Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Lokalizacja wtyczek, skryptów etc...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
miluti
Właśnie jestem po lekturze wątku tomyy-ego gdzie był poruszamy m.in. temat lokalizacji plików.

Po pojawieniu się kolejnych wtyczek może powstać mały bałagan który będzie prowadził do podobnych problemów. Moim zdaniem powinna być zasada dotycząca lokalizacji wtyczek i plików które są z nimi powiązane. Myślę że całość powinna znajdować się w katalogu plugins tak jak teraz czyli nic nowego. Główne biblioteki bezpośrednio w katalogu plugins a cała reszta w podkatalogach których nazwa byłaby identyczna z nazwą wtyczki ew. nazwą głównej biblioteki dll.
Biorąc za przykład wtykę kstatus według tego schematu katalog kstatus przechodzi do katalogu Konnekt\plugins a pliki devil.dll, ilu.dll i ilut.dll powędrowałby do katalogu Konnekt\plugins\kstatus.

Co to da? Brak niejasności przy instalowaniu nowych wtyczek i zmniejszone ryzyko przypadkowego usunięcia potrzebnych plików podczas usuwania nieużywanych wtyczek, a wszystko to z myślą o nowych userach biggrin.gif
hao
biblioteki devil itd sa bibliotekami wspoldzielonymi (kiedys korzystal z nich sms.dll, nieglugo bedzie ich uzywal znowu...), takie biblioteki musza byc w tym samym katalogu, w którym siedzi Exe...
cRoMo
Mysle, ze problem przestanie istniec, gdy bedzie dostepne K.Web w wersji 2 oraz odpowiednio dopasowane update.dll
miluti
Ok, mamy nowe wtyki, będą się pojawiać nowe skrypty... macie pomysły na to jak to wszystko poukładać :?: :?: :?:
alberht
proponuje, żeby update.dll sam, automatycznie ściągał i instalował nowe wtyczki oraz update'y starych - będzie to o tyle dobre rozwiązanie, że nie będzie problemu z podmianą plików, konnekt zrobi wszystko sam, a my będziemy mieli wszystko co najnowsze ...
hao
Alberht - nie mówiąc już o tym, że update'y teoretycznie mogłyby pojawiać się trochę częściej...
Taka wtyczka to jednak sporo roboty, zarówno po stronie klienta jak i serwera, a jak wiadomo czasu teraz mało... Być może pomyślimy jednak nad przejściowym, prostszym rozwiązaniem...
alberht
dobrze, ja Ciebie [Was] nie poganiam - po prostu mowie, ze takie cos byloby fajne, bo ulatwialoby bardzo zycie zwykłym, szarym użytkownikom ...tongue.gif btw czy mógłbyś wstawic w menu (tym pierwszym po lewej, gdzie są linki, info itp.) link do katalogu, zebym nie musial się tyle naklikać żeby sprawdzić czy nie ma czegoś nowego ...
Lwiczek
Hmmm, a ja mam taką propozycję :)
Stworzyć w głównym katalogu K kilka podkatalogów - skórki, logi, pluginy, skrypty a w nich kolejne z nazwą stosownego pluginu do którego są powiazane
czyli np skrypty bota będą w %konnekt%/scripts/kbot a skorki so k style w %konnekt%/skins/kstyle itd... :)
IMHO będzie przejrzyście :))))
KOSMOS
Nooo to mi się podoba. Bo obecnie naprawde nie jest łatwo się połapać co do czego jest.
Olórin
ja mam w katalogu K 17 katalogów, z czego 5 mógłbym wyrzucić(ale jestem leniwy:P) i mi to nieprzeszkadza
Lwiczek
Tyle, że chodziło o jakieś uporządkowanie struktury katalogów K, i taką propozycję rzuciłem :)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.