Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt.exe = trojan?
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
somo
dzisiaj avast wykryl mi w plikach konekta: konnekt.exe, ui.dll, update.dll konia trojanskiego Win32:Trojano-2949. Usuniecie i zainstalowanie konnekta na nowo powoduje dalej ta sama reakcje. Przeskanowalem caly dysk, ale tylko w katalogu konnekta avast cos znalazl.
penczol
Bardzo dziwna sprawa. Wczoraj wieczorem zaktualizowała mi się baza wirusów w programie Avast. Budzę się rano, włączam Konnekta (a raczej próbuję) a to prosze, taki oto komunikat:

user posted image

user posted image

user posted image

Nie wiem co mam myśleć ale jedno co wiem to to, że nie włącze konnekta razem z antywirusem. Na temat samego wirusa nie udało mi sie wiele znaleźć. Proszę o szybką odpowiedź.
szulik
mam to samo. avast zaczął wykrywać konnekta za konia trojańskiego...
Sigvatr
Kurde... u mnie to samo...
KolejMan
Najgorsze jest to, ze nie Avast! nie ma możliwości pozostawienia pliku w spokoju... Klikając "Nie podejmuj akcji" program blokuje dostęp do pliku sad.gif excl.gif
I co teraz? ohmy.gif
penczol
Zamknąć wszystkie procesy avasta i czekać na reakcję ze strony autorów Konnekta. Swoją droga dziwne, że tylko avast wykrywa tego trojana. Zastanawiam się czy to w bazie wirusów jest błąd czy może autorzy konnekta od samego początku nas szpiegują smile.gif

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
wasiu
U mnie jest ten sam problem, jednak u mnie znajduje trojana tylko i wyłącznie w "Konnekt.exe".
Ale można wykluczyc miejsce jakie ma skanowac w Ochronie standardowej -> zaawansowane
KolejMan
QUOTE(penczol @ 24.11.2005 - 13:01)
Zamknąć wszystkie procesy avasta
*


Jest jeszcze inna możliwość: Uruchomić Gadu-Gadu wink.gif
Tylko, że GG jest ostatnio niestabilne...
wasiu
Dlaczego zamykać procesy avast'a?;]]
wystarczy wyłaczyć jednego dostawce, a dokładnie Ochrone Standardową, ale mozna tez dopisac sciezke do konnekt.exe w ustawieniach zaawansownacyh Ochrony standardowej.
ViPKiNG
Tak masz racje mi też to znalazło, po nowej aktualizacji bazy wirusów
Najprostsza metoda by nie skanował tych 3 plików to wejsć do ustawień !avasta
Potem na Wykluczenia, tam dodać 3 ścieżki do tych 3 plików i po sprawie. Natomiast druga sprawa, czemu tak sie dzieje?
KolejMan
Problem rozwiązany excl.gif (Przynajmniej u mnie...)
Należy jeszcze raz (znaczy teraz) ściągnąć bazę wirusów do Avast!'a.
Ja tak zrobiłem, i już mi nie komunikuje "Znaleziono wirusa" biggrin.gif
arct!c
cos mi sie przypomina, ze jakiś antywirus wymagał przekopiowania bibliotek tego antywirusa do katalogu konnekta - bodajże, pewien nie jestem reki sobie uciąć nie dam.
penczol
QUOTE(KolejMan @ 24.11.2005 - 13:30)
Problem rozwiązany excl.gif (Przynajmniej u mnie...)
Należy jeszcze raz (znaczy teraz) ściągnąć bazę wirusów do Avast!'a.
Ja tak zrobiłem, i już mi nie komunikuje "Znaleziono wirusa" biggrin.gif
*



Potwierdzam. Ponowna aktualizacja bazy wirusów daje pozytywne rezultaty wink.gif
ViPKiNG
Także i u mnie pomogło
Dzieki za info bo tak to by mi konnekt był zamkniety w wykluczeniach wink.gif

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować ostatniego posta w temacie.
somo
chlopaki cos namieszali z sygnaturami chyba smile.gif u mnie sie baza wirusow sama zaktualizowala ponownie i juz wszytko dobrze ;D

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować ostatniego posta w temacie.
KolejMan
I tak ma być wink.gif

Mam nadzieję, że to już się nie powtórzy...
Już się przestraszyłem, że będę musiał wrócić do Gadu-Gadu wacko.gif

Konnekt is the best!
Sigvatr
Eh!
No.. ja juz zdąrzyłem zwyzywać gg:]
Wracam do Konnekta!

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
Lukas77
Swoją drogą Stamina powinna podać do Sądu Alwil Software i wyłudzić parę tysięcy $ lub koron biggrin.gif za działania szkodliwe na rzecz programu i przyczynienie się do utraty sporej grupy użytkowników oraz oficjalne przeprosiny w BBC :-)
udar
też dziś miałem ten trojan w pliku konnekt.exe i po ponownym uruchomieniu kompa usunał mi ten plik. odinstalowałem konnekta i probuje go zainstalowac ponownie a tu coś takiego mi wyskoczylo blink.gif user posted image
dulek000
Ściągnij jeszcze raz instalkę - jest najwyraźniej uszkodzona.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.