Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kBirth2
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Aule
Stara wtyczka przepisana od nowa. Znikło z niej troche niepotrzebnej funkcjonalności. Zresztą zachęcam do testowania.
Wszystkie błedy i rpopozycje prosiłbym zgłaszać w tym wątku.

Link: kBirth2

PS. Jeżeli ktoś ma ikonke prezentu, bądź tortu pasującą do wtyczki, prosiłbym o wysłanie na PM'a.
arct!c
dziala i sie mniewa dobrze, przetestowalem na szybko i zadnych bledow nie widze smile.gif
keeveek
przepraszam, że śmiem spytać, ale jak tu się dodaje jubilatów? : D
czemu wtyczka nie może pobierać info o urodzinach np z danych o kontaktach? wink.gif
riddle
Ależ ona to właśnie robi!
keeveek
dlaczego więc, gdy wpisuję /birth pokazuje mi że NIE MA ?
bo date urodzenia wpisałem np na rok 1989 ? hah!
arct!c
nie ma w tym dniu?smile.gif

i mam buga ;/

CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C007717 in the main Thread.
Information: can't read 2017fffc

inIM: 200(0xf , 0xd584e0)(30B) [K.Away->CORE]

Stack trace:
.00007717 strncat+0x0000020A [MSVCR70_7.0.9466.0]
.00006095 public: class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> > & __thiscall std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> >::append(class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,+0x00000081 [MSVCP70_7.0.9466.0]
.000076A2 public: class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> > & __thiscall std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> >::operator+=(class std::basic_string<char,struct std::char_traits<ch+0x0000000D [MSVCP70_7.0.9466.0]
84070000



Nastąpi zamknięcie programu![/code]

Podczas wpisywania komedny '/rozeslij' gdy ktos ma urodziny.

[code]## [kBirth2] Kontakt ma urodziny - arcus
## [kBirth2] cur: 7d50207, born: 7c40207
## [kBirth2] index1=1, index2=0
## [kBirth2] index1=4, index2=2
## [kBirth2] index1=7, index2=5
## [kBirth2] index1=5, index2=8
## [kBirth2] index1=3, index2=6
## [kBirth2] index1=9, index2=4
## [kBirth2] index1=15, index2=10
## [kBirth2] index1=18, index2=16
## [kBirth2] index1=10, index2=19
## [kBirth2] index1=11, index2=11
## [kBirth2] index1=11, index2=12
## [kBirth2] index1=10, index2=12
## [kBirth2] index1=8, index2=11
## [kBirth2] index1=9, index2=9
## [kBirth2] index1=5, index2=10
## [kBirth2] index1=5, index2=6
## [kBirth2] index1=5, index2=6
## [kBirth2] index1=13, index2=6
## [kBirth2] index1=5, index2=14
## [kBirth2] index1=5, index2=6
## [kBirth2] index1=3, index2=6
## [kBirth2] index1=3, index2=4
## [kBirth2] index1=6, index2=4
## [kBirth2] index1=13, index2=7
## [kBirth2] index1=11, index2=14
## [kBirth2] index1=7, index2=12
## [kBirth2] index1=2, index2=8
## [kBirth2] index1=12, index2=3
## [kBirth2] index1=10, index2=13
## [kBirth2] index1=3, index2=11
## [kBirth2] index1=5, index2=4
## [kBirth2] index1=3, index2=6
## [kBirth2] index1=8, index2=4
## [kBirth2] index1=2, index2=9
## [kBirth2] index1=9, index2=3
## [kBirth2] index1=7, index2=10
## [kBirth2] index1=15, index2=8
## [kBirth2] index1=6, index2=16
## [kBirth2] index1=1, index2=7
## [kBirth2] index1=5, index2=2
## [kBirth2] index1=12, index2=6
## [kBirth2] index1=6, index2=13
## [kBirth2] index1=10, index2=7
## [kBirth2] index1=1, index2=11
## [kBirth2] index1=11, index2=2
## [kBirth2] index1=1, index2=12
## [kBirth2] index1=3, index2=2
## [kBirth2] index1=5, index2=4
## [kBirth2] index1=3, index2=6
## [kBirth2] index1=9, index2=4
## [kBirth2] index1=3, index2=10
## [kBirth2] index1=5, index2=4
## [kBirth2] index1=12, index2=6
## [kBirth2] index1=4, index2=13
## [kBirth2] index1=2, index2=5
## [kBirth2] index1=3, index2=3
## [kBirth2] index1=9, index2=4
## [kBirth2] index1=6, index2=10
## [kBirth2] index1=3, index2=7
## [kBirth2] index1=6, index2=4
## [kBirth2] index1=9, index2=7
## [kBirth2] index1=5, index2=10
## [kBirth2] index1=4, index2=6
## [MetaK] Wiadomość tekstowa
## [MetaK] Wiad do kontaktu: 1073741976
## [DzielniK] Nasza wiadomość
## [DzielniK] Ustawienie duplikatu treści
## [K+] wiad = W dniu urodzin życzę Ci; subtelnej niecierpliwości wiosny,

łagodnego wzrastania lata,cichej dojrzałości jesieni

i mądrosci dostojnej zimy. Wielu chwil radości,

aby każdy dzień był dla Ciebie niezapomnianą przygodą

i powodem do zadowolenia. Chc
## [kDodatki] CNT: arcus

Locking...
Lock applied

Critical Structured Exception caught. Preping more info...

Access Violation
--------------------
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C007717 in the main Thread.
Information: can't read 2017fffc

inIM: 200(0xf , 0xd584e0)(30B) [K.Away->CORE]

Stack trace:
.00007717 strncat+0x0000020A [MSVCR70_7.0.9466.0]

.00006095 public: class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> > & __thiscall std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> >::append(class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,+0x00000081 [MSVCP70_7.0.9466.0]

.000076A2 public: class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> > & __thiscall std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> >::operator+=(class std::basic_string<char,struct std::char_traits<ch+0x0000000D [MSVCP70_7.0.9466.0]

84070000




## [CORE] Aborting...


Moze dlatego, iz wyslalem sam do siebie na k.lan ?

//Załącz jeszcze raz tak długiego loga, a spotkamy się w piekle
keeveek
aha, czyli bede musiał poczekać : D
Aule
Logicznym jest, że wtyczka nie będzie podawać jubilatów z całego roku... Komend nie testowałem, sie zobaczy, dzięki za info.

Edit. Może czytać nie umiem, ale to chyba k.Away wywala K... Wyłącz go najlepiej.
Bączek
kBirth2 przestał sobie działać... mellow.gif
Tak po prostu...
Kilka dni temu jeszcze było OK, a teraz już nic nie ma.
Nawet przeinstalowałem wtykę i nadal to samo.
Może jest to związane z końcem roku??
Za 3 dni osoba z mojej listy ma urodziny, a kBirth2 tego nie pokazuje!
Ciekawostką jest, że poprzednia wersja kBirtha działa bez zarzutu. Jedynym problemem jest co prawda złe odliczanie dni do dnia urodzin - widać o jeden dzień za dużo (także z tym związane jest wyświetlanie informacji w dniu urodzin XYZ, że XYZ ma urodziny za 1 dzień wink.gif ) - nigdy nie widziałem tam innych błędów.

Co zrobić z niedziałającym kBirth2 ?? blink.gif

pz16 - pomyśl o przywróceniu części funkcjonalności z kBirth'a
PS. Wtyczka jak najbardziej przydatna ! biggrin.gif
KoSiarzPL
Myślę, że komenda /kbirth powinna wyświetlać nam kto ma w najbliższym dniu urodziny i w konfiguracji dodatkowo opcja ile najblizszych urodzin ma pokazać po tej komendzie. Przydała by się opcja do wprowadzania dodatkowych świąt jak również urodzin osób których nie mamy w rosterze.
Znikłą opcja "okno kNotify chowa sie". Jaka jest teraz domyślna akcja? Wolał bym żeby nie chowało się automatycznie.
Aule
Powiedźcie, które funkcje mają wrócić, to sie postaram o nie. Wywaliłem większość, bo jakoś tak po przejrzeniu niepotrzebne mi sie wydały.
Kosiarz: był pomysł na to, żeby dorobić dodatkowe okazje, ale to właściwie, musiałbym dodać funkcjonalność z kTerminarza, a skoro on juz istnieje, to nie wiedze powodu, żeby dorabiać to w kB2.
Bączek, logi mi na PM'a prześlij to zobaczę o co chodzi.
KoSiarzPL
No może i masz rację. Nie używałem kTerminarza więc nie wiem do czego on służy. Można przynjamniej zrobić w konfiguracji oddzielną zakłądkę z checkboksami ważniejszych świąt tongue.gif

Mnie bardziej interesuje to czy powiadomienie w knotify teraz wymaga kliknięcia czy samo znika bo zniknęła ta opcja w konfigu. Osobiście wolę by nie znikało inni pewnie by znikało więc opcja chyba przydatna.
Aule
Notify powinno czekać na kliknięcie. Nie widziałem sensu dawania opcji ukrywania, bo chyba po to dodajesz info, żeby móc przeczytać o ew. urodzinach.
Bączek
QUOTE(Aule @ 27.12.2005 - 19:28)
Bączek, logi mi na PM'a prześlij to zobaczę o co chodzi.

Kurcze... :/ Nie mam już tych logów, bo były na drugim kompie, a 2 godziny temu zrobiłem mu formata :/
Wyśle ci aktualny log, ale nie wiem czy tam cos zobaczysz (ja nie widzę)...
QUOTE(Aule @ 27.12.2005 - 19:28)
Powiedźcie, które funkcje mają wrócić, to sie postaram o nie.

Przywróć tekst: "XYZ obchodzi dziś XX urodziny! Złóż jej/mu życzenia!"
Przywróć też odliczanie za ile dni kto ma urodziny, bo tekst "Niedługo urodziny obchodzą:" jest mało dokładny, łagodnie mówiąc wink.gif
Tylko pamiętaj, żeby to odliczanie było prawidłowe wink.gif
QUOTE(Bączek @ 27.12.2005 - 14:16)
Jedynym problemem jest co prawda złe odliczanie dni do dnia urodzin - widać o jeden dzień za dużo (także z tym związane jest wyświetlanie informacji w dniu urodzin XYZ, że XYZ ma urodziny za 1 dzień wink.gif )


PS. Przed chwilą specjalnie cofnąłem datę na kompie i kBirth2 zaczął działać.
Zaraz wrócę do aktualnej i zobaczę co się dzieje.

Mam nadzieję, że coś Ci się z tym uda zrobić smile.gif
Wysyłam loga.
Powodzenia! biggrin.gif
Aule
Przecież pisze kiedy ma te urodziny, to po co odliczanie za ile dni. A wiek mogę podawać.
Bączek
Uwaga Uwaga! smile.gif

Wtyczka znowu zaczęła działać.
Wychodzi na to, że... kBirth2 przestaje działać dokładnie x dni przed 1 stycznia każdego roku.

x to liczba dni w ustawieniach kBirth2.

Mam nadzieję, że ta wskazówka pomoże usunąć usterkę wink.gif

Pozdrawiam!

PS. Najlepsze życzenia na Nowy Rok - 2006 !! tongue.gif
Bączek
No widzę, że nikt się już w ogóle nie interesuje tą wtyczką.
A tymczasem bugów jej nie brakuje... mad.gif

Dziś odkryłem kolejnego. wink.gif

Dwie osoby z listy (w dodatku kobiety) mają dziś urodziny. Jedna jest o dwa lata starsza od drugiej.
Ułożyłem życzenia, które w treści podają wiek jubilata i co? Do obydwu kobiet poszły życzenia z wiekiem tej młodszej!

Co prawda, nie obraziła się, bo kobiety kochają być wiecznie młode wink.gif
Jednak nie zmienia to faktu, że kolejny bug we wtyczce ma miejsce cool.gif

Aule proszę poświęć chwilkę i zajmij się tym, ok? Miej ten projekt dopracowany w 100%
Wiem, że czasu mało, ale naprawdę dobrze by było, gdybyś się tym zajął. Dzięki!

Pozdrawiam biggrin.gif
Bączek
Jeszcze coś się wykluło wink.gif

Wysłane życzenia nie zapisują się do historii w żadnym dziale (kiedyś były w "usuniętych", ale to uważałem za coś brzydkiego - no i kiedy to zostało naprawione to nigdzie nie są zapamiętywane wysyłane życzenia)

Pozdro wink.gif
Aule
Niezapisywanie to nie błąd, ja tego po prostu nie dodałem, bo i po co? Z tym wiekiem to nie wiem, zobacze o co chodzi. Żadna wtyczka nigdy nie będzie w 100% dopracowana, tak już jest, za duży stopień skomplikowania.

Sprawdź tą wersję: http://pz16.info/beta/kBirth2.dll Nie testowałem, na szybko poprawiałem.
Bączek
QUOTE(Aule @ 15.05.2006 - 20:39) *

Niezapisywanie to nie błąd, ja tego po prostu nie dodałem, bo i po co?


Wszak życzenia to wiadomość wysyłana do kogoś jak każda inna.
Idąc tropem Twojej wypowiedzi można by też stwierdzić: a po co w ogóle archiwum w K? wink.gif

QUOTE(Aule @ 15.05.2006 - 20:39) *

Żadna wtyczka nigdy nie będzie w 100% dopracowana, tak już jest, za duży stopień skomplikowania.


No a w 100% to trzeba przynajmniej dopracować podstawową funkcjonalność wtyczki - inaczej nie wypychałbym jej spoza obszaru "beta testów".

Doceniam Twoją robotę, masz naprawdę niezłe pomysły!
Ale ja bym nie wypuścił projektu bez zabezpieczenia go przed najprostszymi i najgłupszymi błędami.
Podstawy dobrego algorytmu to zabezpieczenie go, sprawdzenie działania w każdych warunkach (szczególnie tych dziwnych i niespodziewanych)...
Co ja tu będę mówił - chyba doskonale wiesz, skoro w tym siedzisz tongue.gif
Po prostu spróbuj w wolnej chwili zająć się uwagami co do działania wtyczki. No, chyba, że w ogóle nie masz wolnej chwili wink.gif

Trzeba coś robić zamiast mówić, że nigdy żadna wtyczka nie będzie w 100% dopracowana. Wiem, że nie będzie w 100%, ale może (i powinna) być dopracowana w 99%, a obecna kBirth2 ma może z 72% dopracowania tongue.gif Za mało... laugh.gif

Trzymam kciuki za chociaż małe kroki naprzód cool.gif
Pozdrawiam!

PS. Dzięki z góry za zajęcie się sprawą wieku wink.gif
Aule
Życzenia to wiadomości dość schematyczne, więc nie do końca się zgodę z tym ogólnym twierdzeniem o przydatności archiwum.
Wtyczka podstawowe założnia spełnia, zresztą, błąd z wiekiem to nie była sprawa algorytmu, ten był dobry. To raczej nieprzemyślanej przeze mnie błąd allokacji pamięci, nie sprawdzałem po prostu wtyczki w przypadku więcej niż jednego jubilata (to raczej żadki przypadek). Co do większej ilości testów, to sorry, ale mi za to nie płacą.
Zresztą, widać błąd nie był taki łatwy do wykrycia, skoro użytkownicy go dopiero po ponad półroku od opublikowania wtyczki sami wykryli.
Co niby jeszcze nie działa, skoro funkcjonalność to tylko 72%? Poprzedni bug z niedziłaniem pod koniec roku już dawno poprawiłem, ale tutaj nie napisałem. Nie pamiętam, może zapomniałem bety z tą poprawką wydać wink.gif
Bączek
No wlasnie nigdzie nie widzialem wersji z poprawką wink.gif
Dobrze wiedzieć, że to już naprawione. Cieszę się niezmiernie.
Co do testów - rozumiem, że Ci nie płacą wink.gif Po prostu czasem daje się odczuć (może błędnie), że olewasz sugestie Tobie zgłaszane.
A to już niezbyt ciekawie wygląda dry.gif
Wykrywanie błędów? Lepsze późne niż jego brak (chyba sam się zgodzisz).

Jak uda Ci się poprawić błąd z alokacją pamięci to daj znać, żebym jak najszybciej miał poprawioną wtykę, ok? wink.gif
Z 72% skoczymy wyżej jak będę miał poprawioną wersję kBirth2... może nawet będzie to 90% ? tongue.gif (może więcej) laugh.gif

Jeszcze małe co nie co nt. archiwum. Gdyby wysyłane życzonka się tam zapisały sam bym być może wcześniej wykrył tego buga z dwoma jubilatami w jednym dniu. A tak dostalem tylko info od szanownej jubilatki, że znacząco ją odmłodziłem wink.gif Choćby po to chciałbym widzieć życzenia w archiwum... No ale oczywiście, jak już nie będzie problemu z alokacją pamięci i będę mógł być spokojny o prawidłowe podanie danych dla każdego jubilata to archiwum życzeń faktycznie niepotrzebne będzie - w takim przypadku zgadzam się z Tobą w 100%

A tak mi się jeszcze nasunęło: przydałaby się jakaś informacja czy życzenia na pewno dotarły do jubilata, bo nie zawsze mogę mieć pewność... Mam na myśli jakieś problemy z dostarczeniem wiadomości (w przypadku zwykłej wiadomości pojawia się komunikat "wiadomość 'blablabla' mogła zostać niedostarczona..." - czy w przypadku życzeń pojawiłby się taki sam komunikat?).

Nie traktuj tego jak jakąś upierdliwość - przedstawiam pomysły, propozycje, które w moich (przynajmniej) oczach znacząco podwyższyłyby (i tak już b. dużą) wartość kBirth2. Wypowiedz się, co myślisz - tylko nie traktuj każdego pomysłu tak jak urzędnik traktuje petenta tongue.gif

No dobra, dosyć już tych wywodów wink.gif
Dzięki wielkie raz jeszcze za zajęcie się sprawą. Pozdrawiam!
Aule
Pojawi się taki komunikat. Na becie nie ma już błędu z tą samą wiadomością.
2230093
to teraz ja i kilka sugestii.
brakuje mi w tej wtyczce 2 rzeczy:
a) powiadomienie kto miał wczoraj urodziny jako opcja (włączam komputer dzień po urodzinach, kontakt np tylko ze świata rzeczywistego i z maila i będę ją widział właśnie dzień po, mogę złożyć życzenia albo zagadać w rozmowie ale sie o tym nie dowiaduje i nie mogę)
cool.gif nie wyłączam konnekta czasem przez 2,3 tygodnie a nie mam w nawyku klikania opcji sprawdź może dało by sie w prosty sposób dorobić cos takiego ze po godzinie 00:00 przy pierwszej aktywności naszej w programie wyświetliło sie kto dziś te urodziny albo zwykły interwal czasowy lub jakiś wybór godziny dodatkowego sprawdzania np 9 rano sam nie wiem.
juz mi zdarzyło kilka urodzin przegapic przy dużych uptiemach
GuZiK
sprawdzam życzenia i pokazuje mi w kNotify... tylko jakoś tak w zadnej kolejności... losowosiakośtakoś...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.