Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czy mam gwarancje, że nie dostanę NULL
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
KoSiarzPL
Czy wszystkie funkcje zwracające const *char gwarantują mi, że nie dostane w wyniku NULL?
Na razie interesują mine funkjce które zwracają wartości z kontrolek w konfiguracji np: UIActionCfgGetValue(...)
hao
Zależy od poprawności wprowadzonych do nich danych... Dla bezpieczeństwa można użyć f-cji SAFECHAR(), która zamienia null na ""
KoSiarzPL
Ech, w jaki sposob zalezy? Hao podaj mi prosze konkretnie w jakich przypadkach dostane null. Moim skromnym zdaniem nigdy nie powinienem dostac takiej wartosci tongue.gif Czy jesli pole jest puste dostaje null czy ""?
Nie wiem czy mam sprawdzac za kazdym razem czy funkcja zwraca mi null. Używanie podanej przez ciebie funkcji to prawie to samo rozwiazanie co sprawdzanie ifem wink.gif.
hao
Dostaniesz NULL, jeżeli akcja nie została zarejetrowana. W pozostałych przypadkach zawsze dostaniesz tekst...

Jeżeli kontrolka akcji istnieje (ma stworzone okienko), zwracana jest jej zawartość, jeżeli nie istnieje, a akcja ma automatyczną obsługę tablic ustawień, wtedy zwracana jest aktualna wartość z tablicy ustawień...
KoSiarzPL
Oto mi chodzilo. Dzieki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.