Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Memory leaks? WTF?!
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
nyo
Przy dłuższym działaniu konnekta, np po nocy, ew po powrocie z pracy (ogolnie po kilku godzinach) konnekt szwankuje. Powiadomienia o wiadomosciach pokazują się na czarnym tle, przy otwieraniu okienka konnekta nie widac obwódek okienek, w ogole znika na chwile pulpit.. krotko mówiąc jest źle.. czyżby konnekt nie radził sobie z dłuższym funkcjonowaniem? Zapychanie pamięci? Leaki? Używam konnekta w WinXP SP2, do tego korzystam ze StyleXP i mam najnowszą wersje konnekta... żeby było zabawniej to na poprzedniej wszystko było ok.. a nawet kPilot2 działał (to tak swoją drogą.. czyżby konnekt się uwsteczniał?) blush.gif

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421

//edit: kuchwa.. fajnie że poprawiacie literówki, a macie jakieś pomysły co do błędów samego programu? paranoja.. :/
k_myk
Obawiam się, że winą nie jest zapchana pamięć czy to przez Memory Leaks, czy przez zwykłe nieudolne gospodarowanie pamięcia przez KONNEKTA (której nie stwierdzam). U mnie K nie zajmuje dużo pamieci niezależnie jak długo działa.

To co opisujesz jest spowodowane przez system Windows, a ściślej rzecz biorąc "wyczerpaniem zasobów GDI". Pozwól, że przytoczę wypowiedź MiLKI z innego wątku:
QUOTE
To co sie dzieje z menu, to jest wina wyczerpania się zasobów GDI windowsa, dzieje się to w momencie kiedy jakiś program alokuje obiekt GDI (czyli np. kontrolka - edycja, pole tekstowe, ale także 'brush' do zmieniania właściwoście okienka..... jest wiele rożnych obiektów) i go nie zwalnia. To nie tylko może być Konnekt, ale jeśli jest, to spróbuj wyłączyć wszystkie niepotrzebne wtyki. Jeśli masz jakieś kGamesy, to wyłącz w pierwszej kolejności, jeśli nie pomoży, to wyłączaj kZmieniacza (kAllStatusa), FaworKi, Olew.Ke, kBoarda. Jeśli to nie pomoże, to najprawdopodniej wina innego softa


Pozdrawiam
k_myk

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.