Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z profilem
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
parvaa
Dlaczego po zainstalowaniu konnekta,zalozeniu profilu oraz po wylaczeniu konnekta profil nie zachowuje sie tylko trzeba wszystko robic od poczatku dry.gif moze to tylko u mnie tak jest... wczesniej wszystko bylo okej ale instalowalam wszystkie programy od
poczatku i teraz pojawil sie ten problem:( moze ktos wie co z tym zrobic???
k_myk
Prawdopodobnie wina lezy po stronie systemu. Sprawdź czy masz (jako użytkownik) prawa dostępu do katalogu, w którym zainstalowałeś konnekta i, w którym trzymasz profil. Jak to nie pomoze to daj znać i będziemy kombinować wink.gif

Pozdro
k_myk
joj_sport
u mojej Kochanej na kompie jest to samo...sad.gif(
jest adminem swojego systemu, wiec ma uprawnienia do Kazdego katalogu...
ale tak czy inaczej probowalem profil zapisac w %homedir% i w cd konnekta...

prosze o szybka odpowiedz bo Konnekt sie jej bardzo spodobal;)

z gory thnx:)
KoSiarzPL
Mi to wgląda na brak praw do odczytu/zapisu do katalogu konnekta/profilu lub jakiegos pliku konnekta/profilu.
To, że się ma admina nie oznacza, że ma sie takie prawa.
joj_sport
Ale w windzie nie ma az takich restrykcji... tym bardziej ze K jest instalowany na koncie admina...
Oba katalogi sa 'tylko-do-odczytu' ale po odznaczeniu tego (daniu praw dostepu) jest to samo...
Mi tez sie wydawalo ze to przez prawa dostepu, ale to nie to... to cos innego tylko jak narazie nie mam pojecia co to

Jesli ktos obczaja o co chodzi to oczywiscie prosze o pomoc wink.gif
KoSiarzPL
Jak to winda "nie ma az takiej restrykcji". Jak ustawisz to takie restrykcje beda. A ze to system nieprzewidywalny to moze "same" sie stawily wink.gif

Możesz (na własną odpowiedzialnosc wink.gif ) zrobic tak:
1. zakladam ze profil jest w katalogu konnekta (jak to sprawdzic niech ktos inny powie bo ine pamietam). Najlepiej sprawdz ze NAPEWNO konnekt uruchamia profil z katalogu konnekta.
1. klik na katalogu konnekta > wlasciwosci > zabezpieczenia
2. zaawansowany
3. odznacz "zezwalaj na propagowanie dziedziczonych ..."
4. zaznacz "zmien wpisy uprawnien..."
5. zaznacz wszystkie elementy listy "wpisy uprawnien" i klik "usun". Na wszystkie pytania odpowiadasz "tak"
6. zniknely wszystkie wpisy
7. klikasz "dodaj" i wprowadzasz nazwe obecnego uzytkownika lub "wszyscy" i dajesz mu "pelne uprawnienia. Wszedzie klikasz "ok"
8. sprawdzasz czy cos pomoglo biggrin.gif
9. Mozesz wrocic do ustawien i zaznacz "zezwalaj na propagowanie dziedziczonych ..."

Uzyj tego w ostatecznosci, gdy nie bedzie pomyslu.

Poza tym zakladam ze sciagnales paczke ze strony konnekta i wylaczyles niepotrzebne wtyczki wink.gif
joj_sport
Tak szczerze to nie wiem gdzie to znalazles biggrin.gif
Chcialbym wspomniec ze problem tkwi na windzie XP. Chociaz u mnie nie ma takiego problemu... sad.gif <jupi> biggrin.gif
Dlatego pisze wink.gif Jesli ktos wie co sie moze dziac to bymbyl wdzieczny za trafna porade smile.gif



Added by joj_sport:
Ehh widze zaden expert nie wie co jest grane:( szkoda... moze ktos sie zlituje i napisze cos na ten temat dobrego biggrin.gif
Danae
Mam to samo na kompie w pracy - w domu ok, także faktycznie chyba coś z zabezpieczniami. Spróbuję po prostu konnekt portable - chyba najbardziej bezproblemowe rozwiązanie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.