Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Propozycje odnosnie wlasciwosci kontaktu
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
cRoMo
Chodzi oczywiscie o okno "Informacje o...".

Pierwsza, to aby dodac jeszcze jedna maske dla pola "Wyswietl jako" w postaci 'Nazwisko Imie' (w tej chwili jest tylko 'I. Nazwisko')

Druga, moze troszeczke dziwna i na pewno przyszlosciowa - chodzi o strworzenie bazy polskich imion damskich i meskich po to, aby nie trzeba bylo recznie ustawiac plci. Wiem, ze to lenistwo, ale chyba nie wymaga duzego nakladu pracy - problemem moze byc co najwyzej lista imion, ale mysle, ze gdzies w sieci mozna takowa znalezc.
alberht
nie trzeba tworzyć bazy - w języku polskim większość (wszystkie?) żeńskie imiona kończą się na literę "a"
werw0e
a chyba tylko imie "Kuba" jest męskie i kończy się na a, gorzej z ksywkami ale to już nie nasz problem
dodatkowo rozszerzył bym to co jest wpisywane w info o kontakcie o takie opcje jak np strona www
Ludwik
Myślę że wystarczy zrobić że damskie kończą się na "a", a męskie na wszystko inne. I zrobić bazę wyjątków.
piotr.ek
QUOTE(werw0e)
a chyba tylko imie \"Kuba\" jest męskie i kończy się na a, gorzej z ksywkami ale to już nie nasz problem

A jak se dopisze Jana Marie Rokite? laugh.gif Albo dam corce na imie Mercedes? (zartuje, to tylko wyjatki, ktore mozna by dodac/dodawac na 'sztywno' obok zasady, o ktorej byla juz mowa wyzej)

QUOTE(werw0e)
dodatkowo rozszerzył bym to co jest wpisywane w info o kontakcie o takie opcje jak np strona www

Generalnie rozbudowa tego okienka do niezla mysl i kazda dodatkowa opcja mnie ucieszy smile.gif
Olórin
myślę ze to okienko zostanie rozszerzone o wiele pól przy okazji jabber'a (tam vCard ma ich dosyć dużo)smile.gif ja proponuje datę imienin
alberht
Kuba jest zdribnieniem od Jakub
Ludwik
QUOTE(alberht)
Kuba jest zdribnieniem od Jakub

...Co nie zmienia faktu, że może się znaleźć w polu "imie".
nix
tiaaaa z tym 'a' na koncu to prawdziwa zmora ;-P
pierwszy moj kontakt z tym "problemem" byl n lat temu gdy bawilem sie jakas wersja kola fortuny... wtedy to byl szal... dawno temu... no i tam do mnie walil komunikaty w formie zenskiej... nie wiedzialem dlaczego... no do czasu gdy wpisalem Jakub ;] ... od tego czasu minelo juz duuuzo czasu...
uwazam ze sprawdzanie czy jest 'a' na koncu nie do konca ma sens bo gdy wpisze sie nicka to moze byc roznie ;] bo z Kuba mozna sobie poradzic...

QUOTE(alberht)
Kuba jest zdribnieniem od Jakub

eeetam ale mi zdrobnienie... od Jakub jest Jakubek... a od Kuba - Kubus... a Kuba jest tylko inna forma Jakuba...
Kuba jest traktowane mniej powaznie niz Jakub... tak naprawde to nie istnieje imie Kuba (w polsce) jako takie samo... tylko jako forma od Jakuba :]

ja wole Kuba... ale to chyba da sie zauwazyc w moich wtyczkach ;p

starczy tego wypisywania na temat imienia ;p ... hehe lubie to imie :]
Bora
Ja jestem Bora
Zawsze miałem ubaw jak Owocek (progs pod irc'a) pokazywał Bora przyszła i takie tam wiec uważam że rozpoznawanie po ostatnie literce jest nie do ońca pewne.
Ludwik
QUOTE(Bora)
Ja jestem Bora.

No cuż... tego by i człowiek nie mógł ustalić. Ale rozmawiamy o polu "imie", a nie "ksywka".
werw0e
Nie znalazłem tego na forum, więc dopiszę tutaj, ja dodałbym jeszcze możliwość wypełniania "pakietowego" bo u mnie wszystkie niemal osoby są z tego samego miasta i ładnie wygląda jak jest zmieniony kod pocztowy i kraj, a nie chce mi się tego robić dla każdego kontaktu osobno
cRoMo
Ciekawa mysl, mysle, ze powinno byc to zrealizowane poprzez wybranie kilku kontaktow na liscie (przytrzymujac klawisz Control, co juz jest mozliwe) i wybranie "wiecej..".

PS. Przy okazji przydalaby sie mozliwosc wysylania do kilku zaznaczonych osob jednego pliku, to tak troche OT smile.gif
Neo14
Ja przy okazji powiedziałbym , że powinno być jeszcze powiadamianie o urodzinach . Tzn ., gdy ktoś ma urodziny to np. automatycznie wysyła mu wybrany tekst . To by było potrzebne i bardzo miły .
Olórin
niekoniecznie wysyła text ale powiadamia smile.gif to jest do zrobienia w kbocie w funkcji init[czy jak sie tam nazywa] w pętli sprawdzać całą listę smile.gif
aqapo
Wyjątki:
Mężczyźni:
Kuba, Dyzma, Barnaba.
Kobiety:
Karen, Inez, Dolores

P.S. Niektóre przypominają imiona psów biggrin.gif
Olórin
QUOTE(aqapo)
Wyjątki:
Mężczyźni:
Kuba, Dyzma, Barnaba.
Kobiety:
Karen, Inez, Dolores

P.S. Niektóre przypominają imiona psów biggrin.gif

poza kubą to reszta jest rzadko używana... smile.gif
Ludwik
Jak ja robiłem take rzeczy na www to poprostu zrobiłem listę wyjątków. Przy czym na liście znalazł się tylko "Kuba" biggrin.gif
Dyzma to przeciez nazwisko, a nie imie :], a te imiona żeńskie nie są polskie.
daten
są jeszcze imiona żeńskie: Axel Nicol :twisted:
nix
hehe fajnie być wyjątkiem :D
aqapo
QUOTE(Ludwik)
Dyzma to przeciez nazwisko, a nie imie :], a te imiona żeńskie nie są polskie.

NIE, NIE, NIE.
Dyzma to imię, a te imiona żeńskie są polskie! Podaje dwa przykłady...

QUOTE
Dyzma
greckie dysme - zachód słońca, od dyo - zachodzić - imię męskie oznaczające tego, który narodził się o zachodzie słońca.
Zdrobnienia: Dyzio, Dyż.
Imieniny: 25.III


QUOTE
Barnaba
hebrajskie Bar Nebuah - syn proroctwa. Imię męskie popularne od I wieku n.e.
formy żeńskiej brak.
Zdrobnienia: Barnabuś, Nabuś.
W innych językach: łac., niem. Barnabas
Przysłowie związane z tym imieniem:
- Za duszę Barnaby i jego baby.
Imieniny: 11.VI.
sm00th
co do rozpoznawania "imie*a" - a na koncu jako żeńskie to jestem calkiem za, tylko najlepiej gdyby sie plec sama zmieniala po opuszczeniu pola imie (to chyba byloby bardzo latwe do zaimplementowania). Wtedy wedlug potrzeb mozna by to skorygować recznie. Ale to calkiem przyjemna funkcja i swiadczy o "inteligencji" programu
sm00th
wpadlo mi jeszcze do glowy, ze kod pocztowy, kraj i miasto to pola, ktore moglyby byc taką drop-down-list z mozliwoscia edycji. Np. Jeśli ktoś już wcześniej wpisal jako miasto np. Wrocław to ustawienie kodu, ktory juz wczesniej wystapil mogloby byc tylko wybraniem go z listy juz wprowadzonych kodow (cos jak w excelu) przy czym pola miasto i kraj moglbyby sie wypelnic juz automatycznie. To samo moznaby zastosowac przy wprowadzaniu Miasta - pole kraj mogloby byc wypelnione automatycznie na podstawie juz istniejacego rekordu z takim miastem jak wprowadzane.

dziekuje za uwage, peace love extasy wink.gif
aqapo
sm00th - naprawde fajny pomysł. POPIERAM.
Olórin
popieram wasze pomysły smile.gif może jeszcze pole na datę imienin?
Ludwik
Barnaby się nie czepiałem, ale odkąd np. "doleres" to polskie imie? :shock:
aqapo
QUOTE(Olórin)
popieram wasze pomysły smile.gif może jeszcze pole na datę imienin?
I to pole niech też wypełnia się automatycznie...
I niech będzie powiadomienie o urodzinach i imieninach danej osoby...
QUOTE(Ludwik)
Barnaby się nie czepiałem, ale odkąd np. \"doleres\" to polskie imie?
Ja też w to nie mogłem uwierzyć, ale przeczytałem to w pewnej książce... (o programowaniu:) ) Było tam ćwiczenie, w którym należało napisać program rozpoznający po imieniu kobietę lub mężczyzne... i autor wypisał wszystkie wyjątki smile.gif
Ludwik
QUOTE(aqapo)
Ja też w to nie mogłem uwierzyć, ale przeczytałem to w pewnej książce... (o programowaniu:) ) Było tam ćwiczenie, w którym należało napisać program rozpoznający po imieniu kobietę lub mężczyzne... i autor wypisał wszystkie wyjątki smile.gif


Z jakiego tłumaczona była to książka? biggrin.gif
aqapo
To była polska książka Turbo Pascal. Ćwiczenia praktyczne.
Ludwik
Eeeeee.... może autor wymyślił jakieś imiona dbając o wartość pedagogiczną a nie zastanawiając się zbyt nad nimi? wink.gif
Nikt mi nie wmóci że Dolores jest polskie smile.gif
shw
moze nie byc polskie, ale nie wiem czy nie jest ono uzywane w polsce.
zreszta dzisiaj mozna tak nazywac dzieci jak sie prawie chce, wiec po co roztrzasac ten temat - jedno imie w to, jedno w tamto - zadna roznica.
aqapo
QUOTE(Ludwik)
Eeeeee.... może autor wymyślił jakieś imiona dbając o wartość pedagogiczną a nie zastanawiając się zbyt nad nimi? wink.gif
Nikt mi nie wmóci że Dolores jest polskie smile.gif

Nikt ci nie chce nic wmawiać. Taka jest prawda...
Więc nie kłućmy się już. Temat zamknięty.
Ludwik
Odkąd autorzy książek o programowaniu sa wyroczniami w sprawie polskości imion? :roll:
I żadnego "temat zamknięty", będe w nim pisać nawet jako 80 letni starzec biggrin.gif
Olórin
Popieram Ludwik'a, doroles(czy jak to sie tam pisze) to nie polskie imie, to jakies a'la serial brazylijski tongue.gif

a tak OT moje imie(Kamil) mnie czasami wkurza bo ma dopełniacz(czy jakis tam przyoadek) taką samą formę jak forma żeńska i pare razy wyszło że mnie jako dziewczyne wyczytali :oops:
aqapo
Ale ja naprawde nie wim o co się kłucić. Ja sądze, że dolores to Polskie imie, a ty nie. I koniec. Co tu więcej pisać?
Olórin
dodajcie je do listy wyjątków, niech im będzie tongue.gif chociaz pewnie rzadko spotykane tongue.gif
Ludwik
QUOTE(Olórin)
dodajcie je do listy wyjątków, niech im będzie tongue.gif

Nigdy! laugh.gif
Olórin
mam skasować tamtego posta??

dolores to niejest polskie imie, bo wszytkie polskie(go pochodzenia) imiona żeńskie kończą się na -a smile.gif może jest i używane w polsce ale polskim imieniem niejest smile.gif

co do tej reguły to jest jeszcze jedna rzecz która ją utwierdza, po angielsku Galardiela to Galadriel czyli jest w polskim tłumaczeniu wzięta pod uwagę ta reguła to samo z Arweną(to tak pod kątem widzenia Tolkienowca tongue.gif)
nix
a numer buta? ja chce numer buta
Olórin
QUOTE(jakubek)
a numer buta? ja chce numer buta

kuba jest dziś w bardzo dobrym humorze :]
shw
dokladnie wink.gif
nix
hehe nie mi tylko odwala... nadmiar przepracowania i zbyt malo snu... ide zawalic kolenja noc... w koncu trzeba uczcic ten durny egzamin =O]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.