Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt i bramka ERA GSM
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
undying
Jako ze w poscie http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=491 nie obilo sie to jakims echem ponawiam ten problem. Bramka ery zmienila swoj adres na : http://boa.era.pl/sms/sendsms.asp i nie wychodza przez nia smsy z konnekta. Nie pomogla zmiana adresu w skrypcie z boa.eragms.pl na boa.era.pl....... Udao sie komus to poprawic??
Sija
juz poprawione, skubani wprowadzili drugi kod jako zmienna... i mysla, ze NAS [uzyszkodnikow] przechytrza tongue.gif

era.lua:

CODE
--[[
Skrypt obsługujący bramkę www->sms sieci EraGSM dla wtyczki SMS.dll do programu Konnekt
(C)2002 hao | stamina
http://konnekt.stamina.eu.org

Odpowiedzialność za wykorzystywanie skryptu ponosi użytkownik
--]]

function sendSMS(SMS)
--- Zostawiamy w toNr tylko ostatnie 9 cyferek
SMS.to = preg_matchReturn("/\\d{9}$/" , SMS.to);

succ=0;
setInfo("Łączę...");
hSession = InternetOpen("Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; Q312461; MyIE2; .NET CLR 1.0.3705)");
if hSession ~= 0 then  --- Sprawdzamy czy się udało
 hConnect = InternetConnect(hSession, "boa.era.pl", 80, "", "");
 if hConnect ~= 0 then    --- Sprawdzamy czy się udało
  setInfo("Wysyłam zapytanie");
 
  code = 0;
  hRequest = HttpOpenRequest(hConnect, "POST", "/sms/sendsms.asp" , "");
  if hRequest ~= 0 then   --- sprawdzamy czy się udało
   if HttpSendRequest(hRequest, "Content-Type: application/x-www-form-urlencoded", "sms=1") then
    txt = InternetReadFile(hRequest);
    tab = {};
    tab[1]="0";
    preg_match("/<input type=.hidden. name=.kod. value=\"(\\d+)\">/is" , txt , tab);
    code = tab[1];
    preg_match("/<input type=.hidden. name=.Kod(\\d+). value=\"(\\d+)\">/is" , txt , tab);
    code2 = tab[1];
   end
  end
  InternetCloseHandle(hRequest);

  --- Teraz już wysyłamy

  hRequest = HttpOpenRequest(hConnect, "POST", "/sms/sendsms.asp" , "");
  if hRequest ~= 0 then   --- sprawdzamy czy się udało
 
   --- Wysyłamy zapytanie do serwera i sprawdzamy czy się powiodło.
   --- HttpSendRequest(zapytanie , nagłówek , dane_dla_post)

   data = "numer=" .. SMS.to .. "&message=" .. urlEncode(SMS.msg)
       .. "&podpis=" .. urlEncode(SMS.from) .. "&kontakt="
       .. "&kod=" .. code .. "&Kod" .. code2 .."=" .. code .. "&Send=1&sms=1";
   
   if HttpSendRequest(hRequest, "Content-Type: application/x-www-form-urlencoded", data) then

    --- Wczytujemy wszystko co zwrócił nam serwer.
    --- InternetReadFile(zapytanie)
    --- alert(InternetReadFile(hRequest));

    txt = InternetReadFile(hRequest);
    txt , res = preg_matchReturn("|<font color=.#FF0000.>([^<]+)</font>|is" , txt);
    if not res then
     res = "Problem z bramką.";
    end;
    isok = preg_match("/.*Wiadomo.. +dla +numeru.*\\d{11} +została +wysłana.*/is" , res);
    if isok <= 0 then
         setError(iso2cp(res));
    else
     setSuccess(iso2cp(res));
    end
    succ = 1;
   end
  end
 end
end
if succ == 0 then setError("Wystąpiły problemy z połączeniem");end;
if succ == -1 then setError("Wystąpiły problemy z bramką");end;
--- Zwalniamy uchwyty
InternetCloseHandle(hSession);
InternetCloseHandle(hConnect);
InternetCloseHandle(hRequest);
end;
undying
Dzieki za szybka reakcje - dziala swietnie ! Konnekt : Era GSM 1:0
desp
wrzucicie zmieniony juz plik? nie kazdy tu zajmuje sie programowaniem. ja jestem np. odbiorca i moj wklad w rozwoj konnekta polega na wysylaniu propozycji/bledow do hao i reklamowaniu konnekta wsrod ludzi, podejrzewam, ze wielu innych ludzi tez smile.gif
pozdrawiam!
vojtek
No trzeba by te wszystkie poprawki wrzucac do nowej wersji, tak abym np. po formacie dysku nie musial instalowac znowu wszystkiego od nowa..
redzik
Desp: A nie mozesz skopiowac i wkleic do starego pliku?
konrad
Ze strony tej możesz wysłać jeszcze 12 wiadomości do abonentów sieci Era.


Serwis jest w trakcie modernizacji. Zapraszamy do korzystania z bezpłatnej Bramki Podstawowej na www.eraomnix.pl.
Skorzystaj również z wszechstronnej Bramki Omnix - otrzymasz 100 żetonów gratis!

czy bedzie opcja w smsach na ere, podobnie jak w tlenie, ze podaje numer komorki i haslo i moge wysylac ?
desp
co? jak? gdzie? kiedy? sek w tym, ze ja nawet nie wiem, co gdzie skopiowac, czy czym otwierac (notepadem?)
Puma
QUOTE(desp)
co? jak? gdzie? kiedy? sek w tym, ze ja nawet nie wiem, co gdzie skopiowac, czy czym otwierac (notepadem?)


Tak.
Ludzie nie każdy musi się na tym znać, dajcie poprawki do katalogu czy to taka wielka sprawa to tam dać ?!
alberht
panowie my tu gadu-gadu biggrin.gif a era omnix wciąż nie jest obsługiwana przez konnekta...
Sija
QUOTE(Puma)
[...] Ludzie nie każdy musi się na tym znać, dajcie poprawki do katalogu czy to taka wielka sprawa to tam dać ?!


najpierw ktos ja musi zrobic...
shw
ktos kto sie zna, moglby zrobic obsluge sieci Ery, bo zostalismy bez obslugi 1 sieci komorkowej... nawet z idea nie bylo takich problemow...
ja bym zrobil, ale 1-no time 2-nie znam sie (czyli patrz pkt. 1)
undying
moze by tak spytac kogos od Tlen'u - bo tam ten problem rozwiazali ... tylko ze trzeba sie na www.eraomnix.pl zarejestrowac - wysylasz sms o tresci HASLO na 6677 i podobno ci przysylaja co trzeba i masz 10 sms/dziennie ... no ale ja mam telefon w sieci IDEA i jak wysylam sms o haslo to pisze ze uslluga nie dostepna...co prawda mozna tez przez e-mail ale 5sms/dziennie to mnie nie uzadza sad.gif udalo sie komus to na tlenie odpalic ????? no i czy udalo sie przedewszystkim zarejestrowac na www.eraomnix.pl
Sija
QUOTE(shw)
ktos kto sie zna, moglby zrobic obsluge sieci Ery, bo zostalismy bez obslugi 1 sieci komorkowej... nawet z idea nie bylo takich problemow...
ja bym zrobil, ale 1-no time 2-nie znam sie (czyli patrz pkt. 1)


ja moglbym napisac, ale dajcie mi troche czasu... :]
vojtek
Moze to:

http://www.ygreg.com/forum/index.php?fid=1...playthread.html

pomoze...
shw
QUOTE(undying)
moze by tak spytac kogos od Tlen'u - bo tam ten problem rozwiazali ... tylko ze trzeba sie na www.eraomnix.pl zarejestrowac - wysylasz sms o tresci HASLO na 6677 i podobno ci przysylaja co trzeba i masz 10 sms/dziennie ... no ale ja mam telefon w sieci IDEA i jak wysylam sms o haslo to pisze ze uslluga nie dostepna...co prawda mozna tez przez e-mail ale 5sms/dziennie to mnie nie uzadza sad.gif udalo sie komus to na tlenie odpalic ????? no i czy udalo sie przedewszystkim zarejestrowac na www.eraomnix.pl

ja sie zarejestrowalem na komorke (plus) i dziala, tyle, ze wolalbym dzielenie smsa na czesci, i wysylanie z 1 okienka, a nie logowanie, bramka, wybieranie bramki, wpisywanie smsa, zatwierdzanie. dlatego czekam na skrypt z konnekta
hao
W ramach czynu społecznego postanowiłem zrobić skrypt do Ery problem jest tylko jeden... Czy zrobić jedną uniwersalną bramkę której typ ustawiamy w konfiguracji, czy raczej trzy osobne skrypty? Osobiście raczej jestem za pierwszym rozwiązaniem...
hao
Cofam co napisałem... Będą 3 skrypty smile.gif Bez zmian w sms.dll by się nie obeszło, żeby wszystko było w jednym i działało w miarę elegancko, więc skrypty będą aż trzy...
KOSMOS
A może jakiś skrypt do obsługi www.wapster.pl ?
Lukas77
hao, czekam czekam CZEKAM, trochę mi to doskwierało bo 1rstWap mi się nie wyrabiał... Orientacyjnie kiedy???
hao
wersja na bramkę podstawową już działa, ale wypuszczę je w skompilowanym pakiecie...
hao
Oba skrypty są już dostępne... Wersja płatna bramki (dla osób nie posiadających komórki) jeszcze sobie poczeka bo obsługiwana jest przez serwer Ery w trochę inny sposób niż reszta...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.