Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: IP użytkownika
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
marnow
Przy wyświetlaniu szczegółów użytkownika można zobaczyć jego IP (oczywiście jak ma włączone połączenia bezpośrednie itp itd) ... i w związku z tym:
1) czy dałoby się zrobić, żeby pokazywana była również domena a nie samo IP
2) i ten punkt w sumie ważniejszy: adres IP jest gdzieś przechowywany i w momencie kiedy nie może być odczytany nowy, aktualny - pokazywany jest stary. Czemu nie jest on kasowany, ewentualnie nie jest pokazywana informacja, że może on być nieaktualny, bo w danym momencie adresu nie daje się odczytać
3) czy ww. adres można jakoś skasować? nie znalazłem nigdzie takiej opcji

skolima
Adres jest ustawiany przez wtyczkę (aktualnie tylko gg.dll). Pokazywanie domeny zawsze dawałoby sporo dodatkowego ruchu w sieci, ale jako opcja nadaje się jak najbardziej do wrzucenia np. w kDodatki tongue.gif . O ile pamiętam, wtyczka nie ma możliwości zaznaczenia, że adres może być niekatualny, więc aktualizuje go tylko, kiedy pozna nowy.

Short: wymagałoby by to (drobnych) zmian i w Konnekcie i w gg.dll
Olórin
Pokazywanie domeny jest w komendzie whois (jako revdns)
super_ip
alternatywa moze byc wtyczka ABC kopiujesz przez kdodatek IP (wtyczka pobiera IP ze schowka wiec mozna pobrac IP z kazdego innego programu) w menu wtyczki masz IP/Host uruchamia mini program do sprawdzania Hosta na podstawie IP i odwrotnie . Jesli Cie to interesuje to TU masz link do informacji i wtyczki
marnow
QUOTE(skolima @ 27.10.2005 - 21:07)
Adres jest ustawiany przez wtyczkę (aktualnie tylko gg.dll). Pokazywanie domeny zawsze dawałoby sporo dodatkowego ruchu w sieci, ale jako opcja nadaje się jak najbardziej do wrzucenia np. w kDodatki tongue.gif . O ile pamiętam, wtyczka nie ma możliwości zaznaczenia, że adres może być niekatualny, więc aktualizuje go tylko, kiedy pozna nowy.

Short: wymagałoby by to (drobnych) zmian i w Konnekcie i w gg.dll
*



Z tym pokazywaniem domeny to fajne by było, ale nie jest to niezbędne (tym bardziej, że łatwo można ręcznie sprawdzić sobie). Ale ta kwestia w ogóle pokazywania adresu jest trochę niedopracowana imo - nie prościej po prostu zrobić, że jeżeli wtyczka nie może pobrać adresu to nic nie jest pokazywane? Albo po prostu po każdym restarcie konnekta kasować listę zapamiętanych adresów i wyświetlać tylko te, które się w danej sesji udało pobrać.
kiraa
QUOTE(marnow @ 27.10.2005 - 13:45) *

(oczywiście jak ma włączone połączenia bezpośrednie itp itd)

witam i od razu pewnie z lekko lamerskim pytaniem wyskocze:
jesli uzytkownik ma wylaczone p2p to nie ma szans na uzyskanei jego IP?
dulek000
Nie ma, przynajmniej przez protokół gg.
Mescaline
Ja mam ostatnio inny problem z konnektem,
nie zauwazylam nigdy wczesniej zeby sie pojawial.

Nie ma odswiezania ip.

Czesto widze ip, podczas gdy mam pewnosc,
ze kontakt ma wylaczane polaczenia bezposrednie i nie powinnam go widziec.

Mozna wtedy uzyc whois, a pingowanie nie dziala - bo jak mozna spingowac,
skoro jest wylaczone p2p ??

Wyglada to bez sensu - jak gdyby poczatkowo odebrane ip bylo przypisane na stale.


herman
nie chcę pisać nowego tematu.
z IP mam taki problem, że widzę IP sieci wewnętrznej i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że ja mam zewnętrzne IP i nie jestem członkiem żadnej podsieci. mało tego pobiera mi też IP, które jest localhostem czyli 127.0.0.1 ... nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie pobiera i wyświetla czyjeś IP. czy ktoś mógłby mnie przybliżyć temat ?? może da się to naprawić.
może by mnie to nawet nie zainteresowało ale ostatnio ktoś włamuje się na konto gg szwagierki i korzysta z niego. IP wyświetla mi 127.0.0.1 tak jak by korzystał z jakiegoś squida. ewentualnie jak ktoś ma jakiś pomysł jak namierzyć gostka.
może by wasze mądre głowy wymyśliły taką wtyczkę, która była by w stanie pobrać wszystkie dane z połączenia czy przebić się przez NATa, squida czy inne jakieś proxy ?? była by to bardzo przydatna funkcja w konnekt. tylko nie mówcie, że się nie da.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.