Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pobranie kontaktu
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
KoSiarzPL
Dobra przyznaje się, nie chce mi sie szukać.

Jak pobrac dane o kontakcie. Czyli chce pobrac wszystkie mozliwe dane o okntakcie X. Czyli dalej, beda to: nazwa, imie, nazwisko, id, status, info, nr kom, mail. Wystarczy.

W trakcie pisania tego postu chyba doszedlem o co biega. WIec pewnie to sie robi tak:
GETCNTI(an->act.cnt,CNT_interesujaca_mnie_tresc)

To od razu pytanie. Czy jakas wtyczka moze dodac (napewno moze) kolejna daną do kontaktu. Jesli tak to jak poznac to id.

Po drugie.
Czy tak trudno jest pogrupowac liste tych wszystkich cnt_ cfg_ zeby czlowiek mogl jakos to ogarnac? A nie jest lista 100 pozycji do tego nie opisana co czwarta.

Zapomnialem jeszce ponarzekac na temat postaci okntaktow w konnekcie. Dlaczego nie ma jakiegos klasy

class kontakt
{
int PobierzDana(int flaga);
pobierzID();
pobierzSiec();
pobierz...();

ustawDana();
ustawID();
ustaw...();

usun();
wykonajAkcje(flaga);
}

Przeciez w ten sposob o wiele szybciej mozna to zrozumiec i latwiej operowac.
hao
GETCNTI(cnt, col) jest po prostu wywołaniem funkcji Ctrl->DTgetInt(DTCNT, cnt, col).
F-cje DT* służą do odczytu/zapisu danych z/do tablicy cnt.dtb (GETINT / DTgetInt(DTCFG,...) służy np. do obsługi cfg.dtb). Idnetyfikator kontaktu to ni mniej ni więcej identyfikator wiersza w takiej tablicy, lub jego numer (można więc zrobić GETCNTI(1, ...) żeby odczytać pierwszy kontakt na liście...

Żeby człowiek mógł ogarnąć listę kolumn, wystarczy że otworzy sobie CHM'a z SDK, wejdzie w indeks, wpisze "CNT_", albo "CFG_" i otrzyma piękną listę istniejących identyfikatorów kolumn...

API Konnekta obecnie nie ma specjalizowanych klas do obsługi kontaktów, bo było pisane z trochę innym założeniem.

Co do rejestrowania nowych kolumn - służy do tego f-cja SetColumn, którą należy wywołać podczas przetwarzania komunikatu IM_SETCOLS. Jest w przykładach...


P.S. Widzisz, mógłbym napisać "dobra, przyznaje, nie chce mi się odpowiadać" jako pierwsze zdanie mojej wypowiedzi... Z pewnością pozytywnie nastawiłoby każdą później wypowiadającą się osobę blink.gif
KoSiarzPL
To "nie chce mi sie" bylo po pierwsze szczere i be sciemy bo jak bym chcial to bym znalazl. Po prostu przy powrocie do sdk konnekta po kilku miechach ogarnela mnie ine moc wink.gif Ale jak widzisz podczas szperania tu i tam samo mi sie znalazlo smile.gif Wiec postanowilem dodac tylko kilka uwag i dokleic. Dzieki za odpoweidz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.