Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyslanie listy kontaktow na serwer jabbera
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
KoSiarzPL
Nie do konca znam jabbera i naszlo mine takie pytanie. Da sie wysąc liste kontaktow na serwer z pomocą konnekta? Mam wyłączona synchronizacje. Jeśli się da to powiedzcie jak i jakie kontakty on wyśle, czy będą to tylko kontakty z sieci jabber czy też z innych sieci.
Olórin
Idea J jest taka że lista kontaktów w ogóle jest trzymana na serwerze (dlatego "porządne" klienty nie mają czegoś takiego jak synchronizacja). Gdziekolwiek byś nie był, klient automatycznie wczyta twoją AKTUALNĄ listę. Synchronizacja jest również związana z subskrypcją statusów (tzw. autoryzacją).

Oczywiście wysyłane są jedynie kontakty z danego konta jabbera, nic więcej.
KoSiarzPL
Tak wiem o tym. Ale jesli na jednym kompie mam pelna liste, na kompie w pracy chce miec tylko liste pracownikow ktorej nie chce dodawac do swojej glownej listy, na kompie w nooteboku mam kontakty rozne bo poruszam sie z notebookiem i zapisuje sobie tam numery ludzi ktorych spotkalem ale jeszcze nie iwem czy chce miec ich na stale tongue.gif To nie moge zrobic synchronizacji bo wszystkie kontatky mi sie wymieszaja.
Kiedys czytalem ze logujac siena jedno konto moge miec kilka "podlogowan". Np mam login kosiarz@jabber.pl to moge miec kosiarz.praca@jabber.pl, kosiarz.dom@jabber.pl, ... Ale teraz to nie wiem czy bredze czy nie wink.gif
Olórin
QUOTE
Kiedys czytalem ze logujac siena jedno konto moge miec kilka "podlogowan"

Tak, nazywa sie to zasoby (nazwę wpisujesz w konfigu). Niestety K nie radzi sobie z tym za dobrze.... sad.gif Zasoby działają w ten sposób, że lista jest na bierząco synchronizowana (dodając w jednym kontakt, pojawia się on w drugim natychmiast).

Jedyne co mogę doradzić to stworzenie osobnych grup kontaktów, lub exportowanie kontaktów expimpem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.