Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtyczki z obsluga bluetooth'a
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
andr3s
Witam!

Tak sobie mysle, ze nieglupia bylaby mozliwosc wysylania informacji o zdarzeniach (np. nowych wiadomosciach, zapisanych notatkach/przypomnieniach, itp.) na urzadzenia bluetooth. Czesto zdarza sie, cze czlowiek siedzi sobie przed TV, czy przy papierach i ma monitor wylaczony, a telefon, czy inne mobilne urzadzenie z BT lezy sobie zazwyczaj obok. Dobrze byloby wtedy dostawac powiadomienia o tym co sie dzieje :)

Co o tym myslicie?
arct!c
Pomysl fajny:-) aczkolwiek chyba nici z tego, gdyż mając 300 kontaktów full pluginow to co 20minut musiałbyś ładować baterie od telefonu (tyle komunikatów... ostrzeżeń etc etc ...) Na pocieszenie dam ci to :-)
atol
Troszke ograniczone spojrzenie. Jako ze to Konnekt to możliwośc konfiguracji. Wtedy wybieramy co chcemy widzieć na wyświetlaczy telefony. Czy konkretny kontakt jest dostępny, nowa wiadomośc czy coś innego. Wszystko zależy do konfiguracji, W myśl ein reich, ein folk, ein Konnekt cool.gif

KoSiarzPL
A kto z was ma w komórce włączonego non-stop BT?
arct!c
Gdybym mial telefon, to tak smile.gif
Olórin
BT w telefonie ma za mały zasięg aby to miało sens...
arct!c
z tego co wiem, to na allegro chodza BT do 100m zasiegu - w tym momencie moze juz wiecej. Oczywiscie chodzi mi tutaj o BT do kompa.
Aule
Komp może mieć 100m, ale jeżeli kom nie będzie wykrywała kompa to i tak nici z transferu...
arct!c
Zalozenie jest takie ze komp wykrywa tela z odleglosci 100m smile.gif Wiec problemow nie powinno byc. 100m spokojnie wystarczy na zasieg w calym mieszkaniu smile.gif
Olórin
SE T610 ma kilka metrów zasięgu... wiem bo mam 100 metrowego dongle i rzeczony telefon...
Aule
SE T68i tak samo, bo też mam dongle'a 100m i rzeczony telefon wink.gif Przez analogie myślę, że reszta telefonów tak samo.
Olórin
No i w sumie słusznie... Telefon nie potrzebuje 100 metrów zasięgu...
arct!c
Może mało istotne, ale komuś może się przydać. Więc dostępna jest na necie komórkowa wersja emula - Mobilemule bodajże. Niby nić ciekawego, ale można sobie zamknąć kompa. Wszystko opiera sie na GPRSie smile.gif
sleesh
Aule & Olórin: Ja posiadam SE k700i i bez problemu w calym domu mam polaczenie z kompem poprzez BT tongue.gif
Sad
Ja na moim Qteku tez mam zasieg w calym domu. Dzisiaj wlasnie myslalem nad czyms takim..
BTW przydalby sie mini Konnekt na Pocket Pc smile.gif
zaciek
Sad: Niestety nie da rady, czyt. za duzo roboty po to zeby konnekt dzialal na Poketach. Caly kod ktos musialby przewalic zeby to jakos poszlo.
Aule
QUOTE(sleesh @ 2.03.2006 - 19:04) *

Aule & Olórin: Ja posiadam SE k700i i bez problemu w calym domu mam polaczenie z kompem poprzez BT tongue.gif
Zauwazyłeś może, ale masz 'troche' nowszy model wink.gif. SE T68i jest troche przestarzała i mam trudności z łączeniem się z innymi urządzeniami.
Wcześniej(jakiś rok temu) miałem 2 kompy łączone przez BT, kompy były za jedną (gipsowo-drewnianą)ścianą, w odległości ok 1,5-2 m. Wskaźnik zasięgu był na dość niskim poziomie, ale przeglądać stronki sie dało.
arct!c
Ja na swojej Motoroli E398B na zasięg BT nie narzekam, zarówno pomiędzy tel-pc, jak i tel-tel (ze ścianami problemu nie mam)
MusX
Nokia 6820 tez obsluguje mi cale mieszkanie, jesli chodzi o zasieg BT to raczej nie widze problemow. a co do pomyslu to calkiem niezly
twig
Próbowałem obsługiwać konnekta dostępnymi aktualnie programami dla telefonów z systemem Symbian:

Bluetooth Remote Control - bardzo dobrze działają plug-in'y dla poszczególnych programów (winamp, media player, etc.) ale obsługa komputera przez bluetooth powodowała utratę połączenia (przez krótki czas możliwa była kontrola myszy, zawartość monitora widoczna na ekranie telefonu), poza tym program wykorzystwał procesor w 50% co w moim przypadku powodowało okropne wycie wiatraka wacko.gif

RCNavigator - obsługa programów przez plug-in'y również b.dobra, jednak ten program przy obsłudze komputera nie pozwala na ogladanie ekranu monitora w telefonie, więc obsługa z pokoju obok odpada.

Control Freak - plugin WinAmp'a, chociaż umożliwia sterowanie komputerem wraz z widokiem na zawartość monitora, jednak nie udało mi się nigdy dobrze nawiązać połączenia (wyczytałem że są problemy z niektórymi modelami BT). Może ktoś miał więcej szczęścia.

Wychodzi na to, że wystarczy stworzyć plug'in do jednego z programów, najlepiej RVNavigator'a, bo przesyłanie zrzutów ekranu i obsługiwanie w ten sposób komputera jest dość powolne, a może mam kiepski BT.
Gienkollo
twig
A Puppet Master ?
Podobno do niego da się w łatwy sposób pisać skrypty, ja niestety nie znam się na tym totalnie...
QUOTE
przesyłanie zrzutów ekranu i obsługiwanie w ten sposób komputera jest dość powolne, a może mam kiepski BT.

Raczej transfer przez BT nie zachwyca...
Aule
Przy Bluetooth 2.0 jest już lepiej.
twig
QUOTE(Gienkollo @ 16.02.2007 - 14:45) *

A Puppet Master ?

Kurczę, tym programem też nie udało mi się połączyć z telefonem, mam BT kupiony na allegro (na wtyce napis PenDrive) i nie wiem czy jest on na tyle powszechny żeby każdy program z nim działał.
Komuś udało się połączyć PuppetMasterem? I używając jakiej firmy wtyki BT się udało?

Prędkość BT nie zachwyca, programem Bluetooth Remote Control wyciągałem 1-4 fps (zrzuty ekranu), nie tak źle wink.gif .
Gienkollo
twig
Puppet Master z tego co mi wiadomo wymaga tylko poprawnie skonfigurowanego mroutera
Jakie masz sterowniki do tego dongla Widcomm czy bluesoleil?
Bo generalnie firma dongla IMHO nie ma znaczenia... też mam jakiś syf z allegro wink.gif
BZZ1986
Ja mam BT Belkina z zasiegiem 100m, Nokie 6630...... i Bluetooth Remote Control.... przez godzine potrafi dzialac bez problemu a pozniej poprostu sie zacina i dziala powoli.... sterowac myszka moge na jakies 3/4 metry, pozniej zaczyna rozlaczac..... z tym ze musze przyznac ze polozylem sie spac przespalem jakies 8h, jak wstalem, spiac jakies 5 metrow od laptopa, polaczenie dalej bylo aktywne i sterowanie winampem dzialalo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.