowanie konnekta, sprawdzalem nawet na innej maszynie, wiec problem nie jest jednostkowy.
DeadFish
tak... tez mam ten problem i nei wiem co z tym zrobic.
blad polega na tym ze w momencie wlaczania konnekta on nie sprawdza opisow statusow u kontaktow na liscie, tylko wyswietla stare z jakiejs pamieci. w momencie zmiany statusu lub opisu przez kogos na naszej liscie taki opis jest aktualizowany.

wydaje sie ze rozwiazaniem byloby aktualizowanie opisow przy odpalaniu konnekta
riddle
QUOTE(DeadFish @ 19.11.2005 - 12:58)
rozwiazaniem byloby aktualizowanie opisow przy odpalaniu konnekta
*



Offline to offline. Już lepiej zrobić włączanie zawsze jednego statusu na wszystkich sieciach = ukrytego.
Szablowaty
To nie jest rozwiazaniem problemu, poniewaz nawet jak jestes on-line (dostepny, zaraz wracam, niewidoczny) to niektore kontakty nadal maja jakis stary opis!

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
bandziuli
właśnie,,ja mam ten sam problem bez względu na to czy jestem niewidoczny czy z/w czy dostępny..nigdy nie uruchamiam konnekta w OFFLINE i problem jest,,jest to dość męczące.....
bartex
Potwierdzam, u mnie dzieje się tak samo. Opisy nie aktualizują się poprawnie.
Paveu
Nie chce sie powtarzac,ale też mam ten problem...
xxllxx
Program musi przy wyjściu lub starcie czyścić dane na temat opisów z pliku cnt.dtb, lub ustawiać na moment status niedostępny dla każdej sieci. Proszę, naprawcie to, gdyż problem występuje od początku projektu.

Pozdrawiam
Sija
true, true...
keeveek
ja tam nigdy nie zwracałem na to uwagi szczerze mówiąc 8)
Bo$s
QUOTE(xxllxx @ 27.12.2005 - 01:53)
Program musi przy wyjściu lub starcie czyścić dane na temat opisów z pliku cnt.dtb, lub ustawiać na moment status niedostępny dla każdej sieci. Proszę, naprawcie to, gdyż problem występuje od początku projektu.

Pozdrawiam
*


to chyba dobry pomysł i wydaje mi się wykonalny.
wasiu
a nie wystarczy ustawić w opcjach statusu "czyść opis ręczny po zmianie statusu"?, wtedy jak masz opis i zmienisz status automatycznie opis znika.
Szablowaty
wasiu: Nie chodzi nam o nasz status (opis), tylko o statusy osob na liscie!

xxllxx: Da sie jakos zautomatyzowac czyszczenie tego pliku?

Chcialem rowniez zauwazyc, ze to nie tyczy sie tylko wtyczki gg. Przy wtyczce jabber rowniez jest ten sam problem.
qudlaty
QUOTE
Chcialem rowniez zauwazyc, ze to nie tyczy sie tylko wtyczki gg. Przy wtyczce jabber rowniez jest ten sam problem.


No dokładnie. Przy wtyczce z Tlena jest tak samo.
xxllxx
Problem jest również przy wysyłaniu obrazków. Konnekt traktuje taki kontakt jako "offline/invisible" i nie sprawdza maxymalnej wielkości obrazka jaką może wysłać (i przyjmuje standardowe 20kb). Pomagało odznaczenie "sprawdzaj wielkosc...", jednakze teraz banuja konta za wysylanie wiekszych obrazkow, wiec ta opcja to jedyne zabezpieczenie przed tym.

Pozdrawiam
Mescaline


Pewnie i tak jest, ale mnie wkurza, ze moj opis nie resetuje sie po wylaczeniu konnekta - albo mozna czyscic opis po kazdej zmianie statusu, albo miec ciagle przyczepiony ten sam. Dlaczego status opisowy nie moze byc oddzielny od tych bez opisów ? Moglby sie zachowywac tak jak np. starsze wersje gg - dostepny, zajety, ukryty, niedostepny i oddzielnie te same tylko ze z opisem.
Radek
Żeby podkreślić powagę problemu, również zamieszczam posta z prośbą o wyeliminowanie tego niedociągnięcia. Już jakiś czas temu planowałem założyć taki temat... Przykład jak irytujący jest ten błąd - żona jakiś czas temu ustawiła sobie opis : "jestem". Mimo, że przez dwa tygodnie nie logowała się na GG, na mojej liście kontaktów, przy jej wpisie ciągle wyświetlany był ten opis. Ostatnio, kiedy chciała poklikać, została zasypana wiadomościami od znajomych, które zalegały na serwerze. Ludzie sugerując się opisem myśleli, że będą mogli poklikać z nią na żywo blink.gif . Nie wspomnę o tym, że również do mnie pisano powołując się na jakiś stary opis... I wtedy czasami trudno zatrybić o co chodzi wacko.gif .
Reasumując, błąd wprowadza zamieszanie więc dobrze by się stało, gdyby ktoś zdolny to naprawił wink.gif .

Pzdr.
Radek
Mall
popieram strasznie denerwujace jest to ze widze opis u kogos a on go de facto nie ma :|
taka sama sytuacja jest jak sobie zaladujesz stare ustawienia np sprzed miesiaca - opisy tez beda z daty zapamietania ustawien.

tak na marginesie recznie nie da sie usunac tych opisow ? chyba gdzies sie zapisuja tongue.gif

Radek
Jak widać nie ma na to mocnych... A szkoda, chciałbym mieć komunikator bez takich denerwujących wad. Cóż, na razie o K nie będę mógł tego powiedzieć (temat o znikającym oknie emotikon też leży odłogiem) sad.gif . Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma mellow.gif .

Pzdr.
Radek
QUOTE("Szablowaty")
Nawet jak jestes on-line (dostepny, zaraz wracam, niewidoczny) to niektore kontakty nadal maja jakis stary opis!
QUOTE("xxllxx')
Program musi przy wyjściu lub starcie czyścić dane na temat opisów z pliku cnt.dtb, lub ustawiać na moment status niedostępny dla każdej sieci. Proszę, naprawcie to, gdyż problem występuje od początku projektu.
QUOTE("DeadFish")
Blad polega na tym ze w momencie wlaczania konnekta on nie sprawdza opisow statusow u kontaktow na liscie, tylko wyswietla stare z jakiejs pamieci. w momencie zmiany statusu lub opisu przez kogos na naszej liscie taki opis jest aktualizowany.

wydaje sie ze rozwiazaniem byloby aktualizowanie opisow przy odpalaniu konnekta


Hmm, na oryginalnym kliencie GG problem jest podobny, z tą różnicą, że przy starcie (bez względu na to jaki status obierzemy) opis danego kontaktu się odświeża. W Konnekcie należy przejść na chwilę w san offline, sam restart z pozycji niewidoczny nic nie daje dry.gif .Dalej jednak pozostaje problem aktualizowania opisu kiedy kontakt zmienia opis ze stanu offline na niewidoczny (czyli załóżmy - zostawiłem opis "taki a taki" na statusie offline, przechodzę w status niewidoczny bez opisu i na liscie u kogos dalej pozostaję ze starym opisem z offline) a my nie restartujemy K.
Jedyne co mi przychodzi do głowy (a niestety głowy do tego nie mam blush.gif ) to wtyka, która monitoruje zmiany stanu (u kontaktow z listy) z offline na niewidoczny i "na siłę " odświeża całość. Wiem, że brzmi to infantylnie ale tylko takim językiem mogę to opisać wink.gif .

Pzdr smile.gif
brecho
Dopisuję się do prośby o wtyczkę:) Gdyby się dało stworzyć taką, która usówa opisy przy połączeniu lub przy starcie, żeby nie spowalniać.
saCOOL
Wyłączacie K na ostro, co? Jakbyście najpierw rozłączali sieci, to problemu by nie było tongue.gif..
Ja używam K od ponad 2 lat i się nie natrafiłem na to, o czym mówicie. Dopiero po przeczytaniu zacząłem się zastanawiać i "odkryłem" ten "błąd"..

Dziwnym zbiegiem okoliczności, na podobny problem, narzekają tylko Cicho Ciemni i Początkujący.. Dziwne, nie? biggrin.gif
jiobel.
Bo to są opisy cicho-ciemne. :-D
zimaq
Nie chce nic mówić, ale ja tez to mam ;p
Ostatnio importując dane z expIMPa na ubuntuowego konnekta pojawiły mi sie na liście opisy osób, które dane osoby miały w czasie zapisywania tych backupów ( jakies 3-4 dni temu ), tak więc wina leży chyba jednak po stronie k... ( cachowanie statusów? )
jiobel.
(a kto mówi, że ja tego nie mam? :-D)
Radek
QUOTE(zimaq @ 21.07.2006 - 23:24) *

Nie chce nic mówić, ale ja tez to mam ;p
Ostatnio importując dane z expIMPa na ubuntuowego konnekta pojawiły mi sie na liście opisy osób, które dane osoby miały w czasie zapisywania tych backupów ( jakies 3-4 dni temu ), tak więc wina leży chyba jednak po stronie k... ( cachowanie statusów? )
No wlaśnie, czyli dobrze widać, że niestety jest to wina K i tyle sad.gif .
QUOTE('saCool')
Dziwnym zbiegiem okoliczności, na podobny problem, narzekają tylko Cicho Ciemni i Początkujący.. Dziwne, nie?
Nie przeczę, najczęściej w K lece na "niewidocznym" ale przecież "niewidoczny" też człowiek, no nie? wink.gif Bez wzgledu na moj status wszystkie funkcje powinny działać należycie i kropka tongue.gif .

Pzdr.
brecho
QUOTE(saCOOL @ 21.07.2006 - 23:04) *

Wyłączacie K na ostro, co? Jakbyście najpierw rozłączali sieci, to problemu by nie było tongue.gif..
Ja używam K od ponad 2 lat i się nie natrafiłem na to, o czym mówicie. Dopiero po przeczytaniu zacząłem się zastanawiać i "odkryłem" ten "błąd"..

Dziwnym zbiegiem okoliczności, na podobny problem, narzekają tylko Cicho Ciemni i Początkujący.. Dziwne, nie? biggrin.gif


Ja sie zarejestrowalem tylko dlatego ze przydaloby sie cos z tym zrobic.

Zainstalowalem Konnekta kilku osobom ciagle go zachwalajac, a po kilku dniach jedna z nich zauwazyla ten blad i kazala przywracac sobie gg;p

Malo kto nie wylacza konnekta "na ostro";p Przynajmniej nie ci co przesiadaja sie wlasnie z gg:P
saCOOL
Więc tacy niech sobie zostają przy swoim gg tongue.gif..
Mucha
Ta wtyczka ma po prostu przy zamykaniu konnekta zmienic opisy wszystkich sieci na puste?
zhvir
...a przy włączaniu konnekta mogłaby robić szybki reset wszystkich sieci (na niedostępny i z powrotem)

jakbyś chciał Mucha się tym zająć to mógłbyś dodać te opcje np. do statusKa (nazwa wtyczki będzie również właściwa dla tego problemu)
Mucha
Wtyczka StatuseK od wersji 1.0.0.5 obsluguje ta opcje
Radek
QUOTE(Mucha @ 30.07.2006 - 15:53) *

Wtyczka StatuseK od wersji 1.0.0.5 obsluguje ta opcje

No i fajno! smile.gif Jak ktos chce to mozna wink.gif.
Zobaczymy jak sie spisuje ta opcja w boju wink.gif.
Dzieki Mucha!

Pzdr.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.