Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KPlugins
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
czarnyy
Wytlumaczcie mi po co jest ta stronka ? Wchodze tam, chce sciagnac kUpdate..i co ? nie ma nawet takiej mozliwosci .. Zostalem przekierowany ze strony glownej konekta, ze niby tu jest dostepna.

Czyli jesli ktos manulanie chce jakis plugin sicagnac to nie moze ? chory pomysl.
arct!c
jeden z wielu niewypałów wink.gif Ale moze cos jeszcze kiedys z tego bedzie :-)
Aule
kUpdate, lol. Ściągnij sobie paczkę małą, tam jest kUpdate.
bakerss
W każdej paczce jest kUpdate, niby po co Ci to sciagac znowu?;/
arct!c
no tutaj chodzilo akurat kupdate z ktorym nie ma problemu - mala paka. Ale biorac pod uwage caly projekt... to niewypal, a szkoda Mega Centrum Downloadu Czesto Aktualizowane I Nadzorowane by sie przydalo, bo tym chyba mialo byc k.plugins smile.gif
winthux
QUOTE(arct!c @ 25.10.2005 - 21:07)
Mega Centrum Downloadu Czesto Aktualizowane I Nadzorowane by sie przydalo, bo tym chyba mialo byc k.plugins smile.gif
*


Zalożenia k.Plugins były zupełnie inne. Miał być to portal ze źródłami wtyczek, tak aby wprowadzać nowych devów w świat Konnekta. Tylko, że nowych devów nie przybywało, chęci na dokończenie kPlugins ulotniły się i wszystko stanęło w martwym punkcie.
lhs
To nie tak, winthux. Nowi devi *chcieli* przybyć, ale gdy po kilkudziesięciu wizytach na stronie w celu sprawdzenia, czy ukazał się wreszcie *jakikolwiek* zapowiadany na stronie głównej artykuł na temat tworzenia wtyczek - przestali nawet wchodzić na stronę. Źródła wtyczek to trochę za mało...
arct!c
Pisać wtyczek nie umiem, co za tym idzie artykułów tez nie. Ale chętnie pomógłbym w rozruszaniu tej strony - pod każdym względem, oczywiscie w miare swoich umiejetnosci/mozliwosci.
GuZiK
QUOTE(arct!c @ 25.10.2005 - 20:33)
Pisać wtyczek nie umiem, co za tym idzie artykułów tez nie.
*


Raczej źle to ująłeś. Ja też wtyczek nie umiem pisać, jednak na wiadomosc.info pisze artykuły.
winthux
lhs to nie tak. Artykuły miały być poboczną rzeczą. Głównym "zadaniem" kplugins miałobyć dostarczanie źródeł wtyczek - przykładów jak i zwykłych wtyczek. Tak żeby inni devowie mogli rozwinąć wtyczkę jak również zobaczyć jak jest napisana, jak problemy zostały rozw. itp. Tylko, że źródła są ale nikt z nich nie korzysta (w sensie rozwijania), żadko służą jako kawałki kodu z gotowymi rozwiązaniami, z których korzystają tylko stali devowie.
lhs
QUOTE(winthux @ 25.10.2005 - 21:50)
lhs to nie tak. Artykuły miały być poboczną rzeczą.

To nie tak wink.gif O rzeczach pobocznych nie pisze się w pierwszym akapicie strony głównej... Najwyraźniej - źle zrozumiałem intencje autorów strony wink.gif
arct!c
QUOTE(GuZiK @ 25.10.2005 - 20:46)
Raczej źle to ująłeś. Ja też wtyczek nie umiem pisać, jednak na wiadomosc.info pisze artykuły.
*



Chodzilo o pisanie artykułów na temat pisania wtyczek, wynika to z wypowiedzi lhs po moim przedostatnim poscie.
czarnyy
Nom

"kUpdate, lol. Ściągnij sobie paczkę małą, tam jest kUpdate."

A na co mi cala paczka jest chce tylko jedna wtyczke ? lol
Nie jest dostepna dzisiejszego dnia ta wtyczka nigdzie oficjalnie.
skolima
Bo jest częścią rdzenia Konnekta. UI.dll tez nie jest dostępne osobno, a nikt nie narzeka.

A propos działania kPlugins. Padł ostatnio w gronie wtyczko-pisarzy pomysł ożywienia SDK. Polegałoby to na udostępnieniu go online, z możliwością komentowania każdej pozycji i/lub modyfikowania ich. W ten sposób najłatwiej uzupełnić braki w dokumentacji, zaopatrzyć ją w przykłady lub uwagi dotyczące użycia. Całość (w założeniu) miałaby być co pewien czas automatycznie integrowana z SDK dostępnym offline, jako download z centralki. kPlugins jest chyba najlepszym miejscem na takie przedsięwzięcie, strona na pewno nabrałaby wtedy rozpędu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.