Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "Nie pokazuj głównego okna po uruchomieniu..."
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
KriSLee
...mam zaznaczonego ptaszka przy tej opcji a i tak za każdym uruchomieniem wyskakuje to okno i trzeba je ręcznie zamykać.

* Windows XP,
* Konnekt 0.6.22.137,
* "Pokazuj ekran powitalny podczas uruchamiania" - ODZNACZONE,
* ...nie wiem co by tu jeszcze mogło by być istotne ?
Olórin
Piszesz że odznaczyłeś ekran powitalny czyli splasha....nie okno głowne...
ciolo
Ustawienia/Uruchamianie/Nie pokazuj głównego okna po uruchomieniu systemu - ma być zaznaczone. Wtedy powinno zadziałać. Olórin dobrze mówi.
Sprawdziłem sam czy to działa i stwierdziłem że mi też to nie działa huh.gif


Edit: Sorry, ma być zaznaczone. Dopiero wstałem i nie wiem co piszę.
KriSLee
...no Splasha odznaczyłem tak dodatkowo - 'profilaktycznie' wink.gif
A "Nie pokazuj głównego okna po uruchomieniu systemu" mam ZAZNACZONE, czyli zatwierdzam, że nie chcę okna
Ciolo dlaczego ma być odznaczone ?
hao
Ta opcja dotyczy oczywiście tylko uruchamiania razem z systemem... Przy uruchamianiu ze skrótu okno główne pokazuje się zawsze...
sarinnn
Trochę dziwne ... Moim zdaniem opcja ta powinna działać w obu przypadkach tak samo.
Zaznaczam że to tylko moja opinia. Prosze o jakieś logiczne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy. Może ja czegoś nie rozumiem ? Po co to rozgraniczać (autostart, odpalenie ze skótu) ?? Czy to ma sens ?

Pozdrawiam

// Cytat wyciąłem.
Olórin
Dlaczego? Jak odpalasz K z systemem to nie koniecznie będziesz go zaraz po uruchomieniu chciał użyć. Kiedy odpalasz ręcznie znaczy że jest Ci potrzebny w tej chwili.
KriSLee
Ja odpalam ręcznie, bo jak mi się włącza z autostartem to często się zawiesza tongue.gif
I odpalam go ręcznie po to żeby był w tle, nie koniecznie dlatego, że w danym momencie coś potrzebuję.
sarinnn
Są osoby (w tym też ja) które jak najmniej aplikacji pcha do autostartu (z wiadomych względów). Wedle mnie opcja powinna działać w obu przypadkach tak samo a ukrywanie okna można sobie załatwić odpowiednią do tego opcją (czas np. 1 sek.).
QUOTE
I odpalam go ręcznie po to żeby był w tle, nie koniecznie dlatego, że w danym momencie coś potrzebuję.

I ja robię dokładnie tak samo.

PS.
Czy z czasem na forum jest wszystko ok ?? Posta pisałem około 15-stej a tu zupełnie inna godzina.. Może to coś u mnie ?
hao
W takim razie stwórz sobie skrót do Konnekta i podaj w nim jako parametr "/autostart"...
KriSLee
  Widzę, że dyskusja zeszła na temat autostartu, to tak przy okazji, głupio się przyznać ale ja to nawet nie wiem gdzie jest taka opcja w Konnekcie pt.: "Uruchom przy starcie systemu" blush.gif
  Jak chcę żeby uruchamiał się razem z Windowsem, to zamykam winde nie zamykając wcześniej konnekta - wtedy wraz z uruchomieniem systemu uruchamia się konnekt.
  A jak przed zamknięciem windy najpierw ręcznie zamknę konnekta, to po ponownym uruchomieniu konnekt się nie 'włącza' razem z systemem - i ja myślałem że to tak ma być blush.gif ?
hao
KrissLee - bo takie właśnie sprytne ustawienie jest jako domyślne i najlepiej je pozostawić jeśli działa wink.gif

Inne możliwości autostartu pojawią się w Ustawienia/Uruchamianie, gdy podwyższysz poziom zaawansowania
KriSLee
QUOTE(hao @ 26.10.2005 - 15:05)
W takim razie stwórz sobie skrót do Konnekta i podaj w nim jako parametr "/autostart"...
*


Dzięki Hao, działa. cool.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.