Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Historia ignorowanych
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
KOSMOS
Z tego co zauważyłem to wiadomości pisane do mnie przez osoby ignorowane przepadają. Nieraz chciałby sprawdić co też do mnie pisała osoba ignorowana.
winthux
Odrzucanie wiadomości od osób ignorowanych nie odbywa się na poziome serwera ?
Puma
QUOTE(KOSMOS)
Z tego co zauważyłem to wiadomości pisane do mnie przez osoby ignorowane przepadają. Nieraz chciałby sprawdzić co też do mnie pisała osoba ignorowana.


Popieram wniosek, to by się przydało.
shw
QUOTE(winthux)
Odrzucanie wiadomości od osób ignorowanych nie odbywa się na poziome serwera ?

nie rozumiesz - jak zaznaczasz osobe, i wybierasz Ignoruj, to przepada historia wiadomosci z ta osoba.
a propozycje tesh popieram
cRoMo
QUOTE(shw)
QUOTE(winthux)
Odrzucanie wiadomości od osób ignorowanych nie odbywa się na poziome serwera ?

nie rozumiesz - jak zaznaczasz osobe, i wybierasz Ignoruj, to przepada historia wiadomosci z ta osoba.

To Ty nie rozumiesz. Jezeli jest tak, jak mowi winthux, to znaczy, ze wiadomosci do Twojego klienta w ogole nie dochodza, bo sa blokowane JUZ na poziomie serwera. Pytanie tylko, czy rzeczywiscie ignorowanie jest na poziomie serwera?
shw
nie to ty nie rozumiesz tongue.gif
(znaczy tak mi sie wydaje, ale najlepiej, to sie moze wypowie kosmos)
ja to zrozumialem tak, ze kosmos mial kogos na liscie, no i ta osoba cos do niego pisala wczesniej...
czekaj - to jednak ja nie zrozumialem wink.gif
tak czy siak wydaje mi sie, ze jednak wiadomosci nie sa wywalane po stronie serwera (znaczy tak mi mowi zmysl logiki, ale gg moze sie jej nie trzymac), bo zalozmy, ze gg ma duuuuzo uzytkownikow. pozostaje problem opoznienia w przeslaniu wiadomosci o ignorowaniu na serwer i ew. odpowiedzi itd. wiec znacznie lepiej, jezeli wiadomosci sa odrzucane przez klienta (znaczy z punktu widzenia serwera - tak mi sie wydaje).
z reszta pamietam kiedys K mial problem, ze Ignoruj pomimo odznaczenia dzialalo dopiero po restarcie konnekta (jezeli dales np. ignora na pol minuty, to i tak trzymal sie on az wylaczyles i wlaczyles konnekta) - stad mniemam, ze to jednak klient, a nie serwer odrzuca wiadomosci...
Ludwik
Ignorowanie (blokowanie) działa na poziomie serwera (na 99,9% :]), to całkiem logiczne.
W Kadu są dwie opcje "blokowanie" (na poziomie serwera, czyli to co jest w konnekcie) i Ignorowanie (czyli ignorowanie na poziomie klienta, a nie serwera). Jakie różnice? Przy blokowaniu (na poziomie serwera) osoba blokowana jest o tym informowana (znaczek "stop" zamiast naszego słoneczka), Ignorowanie (na poziomie klienta) jest nie jawne i zapisuje to co mówi osoba ignorowana do historii. Powergg też ma dodatkowo ignorowanie na poziomie klienta, z identycznymi opcjami. Z tego co pamiętam (ale pamięc już nie ta ;p) konnekt ignoruje tylko na poziomie serwera.
KOSMOS
To może by warto, aby były obie opcje do wyboru w konfiguracji.
Hao może być napisała coś, czy da rade czy nie i jak to jest z tym blokowanie w K.
Bora
podejrzewam że byłoby to proste w KBocie o ile ten sie ukaże
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.